bobcat2250

"Rolnik" w Siedlcach - czy warto? Co mam robić?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bobcat2250    382

Witam!

Jestem w ostatniej klasie gimnazjum, więc niedługo stanę przed wyborem przyszłej szkoły. Myślę żeby pójść do ZSP nr.4 w Siedlcach na profil " Technik Rolnik". Problem jest taki, że uczniowie idą tam starymi książkami, a końcowy egzamin jest nowy, przez co jest bardzo mała zdawalność. :( Pozatym szkoła ma może na praktyki z 10 arów i trzydziestkę, więc raczej dużo praktyki się tam nie nauczę...  :huh:

Doszedłem więc do wniosku, że może nie warto iść w tamtą stronę... Rolnictwo jest coraz cięższym zawodem.

Jestem uczniem czwórkowym, to może lepiej złożyć papiery do liceum biologiczno - geograficznego, a później ewentualnie jakoś próbować się dokształcać na jakiegoś inseminatora, czy coś podobnego  :rolleyes:

 

Z drugiej strony, rolnictwo to moja pasja... Po skończeniu technikum musiałbym pobrać grunty w dzierżawę (5 klasy jest na pęczki, ewentualnie jakieś torfy), rodzice mają 30 hektarów, więc dopóki bym się nie dorobił jakiejś starej szóstki to sprzęt bym miał z podwórka  ;)

 

W zasadzie sam już nie wiem co robić... Iść za pasją, orać ugory i zostać starym kawalerem, czy postawić na naukę i "może mi się uda". 

Doradźcie co robić... Może ktoś z was miał podobny dylemat? 


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marianekkk    847

Kolego, powiem tak, ja też lubię rolnictwo, pracę w polu, w podwórku, od małego pracuję w gospodarstwie, ale poszedłem do liceum i teraz pisząc w tym roku maturę zamierzam iść w kierunku rolniczym :) W życiu nie ma nic pewnego,a poza tym masz lepszy start ode mnie, moi rodzice nie maja 30 ha :) Zrobisz jak zechcesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamcio0602    1

cześc bobcat ja Ci powiem tak idz do rolnika do siedlec a napewno nie pożałujesz . ja tam sie uczyłem a teraz studiuje zootechnike i nie żałuje ze tam chodziłem do szkoły bo to moim zdaniem najlepsza szkoła w siedlcach a moze i regionie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

Ooo :) Podobno niezłe panie tam chodzą :P No i w takiej klasie rolniczej to ja bym "rósł" :) Wreszcie bym z kimś pogadał o rolnictwie :D

 

Nie no, a tak serio to jak Myślicie lepiej składać do Liceum, czy do technikum?

Edytowano przez bobcat2250

Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba55    501

idz do technikum , po 1technikum masz zawod. a  po liceum bez matury nic, po 2 po technikum mozesz korzystac z programow unijnych


coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

I tak chyba trzeba zrobić...  :mellow: chociaż po liceum mógł bym zrobić zaocznie "rolnika" ...  :unsure:


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

Tak się złożyło, że dostałem się do ZSCKR w Sokołowie Podlaskim na profil "Technik Weterynarii". :) Technikum daje takie same uprawnienia jak po "rolniku" i co ważne po skończeniu będę mógł posiadać własne gospodarstwo i ubiegać się o pomoce unijne :)
Ogolnie jestem zadowolony. Szkoła świeżo wyremontowana, ma być pełno praktyk w ubojniach/oborach, pewnie i w stacjii unasienniania loch która jest moją sąsiadka ;)
No i będąc technikiem weterynarii zawsze będzie łatwiej złapać się gdzieś do pracy. Dla przykładu moich dwóch braci uczyło się w siedleckim rolniku, jeden w tym roku skończył i robi kurs na spawacza i pewnie przyjmą Go do Volantu, albo Spawexu, a drugi teraz pójdzie di trzeciej klasy i to w zasadzie On mi doradzał żeby nie iść do tej klasy. Chętnych w tym roku było 23 osoby na 30 miejsc.


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez samia
      Cześć! Ktoś zapisany na egzamin w czerwcu w Radomsku? Słyszeliście jak taki praktyczny wgląda? Ile pytań, poziom trudności? Da się zdać? Pozdrawiam! 
    • Przez PeppeRoni
      Witam, widzę często posty z pytaniami o praktyki i staże. Jeśli ktoś ma taki problem, to pamiętajcie, że takie oferty są dostępne też na stronie serwisu pracy gowork.pl. Warto zaglądać, bo naprawdę sporo ciekawych propozycji można znaleźć.
    • Przez sandrii
      jakie są roserzenia w technikum rolniczym w naklu śląskim?
    • Przez Kondrado18
      Kat-T mam pytanie jezeli chodzi o egzamin czy znacie przypadki wsrod osob przystepujacych do egzaminu bo mam stres przed egzaminem zalozmy ze jakis starszy pan ma jazdy na ciagniku ktory zapala sie inaczej a zdaje na takim ktory zapala sie inaczej i do tego dochodzi stres wiec stad moje pytanie myslicie ze na egzaminach zdarzaly sie przypadki ze ktos nie byl w stanie uruchomic ciagnika z gory przepraszam za bledy w pisowni ale na klawiaturze nie moge zrobic polskich znakow
    • Przez Koralina
      Czym trzeba rozpocząć uprawki przedsiewne?
      Orką siewną czy talerzowaniem?
      A może bronowaniem czy włókowaniem?
      Choć te 2 z dołu odrzucam. Potrzebuję wiedzieć tego na jutro do szkoły. Jestem nowa w rolnictwie a sprawy orek mi nie specjalnie wchodzą do głowy. Tata mi tłumaczył ale on by postawił na talerzowanie, a ja wyczytałam na już kilku forach, że to orka. Sama już nie wiem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj