Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Hey. Jak ocieplić kurnik zrobiony z tzw. blaszaka 5x3? Będzie on na wylewce postawiony i u dołu jak będą szpary to go cementem zalepię.Jak go ocieplić? Jeśli styropianem lub wełna mineralną to jak go/ją przykręcic/przylepić do blachy od zewnątrz.

Czy zdałoby egzamin ten styropian/wełnę przykręcić? do blachy i potem siatką i klejem pozalepiać aby jakoś to wyglądało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    401

daj styropian na zewnątrz od wewnątrz kury będą dziobały:) w poszukiwaniu minerałów nawet klej ci zjedzą:) od dołu lepiej zapiankuj cement może odparzyć :)

musisz kupić klej poliuretanowy, dwukomponentowy producenci kleju - Alfa Systems Brzeg , Polychem Poznań, Interchemoll Oborniki

http://www.okazje.info.pl/szukaj/klej-do-metalu-i-styropianu/ceny.html

 

hm co do kołków trzeba było by coś dobrać:) na długość:)  styropian 5i im wystarczy;p no chyba że masz trochę kasy na wydaniu to daj 10:) wełna jest trochę ciężka i może być problem z montażem :) ale bardziej boję się o blachę stykającą się z obornikiem trzeba będzie ja zabezpieczyć:) przez wzmożoną korozją 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To pianki mi nie wyjedzą? Cement nawet jak odparzy to może nie tak szybko? Potem się od nowa zalepi.

A styropian do blachy to tym  Alfa Systems Brzeg , Polychem Poznań, Interchemoll Oborniki?

Czyli styropian bo lżejszy i tańszy? Blachę to trza by omalować tak z 15-20 cm od wylewki czy całą w środku?

Ps. Tyle tych emotek uśmiechniętych dałeś to chyba masz dobry humor dzisiaj.  B) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    401

jestem projektantem i patrzę a tutaj coś branżowego:) no właśnie ja bym pomalował jakąś farbą kauczukowa ale na ocynku nie wiem jak to będzie się trzymało najlepiej żeby obornik był odseparowany czymś o ścian mały murek??albo dobrze farbą:)  może kurzy obornik nie jest taki żrący jak bydlęcy no ale lepiej zabezpieczyć:) u mnie kury siedzą w wydzielonej części poddachu na drzewo 5cm styropianu  dach wełną mineralną:) wszystko obite deskami bo miałem sporo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rusto    1

A izolacja natryskowa? Próbował ktoś ocieplić w ten sposób tego typu budynki?


happy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Staszek720
      Witam
      Chciałbym się zapytać o najlepsze rasy kur niosek
      które znosiłyby jaknajwięcej jaj.
      Obecnie mam 70-80 sztuk kur i ok. 20 jajek dziennie, to według mnie
      jest trochę mało szczególnie w tym okresie. Rasy nieznam którą mam
      ale zawsze kupuje w w okolicach maja kurki-1-dno dniowe.
      Czytam na forum że u niektórych osób , kury się niosą " wspaniale"
      -moje kurki mają jak w "Raju" Lecz nie okazują za bardzo wdzięczności
      -dostają pszenicę,pszenżyto,kukurydzę śrutę, ziemniaki, od wiosny do
      póżnej jesieni mają naokrągło zielonkę; trawę, codziennie świeże pokrzywy
      im dostarczam,a w okresie zimowym suszoną pokrzywę, również mają
      miejsce do biegania, grzebania itp.
      Mam więc prośbę do osób które znają się dobrze na tych sprawach o
      odpowiedż , jakiej rasy szukać ażeby wysyp jaj dziennie był jaknajwiększy
      i jak wogóle karmić taką rasę ( jak z paszą ) i wogóle.
      Zastanawiałem się nad Zielononóżkami ale z tego co czytam to chyba
      muszę zrezygnować.

      Pozdrawiam
    • Przez direx7
      Witam Panów. Mam do zagospodarowania stodołe ok 200m^2 i oborę koło 80m^2. Pomyślałem o hodowli kur na jajka albo na mięso. Mam kilka ha ziemi to coś tam bym miał swojej paszy reszte dokupił. I moje pytanie czy w ogóle da jakis to wymierny zysk> Jaka hodowla lepsza? Na jajka czy na mięso? Podkreślam, że miał by to być dodatkowy dochód bo pracuje. Myślałem tak o 600kur żeby trzymać je. Jaki byłby koszt doprowadzenia obory i stodoły do takiego stanu, żeby można było hodować kury? Czy przy takiej ilości dać sobie spokój. Licząc 600kur i że każda zniesie jedno jajko dziennie, dało by to przez tydzień 4200jajek czyli przez miesiąc ok 18tyś. sprzedająć średnio po 60gr dało by to zysk ok 10tyś zł. Co muszę wliczyć w koszty> prąd woda co jeszcze? proszę doświadczonych kolegów o radę
    • Przez dawidursus323
      Kupię nioski powyżej 4 miesięcy około 30-40 sztuk. Tylko województwo małopolskie i wschodnie śląskie.
    • Przez krzysiu9802
      Witam. Koledzy czym ścielicie na kurniku ? Długi czas ścieliłem ręcznie, i od krótkiego czasu zacząłem ścielić rozrzutnikiem do obornika. O co na temat Tomahawku  ? Jak to się sprawuje ? Co jeśli będzie kamień w balocie ? Iskry pójdą ?
    • Przez slawcio_1974
      WITAM,KUPIŁAM 3 TYG.TEMU MŁODE NIOSKI.WYGLĄDAŁY ZDROWO,PODOBNO ZNOSIŁY JUZ JAJKA.U MNIE NIE ZNIOSŁY ANI JEDNEGO.TERAZ 3 Z NICH SIEDZĄ OSOWIAŁE, NIE JEDZĄ ,NIE PIJĄ I CO DZIWNE CIĄGLE MAJĄ ZAMKNIĘTE OCZY.PRÓBOWAŁAM IM UCHYLIĆ POWIEKI,ALE NIE UDAJE SIĘ.INNYCH OBJAWÓW NIE ZAUWAŻYLAM.
      PROSZĘ POMÓŻCIE CO IM DOLEGA,BO NIE BARDZO MAM WIEDZĘ NA TEN TEMAT.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj