novy1111

Jxu 115 CENA !! poradźcie czy warto???

Polecane posty

novy1111    0

Witam

Rozważam zakup nowego ciągnika o mocy 110-120 km , i natknąłem się na takowy Case jxu 115 z 2012 r w cenie 168 000 netto czy to dobra cena za ten model? Z wyposażenia ma chyba wszystko oprócz klimy. Bardzo proszę o opinie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

A do czego ma Ci służyć? U mnie gościu ma 105 i narzeka tylko na spalanie ze dużo pije w porównaniu do Mf 5465. Awari żadnych praktycznie nie miał. Dba przede wszystkim o oleje i śmiga chyba 4 rok ale mówił ze go opchnie po 5 latach. U niego on chodzi w agregacie, gruber, ładowacz. Do ładowacza jak ma ciężkie coś to mu d*pę podrywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

sa 2 wyjscia jak sie nie ma klimy albo sie gotowac w lipcu czy sierpniu w szklarni albo po otwierac okna i caly ten syf ma wlatywac do ciagnika oraz w pluca. a te nowe ciagniki ktore mama elektornike nie luba kurzu w kabinie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

dlatego że nie ma klimy tyle stoi i sie sprzedać nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
novy1111    0

Klimę mogę sobie założyć to nie problem..problem to czy warto..Dzisiaj sobie trochę podzwoniłem po dealerach i za odpowiednik jxu 115 z 2014 r z takim wyposażeniem  wołają ok 200 tyś netto. Jak sądzicie ??wydaje mi się że cena za jxu wydaje się być spoko no i opinie TE ciągnik imają dobre..

Da sobie radę z siewnikiem 6-ścio rzędowym?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

by domontować klimę to nie takie tanie i nie takie łatwe, by to dobrze działało

 

A cena taka bo nikt go nie chce kupić od 2 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
novy1111    0

Sam nie wiem...W zeszłym tygodniu mieli jxu 105,jxu 115 z max wypasem i ta bez klimy..te 2 szt juz sprzedane i został jxu 115 bez klimy..może się napalam? myślę że młody rolnik robi swoje i ludziska się kręcą..Mam siewnik 6-cio rzędowy do kukurydzy maschio gaspardo 

jak myślicie nie będzie jxu miało z nim problemu? Mówicie że cena to żadna rewelacja? jakie macie argumenty?? 200 tyś netto a 2 lata młodszy i 200 tyś netto to chyba jest różnica??

Edytowano przez novy1111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

A jaki ciezki jest ten sewnik? Z podsiewaczem? Jesli tak to ile wchodzi nawozu? Jxu to są sos krótkie ciągniki i według mnie raczej pomocnika niż główne. U mnie koles kupił agrofarma bo napalil sie na niego ze 99 kucy i w ogóle bo podpatrzyl na dużym gosp ze fajny. Ale tam sluzyl do tura nawozu i lprysk i teraz żałuję bo niby 99 koni jest ale maly. Lekki i krotki i podnosi mu przod przy 3 onrotowej uni i przy uprawowy soewnym ląduje zboża po 200 kg bo go przeważa a siewnik ponad 600 litrow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

Bierz póki jest! Te nowe Farmally z silnikami o pojemności 3,3l jakieś przekonujące nie są...

Ja bym próbował jeszcze zgonić go z ceny. Pogadaj, że o dawny rocznik to trzeba zejść z ceny itp. ;) 


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
novy1111    0

Dzięki za porady chłopaki,jadę w poniedziałek po niego tuz na przód z balastem pójdzie i będzie hulał aż miło,cieszy mnie wyposażenie jest naprawdę dopasiony,będzie się czym bawić tylko szkoda trochę tej klimy ale ją zamontuję z czasem , to będzie raczej 2 ciągnik w gospodarstwie więc będzie ok..;-)

Jeszcze raz dzięki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

nie zamontujesz jej z czasem, koszt takiej klimy zeby dołożyć z pewnością przekroczy 10 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
novy1111    0

Ma pneumatykę ,ehr,sterowanie w błotnikach,fotel na pneumatyce, półbiegi pod obciążeniem,siłowniki wspomagające,rewers elektrohydrauliczny,sprzęgło nożne i w gałce zmiany biegów ,monitor osiągów( liczy zaorany areał ile paliwa spalił i inne cuda),wom 540,540E ,1000 I jeszcze kilka innych bajerów z,klimę dealer zaproponował z montażem za 7 tyś brutto więc spoko..zastanowię się nad nią na pewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

Nie zastanawiaj się tylko ją zakładaj,(tą klimę) mam jxu 105 wyposażenie takie jak w tym, tylko z klimą, nie wyobrażam sobie pracy takim ciągnikiem bez klimy. To nie 60-siątka że dziury wszędzie i wiatr powiewa. U mnie jest za pomocnika z turem i jest ok ma 300 h awarie jakie miałem to przekaźnik od świateł nie łączył (50 h), teraz przegląd na 300 h i mechanicy stwierdzili że turbina padła(miał tak ktoś?) bo zabrudzona jest olejem chłodnica interkulera (różnicy w mocy nie zauważyłem), wymienią mi na nową. Łożysko od podpory wału coś popiskiwało więc zabrali cały wał i przywiozą nowy wał z łożyskiem, i tę turbinę na wymianę. Poza tym ok. Tylko u mnie jest to totalny pomocnik w polu nie robi, no trochę przy sianie. Bez klimy to sie pocieszysz tak do połowy marca, jak słoneczko przez szyby zaświeci to będziesz się przeklinał za swój wybór. Pozdrawiam

ps. jak na pomocnika kupiłbym go jeszcze raz

 

W to że ci ten monitor osiągów będzie pokazywał spalanie to się nie łudź , przybliżony pomiar powierzchni zrobionej, i takie tam błahostki ci pokaże, to wszystko.

Edytowano przez ryki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
novy1111    0

Super dzięki koledzy za rady,taaak te 7 tyś to się rozejdzie szybciutko a w klimę zainwestuję i będzie miło się pracowało..

Ryki..naprawiają Ci na gwarancji czy już nie?? to turbo padło przy 300 mth???? :huh: coś wiela za szybko..olej w kulerze zawsze będzie o ile nie ma go tam zbyt wiele to ok..uważaj żeby Cię nie naciągnęli a jeśli chodzi o podporę wału to może tam jest kalamitka której nie odwiedzałeś smarownicą?? bo jeśli jej nie ma to kryte łożysko mogło być do bani..Znajomy dał mi namiar do klienta który użytkuje 7 lat 115 tke JXU  i powiem wam że facet szczerze polecał mówi że praktycznie bez awarii,,robota mu się pali pod oponami,poręczny i pewny..zachwalał więc utwierdził mnie w 100 %  prawie 8000 mth..na 7 lat to chyba sporo nalatał?? Jak nie kupię to za taki ok 200 tysi netto trzeba będzie wyrzygać  na jakimś commonrailu a ja chcę na pompie rotacyjnej..sprawdzona konstrukcja hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

Jest na gwarancji więc wymienią za fre, zastanawiają się też nad chłodnicą od interkulera bo trochę brudna a im się myć nie chce. Na podporze wału nie było kalamitki. Jest z 2013 roku, wziąłem go w czerwcu 2014r dałem 195 netto z ładowaczem stolla z osprzętem tj łyżka , chwytak do obornika,(krokodyl), i paleciak.(jxu 105)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246

nie mówcie że Klima 10 tyś bo to głupota. mama moja robi w tej branży i do ciągnika montują już za 4 tyś wydajną i dobrej firmy klime

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

Kolego Novy Ty się tak na ten ciągnik nie napalaj bo cena za wysoka!!!! Teraz nie ma booomu na ciągniki jaki był na modernizacji.... jak chcesz to dam Ci namiary na odpowiednika JXU tylko w niebieskich barwach z 2014 roku w full opcji ze skrzynią electro command za 140 netto!!!! , a te ciągniki były po 190 netto sprzedawane, jest różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
novy1111    0

ok daj na priv..

będę wdzięczny


Mam new holland niedaleko ale 140 tys netto za 115 km z 2014 na fulu to sorry ale nie realne chyba no ale nic czekam na kontakt i zadzwonię sobie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7204

Nie zastanawiaj się tylko ją zakładaj,(tą klimę) mam jxu 105 wyposażenie takie jak w tym, tylko z klimą, nie wyobrażam sobie pracy takim ciągnikiem bez klimy. To nie 60-siątka że dziury wszędzie i wiatr powiewa. U mnie jest za pomocnika z turem i jest ok ma 300 h awarie jakie miałem to przekaźnik od świateł nie łączył (50 h), teraz przegląd na 300 h i mechanicy stwierdzili że turbina padła(miał tak ktoś?) bo zabrudzona jest olejem chłodnica interkulera (różnicy w mocy nie zauważyłem), wymienią mi na nową. Łożysko od podpory wału coś popiskiwało więc zabrali cały wał i przywiozą nowy wał z łożyskiem, i tę turbinę na wymianę. Poza tym ok. Tylko u mnie jest to totalny pomocnik w polu nie robi, no trochę przy sianie. Bez klimy to sie pocieszysz tak do połowy marca, jak słoneczko przez szyby zaświeci to będziesz się przeklinał za swój wybór. Pozdrawiam

ps. jak na pomocnika kupiłbym go jeszcze raz

 

W to że ci ten monitor osiągów będzie pokazywał spalanie to się nie łudź , przybliżony pomiar powierzchni zrobionej, i takie tam błahostki ci pokaże, to wszystko.

 

Pomocnik, w polu nie robi po 300 h takie awarie i szczerze polecasz?? Nie wiem, nie znam się ale wg mnie to trochę niepokojące ;)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
    • Przez agromichu
      Gdzie znajduje się pompa hydrauliczna w case 4220? Czy rozdzielacz może przepuszczać olej przez gniazdo? Mam problem z rosiewaczem amazone z hydraulicznymi zasuwami, które się same otwierają na rozgrzanym oleju i czasem jest problem z dźwigniami rozdzialacza ponieważ na rozgrzanym oleju jest problem z otwieraniem i zamykaniem zasów. Tak jakby fiksował rozdzielacz. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj