mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Niki20    7
Napisano (edytowany)

min_09573618d860124745dcdf050ff.jpg

 

Ktoś ma pomysł na te jasne pasy co widać na powyższym foto? Kurde nie wiem czy to przez ugniecioną ziemię kołami ciągnika? 

Edytowano przez Niki20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego nie zrobiłeś czasem nakładki podczas siewu ?? Wyglada ze jest w tych pasach zbyt gęsto posiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Kurde czasami mi wyszły nakładki, ale muszę się jeszcze dobrze przyjrzeć... Dziwne to jest bo te pasy nieraz niecałe są takie jasne i owies jest mniejszy a w pewnym miejscu ładniejsze... 

 

min_059604fcdca39d19a80b6433264c.jpg

 

Na końcach to dobrze widać... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

To wina psów! Łażą i udeptują owies, dlatego jest niższy i jaśniejszy! ;)

 

 

Tylko pojawia się pytanie jaki jest sens uprawy owsa na III klasie. Ale przedmiotem dyskusji było utrzymanie w pionie przy plonie 5-6 ton bez skracania w co nadal wątpię no chyba, że waży się przyczepy na oko. Już nie raz kupowałem owies i miało być 40 ton na pryźmie a jak załadowaliśmy na przyczepy i na wagę pojechaliśmy było wielkie zdumienie bo zamiast 40 było 20 ton.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

dokładnie uprawa owsa na 3 klasie , to bezsens... A waźyłeś to? czy tak na oko szacujesz źe 6 ton?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Co do wagi mam dwie przyczepy wchodzi lekko ponad 6 ton pszenżyta max miałem 6,300  ważone wielokrotnie bo sprzedaję tak ,owies raz tylko ważony na tych przyczepach, miałem dokładnie 4,550 kg i przyjmuje w żniwa po prostu że mam 4,5 tony , ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Ostatnio kupowałem od znajomego pszenzyto i owies. Wozone ta sama przyczepa, pszenzyto 6230 kg a owies 3810kg. Wiec waga owsa "przyczepami" to wielka bujda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazurq    1

Ja uprawiam na 3 klasie ze względu na konie mam swoje około 20 i wiem jaki mam towar a te kupne to albo z żytem pomieszane albo z jeczmieniem i ciężko trafić cos bardzo fajnego tak samo z sianem może gdybym kupił wydał bym 5tys więcej i stać mnie na to ale nigdy nie wiadomo co się kupi i do tego transport a tak swoje to swoje wiem co mam sianko zawsze super jakości tam samo sianokiszonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Czym proponujecie odchwaszczać owies z łubinem? Mam zakupiony granstar i chwastoks trio. Który z tych środków wybrać żeby nie spalić łubinu? Jaką dawkę zastosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dancio    4

Rososal 19+19+19 ,7kg

0,3l modos+1lccc

siarczan magnezu20kg,to wszysyko bedzie na 450l wody

owies bingo faza 30/31

Koledzy czy taka mikstura nie bedzie za mocna?a moze jeszcze cos dodać?

z góry dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

450 litrów , ale na jaką powierzchnię , bo chyba nie na 1 ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ważne jest głównie  stężenie  w  cieczy roboczej , jeżeli te  450  litrów wystarczą  na  opryskanie  co najmniej około 1,5  ha - to  będzie  ok .

Tylko moim  zdaniem  za  wcześnie  na  skracanie  owsa ... 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czemu ma być za wcześnie na skracanie owsa, u mnie juz 2 kolanko jest 1cm nad pierwszym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

A jak odchwaszczać owies z wsiewką traw(kupkówka, koniczyna, życice). Chwastox extra może być? Czy coś innego zastosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559
Napisano (edytowany)

nie ma oprysku na jednoliścienne w owsie. Więc moźna kaźdym , który ma rejestrację w owsie . sory nie doczytałem. Kończyna to nie trawa... Więc raczej ten chwastox extra...

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dancio    4

Dokładnie 450l pryskam 1.5 ha

a co do skracania jeszcze troche poczekam,dzieki za podpowieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Co myślicie o tym żeby zastosować Duett Star 1l/ha w owsie ? :D Bo zostało mi trochę z pszenicy i jęczmienia i chciałbym to do końca wykorzystać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Na lekkich działkach już nic nie będę robił może jeszcze Bi podam na skrzypionkę. Robi się powtórka z minionego sezonu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

No skrzypionka to w tym roku masakra, ja wczoraj robiłem na jęczmień z pszenicą t1 to od razu dodałem pyretroid.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19
Napisano (edytowany)

Trochę daliście mi do myślenia z tą skrzypionką, wczoraj robiłem skracanie w owsie i T1+skracanie w jęczmieniu i nic nie zauważyłem ale dziś przejdę się chyba po polach. @donweter1989 co dawałeś na skrzypionkę? Bi58 ?

Edytowano przez macio9554

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj