Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wilczek    4

witam do mnie dzisiaj ma przyjs spawarka Minarc 150 KEMPPI moze ktos ma taka spawarke i powie jak sie spisuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biesy    0

Jeśli oryginał na pewno będzie dobra. Kemppi to najwyższa klasa w spawalnictwie.

Do użytku domowego mazna teraz kupić niezłe wielofunkcyjne urządzenia spawalnicze,MIG,TIG,MMA, i przecinarka plazmowa w jednym, tylko trzeba mieć sprężarkę. Tak dla rolnika co umie sobie coś zrobić, (a musi umieć)MMA i przecinarka taka do 20mm to lux rzecz.Migomat to jak się planuje większe ilości spawania, TIG jak trzeba spawać coś bardzo dokładnego czy niestalowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fliegl    22

"TIG jak trzeba spawać coś bardzo dokładnego czy niestalowego"

TZN co,tworzywa sztuczne ? :blink:

Edytowano przez fliegl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam do mnie dzisiaj ma przyjs spawarka Minarc 150 KEMPPI moze ktos ma taka spawarke i powie jak sie spisuje ?

 

Ja ma, i polecam. Sprzęt drogi ale moim zdaniem wart swojej ceny. Mam ją juz 5-6 lat.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickboss    1

@wilczek wybrales bardzo dobra firme i na pewno bedziesz zadowolony z zakupu. Sam uzywam spawarek tej firmy i jestem zadowolony nigdy nie mialem z nimi zadnych problemow. Bezawaryjnej pracy zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Witam Panowie, jaką spawarkę polecilibyście do spawania na gospodarstwie, tak żeby pociągnęła spaw jakiejś szyny itp. po prostu do grubszych spraw i do pierdół :lol: cena jaką mogę przeznaczyć to jakieś 500 zł, max 700 ale to już musi być jakaś wyraźna różnica (na lepsze oczywiście w porównaniu z tą za 500 zł) :)

No i oczywiście inwertorowa czy transformatorowa?

Proszę o odpowiedzi i jakieś sensowne propozycje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Jeśli ja spawam tą mniejszą, to ta tym bardziej powinna. Praktycznie nigdy nie używam grubszej elektrody od 4mm, tą spokojnie można taką spawać, nawet zasadową elektrodą. Inna praktyczna zaleta, to 220V i wystarcza zwykły przedłużacz, oraz waga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

No to 230V to dla mnie raczej wada, wolałbym coś na 380V :) Z przedłużaczem 380V u mnie nie problem, a taki na 230V to porządny i długi bym musiał jeszcze kupić bo mam tylko cienki <_<

Co powiesz kolego na tą http://allegro.pl/spawarka-transformatorowa-dedra-desa351-250a-promo-i1513117261.html

Nadała by się? Niby 250A :huh: I firmy Dedra, inwentorowe tej firmy ponoć dość dobre są ale nie wiadomo jak z tymi :huh:

No i tak jak pisałem wcześniej gabaryty i zasilanie nie grają roli. A tak naprawdę to która spawarka będzie spawała "lepiej"? Chodzi mi o inwentorową i transformatorową o tej samej mocy, np 200A ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Za te pieniądze nie kupisz dobrej spawarki transformatorowej, dodatkowo z układem prostowniczym. Sama wartość miedzi na transformatorze będzie wyższa. Te tanie transformatorowe mają uzwojenia"ekonomiczne" z aluminium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam8550    15
Napisano (edytowany)

Witam wszystkich mam zamiar kupić spawarkę inwertorową, zastanawiam się nad telwin-em czy może lepiej się za czym innym rozejrzeć.

 

moto.allegro.pl/spawarka-inwertorowa-tecnica-211-s-telwin-ark-tech-i1578625495.html

Edytowano przez Adam8550

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momek    27

witam niechce zakładać nowego tematu tylko tutaj się podłącze zamieżam kupić migomata tylko jakiego co radzicie mam na to okk 5tyś chce kipić coś pożadnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Za tą kasekupisz 300 amperową maszyne która wali sznyta na ponad centymetr. Na kursie spawania mieliśmy takiego

 

http://allegro.pl/spawarka-polautomat-mag-migomat-mig-300-4x4-gratis-i1867072138.html

 

Szedł pięć godzin non stop i nie było z nim problemów. Instruktor go chwalił. Kolega ma firme , spawaja takimi samymi piece c.o. i kominki też chodzą bezawaryjnie 18 godzin dziennie. Tyle wiem akurat o tej maszynie.

 

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ozas Opole , lub bester w tej chwili linkoln bester, tych firm też nikomu rekomendować nie trzeba, za 5 tys kupi się bez problemów 300A migomat tych firm, a części do nich dostępne wszędzie.

http://allegro.pl/magomig-402-m-400-a-zp-15-ozas-opole-i2030514495.html

http://allegro.pl/polautomat-migomat-ozas-esab-origomig-c340-pro-4wd-i2027966484.html

http://allegro.pl/bester-lincoln-powertec-magster-255c-osprzet-profi-i2019340754.html


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus328    2

ja mam spawarke inwertorowa dedra 200A polecam jedna mam z 2007 roku chodzi do dziś i druga nowa z 2012 spawałem wszystko elektrodami od 2,5 do 5 mm blacha 1cm nie jest im straszna latwo zajarzyć luk w tej nowej jest funkcja ze gdy sie elektroda przyklei to nie grzeje jej do czerwoności do tych spawarek posiadam 2 maski jedna orginalna plastikowa taka lipa i druga samościemniająca z mar-polu polecam ta druga nie ma możliwości naświetlenia oczu


--- URSUS C-328 ---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borr    0

Kupując migomat do gospodarstwa polecałbym coś 250A z cyklem pracy 60%

Większy prąd wiążę się z rękojeścią chłodzoną cieczą bo zwykła po godzinie spawania nie da się utrzymać w ręce i się topi.

Chłodzona cieczą jest niepraktyczna -jest ciężka i sztywna. Do tego złącze 5m żeby nie trzeba było go przestawiać (do takiego złącza musi być 4-ro rolkowy podajnik drutu).

Edytowano przez borr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cradle35    0

PRZYCZYNĄ było najprawdopodobniej utworzenie się dwóch biegunów naelektryzowanych przeciwnie w kierunkach zwróconych ku sobie. Na końcu jednej maszyny nazbierały się ujemne ładunki, a z bliskiego końca drugiej maszyny przemieściły się w drugi koniec naelektryzowując urządzenie dodatnio.

Chłopie zrób sobie zerowanie maszyny bo cie kiedys zabije

 

Kupując migomat do gospodarstwa polecałbym coś 250A z cyklem pracy 60%

Większy prąd wiążę się z rękojeścią chłodzoną cieczą bo zwykła po godzinie spawania nie da się utrzymać w ręce i się topi.

Chłodzona cieczą jest niepraktyczna -jest ciężka i sztywna. Do tego złącze 5m żeby nie trzeba było go przestawiać (do takiego złącza musi być 4-ro rolkowy podajnik drutu).

W końcu cos madrego do gospodarstwa gdzie spawa sie różne rzeczy poczynajac od roweru po naczepy musi byc spawarka siłowa lub migomat siłowy tak by załozyć 1,2 drut na podajnik czy chłodzony ciecza to niekoniecznie bo w koncu nie spawamy w stoczni ale Trzeba pamiętac ze migomat bedzie urzadzeniem uniwersalnym które zastapi spawarke transformatorowa

Zdecydowanie nie polecam migomatów na 220v bo to nazywa sie klejeniem a nie spawaniem W rolnictwie musi byc dobry przetop estetyka jest mniej wazna spawu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam140292    11

@witek i co kupiłeś ???? smile.gif bo ja jeszcze nic ale zaczynam się dość mocno rozglądać...

w jednym z marketów jest w promocji Migmag180 160A za 1600zł plus butla 370zł i ma dylemat...bo zrobiłem mały wywiad i mam dylemat.bo wszyscy polecali mi półautomaty ok 300A i grubość spawania blachy ok 8mm tylko, że taki kosztuje 4400zł :rolleyes: trochę dużo, ale muszę coś kupić bo na razie jestem starszym asystetem mojego spawcza, czyli wynieś, przynieś, pozamiataj i oczywiście przytrzymaj smile.gif wiec czas się usamodzielnić, poza tym nie zawsze będę miał tak dobrze, żę będzie miał kto mi pospawać...

używanego raczej nie chce, bo postraszyli mnie, że czasami drut lubi się zacinać wiec po co mam się denerwować, a poza tym nie znam się za dobrze i nie wiem na co zwrócić uwagę...

 

a więc do sedna-Migomag180 z promocji plus z czasem jakaś lepsza spawarka czy lepszy półautomat????

zaznaczam, że ma on służyć do większości prac w gosp, bo od profesjonalnego spawania mam dobrego fachowca we wsi smile.gif

 

 

A może chciał byś kupić spawarkę Bestera 250 amper

 

panowie mam problem jestem w trakcie robieni warsztatu...hehe takie małe porzadki nowe blaty szafki itp zastanawima sie nad nowa spawarka co sadzicie o tych MIGOmatach ?? mam ktos z was taka ?? jakie sa ceny jakis firmy polecacie ipt

 

 

Ja mam spawarkę Bestera 250 amper na sprzedaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Podejrzewam ze pioter i witek po 5 i 6 latach kupili już spawarki. Należy ci się złota łopata za odkopywanie postów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duszek1    1

Kolega trochę się zagapił. Ale ja byłbym zaiteresowany kupnem takiej spawarki. Podaj więcej info. Jakieś foty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BUSTED
      Co myślicie o tym migomacie spotkał się ktoś z tą firmą rok 84 cena 450zł w internecie nie moge nic znaleźć na temat tej firmy ale podobno jakaś niemiecka migomat sprawdzony i działa
      http://www.fotosik.p...360b1f388c.html
      http://www.fotosik.p...2f2a8c4b8a.html
    • Przez HondaMtx
      Witam!
       
      Szukałem podobnego tematu i nie znalazłem.
       
      Panowie kupiłem nową spawarkę transformatorową 230/400V.
      Ze spawarki wychodzą trzy kable (niebieski, brązowy i żółty(uziemienie)) i tu moje pytanie jak ją podłączyć do sieci 230V, a jak do siły 380V?
      W załączniku podaje zdjęcie mojej wtyki do siły. Bardzo bym prosił o napisanie który kabel do którego oznaczenia pod wtykę do siły trzeba podpiąć.
       
      Panowie bardzo proszę o pomoc jak to podłączyć, żeby nie było problemów i Proszę, żeby wypowiadali się ludzie co mają pewność, że tak ma być podłączone, a nie tacy co wydaje im się, że będzie dobrze.
       
       
      Pozdrawiam HondaMtx

    • Przez denis667
      Witam znalazłem w warsztacie spawarkę transformatorową samoróbkę tylko nie wiem jak podłączyć kable spawalnicze.Bo wychodzą 2 śruby gdzie się podłącza kable spawalnicze tylko że nie wiem gdzie podłączyć masowy a kabel z elektrodą ?
    • Przez grzegorzc360
      Witam, mam zamiar zakupić migomat, oglądałem w leroy Merlin i castoramie, liczę że koledzy z forum coś doradzicie. Spawarka nie będzie używana profesjonalnie, używana do napraw, czasami pospawania jakiś drzwi od czasu do czasu. Czasem jakieś blachy polepic, tłumiki kolegom połapać. Do większego spawania mam dużą transformatorowa spawarke. Nie mogę dodać zdjęć do postu
    • Przez simson2812
      Witam mam problem migomat momentalnie przestal dzialać, drut wysuwa i brak prądu na drucie. Kiedyś też mi się tak stało zawiozłem do fachowca postał powiedział że nic nie zrobił i spawał ponad 2lata
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj