majes

biardzki problem z głowicami

Polecane posty

majes    5

Mam problem z głowicami w opryskiwaczu 400L biardzki.

Przy przekręcaniu dysz z np niebieskiej na żółtą, muszę się dobrze nakombinować i czasu stracić żeby ustawić głowicę tak żeby nie sikała bokiem tylko oprysk leciał przez dyszę.

Te dysze są po prostu do d*py i wszyscy tak mają czy tylko u mnie? Wymiana tych małych oringów w głowicy nie pomogła.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Koncówki potrójne? Podkładki gumowe w dobrym stanie?

Tak końcówki potrójne, a podkładki zakładałem nowe i bez zmian.

 

Może teraz biardzki robi coś lepszego Ale ja ze swojego, 8 lat, jestem mega niezadowolony, poza tymi głowicami to np. Poziomowanie belki to wstyd nawet pisać ze on coś takiego ma.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Mój ma 2l. Ogólnie nie narzekam ale tak jak mówisz poziomowanie belki to porażka ze fake. Ciśnienie robocze dobre masz na końcówki. Zaworki

przejrzales przy glowiczkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

heh to nie tylko u ciebie tak. Te głowiczki to tandeta za parę zł. Ja często zamykam parę dysz to zanim zacznę pryskać to kilka razy muszę latać aby się nie lało, do tego fatalne filterki które nic nie wyłapują. Jak maja dawać takie coś to by lepiej dawali pojedyńcze, a za dopłatą coś mądrzejszego, a nie wciskać nieświadomym taki bubel w standardzie. Ogólnie u mnie po roku zaczęła złazić płatami farba, zawieszenie belki musiałem na samym początku przerobić bo się wyginała do tyłu, po kilku latach użytkowania rama złożyła się jak domek z kart i pełny zbiornik spadł na ziemię :blink: , bo inżyniery nie wiedzieli co to jest zastrzał jak się spawa propstopadle profile z 1,5mm blachy. Jedyne co to jakoś pompa te parę lat wytrzymała bez awarii. Za takie pieniądze cudów sie nie spodziewałem ale w tej cenie 3tys sąsiedzi kupowali inne firmy i trzymają się dobrze, a ja swój musiałem wywalić na złom...

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

Jaka cena taka jakość, kogo to dziwi ten naiwny? Nie da się zrobić opryskiwacza o jakości Amazone za cenę trzy razy mniejszą niż Pilmet czy Krukowiak. Sorry, takie mamy realia ;)

Zobaczcie jak wyglądają głowice Araga, w porównaniu z nimi Krukowiaka nie wyglądają zbyt dobrze, ale te z kolei wyglądają genialnie w porównaniu z jarmarcznymi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

apropo bo mam teraz ciąganego pilmeta ale z pojedyńczymi głowicami na klamrę i chciałbym założyć jakieś potrójne ale nie za 1500zł. Jak miałem jeszcze tego biardzkiego to na zapas kupiłem kompletne głowice ale Agroplasta i wyglądały naprawdę dość solidnie przynajmniej w porównaniu do tych od biardzkiego. Komplet takich szło by kupić za jakieś 600 zł co o tym sądzicie? Wiadomo, że to nie arag ale z tego co wiem to ta firma bubli za parę zł nie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro1234    6

Ja swojego kupiłem na wiosnę w zeszłym roku, 600l, 15m lance, hudrauliczne poziomowanie i zawór stało ciśnieniowy opryskałem nim jakieś 100h i nic się nie dzieje raz mi tylko filtry zabiło;) A że coś tam pęknie i sie leje to wydaje mi się że nic nadzwyczajnego za te pieniądze. Znajomy kupił krukowiaka 800l i przy pierwszym oprysku lance zostały na polu a dał za  niego dużo więcej niż ja za swojego. :)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Lance zostały na polu bo kurde pompa za dobra i z ramy wyrwało ciśnienie :D Jaka cena taka jakość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Niestety Polak uczy się z reguły na swoich a nie cudzych błędach. Wymienię chyba te skrajne które najczęściej zamykam na jakieś inne. Co polecacie? Nie chcę do tej "maszyny" kupować czegoś drogiego bo może wytrzyma jeszcze ze 2 lata. Ten agroplast będzie ok?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

Najlepiej to ich nie ruszać wogóle. U mnie na wsi tez maja te wynalazki i też im ciekną. Ja tam zawsze pryskam na żółtych dyszach i jest dobrze


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristof82    1

Ja też kupiłem biardzkiego 800l 15 m i te końcówki tez mi ciekną! Ale najgorsza jest ta sprężyna co ma zabezpieczać skrajne sekcje przed urwaniem lub zamknięciem- ciągle spada i trzeba szukac. bede musiał zrobić coś 'po swojemu'. opryskałem nim dopiero 15 ha

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Zamiast zamykać skrajne końcówki kup zaworki na węże koszt ok 10 zł szt i nie będzie problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stas    7

Niestety Polak uczy się z reguły na swoich a nie cudzych błędach. Wymienię chyba te skrajne które najczęściej zamykam na jakieś inne. Co polecacie? Nie chcę do tej "maszyny" kupować czegoś drogiego bo może wytrzyma jeszcze ze 2 lata. Ten agroplast będzie ok?

4 lata temu pozakładałem te wahadłowe z Agroplastu i jeszcze działają, a pryskam rocznie około 120ha, więc nie są takie złe. Wtedy zaczynali je produkować i bezpośrednio w zakładzie były po8 zł. Teraz robią nowy model, taki bardziej masywny.

Moje są takie http://agroplast.pl/pl/p/Glowica-wahadlowa-przelotowa/102


,, Bo ja się czuję .......... maleńki jak robak, ......... ale króla nie widzę większym od siebie. " - jak mawiał Pan Franciszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Ogólnie lepsze są od tych oryginalnych biardzkiego? Jak chcesz zamknąć duszę to bez problemu ja zamykasz i później ustawiasz do pracy czy też trzeba się nawyskakiwac z ciągnika?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stas    7

Nie miałem styczności z tymi od bierdzkiego, więc nie porównam. Zamykanie nie jest jakieś super, ale jak dobrze popatrzysz przy zamykaniu, aby występ był w odpowiednim otworze, to zamkniesz za pierwszym razem.


,, Bo ja się czuję .......... maleńki jak robak, ......... ale króla nie widzę większym od siebie. " - jak mawiał Pan Franciszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

agroplast.pl/mobile/pl/p/Glowica-AP-0-100G08P/608
Panowie ta będzie dobra potrójna? Wujas szuka do opryskiwacza który ma ceownik zamiast rurki. Chciał araga lecz nie mogę znaleźć nigdzie. Może wiecie jakie są dobre do 45 zł za sztukę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Ja już pompę zmieniałem. Cała w oleju była zasmarkana. Co prawda było po gwarancji ale przyjęli reklamację. Póki co nowa sucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj