mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

majes    5

Czy ja wiem czy szkoda, co do T2 to mogę się zgodzić ale w T1 dał bym coś.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

jak tylko pogoda pozwoli to na nikogo sie nie oglądam i sieje,w tamtym roku posiałem 1 marca i był za***isty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ja w tym roku robię same eksperymenty i owies będzie siany ze wszystkimi zbożami końcem marca chyba, że wcześniej się zrobi ciepło i ziemia się ogrzeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Ja 200kg npk 7-18-28 + 150kg mocznik i oprysk na chwasty i to wszystko.

Nikt nie odpowiedział czy jeśli na jesieni był poplon z gryki i facelii ztalerzowany to czy teraz orać pole czy tylko agregat i siew. Ostatnia orka była w sierpniu przed siewem poplonu gdzieś na 20cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Jeżeli nie będzie zapychać i dobrze przemarzło to siej szkoda ziemie suszyć i czas z paliwem marnować. Ja daję 200 kg polifoski 5 i 150 kg po połowie zaksanu i salmagu bo zostało w zapasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem owies Bingo kwalifikat C/1 z centrali MTN 48,66g,wschody 98%.Będzie siany po ziemniakach,ziemia V klasa.Ile wysiać go na hektar? według tabeli zamieszczonej na worku wskazany siew w ilość 207kg/ha :huh: .Proszę o radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Mniej niż 400 ziaren na metrze nie ma sensu siać. Owies bardzo słabo się krzewi. Trzeba wysiać praktycznie tyle ile ma być wiech. Optymalna ilość wiech na metrze to 450-500.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Ile dać mocznika przedsiewnie w przypadku gdy daje 200kg polifoski 8? Czy może lepiej  zamiast dać dodatkowy moocznik np. 100kg to zapakować 300 kg  polifoski i na tym zakończyć nawożenia

Gleba piaszczysta V kl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

nie no lepiej mocznik żeby jakiś azot też był .... 200 kg Polifoski + 100 kg mocznika przedsiewnie, a później jeszcze saletrą sypnij podgłównie 150 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Potrzebuje poradzić się. Mam stara łąkę na której jest sporo mięty. Plan byl taki ze czekam aż zacznie rosnac, pryskam glifosatem, oram i sieje owies. Ale przy takiej technologii strasznie późno będę mogl zasiać. Pytanie czy jak bym teraz zaoral ta lake ta jest jakis oprysk w owsie który poradzi sobie z mięta?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Ja sieję owies wg zaleceń niemieckich wyjdzie gdzieś 280 ziaren bingo czyli +/- 150 kg ha. Moim zdaniem przy gęstym siewie uzyskuję się ziarno z dużą zawartością łuski a o wyleganiu już nie wspomnę. eksperyment siewu owsa pod koniec marca kiedy można go wysiać już na początku moim zdaniem mija się z celem. nie wiem co chcesz uzyskać ale zapewne koledzy przyznają mi racje że jest to spory błąd w uprawie tej rośliny.

Edytowano przez ogar118

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

Ja w tym tygodniu zechcę posiac,na polach jest sucho jak żadnego roku.Co roku z obornikiem grzazłem a teraz nawet kolein na polu nie widac,po poplonie będę orał i zaraz siał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ja sieję owies wg zaleceń niemieckich wyjdzie gdzieś 280 ziaren bingo czyli +/- 150 kg ha. Moim zdaniem przy gęstym siewie uzyskuję się ziarno z dużą zawartością łuski a o wyleganiu już nie wspomnę. eksperyment siewu owsa pod koniec marca kiedy można go wysiać już na początku moim zdaniem mija się z celem. nie wiem co chcesz uzyskać ale zapewne koledzy przyznają mi racje że jest to spory błąd w uprawie tej rośliny.

 

Na pewno nie będę czekał aż się wszystko wysuszy i siał w popiół. Na moich polach jeszcze nie ma co siać w nocy cały czas przymrozki w dzień po 5-7 st maksymalnie więc nie będę siał w takich warunkach. W zeszłym roku siałem 27.03 trzy dni minęły i już kiełkować zaczął i sypał bardzo dobrze i też gęsto nie siałem.

Edytowano przez PeterG14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

ile siac pszenzyta na h?? a ile owsa?? material siewny z centrali nasiennej?? pytam bo pierwszy raz bede brał z centrali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

ile siac pszenzyta na h?? a ile owsa?? material siewny z centrali nasiennej?? pytam bo pierwszy raz bede brał z centrali

Zapytaj o ulotkę od hodowcy, tam będziesz miał wszystko napisane. Hodowca najlepiej zna swoją odmianę

Potrzebuje poradzić się. Mam stara łąkę na której jest sporo mięty. Plan byl taki ze czekam aż zacznie rosnac, pryskam glifosatem, oram i sieje owies. Ale przy takiej technologii strasznie późno będę mogl zasiać. Pytanie czy jak bym teraz zaoral ta lake ta jest jakis oprysk w owsie który poradzi sobie z mięta?

Najpospolitszy Chwastox oparty na MCPA da sobie całkowicie radę, do tego dodaj fluroksypyr i komplet chwastów zwalczonych masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj