Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lukash3060    105

EHR jeszcze może  nie łaczyć na klemie bo bierze z aku , z klemy bezpośrednio. Z przodu powinno być 3 bezpieczniki w tym jeden od autotronic'a  o ile pamietam :) Ja obstawiam że coś z elektroniką, zawsze jak coś sie dzieje najpierw elektronika potem sprawy mechaniczne jeżeli nie mam pewności ze to na pewno awaria mechaniczna ;) A może czujniki ? :)

traktormen    0

Dzięki za wskazówki. Po dzisiejszym dniu walki z traktorem, prognozy 50/50 że autotronic lub skrzynia do roboty. Pierwsza rzecz, to odkryty rozłączony styk prowadzący do czujnika szybkości obrotów wałka wom (pto speed sensor). Kable do czujnika są tak napięte, że ledwo można było połączyć z powrotem kostkę. Zgodnie z instrukcją, rozłączenie tego czujnika zatrzymuje pracę wałka i zapala żółtą kontrolkę. Brak efektu. Do tego jeśli załącze długie światła, to wszystkie kontrolki gasną na panelu kontrolnym - właściwie słabiutko i szybko migają. Do zrobienia dziś za dnia. Gdybym puścił odpowiedni prąd z tych dwóch czujników, to bym oszukał sterownik i bym wiedział co jest nie tak. Potrzebuję prawidłową wartość napięcia na czujniku ciśnienia przy załączonym silniku(lekko odstawić piny, nie odłączając czujnika i przyłożyć miernik na oba styki) i jakieś normy do tego z tyłu za lewym siłownikiem podnośnika. Jęśli zgaszę te dwie kontrolki to już będzie z górki.

traktormen    0

Temat elektroniki zamknięty. Wałek załączany poprzez autotronic, reszta "na krótko", blokada tylko przy przytrzymaniu żółtego guzika, po puszczeniu - rozłączana. Włączniki spięŧe z kontrolkami.  Zrobiłem z Masseya Ursusa. Podrzucę jakieś foto jak go całkiem złożę. Pozdrawiam. Wirtualny browar dla Lukbold i Lukash3060 

Wiadomość z agroFakt.pl

mirro    242

Nie chcę Cię wku...ić ale ten przewód idący od akum. do autotronica przed kabiną  ma kostkę i czasem to ona powoduje objawy opisane.

A jeśli nie to pin przy module lubi sie obluzować. 

Jeśli już chcesz przerobić na krótko pamiętaj że autotronic zabezpiecza przed zmianą żółwia na zająca podczas jazdy. Te koła są na prostych zębach i w razie czego nie ma zmiłuj.

A może lepiej przerobić go na wersją electronic? Gdyby co daj znac podeślę schematy.

traktormen    0

Spoko, ale gdyby nie przewodził, nie zasiliłby żadnej diody na konsoli, sterowanej przez autotronic. Drugie zasilenie idzie przez alternator pomarańczowym kablem od włącznika bezpieczeństwa, czyli po wciśnięciu sprzęgła. Tak zdaje sobie sprawę,  że to jakiś błąd konstrukcyjny: jeśli zabraknie prądu na elektrozaworze od redukcji to załączy biegi "polowe" nawet przy 30 Km/h (zawór otwarty - zając, zawór zamknięty - żółw). Dlatego też do zaworu od redukcji dałem fazę z alternatora sprzed stacyjki. Póki co, przełącznik od redukcji będzie nieczynny i na stałe zając, bo nie moge wcisnąć żadnego biegu po zamknięciu zaworu, mimo iż na otwartym wchodzą normalnie - chyba synchronizator w skrzyni do wymiany. Z resztą w standardzie żółw/zając wciskasz tylko i wyłącznie manualnie bez wrzuconego biegu - wajcha w bok. Jak naprawie skrzynie, to muszę wstawić jakiś układ scalony pod oryginalny przełącznik od redukcji (pod wajchą wchodzacą w skrzynię) gdyż te biegi załącza się "impulsowo". Wyeliminuję w ten sposób możliwość przypadkowej zmiany żółw/zając podczas jazdy (na załączonym biegu) W schemacie jest jakiś "telebreaker". Gdyby ktoś podesłał jakieś info jak przerobić ten włącznik aby dawał stały prąd na zawór po jednokrotnym wciśnięciu wajchy w bok i rozłączał po powtórnym wciśnięciu, byłbym wdzięczny. Dzięki za słuszne sugestie mirro. 

traktormen    0

Elektronika czasem zawodzi. Lubie proste rozwiązania. Zamiast kombinować z przekaźnikiem do oryginalnego switch'a żółw/zając, wstawie miniaturowy elektromagnes z zatrzaskiem na mój obecny włącznik 1/0 do sterownia na krótko. Fazę do otwierania "elektrozatrzasku" wyprowadzę z włącznika bezpieczeństwa. Czyli włącznik będzie unieruchomiony dopóki nie wcisnę "głębokiego sprzęgła". Zwykle redukuję na postoju, więc raczej przypadkowo nie załącze tego przycisku przy sprzęgle podczsas ruchu kół. A tak w ogóle to trzeba używać sprzęgła do zmiany żółw/zając? W oryginale udawało się bez, mimo iż z przyzwyczajenia wciskałem. Z resztą dlatego też mam zryte synchro, gdyż zmieniałem w toku. W ogóle jak wcisnę wajchę w bok ze 2, 3 razy to mi się cała blokuje i biegu nie idzie wcisnąć. ciągnik, lekko drga i przygasa jak otwieram zawór na zająca. Być może to pociągneło za sobą autotronic, bo świeciły się obydwa ledy na raz (i żółw i zając) i w ogóle kontrolki nie były adekwatne do rzeczywistości. W każdym bądź razie sterownik póki co wykorzystuję tylko do wałka wom - czujnik bezpieczeństwa odpiąłem, a kostkę idącą do niej zwarłem, przez co sterownik "uznaje" iż sprzęgło non stop włączone. Dzięki temu startuje wałek. Jeśli odepnę spinkę (tak jakby puszczenie sprzęgła) wałek "gaśnie". Załączone sprzęgło także otwiera elektrozawór 4wd. Jutro podepnę się z powrotem do fazy ze sterownika od napędu i się przejadę powyżej 15 Km/h. Czujnik prędkości pozostwiłem bez zmian, toteż jeśli ta funkcja działa, to odłączy mi napęd podczas jazdy, a ponieważ mam kontrolke pod fazę idącą na zawór to zgaśnie. Jak nie to kit z tym i sam będę musiał pamiętać o rozłączaniu.    

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MichalP
      Witam. Przymierzam się do zakupu mf6170. Ciągnik już upatrzyłem, oglądałem, odbyłem jazdę testową, ale mam jeden dylemat. Ciągnik jest wyposażony w  skrzynię dynashift z mechanicznym rewersem.  Czy te skrzynie występowały w wersji z 2 półbiegami? Zakres na desce jest od A do D, ale mi sie  udało tylko sprawdzić A i B, dalej nie idzie. Oczywiście sprzedawca sam nie wie. Obejrzałem kilka tych ciągników i wszystkie biegi miały od A DO D. Jak czytałem  o tych skrzyniach wszędzie  jest  napisane ze mają  4 półbiegi, ale czy na pewno??
    • Przez sznajdik
      Czy da się zrobić wyjście do hamulca hydraulicznego do hamowania przyczepy w mf 3060 i gdzie ewentualnie się podłączyć?
    • Przez kiernoz
      Witam. Mam do kupienia traktor Massey ferguson 6110 Chciałem zapytać czy to dobry traktor i czy jest awaryjny ? byłby to traktor zastępujący ursusa c3603p głównym jego przeznaczeniem była by praca z ładowaszem czołowym ,rozrzutnik, beczkowóz, kosiarka, zgrabiarka ,przetrząsarka. Był by to 2 traktor w gospodarstwie do lżejszych prac. Z góry dziękuję i pozdrawiam
    • Przez Masterek24
      Witam
      Dzisiaj umyłem przed zimą ciągnik. Po myciu odpaliłem i podczas jazdy nie działa żaden półbieg. Jak zatrzymam ciągnik to każdy półbieg wchodzi i jaki sobie wbije i ruszę to na takim jadę tylko problem że podczas jazdy już zmienić nie mogę nie działają o co chodzi ??
    • Przez dawid1983
      WITAM MAM PYTANIE CZY DO MF 3070  PRZED POMKA PALIWA MOGE ZAMONTOWAC JAKIS DODATKOWY FILTERK  ZEBU ZBIRAL TEN CALY SYF ZE ZBIORNIKA A NIE POMPKA PALIWA  JAKI TEN FILTERK ZAMONTOWAC PROSZE O PODPOWIEDZ MOZE KTOS MA COS TAKIEGO ZROBIONE JAKIES ZDJECIA