mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Dzisiaj zasialem owies z jeczmieniem, wyslalem 180 kg, nie będzie za dużo ? Przed siewem 200 kg polifoski 6 oraz 100 kg mocznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polowy    5

Co z siewem owsa na rędzinie? Czy bardzo go owsik załatwi. Ktoś ma może doświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Kolego ale owsik nie bierze się z rędziny :P Jeśli jest go sporo to szkoda siać owies (niezależnie od gleby) położy się i guzik z tego będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Dziś kupiony owies Bingo po 157,50 brutto a siew [jak pogoda pozwoli ] za tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Centrala nasienna ''Rolnas'' Włocławek. A w innej centrali 175 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w sobote 8-go chce zacząc siew owsa, bo jest już sucho, a nie podają dla mojego rejonu deszczu przzez najbliższe 16 dni. nigdy nie siałam tak wczesnie, więc czy dobrze zrobię? wszyscy w koło sasiedzi jeszcze śpia głębokim snem zimowym, ale to tradycjonaliści, czekają 19.03 (na Józwa w pole się rózwa), jak mi nie wyjdzie cos z tym wczesnym siewem to się będa smiac:)


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Ja chce wsiać 14-tego, sucho że już się kurzy ! Też sieje przeważnie jako jeden z pierwszych w okolicy i nigdy nie żałuje..... A ozime jako ostatni ;) np. żyto siałem 23-ego pażdziernika i nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Co się porobiło ludzie sieją na całego dojdzie do tego że zimę usuniemu z kalendarza i w polu na okrągło przez cały rok bo czy ten ca zasiał w lutym bedzie miał plon większy i żniwa w czerwcu od tego co zasieje koniec marca albo jak w zeszłym roku sialiśmy w kwietniu bo śnieg ledwo stopniał i żniwa i tak były bogate u mnie wszystko gotowe do akcji ale daje luz z polem do 16 marca niedziela może 17 mały wypad z nawozem ale każdy robi jak mu pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Już nieraz śnieg owies mi zasypał - a i mróz zmroził [tak że w nocy było -8 ! tak przez 3 dni ] i owies był.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

w sobote 8-go chce zacząc siew owsa, bo jest już sucho, a nie podają dla mojego rejonu deszczu przzez najbliższe 16 dni. nigdy nie siałam tak wczesnie, więc czy dobrze zrobię? wszyscy w koło sasiedzi jeszcze śpia głębokim snem zimowym, ale to tradycjonaliści, czekają 19.03 (na Józwa w pole się rózwa), jak mi nie wyjdzie cos z tym wczesnym siewem to się będa smiac:)

posiej tak jak mówi e1leex i bedzie ok - sam zamierzam w sobotę posiać przynajmniej ze 3ha, reszta po niedzieli. sieję zazwyczaj na głębokość ok 3cm.

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Trzeba mieć swój rozum i dostosowywać się do panujących warunków a nie ulegać rutynie. zobaczymy czy będą się śmiać jak okaże się że jeszcze długo nie popada i będą kijowe wschody a twój owies bedzie lepiej ukorzeniony przez to że go wcześniej posiałeś i lepiej zniesie susze która może wystąpić w późniejszym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

też mam zamiar w sobotę wyskoczyć i jeden kawałek zasiać :P w jakiej ilości siejecie ja mam klasy 3a-b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Czyżby 450-550 kiełkujących nasion na metr kwadratowy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kammillo    18

No ja dziś bronowalem na jednym polu wpadłem 2 razy ale tam na przyszłą sobote sieje a na reszczie w poniedziałek ogólnie 20ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Czyżby 450-550 kiełkujących nasion na metr kwadratowy? :)

Gęsto, gęsto strasznie. Takiej odmiany jak bingo to z 250kg by wyszło :blink:


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj