Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
morowa91    6

Wczoraj rozmawiałem z znajomym co naprawdę zna się na spawarkach i długo już pracuje jako spawacz, powiedział mi że jednak za te 300 zł to nic porządnego nie kupie i polecał mi właśnie migomat tylko porządny migomat kosztuje a nawalić kasy i go nie wykorzystać to też jest bez sensu. I tak wyciągłem ostanie zaskurniaki uzbierałem 700 zł, nie zaszalałem ale może coś się znajdzie tzn. już znalazłem i nawet by mi pasowała tylko pytam się Was czy nie jest to czasem żaden bubel "made in china" http://www.allegro.pl/item506641607_migoma...a_fvat_mig.html

 

 

Jak nie znajdę w tej cenie żadnego migomatu to kupie jakość lepszą transformatorową na elektrody i jakoś będę sobie radził, nie znalazł ktoś czasem na allegro spawarki z prostownikiem i rozruchem??? bo kiedyś na giełdzie takie bajer oglądałem, a teraz nie mogę tego znależ :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

w besterach chyba montowali funkcje rozruchu :D co do kemppi i esab to bardzo dobre firmy. u mojego taty w pracy mają identyczne kemppi jak podał @paktofonikas i spisują sie świetnie nawet mieliśmy taką kilka dni w domu i bardzo fajna,nawet cichutka jak mysz :D. a co do esaba robią bardzo dobre elektrody w domu mamy tylko esaby i starsze baildony i tata twierdzi że sie bdb spawa, nie szlakują bardzo.


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

Jak pisał morowa91 ten migomat bezbutlowy, mnie się podoba, chciałbym kupić ale nie wiem czy to jest dobra spawarka, czy się sprawdzi

"Do spawania tym migomatem nie potrzebujemy gazu. Do spawania migomatem potrzeba jedynie drutu samoosłonowego, który zastępuję otulinę gazową."

i teraz nie wiem czy dostanę taki drut na rynku bez problemu, bo z tego co piszą to jest różnica

a w dodatku migomat ma instrukcję obsługi po angielsku, i nie jest podana firma gdzie została wyprodukowana

doradźcie bo błędu nie chce popełniać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Ja juz kupiłem i dzisiaj już powinnła przyjść paczką. @Apista rozmawiałem z kolesiem na temat tamtego migomatu i mówił że jest lipny ponieważ ma bardzo słaby prąd spawania i tylko same blaszki da się nim pospawać. Drut samoosłonowy można nawet na allegro kupić ale 0,9 kg kosztuje chyba coś między 50-60 zł więc jest bardzo drogi i na to samo wyjdzie jakbyś miał butle.

 

@wlodiw mi się ona też bardzo spodobała i sobie ją kupiłem, u nas znajomy ma i bardzo sobie chwali, zobaczymy jak się u mnie spisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

Morowa91 dotarla juz do ciebie ta spawarka ? Jakie wrazenia z pracy, zamowiles z pradem stalym czy przemiennym? Czy dobrze spawa cienkie blachy np 1,5mm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffx89    2

Ja mam besterke i migomata i jestem z obu zadowolony,szkoda tylo ze gaz i drut tak szybko sie konczy;pp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6
Morowa91 dotarla juz do ciebie ta spawarka ? Jakie wrazenia z pracy, zamowiles z pradem stalym czy przemiennym? Czy dobrze spawa cienkie blachy np 1,5mm?

Kurcze jeszcze nie dotarła, a miałem nadzieje że w sobote przyjdzie, zamówiłem z prądem przemienym, jak przyjdzie to zaraz ją wypróbuje tylko narazie na 230 V bo na 380 V nie ma żadnej wtyczki a w domu mam wszystkie te metalowe i chcemy po świętach na plastiki przełożyć. Jak wypróbuje to ci napewno napiszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

kupiłem przed gwiazdka za 1500zł

ostatnio miałem trochę spawania poszły 3 paki elektrod 3,25 - "mały" remont w chlewni

jak narazie świetnie się sprawuje

post-7797-1235496491_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

już widać że ciężko pracuje :)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franz    0

Migomat dobra rzecz, sam planuje zakup. Nie chcę żadnego profesjonalnego sprzętu ponieważ spawam od czasu do czasu we własnym gospodarstwie co tam potrzeba. Myślę nad czymś takim http://www.allegro.pl/item584265604_migoma...0v_gw2l_fv.html Jak na moje potrzeby powinno wystarczyć. Do tego moja już trochę wysłużona transformatorowa spawarka i już nie będzie trzeba się nikogo prosić o pospawanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny11901    0

ja mam spawarke 300A elektrokom (taka żółta ) już ma chyba z 15 lat na aluminiowych uzwojeniach bez żadnych wentylatorów i tym podobnych pierdół ,sprzęt nie dozajechania .spawa sie praktycznie tylko 4 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

drobne jakieś naprawy koło domu jak cos się odłamie, jakiś zawias przyspawać i takie tam podobne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

doczekam się jakiejś odpowiedzi.... Czy to forum to moze jakas lipa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaner123    12

@roki212 na drobne naprawy napewno ci wystarczy ale jak będziesz chciał za coś grubszego się wziąść to może sią przegrzewać

 

pół roku temu szukałem migomatu bo mi sąsiad "wirówke" zjarał ale coś mie podkusiło i kupiłem inwertorową 180A ma 2 kilogramy i wszędzie nią spawam elektroda od 2 do 5 i nie żałuje wyboru ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

taka kilku kilogramowa spawarka to świetna rzecz. pospawać coś w trudnym miejscu albo u kogoś na usłudze z taką spawarką to nic trudnego szczególnie jeśli ktoś ma 200 kilogramowego bestera ;) tata często pożycza takiej inwentorówki od siebie z pracy jak trzeba coś zrobić tam gdzie sie nie da dotrzeć besterem i może kiedyś dorobimy sie takiej swojej :) ale ogólnie polecam te małe spawareczki :)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Witam aby nie zakładać nowego tematu, koledzy chciałbym sie dowiedzieć co sądzicie o tej spawarce: http://www.narzedzio...oducts_id=38376 mam 500 zł do wydania i zastanawiam się jaką kupić

 

Mam prawie identyczną , moją kosztowała 400pln i jest czarna , moim zdaniem spawarka na 5 , na niej nauczyłem się spawać , spokojnie można nią grube jak i cienkie elementy spawać, ma wyłącznik cieplny także jej nie spalisz, odpowiednia regulacja i wszystko pospawasz bez problemów .


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Hej zastanawiam się nad kupnem spawarki inwertorowej. Chciałbym żeby dawała radę spawać elektrodami 4mm i nie wyłączała mi się zbyt często z powodu przegrzania. Spawam najczęściej drobne rzeczy, czasami zdażają się grubsze sprawy np. remont przyczepy, albo większa przeróbka w oborze. Moje pytanie do użytkowników takich spawarek:

-czy jesteście zadowoleni ze swoich, jak długo już użytkujecie i czy macie porównanie z innym rodzajem spawarek?

-Jakie są wady/zalety?

-Czy wystarczy mi 200A?

-Jaki cykl pracy wybrać, żeby n ie stawała przy elektrodzie 3,25mm? (najczęściej używam)

-Jaką firme polecacie?

-Ile to może kosztować?

-A może jednak transformatorówka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BUSTED
      Co myślicie o tym migomacie spotkał się ktoś z tą firmą rok 84 cena 450zł w internecie nie moge nic znaleźć na temat tej firmy ale podobno jakaś niemiecka migomat sprawdzony i działa
      http://www.fotosik.p...360b1f388c.html
      http://www.fotosik.p...2f2a8c4b8a.html
    • Przez HondaMtx
      Witam!
       
      Szukałem podobnego tematu i nie znalazłem.
       
      Panowie kupiłem nową spawarkę transformatorową 230/400V.
      Ze spawarki wychodzą trzy kable (niebieski, brązowy i żółty(uziemienie)) i tu moje pytanie jak ją podłączyć do sieci 230V, a jak do siły 380V?
      W załączniku podaje zdjęcie mojej wtyki do siły. Bardzo bym prosił o napisanie który kabel do którego oznaczenia pod wtykę do siły trzeba podpiąć.
       
      Panowie bardzo proszę o pomoc jak to podłączyć, żeby nie było problemów i Proszę, żeby wypowiadali się ludzie co mają pewność, że tak ma być podłączone, a nie tacy co wydaje im się, że będzie dobrze.
       
       
      Pozdrawiam HondaMtx

    • Przez denis667
      Witam znalazłem w warsztacie spawarkę transformatorową samoróbkę tylko nie wiem jak podłączyć kable spawalnicze.Bo wychodzą 2 śruby gdzie się podłącza kable spawalnicze tylko że nie wiem gdzie podłączyć masowy a kabel z elektrodą ?
    • Przez grzegorzc360
      Witam, mam zamiar zakupić migomat, oglądałem w leroy Merlin i castoramie, liczę że koledzy z forum coś doradzicie. Spawarka nie będzie używana profesjonalnie, używana do napraw, czasami pospawania jakiś drzwi od czasu do czasu. Czasem jakieś blachy polepic, tłumiki kolegom połapać. Do większego spawania mam dużą transformatorowa spawarke. Nie mogę dodać zdjęć do postu
    • Przez simson2812
      Witam mam problem migomat momentalnie przestal dzialać, drut wysuwa i brak prądu na drucie. Kiedyś też mi się tak stało zawiozłem do fachowca postał powiedział że nic nie zrobił i spawał ponad 2lata
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj