Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Marketowe Bestery mają uzwojenia aluminiowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Przede wszystkim nie migomag tylko mig/mag.  Ozasa wchłonął zdaję się esab i z polskim ma niewiele wspólnego.

No i bester...  produkty z ich logo zaczynają odstawać poważnie od podobnych i w sumie się nie dziwię. Lincoln nie pozwoli na konkurencje.

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Podłącze się do tematu.

Mam zamiar kupić spawarkę tylko nie wiem jaką mam do kupienia za około 300zł transformatorową starego typu tyle że jestem pewny  że jest w idealnym stanie.Czy może dołożyć i kupić jakiegoś inwentora.Ma być to spawarka do wszystkiego jak to na gospodarstwie.A może zainwestować większą sumę i kupić MAG lub TIG Dodam że jest to początek mojego spawania.

 

 

Ja swoją przygodę zacząłem ze spawarką inwentorową MMA firmy ESAB Arc 180, około 1100zł, 100% przy 100A, przy elektrodach 3,2 wystarcza, ja spawam nią po 4h non stop i nic się nie dzieje. Oborę całą już wyspawałem, zwróciła się 5 razy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ESAB to górna półka więc nic dziwnego że spawa tylko że to MMA a tym trzeba umieć spawać MIG MAG to dla każdego prawie, proste spawanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Przy spawaniu konstrukcji MIG MAG się sprawdzi ale jak będziesz miał do pospawania jakieś zardzewiałe kojce w chlewni i będziesz musiał ciągnąć spawarę z butlą to docenisz Inwetora MMA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy spawaniu rdzy czy na wietrze nie ma nic lepszego jak MMA i z tym się zgadzam tylko trzeba umieć pospawać bo to nie jest takie proste a wiem co piszę bo spawam prawie wszystkimi metodami , więc doradzam dla laika do garażu najlepsze i najprostsze MIG MAG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

A ja jestem innego zdania ,każdy kto chce się nauczyć dobrze spawac  ,powinien zaczynac od elektrody ,ja jeszcze pamietam spawanie gazowe ,o którym nie jeden młody nawet nie słyszał ,a palnik wykorzystuje tylko do cięcia ,choć to juz przezytek :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do nauki najlepsze obite elektrody to znaczy goły drut i spawanie studzienek ty tomku pewnie wiesz o co chodzi , palnik nie taki znowu przeżytek  używam do lutowania twardego i do palenia nie zastąpiony niby czym można go zastąpić przepalić stare zabrudzone konstrukcje spawy z tzw. szlaka itd . spawanie hydrauliki brud woda a musi być szczelne  palnika ciężko zastąpić .

 Młodzież to nie słyszała o spawaniu żeliwa palnikiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Tak to jest że technologia idzie do przodu i nowsze techniki wypierają starsze. Obecnie inwerter MMA wypiera tradycyjne spawarki prostownikowe czy transformotorowe i jest dużo przyjemniejszy do spawania ,o innych zaletach nie wspomnę.

Ze starszych spraw to , obsługiwałem jeszcze wytwornice acetylenowe, czy ktoś to jeszcze używa?

A najstarsza technologia jakiej używałem to spawanie na kuźni, to jest dopiero mistrzostwo! Ciekawe ilu wie w ogóle o co kaman?

@AdrianWasiak wymieniając TIGa na początek to chyba nie wie z czym to się je

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Spawania na kużni nie kojaze ,ale lemiesze klepać umiem ,a spawać uczyłem sie na wirowej

auto .. masz rację :) wiem o co chodzi  ale młodzież ,czesto zadaje pytania jak to rozebrac ,bo nie idzie  ,a palnik czesto rozwiązije problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tym na kuźni jestem zainteresowany ,bo mój dziadek miał kuźnie i nigdy nie widziałem nic innego jak spawanie na prąd od lat 70tych jak pamiętam dziadek miał spawarkę transformatorową i wirówkę nie wspomnę o wytwornicy to nić nowego ale spawanie na kuźni pierwsze słyszę i jestem ciekaw ,może myślisz o zgrzewaniu a to co innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

 spawanie na kuźni pierwsze słyszę i jestem ciekaw ,może myślisz o zgrzewaniu a to co innego

Tu mnie masz, chodziło mi właśnie o łączenie materiałów które określasz zgrzewaniem a ja miałem to za spawanie. W każdym razie jest to najtrudniejsza sztuka łączenia metali jaką widziałem i miałem się tego nauczyć. Mój dziadek też był kowalem i było to w ramach  przekazania fachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To powiem ci że sztuczki kowala z tamtych czasów  są nie do pokonania dla naszego pokolenia wiem że odbiegamy od tematu ale widziałem jeszcze jak dziadek odpala papierosa za pompcą druta  młotka i oczywiście  kowadła  dzisiaj tego nikt nie potrafi brak sprytu i siły

na  temat spawarki muszą być wytrzymałe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest że technologia idzie do przodu i nowsze techniki wypierają starsze. Obecnie inwerter MMA wypiera tradycyjne spawarki prostownikowe czy transformotorowe i jest dużo przyjemniejszy do spawania ,o innych zaletach nie wspomnę.

Ze starszych spraw to , obsługiwałem jeszcze wytwornice acetylenowe, czy ktoś to jeszcze używa?

A najstarsza technologia jakiej używałem to spawanie na kuźni, to jest dopiero mistrzostwo! Ciekawe ilu wie w ogóle o co kaman?

@AdrianWasiak wymieniając TIGa na początek to chyba nie wie z czym to się je

 

Samego TIGA nie miałem zamiaru kupić tylko jak już to TIG i MMA kolega ma taki tylko że on dał 3tyś a ja do nauki to raczej wezmę MMA tylko nie wiem jeszcze jaką .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Do nauki najlepsze obite elektrody to znaczy goły drut i spawanie studzienek ty tomku pewnie wiesz o co chodzi , palnik nie taki znowu przeżytek  używam do lutowania twardego i do palenia nie zastąpiony niby czym można go zastąpić przepalić stare zabrudzone konstrukcje spawy z tzw. szlaka itd . spawanie hydrauliki brud woda a musi być szczelne  palnika ciężko zastąpić .

 Młodzież to nie słyszała o spawaniu żeliwa palnikiem .

W sumie racja. Też ćwiczyłem nie obitą elektrodą ale miedziowanym drutem do palnika. 

Planik to raczej bym powiedział coś rozgrzać i zalutować. Do cięcia dziś już tez nie bardzo.  Tlen drogi, cały zestaw ciężki, ma ograniczone cięcie patrząc na gatunki stali a eksploatacja tanio nie wychodzi. Plazma niestety cię bije na głowę palnik.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Panowie a jakiego inwertora polecacie za ok 500 pln ? Nie spawam dużo, bardziej okazyjnie jakieś wygrodzenia, rury takie tematy :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Seweryn zgadza się koloru nie ruszy ale ja dokładnie pisałem gdzie jest ciągle nie zastąpiony i są roboty gdzie takie koszty wogule nie grają roli przybliżę ci co nieco rozbiórka mostów naprawa remonty hut odlewni stali itd nie wiem czy widziałeś kiedyś takie remonty ,tam się plazmy nie używa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Obecnie z plazmy korzystają praktycznie wszędzie gdzie używa się "czysty" metal budowa czy remont maszyn, konstrukcji wycinanie elementów praktycznie do wszystkiego.  Cięcie palnikiem to raczej tam gdzie  tnie się metale pokryte nie wiadomo iloma warstwami farby, skorodowanymi przeznaczonymi na złom.

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Co polecacie dla poczatkujacego raczej chodzi mi cos z typu MigMag zwykła spawarke mam juz w domu.
Kwota do około 2000 zł


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Az takie straszne ceny sa ?
To ile trzeba dac za w miare dobry sprzet ?
Mogłem tez cos z nazwa pomylic zbytniego pojecia nie mam o tych spawarkach.
Chodzi mi o cos takiego co zamiast elektrody jest szpula z drutem i z tyłu butla.
Przepraszam z gory za tak amatorski opis ale jeszcze nie czytałem zbytnio o tym.
Poprostu spodobało mi sie u znajomego na warsztacie.
Jakby ktos mi wytłumaczył co "to" było stawiam flache pod choinke ^^

Edytowano przez kombinator18

DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Dobrze napisałeś. To był półautomat spawalniczy mig/mag. 

Do warsztatu w domu nie trzeba sprzętu z markową nazwą za 5 tysiaków który też się psuje i sto lat bez serwisu nie wytrzyma.

Ostatnio kupowałem magnuma 280 amper i rozmawiałem w dwóch sklepach o azjatyckich spawarkach które ewentualnie są warte uwagi. 

Dwie marki mi podali właśnie magnum i ideal a odradzali shermana.. 

 W zakładzie u nas większość podwykonawców korzysta z magnuma małych inwertorówek, tigów i półautomatów a ostatnio widziałem mieli ideal transformatorową 330 A. 

 Z serwisem obu  problemu przynajmniej w naszych stronach nie ma. Kolega kupił magnuma 220 A i chodzi mu to bardzo fajnie. Co do trwałości trudno powiedzieć ma ją krótko. W robocie nie narzekają na awaryjność tych spawarek. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Seweryn zgadzam się z tobą że  nie musi być za 5tyś ale nie podałeś konkretnej  ceny na przykład tej transformatorówki 330A  że kosztuje 1900zł

Mówię że nic dobrego do 2tyś nie kupi tą magiczną kwotę trzeba podnieść przynajmniej do 2700zł z butlą reduktorem drutem normalnym kablem do spawania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

"magnum i ideal a odradzali shermana"

Ciekawe tylko czy owi serwisanci wiedzą czym te spawarki się różnią? Może nawet w jednej fabryce robione.

Spawać spawają i to nawet dobrze a ile to wytrzyma to nie wiadomo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Oczywiście, że nie wiedzą, bo są to tylko wymieniacze części. Jak uszkodzi się falownik, to wymieniają całą płytę i jakiś czas podziała. Jak padnie to znowu wymienią, bez usunięcia przyczyny uszkadzania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BUSTED
      Co myślicie o tym migomacie spotkał się ktoś z tą firmą rok 84 cena 450zł w internecie nie moge nic znaleźć na temat tej firmy ale podobno jakaś niemiecka migomat sprawdzony i działa
      http://www.fotosik.p...360b1f388c.html
      http://www.fotosik.p...2f2a8c4b8a.html
    • Przez HondaMtx
      Witam!
       
      Szukałem podobnego tematu i nie znalazłem.
       
      Panowie kupiłem nową spawarkę transformatorową 230/400V.
      Ze spawarki wychodzą trzy kable (niebieski, brązowy i żółty(uziemienie)) i tu moje pytanie jak ją podłączyć do sieci 230V, a jak do siły 380V?
      W załączniku podaje zdjęcie mojej wtyki do siły. Bardzo bym prosił o napisanie który kabel do którego oznaczenia pod wtykę do siły trzeba podpiąć.
       
      Panowie bardzo proszę o pomoc jak to podłączyć, żeby nie było problemów i Proszę, żeby wypowiadali się ludzie co mają pewność, że tak ma być podłączone, a nie tacy co wydaje im się, że będzie dobrze.
       
       
      Pozdrawiam HondaMtx

    • Przez denis667
      Witam znalazłem w warsztacie spawarkę transformatorową samoróbkę tylko nie wiem jak podłączyć kable spawalnicze.Bo wychodzą 2 śruby gdzie się podłącza kable spawalnicze tylko że nie wiem gdzie podłączyć masowy a kabel z elektrodą ?
    • Przez grzegorzc360
      Witam, mam zamiar zakupić migomat, oglądałem w leroy Merlin i castoramie, liczę że koledzy z forum coś doradzicie. Spawarka nie będzie używana profesjonalnie, używana do napraw, czasami pospawania jakiś drzwi od czasu do czasu. Czasem jakieś blachy polepic, tłumiki kolegom połapać. Do większego spawania mam dużą transformatorowa spawarke. Nie mogę dodać zdjęć do postu
    • Przez simson2812
      Witam mam problem migomat momentalnie przestal dzialać, drut wysuwa i brak prądu na drucie. Kiedyś też mi się tak stało zawiozłem do fachowca postał powiedział że nic nie zrobił i spawał ponad 2lata
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj