Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Najlepszy jest Bester małoawaryjny i częśći łatwo zdobyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

ja mam bestera do 400 amper, no mi migomat esaba do 300 a - i powiem ze bester coraz zadziej jest uzywany bo esab daje rade blasze nawet powyzej 10 mm wiec nawet lyzki do koparki pospawa B) a roznica jest jak w fadromie wymienialem lemiesz to szlo pol paczki elektod a esabem troszke drutu i po sprawie :) a na malym pradzie, mozna i cieniutkie blaszki spawac, polecam dokupic sobie drut do szlachetnej i gaz oslonowy (argon) i mozna spawać kwasowe. chociaz teraz sa elektrody do wszystkiego ostatnio pospasawalem blok w 60 elektroda do zeliwa i trzyma :) a byl przerdzewaialy wiec przy odrobinie umiejetnosci da sie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

do spawania w warsztacie polecam migomat ,amatorsko 250do 300 ampar zawodowo powyżej 450 amper a do spawania na wolnym powietrzu spawarke na elektrody otulone ja używam elektrod SPAWMET REKORD 38 .Od paru lat na polskim rynku są spawarki na 230v prąd spawania 300 amper waga takiej maszynki to około 10 kg sam chce taką kupić tylko szkoda mi kasy jak chciałem ją kupić to kosztowała 3000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Pomóżcie, bo szukam spawarki transformatorowej w cenie 250- 350 złotych tylko nie wiem jaką wybrać, na allegro jest ich pełno i wszystkie są niby takie cudowne w opisie. Polecie mi jakąś dobrą firmę, najlepiej podajcie linke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

Bester tylko że na 250-350 nie kupisz, do czego Ci ta spawarka jest potrzebna?? ;)


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Najbardziej mi jest potrzebna do takich małych, drobnych rzeczy by pospwać, żeby była mała, letka ale żeby dała radę z eloktrodą 5mm. Mamy już większą spawarke, ale tamta to prawdziwe monstrum, wielka i cieżka więc nie chce już jej targać ani włączać by pospawać widły ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6
mała, letka ale żeby dała radę z eloktrodą 5mm.

małej i lekkiej do elektrody 5 to nie znajdziesz


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Ależ znajdzie małą i lekką do elektrody 5 mm. Inwertorową, waży koło 10 kg.

 

Ma jednak małe ale ;). Cena zaczyna się gdzieś od 5 tys zł.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

@morowa91 niby jest do 5 ale jak taka elektrodę założysz to bardzo kiepsko będzie się spawać, 3jest optymalna do takiej spawarki


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Jak będzie coś porządnego do pospawani to sobie tą dużą zrobie, a tam do takich małych pierdółek niepotrzebne jest spawanie elektrodą 5 mm ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

 

http://spaw-sk.pl/transformatorowe.htm transformatorowa za 500zł na elektrodę 5mm ale co ty chcesz spawać elektrodo 5mm?? Ja wszytko spawam jednakowymi elektrodami.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

U nas też przeważnie używamy 3 lub czasem 4 mm. Nie mam 500 zł tylko szukam w cenie 250-350 złotych to polecie mi coś porządnego w tej cenie, co będzie mi pare lat służyć a nie jakiś szmelc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taką od kilku lat i gorąco polecam wszystkim, bardzo ładnie spawa, spawam tylko elektrodami 4mm i ustawiam na max 140amper bo powyżej tej granicy jest za duży prąd do spawana 4-ką, z większymi elektrodami nie próbowałem, ale nie udało mi się przepalić blachy ok 1cm elektrodą 4mm z prądem ustawionym na max, jeśli bym miał teraz kupić to wybrał bym tą o mocy 250 amper

 

http://www.allegro.pl/item499067293_spawar...a_230_400v.html

 

Jeśli masz zamiar kupić migomat i chcesz mieć w nim moc taką jak ma spawarka taka ze 250 amper to musisz wydać ok 5 tys

np u mnie w firmie mamy taki:

 

http://www.allegro.pl/item494205341_nowe_m...00_mig_mag.html

 

uwierzcie mi, drzemie w nim wielka moc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

prawda jest taka że w tej cenie nie kupisz nic porządnego a szczegolnie do elektrody 5mm. wszystkie te co podałes to nie zbyt dobre i żadna z nich nie bedzie ci służyc długo i bezaawaryjnie. zeby kupić dobrą i lekką spawarke to trzeba wywalić troche kasy.napewno godna polecenia jest firma kemppi np taka :

http://www.allegro.pl/item494252869_minarc..._najtaniej.html

wieszasz na ramieniu i spawasz gdzie chcesz ;) ale kase trzeba wywalić konkretna ale widziałem to w pracy i bardzo ładnie szła w 3 elektrodzie i opcjonalnie mozna założyć TIG-a. a pozatym to co ty spawasz elektrodą 5mm?


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

U mnie elektrodą 5 mm spawamy najcześciej prze megownicy i HDS. Rzadko się zdaża żebyśmy używali elektrode 5mm ale zdaża się.

To powiecie mi co bym najlepszego mógłbym kupić za tą kasę niekoniecznie na elektrodę 5 mm, najcześciej używamy 3 mm ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

to wszystko zlom i daj sobie siana z tym:D w lublinie można kupić spawarkę trnasformatorową 450A od firmy Pruchniak taka jak kiedyś te stare były i byle rewelacyjne ja taka mam jakieś juz 10lat:-D Dorobiłem ukłąd prostowniczy i chodzi że hoho:-D z tym że niednadaje się do jakis modelarskich rzeczy:P Pali cąłe:-D hehe pozdro700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

a ja mam taką od kilku lat i gorąco polecam wszystkim, bardzo ładnie spawa, spawam tylko elektrodami 4mm i ustawiam na max 140amper bo powyżej tej granicy jest za duży prąd do spawana 4-ką

 

 

Mnie uczono, że zapotrzebowanie prądu liczy się 40A/mm , czyli do 4mm potrzeba 160 amper i do tej pory to się sprawdzało. Polecałbym spawarki inwertorowe, lekkie dobrze się nimi spawa. Przykładowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

Ja polecam Firme Bester mamy z niej migomat i spawarke i nie ma zadncyh problemów


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
prawda jest taka że w tej cenie nie kupisz nic porządnego a szczegolnie do elektrody 5mm. wszystkie te co podałes to nie zbyt dobre i żadna z nich nie bedzie ci służyc długo i bezaawaryjnie. zeby kupić dobrą i lekką spawarke to trzeba wywalić troche kasy.napewno godna polecenia jest firma kemppi np taka :

http://www.allegro.pl/item494252869_minarc..._najtaniej.html

wieszasz na ramieniu i spawasz gdzie chcesz ;) ale kase trzeba wywalić konkretna ale widziałem to w pracy i bardzo ładnie szła w 3 elektrodzie i opcjonalnie mozna założyć TIG-a. a pozatym to co ty spawasz elektrodą 5mm?

Sądząc po parametrach spawarki z linku to nie jest to sprzęt rewelacyjny. Cykl pracy na max prądzie wynosi 35% więc na dłuższe spawanie nie bardzo się nadaje. A już na pewno nie za tą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

Cześć!!

Też szukam spawarki, i na elektrodzie chwalą inwerter firmy dedra, na allegro ponad 600zł, podobno w castoramie tańszy

Te tańsze to mają aluminiowe uzwojenia zwykle, i nie nadają się do większego spawania,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item497404071_minarc_150...rmy_kemppi.html

 

Ja mam takie coś. Spawa sie bardzo dobrze. W ogóle firma Kemppi to jedna z najlepszych firm produkujących spawarki. Natomiast mam mieszane uczucie odnośnie firmy Esab. Jak przywieźli nam do szkoły spawarkę to chłop który miał nam objaśniać budowę, zasadę działania i "jak to się tym spawa" wiedział i umiał mniej niż my (klasa o kierunku spawalnictwo) wiec trudno oczekiwać ze taki człowiek by ja nam naprawił czy pomógł w razie jakiejś awarii, gdyz po prostu by tego nie potrafił. A później ta spawarka i tak więcej stala jak pracowała bo nie dało się jej ustawić. Zmieniała samoczynnie prędkość podawania drutu i słabo to było na niej spawanie. Najlepiej spawało się na Besterach chyba 250 jak dobrze pamiętam


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BUSTED
      Co myślicie o tym migomacie spotkał się ktoś z tą firmą rok 84 cena 450zł w internecie nie moge nic znaleźć na temat tej firmy ale podobno jakaś niemiecka migomat sprawdzony i działa
      http://www.fotosik.p...360b1f388c.html
      http://www.fotosik.p...2f2a8c4b8a.html
    • Przez HondaMtx
      Witam!
       
      Szukałem podobnego tematu i nie znalazłem.
       
      Panowie kupiłem nową spawarkę transformatorową 230/400V.
      Ze spawarki wychodzą trzy kable (niebieski, brązowy i żółty(uziemienie)) i tu moje pytanie jak ją podłączyć do sieci 230V, a jak do siły 380V?
      W załączniku podaje zdjęcie mojej wtyki do siły. Bardzo bym prosił o napisanie który kabel do którego oznaczenia pod wtykę do siły trzeba podpiąć.
       
      Panowie bardzo proszę o pomoc jak to podłączyć, żeby nie było problemów i Proszę, żeby wypowiadali się ludzie co mają pewność, że tak ma być podłączone, a nie tacy co wydaje im się, że będzie dobrze.
       
       
      Pozdrawiam HondaMtx

    • Przez denis667
      Witam znalazłem w warsztacie spawarkę transformatorową samoróbkę tylko nie wiem jak podłączyć kable spawalnicze.Bo wychodzą 2 śruby gdzie się podłącza kable spawalnicze tylko że nie wiem gdzie podłączyć masowy a kabel z elektrodą ?
    • Przez grzegorzc360
      Witam, mam zamiar zakupić migomat, oglądałem w leroy Merlin i castoramie, liczę że koledzy z forum coś doradzicie. Spawarka nie będzie używana profesjonalnie, używana do napraw, czasami pospawania jakiś drzwi od czasu do czasu. Czasem jakieś blachy polepic, tłumiki kolegom połapać. Do większego spawania mam dużą transformatorowa spawarke. Nie mogę dodać zdjęć do postu
    • Przez simson2812
      Witam mam problem migomat momentalnie przestal dzialać, drut wysuwa i brak prądu na drucie. Kiedyś też mi się tak stało zawiozłem do fachowca postał powiedział że nic nie zrobił i spawał ponad 2lata
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj