wojtek14

Olej do Case

Polecane posty

ursuss    16

Trochę dziwne. A co case to jakiś innszy ciągnik że trzeba lać jakieś specjalne oleje . Wystarczy żeby był dobry .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1
Trochę dziwne. A co case to jakiś innszy ciągnik że trzeba lać jakieś specjalne oleje . Wystarczy żeby był dobry .

wlasnie. co wleje to bedzie chodzil. turdus wlej bo lepszego chyba nie potrzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Do silnika można też jakiś półsyntetyk który ma lepsze właściwości niskotemperaturowe. Byle czego lepiej nie lać, do tego silnika najniższa klasa to chyba CD wg API więc Milvus i Superol odpada B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wlej Fuchsa, jest trochę drogi ale najlepszy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

toendt super rada, wlej Castrola, Mobila a może Texaco są najlepsze. Kolega Ursuss też zabłysnął wiedzą i doradą.

Kolego jeżeli nie masz instrukcji obsługi w której są podane wartości i nazwy olei oryginalnych to do silnika tak jak mówił kolega mirasek nie wolni lać byle czego i dobrej jakości olej nasz krajowy np. TURDUS mogą być inne kwestia ceny.

Co do hydrauliki i skrzyni biegów oraz mostu przedniego nie jest to już takie oczywiste i tutaj lepiej trzymać się oryginalnych olejów, kwestia też czy most przedni jest z hamulcami czy bez jeżeli posiada to dodatkowy płyn stosuje się dla lepszych właściwości smarnych ale niestety nie wiem jaki. Do skrzyni nie lej nigdy hipolu lub agrolu oczywiście mówię o tym modelu Case chodzi o smarowanie sprzęgieł z tego co wiem to do skrzyni idzie HY-TRAN ULTRA oryginał Case.

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

nieważna nazwa oleju.

Wogóle producent nie powinien podawać firmy z której należy brać olej.. tylko jego klasę , parametry.

Powinno sie przyjąć ze parametry oleju w instrukcji to minimum co powinno sie lać.

 

Co do hipolu :D to w naszym pięknym kraju rozlewają hipol do różnych pojemników z różnymi naklejkami różnych firm B) I co komu da patrzeć na nazwę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spojler    2

słyszałem że oryginalny olej case'owski kosztuje w serwisie 1000zł za 60litrów...szukaj jakiegoś dobrego lotosa...albo jak jestes w stanie wydać więcej to shell albo wyżej wspomniany oryginał


Dostawcą mocy jest...Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkram    0

Jak już może wiecie od niedawna posiadamy Cesa MX 170 i mam takie pytanie czy wie ktoś jaki tam jest olej w skrzyni biegów w przednim moście i czy olej do hydrauliki jest ten sam co w skrzyni bo tak mamy w JD 3650 czy jest to osobno.Mam nadzieje ze wiadomo co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur6180    0

Wlej hytrana case albo fusch i bedzie dobrze tylko najpierw musisz wypuścić stary olej żeby się nie zważył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fire    0

Sam mam model Case 695 i jestem ciekawy jak ci chodzi na tym agrolu????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3
Jak już może wiecie od niedawna posiadamy Cesa MX 170 i mam takie pytanie czy wie ktoś jaki tam jest olej w skrzyni biegów w przednim moście i czy olej do hydrauliki jest ten sam co w skrzyni bo tak mamy w JD 3650 czy jest to osobno.Mam nadzieje ze wiadomo co chodzi.

A nie masz tego w instrukcji napisane, albo jakiejś naklejki pod maską? Ja mam taką naklejkę pod maską w NH TD80D gdzie wszystkie oleje i smar są pozaznaczane. Oleje mam Ambry ale są cholernie drogie i są tylko 2 rodzaje silnikowy i przekładniowo-hydrauliczny.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antekpirat    0

Temat juz stary ale moze ktos cos napisze

W moim Case 5120 pasowalo by juz wymienic olej w skrzyni

Wiem ze wypadalo by wlac hy tram cos tam

ale jaki jest sens jak w innych ciagnikach mam pozalewany agrol-u

A napewno cos bede musial do niego podlaczyc i olej sie pomiesza

Wiec moje pytanie brzmi

Czy ktos ma u siebie zalany agrol-u i jak sie sprawuje skrzynia i czy ktokolwiek moze cos na ten temat powiedziec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28

ja mam w case 1056 zalana skrzynie agrolem a silnik turdusem i nic z nim sie takiego nie dzieje więc nie wiem po co lać takie drogie oleje chyba że ktoś nie ma co z pieniędzmi robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzio741    0

Ja do skrzyni do Case 4230 leja oryginalny olej Akcela przeznaczony wyłacznie do case.Jest dobry ale drogi. Więc jak kto woli.


Sprzedam agregat uprawowo siewny bierny 3 metry z siewnikiem nordsten lub stegsted.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antekpirat    0

Ale 1056 to ma chyba zwykla skrzynie a u mnie sa polbiegi

i czy tarczki to wytrzymaja

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28

ja w case 1056 i 845 wlewałem płyn od wspomagania który stosuje w samochodzie osobowym do układu hamulcowego i przez 4 lata nie zauważyłem nic niepokojącego więc sądzę że do sprzęgła też powinno podejść ale lepiej popytaj w serwisie bo ja czasami tak robię dla pewności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez agromichu
      Gdzie znajduje się pompa hydrauliczna w case 4220? Czy rozdzielacz może przepuszczać olej przez gniazdo? Mam problem z rosiewaczem amazone z hydraulicznymi zasuwami, które się same otwierają na rozgrzanym oleju i czasem jest problem z dźwigniami rozdzialacza ponieważ na rozgrzanym oleju jest problem z otwieraniem i zamykaniem zasów. Tak jakby fiksował rozdzielacz. Proszę o pomoc.
    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez dawid9721
      witam panowie pytanie w pewnym sensie banalne ale jak sprawdzacie poziom oleju w swoich casach posiadam 745xl i bagnet jest rozkręcany ile obrotów robicie przy odkręcaniu żeby zmierzyć dobrze poziom oleju
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj