LukaszZduny

co sie dzieje po zmieszaniu roznych olei w hydraulice?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
LukaszZduny    1

co sie stanie jak zmieszaja mi sie oleje w ciagnikach? w kazdym mam inny olej i przy kipowaniu przyczep wymieniaja sie olejem. nie powinno sie mieszac roznych gatunkow oleju. jakie moga byc nastepstwa zmieszania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zmieszane oleje pienią się ( zależy to od rodzaju oleju) przez co pompa traci na wydatku albo wcale nie pompuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Ale nie we wszystkich przypadkach - w naszym Tz4k-14 wlałem kiedyś przypadkiem superol do hydrauliki i podnośnik chodził znacznie lepiej. Oczywiście to tylko wyjątek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Jak pomieszasz jakis wypracowany olej z dobrym to bedzie problem, ale jak dobry z dobrym to nic złego nie powinno sie dziać, moze troche stracic na właściwościach, ale nie jakos znacząco


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
co sie stanie jak zmieszaja mi sie oleje w ciagnikach? w kazdym mam inny olej i przy kipowaniu przyczep wymieniaja sie olejem. nie powinno sie mieszac roznych gatunkow oleju. jakie moga byc nastepstwa zmieszania?

Może stracić właściwości smarne. Zrób tak aby miały taki sam olej i będzie spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A jakie to ciągniki? Jeśli nie są to bardzo nowoczesne spokojnie możesz zalać do wszystkich agrol U

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

mtz c 360 i t25. belarusa mam nowego i chodzi na superolu tylko o niego mi chodzi bo w instrukcji tak bylo napisane a po kipowaniu przyczep wyrzucalo olej przez odpowietrznik hydrauliki i teraz wiem czemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

Ja tez miałem podobny dylemat.. MtZ c360.. Nalałem do obu l-hl-64...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

jak zmieszacie dwa różne oleje to moze wam wypłukać uszczelnienia i zacznie sie pocić! należy chociaż o takich samych parametrach wlac, to juz złagodzi skutki :D


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxima95    3

Wiem że trochę czasu minęło od ostatniego postu, ale mam problem który mieści się w tym temacie.

Mam nowy ciągnik (jest w nim ARAL SUPER TRAKTORAL) i nową prasę zwijającą (a w niej jakiś HIPOL).

Jak mam wymienić olej w prasie żeby był taki sam jak w ciągniku?

To samo dotyczy innego ciągnika i owijarki do bel.

A gdyby tak tylko podłączyć ten sprzęt tak jak jest, no bo w owijarce czy prasie to chyba mało tego oleju będzie. A w ciągniku i tak będzie trzeba wymieniać olej na przeglądzie przy 500mth.

Co mi poradzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxima95    3

no tak, racja.

ale czy wypłynie wszystko?

Ale z drugiej strony to szkoda tego oleju, bo nowy a nie ma co z nim zrobić :lol: hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

odkręć szybko-złączki na przewodach podłączeniowych i rurki (przewody przy siłownikach) a następnie sprężarkę i wypchniesz wszystki olej z instalacji w prasie. Tak samo zrób z owijarką, odkręć przy złączach i przy silniku, a następnie wydmuchaj sprężarką z przewodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to nieodpowiedni i zmieszany olej w ciągnikach które mają mokre hamulce może rozpuszczać np tarczę np w MF-ach, tak samo pewnie

i w innych ciągnikach.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami
    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj