mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

marian2011    113

Oj zazdrościmy wam że myślicie nad skracaniem owsa u nas susza sama go skróciła zwłaszcza na słabych glebach praktycznie nie będzie się opłaciło sprzątać ,dzisiaj byłem presować siano na usłudze i jechałem obok słabych gleb jak by popadało może jeszcze tę tonę dwie by zebrali z ha tylko skąd dokładać do tego interesu ,miastowi instuowani przez media jak na wsi dobrze kasa leci sama z UNI nie pojmą jak skromnie trzeba potrm wegetować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

Na liść flagowy ile zastosować ccc i czy można dać modus np. 0.1 a ccc 1l? Wcześniej nie było nic stosowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

dziś i ja byłem na przeglądzie pól i owies wygląda najgorzej,jeszcze z tydzień temu piekny na całym polu dziś liście się skręcają od temperatury, końcówki liścia flagowego przypalone..........

a miałem chyba najlepszy owies w życiu...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Na owies nie ma co liczyć w tym roku. Na słabszych glebach spaliło go doszczętnie. Jak gdzieś jako tako wygląda to wychodzi skromna wiecha. Fatalny rok na jare...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

zapowiadał się pięknie..... miesiąc temu przejechałem jeszcze owies CCC 1,3l/h bo naprawdę był fajny, a dzisiaj już nawet nie chcę jechać na pole zobaczyć co z niego zostało. Dziennie zapowiadają deszcze a u mnie w opolskim nie padało już 5 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

a u mnie Bingo nawet ok,myslałem ze bedzie klapa ale te deszcze co były prawie dwa tygodnie temu zrobiły super robote i na tą chwile jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Do niedawna breton szedł mi na rekord. Po ostatniej wizycie na polu stwierdziłem, że go we worku do domu przyniosę. Cholerna susza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

A żółwinka zbożowego nie widziałeś przypadkiem?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Do niedawna breton szedł mi na rekord. Po ostatniej wizycie na polu stwierdziłem, że go we worku do domu przyniosę. Cholerna susza.

 

Breton ładnie wygląda ale niestety słabiej sypie,przynajmniej u mnie tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

To jeszcze  pocieszyłeś  @donwetera    ;)     mój  Bingo  taki  na 4 +   susza  straszna  na 6  klasie cienki  ale  na 5  w  niektórych  wiechach  naliczyłem   60  ziaren.  :D   deszczu jeszcze  mu trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

A żółwinka zbożowego nie widziałeś przypadkiem?? :D

Na owsie insektów nie stwierdziłem. Zwyczajnie mi go wypaliło. A taki ładny był w zeszłym roku. No cóż może za rok się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

To taki żarcik, wiem że w Kujawsko Pomorskim jest sucho. Był artykuł w Farmerze o żółwinku, że objawy zasychania mogą być powodowane przez niego właśnie. U mnie jeszcze owies się trzyma. Trochę dobrej roboty robią bobry, bo woda z rowu szybko nie spływa. Jak nie popada, to i one nie pomogą.

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Pomysł na biznes. "Masz suszę? Napisz wyślę Ci bobra! W latach suchych przyrost plonu do 50%!" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Jeszcze nie wiem jaki będzie przyrost plonu z powodu obecności bobrów. Poza tym należałoby zrobić jakieś badania, żeby ogłoszenie było wiarygodne.

Znalazłem za granicą trochę informacji o uprawie owsa. Siać trzeba 2 - 3 buszle na akr, na głębokość 1-1.5 cala. Nic, tylko naśladować. :D

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie do odchwaszczania owsa który ma być przeznaczony na kiszonkę?Zostało mi trochę mustanga forte mogę go zastosować czy polecacie coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Może być, pryskałem nim w tym roku i pola są w miarę czyste. W miarę, bo trochę ziela wzeszło po opryskach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    176

A czy doczystales ze po mustangu forte nie powinno sie nawet slomy podawac zwierzetom (głownie krowom mlecznym) do spozycia/scielenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

U mnie słoma idzie w glebę, ale w etykiecie jest napisane, że słoma potraktowana Mustangiem może być używana jako pasza i ściółka. Kłopotliwe jest stosowanie obornika ze słomy potraktowanej tym preparatem.

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

I dobrze robisz, cena słoma w porównaniu do tego co słoma wnosi do gleby jest zdecydowanie za niska.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Ja mam inny problem, 1/3 pola na wzniesieniu praktycznie już uschła (susza), 1/3 dosycha a 1/3 jest zielona.

Co dalej z tym zrobić? Czy owies osypie się z tej uschniętej części zanim ten zielony dojdzie?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Szansa na to jest spora. W literaturze zaleca się desykację w takim wypadku. Tylko czy chcesz paskudzić zboże chemikaliami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Nie chcę ale jak nie będzie wyjścia to co zrobić? Opryskam tylko tą zieloną cześć.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Pryskaj preparatami z dikwatem, glufosynatem amonu lub glifosatem. Wejdź na stronę Instytutu Ochrony Roślin i wybierz sobie rodzaj pestycydu "desykant". Ta wyszukiwarka niestety nie wskazuje żadnego preparatu do desykacji zbóż. Będzie problem z doborem herbicydu, żeby nikt się nie przyczepił o użycie nierejstrowanego środka.

Możliwość desykacji owsa jest wskazana w etykiecie Roundup Max 2.

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj