Skocz do zawartości
Spike98

Rozwój gospodarstwa.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
gospodarstwa
Spike98    1

hymm maliny, truskawki raczej nie to nie dla mnie mam sąsiada, który ma ok. 4 ha malin, które w tym roku zasadził i widząc tę jego pracę, tak szczerze, raczej nie podołał bym, jest to żmudna praca.
produkcja mleczna na starcie odpada budynek obecny (6.30x4.0 m) jest za mały na rozwój dotychczas mleko, ser jest sprzedawane prywatnie (niema szału, ale zawsze coś) 
15,5 ha z dzierżawami ?
​na ilu ha obrabiałeś c-330?

Landfarmer    3547

O ciągnik się nie martw na razie 30 Ci starczy tak do 10 ha dasz radę nie masz kosiarki i to jest większy problem rozrzutnika prasy, potrzebujesz ok 10 tys na podstawowe maszyny może opasy? 2-3 na rok to -/+15 tys więc przez 2-3 lata trochę na gromadzic sprzętu biorąc trochę pola, a za kilka lat drugi ciągnik i znów trochę pola. Przy Twojej obecnej sytuacji nie opłaca się kupowac pola bo na nie nie wyrobisz wydzierżawiaj co się da i na jak najdłużej i dopiero stopniowo coś dokup

Tak, mam 5.5ha dzierżaw (gdybyśmy nie budowali domu to zapewne kupilibyśmy kilka hektarów i nowsze sprzęty)

C 330 obrabiałem do 14ha, ale już kręcił po 400 mth rocznie ;)

Fakt budynek troche przymały.... ja mam 15 x 6m

6 kròw z młodzieżą mieści się akurat

szkoda że sąsiad ma maliny bo jak trafi się dobry rok to naprawdę jest z tego spory zysk

Hmm nie wiem od czego mógłbyś zacząć,ciekawie zapowiada się program przekazywania małych gospodarstw,120% dopłat....tylko znowu z 3 ha dużo ich nie ma :c

Żeby zacząć cokolwiek trzeba dokupić podstawowy osprzęt do ciapka.

Co do opasów to sie nie wypowiadam, ale wtedy przydałby się TUR do ciapka, rozrzutnik, kosiarka, przetrząsarko zgrabiarka. A prasy na taki areał siè nie opłaca kupować, lepiej jest kogoś nająć (mam na mysli prasę rolującą)

Wiadomość z agroFakt.pl

Spike98    1

ehhh myśmy zaczynali także od zera obecny budynek wybudowaliśmy w 2008r. ponieważ mieliśmy spór z sąsiadem, który pisał odwołania na budowę. Sprawa ciągnęła się w sądach przez 5 lat.
kosiarkę pożyczam od sąsiada (polska ta z tych mniejszych na dwa noże, ale przy ciapku jest lekka i zwinna). Rozrzutnik- wujek posiada nie ma problemów kiedy mi potrzeba to przyjeżdża.Prasa kostkująca-mam znajomego, który jeździ na usługi siano, słoma kiedy mi trzeba to jedzie (nawet jedno pole które jest oddalone 10km). Przetrząsarkę posiadam "taśmówkę", która służy do przetrząsania jak i zgrabiania siana.
Do opasów potrzebował bym przebudowy budynku. Myślę jednak na pozostawieniu bydła mlecznego obecnie zliczyliśmy ile zarobiliśmy na sprzedaży mleka, serów to wyszło nam ok 400 zł za styczeń, także coś się uzbiera, a na mleczarnie na razie nie ma co liczyć :/
A co z dofinansowaniami składać wnioski czy się wstrzymać?

sybiuszek24    3

Witam.Ja mam pytanko,kupuje od sąsiada budynek gospodarczy prawie 200m2 i  planuję trzymać tam bydło.Budynek leży obok sąsiada,i czy muszę mieć jakieś pozwolenie na chów?Czy po prostu  moje to moje robię co chcę.Pozdrawiam

Spike98    1

rodzice moga wzamian za przepisanie ci gospodarstwa otrzymac 120% doplat do 2020r. a o mr mozesz sie starac nawet bez szkoly (musisz miec oplacony krus przez odpowiedni okres czasu) chyba ze masz technika to bez zadnych dodatkowych problemow....

wyczytałem w internecie że:

" Natomiast jeżeli właściciel małego gospodarstwa zdecyduje się na jego sprzedanie, wówczas będzie mu przysługiwać rekompensata w wysokości 120 proc. dopłat, które otrzymywałby do 2020 r."

I z tego wynika, jeśli właściciel sprzeda to otrzyma, a jeśli je przekaże np. synowi bądź młodemu rolnikowi?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

z tego co wiem tyczy sie to takze przekazania....

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Seba092000
      Witam wszystkich! Mam pewien pomysł w sprawie starego budynku. Chciałbym go zagospodarować, przeznaczyć na oborę na opasy Tylko nie wiem, nie mam pomysłu jak ten budynek "umeblować" aby było wygodnie obsługiwać zwierzęta Wymiary są niezbyt dobre.... Może  ktoś podsunie mi jakiś pomysł Dziękuje z góry za odpowiedzi!
      2,15m - drzwi (usytuowane są na środku ściany)

• Przez Balzak
      mam zamiar kupić dojarkę przewodowo używaną tylko nie wiem na którą sie zdecydować, pomóżcie. czekam na wasze sugestie i opinie.
    • Przez wielkopolska02
      Hej chciałbym hodować krowy rasy SM, LS. Będą one cały rok na pastwisku. Ale nie wiem ile moge mieć ich na 1 hektarze? Będą one dokarmiane całorocznie (paszą,sianem,kiszonką).
    • Przez Taurus83
      Witam. W związku z codziennym zamarzaniem poideł, nosze się z zamiarem kupna poideł w których woda nie zamarza. z tego co się zorientowałem to są dwa typy: IZOLOWANE i PODGRZEWANE?

Chciałbym się dowiedzieć jakiego typu macie poidła, jakiej firmy i do jakiej temperatury nie zamarzają no i czy jesteście z nich zadowoleni

Ja potrzebuje na ok 20-30 sztuk. w "oborze" jest do -15
    • Przez grzen
      na wiosnę jest zaplanowana budowa nowej obory uwięziowej na około 37szt w dwóch rzędach i zastanawiam się czy zamontować wyciąg hydrauliczny.W starej mam linowe i nie jest tak żle ,tylko zimą troche sprawia problemów jak ząb od szufli wbije się w zamarznęty obornik, ale hydrauliczny podobno też sprawia problemy jak zamarznie ,no i awarie jakieś się zdarzają. jak możecie to napiszcie co otym sądzicie