mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

przemo24    70

Jest sens dawać przedsiewnie pod owies unifoskę 02 NPK(CaS) 4-12-12-(16-30) w dawce 160 kg na hektar? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

mój juz drugi raz posiany :wacko: teraz podniosłem nieznacznie obsadę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta21    32

niby dlaczego za pózno? jak wiosny sa mokre to czasem w polowie kwietnia sialismy bo na dolki nie szlo wjechac. na piasku lepiej predzej zasiac , ale jak sie ma mozaiki i 3 rodzaje gleby na polu to niema co za wiele kombinowac i siac na 3 razy... ;/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilrudy    7

Z tym owsem to spoko jak sie go w terminie zasieje. Dziś byłem ruszyć bo mi jeszcze z 0,5ha zostało to ledwo się do ugoru przedarłem a  wiem że ten kawałek zawsze byl późno siany i nie odbiegał plonem od innych w terminie sianych. Kosiłem dla kolegi w tamtym roku późno mocno siany owies i sypnął mu tak że nie miał gdzie go upchać :)  Po prostu miejsce trzyma wilgoć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fagro    3

Siał ktoś odmianę Breton, jak się spisała? Tylko ta była dostępna, ziarno jakieś drobne i jeszcze ta cena.....1820/t:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Kupiłem w 2014 w centrali Breton jeszcze go sieję ziarno jak piszesz drobne ale na lekkiej ziemi co do innych skromne dawki nawozu aby nie poległ te 5 do 5,5 tony sypie nawet zeszły suchy rok  ,a jak tam koledzy co ktoś pisał że siał 12 lutego owies już zieleni się czy czeka jeszcze za wioisną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Szpilki już są. Jak się wyrzęduje to dodam zdjęcie. 

 

Ciągle chłodno i wolno to idzie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Ja siałem 10 marca ,teraz byłem zobaczyć może milimetrowe puszcza kiełki ,cały czas ma wilgoć popaduje prawie co dzień tylko zimno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

a na moim mimo ogrodzenia znowu goście tym razem żurawie-teściu cały dzień pilnował na polu, nastawialiśmy jak głupki strachów chyba tylko po to żeby ptaszyska się z nas śmiały jacy to jesteśmy głupi  ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Już od kilku lat żurawie pokazują się wiosną u nas w czasie siewu jest ich kilka jak blisko domu to lecę przegonić ale dla pewności sieję więcej na ha aby było dla ptaków i coś wyrosło np owsa ok-210-220  kog, bo ktoś tutaj pisał o 150 kg na ha bałbym się tyle siać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Nie, nie za późno dziś dzwoniłem do kumpla i mówił że będzie siał dopiero po świętach także nie masz się czym przejmować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik90_01    5

Według kalendarza to na pewno nie za późno, jednak nie wiadomo jak będzie według pogody. Owies lubi wodę, i jak w tym przysłowiu o sianiu w błoto. Zaś po poprzednim roku, wody nie ma zbyt wiele.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

zależy gdzie. u mnie jest za dużo. potrzebuje z 5 dni bez opadów i temperaturą powyżej 7  stopni żeby coś ruszyć z uprawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlik794    20

dziś skończyłem siać kizeryt i polifoskę jak trochę przeschnie posieję jeszcze mocznik i sieję ,ale musi być ze 3 dni ładnej pogody 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

U mnie mało kto owies posiał, ja też będę po świętach próbował. Póki co popaduje i ogólnie na polu, na którym chcę siać jest za mokro. Wczoraj tam uprawiałem to w miarę dobrze się robiło, ale na sam siew to za mokro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

a u mnie i sąsiedzi już nawet drugi raz posiali ^^ na moim teściu ma calodniowe dyżury tych dziadoskich żurawi jeszcze nigdy tyle nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

A wczoraj ekolodzy i przyrodnicy cieszyli się w telewizji że ze stada 1 tyś rozmnożyli się do 30 tyś sztuk tylko że oni nie mają pola i szkody im nie zrobią ,niestety w Polsce większe przywileje mają zwierzęta jak ludzie ,szlak człowieka trafia dziki ,żurawie ,sarny dobijają nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta21    32

u mnie dziki przeryly ok 15arow owsa... nawet w tym miejscu gdzie kwalifikat zasiany tez ryly... rozmawialem ostatnio z gosciem ktory robi kurs na mysliwego to mowil ze locha dzika 2razy do roku juz sie prosi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

A wczoraj ekolodzy i przyrodnicy cieszyli się w telewizji że ze stada 1 tyś rozmnożyli się do 30 tyś sztuk tylko że oni nie mają pola i szkody im nie zrobią ,niestety w Polsce większe przywileje mają zwierzęta jak ludzie ,szlak człowieka trafia dziki ,żurawie ,sarny dobijają nas

sarny to pół biedy bo przynajmniej jakieś tam grosze koło wypłaci a za żurawie to kłóć się z województwem 

Wg mnie niech sobie ta zwierzyna wchodzi w szkodę w końcu to my zajęliśmy jej teren ale w zamian za to niech nam to dobrze rekompensują a nie rzucają jakieś ochłapy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj