mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

PeterG14    115

U kumpla mieszanka owies+pszenica+jęczmień dostała w zeszłym roku na IV klasie 50 ton obornika od świń i byków i od 150 kg saletrzaku i 200 kg lubofoski plus jakiś wapniak 300 kg/ha przed samymi żniwami się nieźle rozchwiała ale dostała do samego koszenia ale jakby był to sam owies to pewnie plackiem by leżało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

też mi się wydaje że po takiej dawce azotu powinien leżeć, chociaż mój przy dawce azotu 120kg/N na ha i skracaniu ustał, ale plon wyniósł 5t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Wczoraj rozsiane 1t polifoski 7-18-28 i 700kg mocznika na nie całe 5ha. Ma być siany owies może dosypie trochę wyki aby na dopłaty się załapać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Mam pytanie. Czy moge zaprawic już mieszanke ktora bd siana za ok. 2 tyg ?
Czy zaprawić zaraz przedsiewem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mcfarmeros    5

Witam kolegów i koleżanki . Mam takie pytanie, jesienią przeleciałem ściernisko talerzowa nieco pużniej kultywatorem teraz byłem zobaczyć czy da sie coś robić i nie wygląda żle, mam takiego plana żeby znowu przelecieć kultywatorem bronami zasiać owies. Co myślicie bedzie dobrze bez orki czy lepiej zaorać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mcfarmeros    5

Też tak pomyślałem że na wiosnę trochę lipa orać , jak się pogoda poprawi to uprawie i siejemy , dostanie 200kg/ha polifoski8 a za miesiąc 100kg/ha mocznika przelecim na chwasta i do żniw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simsones    106

A co myślicie o nawozie unifoska 02 pisze na nim że można go stosować na zboża ozime , ale również na jare jest on nawozem wieloskładnikowym . I czy pod owies będzie się naddawał na pierwszą dawkę ?? dodam że ziemia jest w słabej kondycji , w tamtym roku była tam zasiana gorczyca na przyoranie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

według mnie nie ma co przepłacac na nawozy pod owies,zakupiłem wczesniej polifoske 8 pod Bingo ale dam sobie spokój szkoda takiego nawozu i posieje Tarnogran PK 200kg/ha + Saletrzak 200kg/ha.Na twoim miejscu siał bym unifoske jak nic,na owies moze byc u mnie po sasiedzku to sieja pod wszystko Unifoske czy Potafoske

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

chce zasiać owies na dniach ale przed tem pójdzie obornik i talerzówka lub płytka orka czy jeszcze mocznik sypnąć? czy juz nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Jak dużo obornika to bym zostawił a potem najwyżej pogłównie coś sypnął. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

też tak myślałem wiec jakiegoś saletrzaku sypnę :)

 

a jeszcze jedno na jesien rzepak był pryskany przed wschodowo na chwasty ale nie pamietam jakim środkiem. na części pola rzepak jest za rzadki wręcz są puste place więc w to miejsce pójdzie ten owies ale czy ten oprysk nie zaszkodzi owsu bo chciałem to tylko przetalerzować czy lepiej jakąś płytką orkę wykonać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal116    0

witam w tym tygodniu planuje zasiać owies ZUCH chce dać przed siewem 150 kg tarnogranu i 100kg mocznika to na 0.8 ha czy to wystarczy czy dać czegoś wiecej. ziemia V i VI klasa przedplon żyto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

ja pod owies więcej bym już nie sypał, tylko później 2 razy dolistnie dokarmić i skrócić ccc ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jastrzab901    0

ja rowniez po niedzieli mam zamiar zasiac owies. ale w nas. tyg maja byc nocne minusowe temp. czy moze mu to zaszkodzic? samo bedzie kielkowal

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mcfarmeros    5

Lepiej daj ten mocznik przed siewem...

 czumu przed siewem będzie lepiej?

według mnie nie ma co przepłacac na nawozy pod owies,zakupiłem wczesniej polifoske 8 pod Bingo ale dam sobie spokój szkoda takiego nawozu i posieje Tarnogran PK 200kg/ha + Saletrzak 200kg/ha.Na twoim miejscu siał bym unifoske jak nic,na owies moze byc u mnie po sasiedzku to sieja pod wszystko Unifoske czy Potafoske

jak bym musiał specjalnie kupić to bym walnoł saletry , a to akurat mam to po co kupować coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

Mocznik dać lepiej przed siewem pod korzeń, ponieważ się dłużej rozkłada w glebie, cały azot jest w formie amidowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj