Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
MECHANIZATOR

ciekawy aplikator gnojowicy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MECHANIZATOR    156

witam

czy ktoś z was spotkał się juz z technologią rozlewania gnojowicy za pomocą specjalnego zestawu składającego się z aplikatora, agregatu pompowego, i wozu asenizacyjnego ???

cała technologia polega na tym ze tradycyjny wóz asenizacyjny dowozi gnojowicę do agregatu pompowego który umiejscowiony jest na brzegu pola a następnie gnojowica tłoczona jest za pomocą specjalnego układu węży do rozlewacza który jest zawieszony na ciągniku - ponizej kilka fotek

http://www.agrifoto.nl/nieuws/comments.php?id=441

moim zdaniem to rozwiązanie bardzo interesujące chociażby z tego powodu ze eliminuje się czas potrzebny na składanie i rozkładanie rozlewacza za kazdym przejazdem, znacznie zmniejsza się ugniatanie gleby i ryzyko zakopania się ciagnikiem - co wy na to ??? B)

Kizo    5

Ta technologia rozlewania gnojowicy jest dość ciekawa bo tak jak napisałeś dzięki temu że nie ciągamy beczki możemy prawie wszędzie i zawsze ją wylać bez obawy, że się zakopiemy. Jedyny minus to koszt a co za tym idzie rozlewanie takie jest stosowane prawie tylko przez firmy usługowe. W Holandii jest to często spotykana metoda rozlewania, bo tam jest chyba obowiązek aplikowania gnojowicy doglebowo.

MECHANIZATOR    156

to prawda - jest obowiązek aplikacji doglebowej a jak ktos próbuje po staremu to moze nieźle po kieszeni dostać - z tym kosztem usługi to słyszałem taką wersję że zapotrzebowanie na tego typu usługi właśnie w krajach typu holandia belgia jest tak duze że firmy usługowe chodzą z cena usług tak nisko ze rozlewanie na własna rekę się nie opłaca

do obowiazku aplikacji doglebowej tciekawe czy w naszym kraju też wejdzie takowy w zycie ???

Wiadomość z agroFakt.pl

KAROL0905    1

Ob nie w naszym kraju jest tak rozdrobnione rolnictwo że tylko nielicznych będzie stać na nową beczkę z najprostszym choćby urządzeniem do doglebowego rozlewu gnojowicy.

radson    5

Na Discovery był kidyś taki program i pokazywali jak w Danii rozlewają gnojowice też kilometry weży na pole targają

MECHANIZATOR    156
Ob nie w naszym kraju jest tak rozdrobnione rolnictwo że tylko nielicznych będzie stać na nową beczkę z najprostszym choćby urządzeniem do doglebowego rozlewu gnojowicy.

no ale gdyby było to obowiązkowe to napewno sytuacja zrobiła by się podobna jak w holandi - ze 99% gnojowicy rozlewają firmy usługowe - i wtedy koszt usługi jest o wiele mniejszy

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale niemają żadnego pretekstu żeby zrobić przymus.

maniek1480    0

Moim zdaniem to swietna technologia rozlewu gnojowicy sa tego plusy ciekawie czy sa jakies minusy????????

zetor    3

ale czy on sie nie "plącze " w te węze? jakie są minusy tego rozwiązania?

MECHANIZATOR    156

no jakoś nie mogę żadnych minusów skumać :rolleyes: popytam specjalistów to coś napiszę

klusek    2

nigdy sie z takim czymś nie spotkałem ale to interesujace rozwiazanie.Tak jak mówił MECHANIZATOR mniejsze ryzyko zakopania się.Ludzie maja pomysły na ułatwienie pracy w polu

Ferdek07    62

Może nie w temacie ale podobne, mam przy beczce kościan taki wiatrak na końcu beczki do rozrzucania gnojówki przez całą beczke przechodzi ślimak i jest zakończony tym wiatrakiem, długo ten cały mechanizm nie pochodzi i stąd pytanko czy łyżka rozbryzgowa spełni swoje zadanie jak nie będe robił ciśnienia w beczce, tzn jeśli własnym ciężarem tylko wylatywała by ciecz na łyżkę? (tzn już nie musi być szeroko rozrzucone ale równomiernie

czy pompą rotacyjną można przerobić zawory żeby pompowała do beczki ciśnienie?

rexaw    0

czy panowie wiedza ze w polsce również wchodza przepisy o doglebowym rozlewaniu gnojowicy proponowany termin to 2011 rok :blink: Pozdr

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Hubertusq
      Witam, jaki olej używać do pompy próżniowej do beczki Asenizacyjnej? Jest jakiś specjalny? Mam pompę Battioni Pagani
    • Przez misiekbz2
      Witam. Mam beczkowóz Meprozeta 4300l z98r gdzie beczka jest metalowa i wiadomo zjedzona juz przez rdze, wszystkie inne podzespoly są w bardzo dobrym stanie. Zastanawiam sie czy jest możliwość kupna w meprozecie nowej samej beczki ocynk (bez ramy kół pompy dekli itd) na rame tej starej? Bo ta metalowa od ocynku w budowie się raczej niczym nie różnią. Ktoś by znał przybliżoną cene? 
    • Przez KAROL0905
      Zastanawiam się nad zakupem beczki ok 5-6 tyś l i nie wiem którą firmę wybrać?????????? Ceny są podobne i nie wiem co robić poradźcie i piszcie posty!?!?!?!
      Połączone (Joskin vs Meprozet)
    • Przez LipaK97
      Witam. Piszę do was z prośbą, w najbliższym czasie planujemy zakup nowego beczkowozu z osią pojedynczą do 5000 L, jakie firmy + modele byście polecili z podanych poniżej, bądź może i nawet inne. Ogółem beczkowóz miałby pracować z MF 5611. Nasz wybór oscyluje pomiędzy : 
      - Joskin MODULO2 5000 ME (cenowo podobno w granicach 33 tyś. netto, chodź nie jest to 100% informacja)
      - Meprozet Kościan PN - 50 (cenowo ok. 22800 tyś. netto) 
      - POMOT 5000L (dokładnej ceny jeszcze nie znamy)  
      Bardzo proszę o fachowe doradztwo w wyborze z uzasadnieniem jeżeli to możliwe. Chcę dodać, że niestety nie znam się na beczkowozach, dlatego też pytam właśnie Was o opinie. 
    • Przez damian19321
      Cześć jaką polecacie wóz asenizacyjny 10000l na tandemie, wóz będzie w 95% jeździł jedynie po drogach na pole będzie wjeżdżał sporadycznie. Będzie go ciągała kubota m110gx (115km)