mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

ogar118    65

bo jeżeli cały azot nie przekracza 60 kg to się go podaję w jednej dawce przedsiewnej ( u ciebie wychodzi 62 N)...


Z tym rozkładaniem to nie ma co przesadzać bo owies teraz zasiany wyjdzie za 2-3 tygodnie a składniki z gleby zacznie pobierać dopiero gdy osiągnie fazę 3 liści... czyli ze spokojem masz 4-6 tygodni leżenia mocznika w glebie do tego czasu powinien się już "uaktywnić".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy mustang forte to dobre rozwiązanie na chwasty dwuliścienne?

 

mustang przepuści przetaczniki...

 

W przypadku Mustanga Forte przetaczniki znajdują się w grupie chwastów średnio wrażliwych. Natomiast zdecydowanie groźniejsze chwasty w uprawach jarych to komosa biała, przytulia czepna, chaber bławatek, chwasty rumianowate, fiołek polny, ostrożeń polny, rdesty (powojowy, plamisty), a z nimi Mustang Forte radzi sobie bardzo dobrze. :)

 

Natomiast w zbożach ozimych sytuację z przetacznikami można rozwiązać tak: jeśli na jesieni nie było zwalczania miotły zbożowej, można sporządzić mieszaninę zbiornikową: Mustang Forte 195 SE 1 l + Nomad 120 g + Dassoil 0.5 l/ha i dodatek Nomada zdecydowanie poprawi skuteczność na przetaczniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

mustang nie wychodzi jakoś dobrze cenowo wg. mnie w owsie nie ma co się za bardzo ładować w koszty lepszym rozwiązaniem wydaje mi się być granstar, lintur..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

W maju też  będą  mówić  o  mrozach.  :P     Jutro  tydzień  jak mój  wsiany.

Edytowano przez Szymi40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Owies zbytnio mrozów się nie boi też myślę siać w tym tygodniu ale zobaczę jak to wyjdzie i czy pogoda pozwoli. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biedroneczka    16

Kiedyś u mnie owies miał ok 3-4 cm , kilka nocy był przymrozek -6-8st, padał w kwietniu śnieg, nic mu nie było, nawet nie przyżółkł, można go siać naprawdę dość wcześnie bez żadnej szkody dla plonu.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Mam pytanie. Czy moge zaprawic już mieszanke ktora bd siana za ok. 2 tyg ?

Czy zaprawić zaraz przedsiewem ?

Możesz zaprawić wcześniej , jaką zaprawę stosujesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

Owies przymrozków się nie boi..... ja mam bardziej mętlik co zrobić z mieszanką ( owies+jęczmień+pszenica ) , najlepiej gdybym już też ją zasiał, ale jeczmień jak będzie wychodził i przyjdzie przymrozek to go może trafić..... Jak myślicie mogę siać już mieszankę czy lepiej się wstrzymać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

jaki region kraju? w mojej okolicy-północna wielkopolska już sporo jęczmienia leży w ziemi od zeszłego tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

Cześc.

 

W tym roku mam zamiar zasiać około 1.6h owsa bingo. Materiał będzie brany z centrali. Ziemia dwa lata leżała odłogiem, we wrześniu pole zostało zrandapowane i zaorane. I mam pytanie. Zastanawiam się czy warto sypnąć PK pod korzeń ?. Azotu planowałem dać około 80kg w czystym składniku na ha + coś dolistnie. Dlaczego zadaję pytanie odnośnie PK. Nie chcę się pchać w dodatkowe koszty bo nie wiem jak na tym wyjdę, poza tym plon głownie zależy od ilości azotu, ale PK potrzebne jest do rozkrzewiania jeśli się nie mylę. Nawóz PK myślałem nad targnogran PK w ilosci okolo 200kg/ha. A tak poza tym ile czasu trzeba czekać na wyniki badania gleby ?

 

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Przy nawożeniu taką dawką azotu zastosować cerone w ilośći 0.5l/ha czy może pewniejsza opcja będzie 1l CCC + 0.15 albo 0.2 moddusa ?

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

jaki region kraju? w mojej okolicy-północna wielkopolska już sporo jęczmienia leży w ziemi od zeszłego tygodnia

 

opolszczyzna.... na ten tydzień super pogodę zapowiadają, więc aż żal nie posiać, tylko kurczę ta pogoda na najbliższe 2 tygodnie mnie niepokoi ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sasiad posiał już dzisiaj mieszankę jeczmienia z owsem, nie wiem, co go tak poniosło :D . ale ja bym się wstrzymała


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

ja planuję w piątek posiać mieszankę.... ryzyk-fizyk jednak opóźnianie siewu owsa ma bardzo duży wpływ na plon ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może będzie dobrze, przecież zawsze posiedzi trochę w ziemi zanim wzejdzie. powodzenia życze i obfitych plonów w sierpniu:)

 


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Jutro kończę siew owsa, i biorę się za  resztę, również jęczmień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

ja dzisiaj owies tez u siebie posiałem i mam z głowy odmiana Bingo

jak oceniasz tą odmianę dobrze plonuje , kupiłem go do siewu kl ziemi 5-6 czy 200 kg na ha wystarczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin103122    21

Mam odmianę Arden z centrali i nie wiem ile wysiać na ha stanowisko po jęczmieniu a wcześniej ziemniaki?


Jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

w zależności od MTZ i ZK oraz terminu siewu jak wczesny to 400 nasion/m2


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj