mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

rafal25791    25

Jeżeli już musisz dać P i K pogłównie to najlepiej w postaci nitrofosek (najlepsza rozpuszczalność) A zasiałeś już ten owies?

 

Już zasiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

O tym właśnie mówię że najlepiej byłoby wysypać tą polifoske przed siewem, ale jak nie posiał przed siewem to niech da pogłównie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Siew 8 marca dzisiaj kiełki ok 1 cm aby wyszły mają jeszcze  z 2 cm może do 10 kwietnia równy miesiąc rządki będzie widać ,kolego jesteś tutaj albo znajomi co siali 12 lutego jak u was wschody prawie 2 miesiące już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

[galleryimg=635487]

[galleryimg=635486]

[galleryimg=635485]

 

W sobotę dodam aktualne zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Sami widzicie, że optymalne terminy siewu poszczególnych roślin w poszczególnych regionach Polski nie głupi wymyślił. Po co  było siać 8 marca. Posiał byś tydzień temu i ten sam efekt. Ja mam zamiar siać owies jutro na południu Podlasia. To i tak wcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Sami widzicie, że optymalne terminy siewu poszczególnych roślin w poszczególnych regionach Polski nie głupi wymyślił. Po co  było siać 8 marca. Posiał byś tydzień temu i ten sam efekt. Ja mam zamiar siać owies jutro na południu Podlasia. To i tak wcześnie.

Niby czemu wcześnie? jak u nas na Podlasiu optymalny termin przypada na 25.03 - 05.04 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Owies siany 18-19 marca już jest pod wierzchem :) Przy takiej pogodzie pod koniec tygodnia będzie na wierzchu :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Pierwszy raz siałem tak wcześnie 10 marca i mimo że potem przymrozki zimno teraz mam zielone pole ,po niedzieli ostro pozbierać kamienie póki je widać i resztę saletry wysiać ,sąsiad siał w sobotę było ciepło jednak kurzyło się za nim jak na pustyni ,ale żniwa pokarzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

w końcu udało sie posiać. jeszcze jutro ze 4 hektary i koniec. trochę pózno ale wcześniej nie było opcji. mokro i problemy z uprawą, zbieranie kamieni itp itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

U mnie owies łapie już początek krzewienia. Jak tylko pogoda pozwoli herbicyd i N2. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

U mnie siany 10 marca przedsiewnie dostał PK i 1/3 dawki planowanej azotu, zaraz po niedzieli albo wpierw pozbierać kamienie albo jazda saletrą zależy od pogody i kiedy będę miał pomocników ,a swoją drogą niektóre pola pszenżyta ledwo odbijają od ziemi i zamiast zielenić się robią się coraz bledsze za tydzień owies je przegoni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

U mnie siane 19 marca i na polu już zielono. Pojawia się też mnóstwo szczawiu polnego, co taniego polecicie do jego zwalczenia?
 

I jeszcze kwestia nawożenia azotowego. Jesienią poszedł obornik od koni, na wiosnę przed siewem 200kg polifoski 6 i 100kg saletrosanu. Czy 150kg saletry amonowej podczas strzelania w źdźbło wystarczy i czy obędzie się bez skracania na piaszczystej glebie? Ochronę grzybową chyba sobie odpuszczę, bo z tego co już się naczytałem to nie przynosi ona pożądanego skutku ekonomicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

No owies ładnie rośnie w przyszły tydzień prawdopodobnie oprysk na chwasty ,widzę troszkę chabra i  raczej pójdzie chwastox turbo 50 zł na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo24    70

Czy sam Chwastox TRIO da radę z chwastami w owsie oraz w mieszance owies-jęczmień-pszenica? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

da rade chyba że wypróbuj Golda 450EC według mnie ten środek jest lepszy a jest w podobnych pieniądzach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek-360    47

Mój owies bingo dostał przedsiewnie 72kg N na 1.2 ha. Zasiany został 170 kg/ha na VI klasie i będzie jeszcze 2 razy dolistnie nawożony. I mam pytanie Czy musze go skrócić czy wystoi do żniw?
Pryskać go na grzyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj