Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
seweryn20    825

Będziesz miał kiedyś okazję być w sklepie poproś niech ci pokarze uchwyt z przewodem binzela. Przewód jest cieńszy i o wiele bardziej giętki, opisany napisami binzel. Pomyrdaj sobie uchwytem w ręce poczujesz że ruchy w ogóle nie są hamowane przewodem szczególnie w uchwycie z kulą. na prawdę polecam tylko trzeba pilnować parametrów. Za słaby uchwyt w mocnej spawarce też się nie spisze nawet najlepszej firmy.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Posiadam MIG/MAG z MMA Sherman 260M, czyli niebieski chińczyk jak Magnum. Co dziwne, dostałem oryginalny przewód i uchwyt Abicor Binzel MB24, sam się zdziwiłem ale taki przyszedł z nią. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Uchwyt nic dziwnego a przewód  pewnie chińczyk. A to właśnie przewód robi w nich bałagan.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

To przymiśkowali coś w sklepie. Te spawarki przychodzą rozebrane w pudełku z chin z uchwytami najczęściej wzorowanymi na binzeli. Jeśli jest tam oryginał to włożył go sklep.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Witam! Panowie,co sądzicie o spawarkach z Chin? Tak myślę,że amatorsko do domu mógłby być taki migmag z mną w jednym,tylko czy nie będę musiał dużo razy jeździć ładować takową... Jest tego sporo na jedną fazę. Zabespieczenie przeważnie 25A i chyba nie pójdzie u mnie,bo mam 16A na sieci domowej???

Czy lepiej szukać używki z lepszych firm???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Mam na myśli,czy się będzie psuć często i trzeba jeździć do serwisu...

Jest tego dużo na rynku: Magnum,sherman,welder,stamos itd... Choć nie kosztują wiele,to czy warto kupić???  Renomowane marki kosztują wiele tysięcy i nie wyrzucę tyle do amatorskiego spawania w domu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno
Dnia 10.12.2017 o 18:25, pawel885 napisał:

Ale że jak - spawarka na akumulator?  I jak to z Tobą? 

nooo . fronius , ciastolin lub de walt na baterię 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Magnum jest dosyć popularny i jakoś nie słyszałem żeby się psuł powyżej średniej , szukaj czegoś 3-fazowego z podajnikiem 4x4 to będziesz spawał, jak spróbujesz mig/mag to nie dotkniesz mma no chyba że będziesz spawał na zewnątrz,  używki firmowe to najczęściej wyjechane sprzęty pracujące we firmach kilkanaście godzin dziennie , wyglądają jak nowe bo nikt ich nie macał tylko spawał ile wlezie, zmienią uchwyty  na nowe i sprzęt powystawowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Masz rację pawel1885. Używki są muzealne. Wypracowane na maxa... Można się pokusić na tego Magnuma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chromek    303

Panowie zamierzam kupić nowy uchwyt spawalniczy do mojego MIGa. Wie ktoś czy uchwyty spartusa są dobrej jakości czy lepiej kupić binzela?

Mam na myśli coś takiego http://allegro.pl/uchwyt-spawalniczy-mig-mag-spartus-pro-mb25-3m-i6154881564.html

albo http://allegro.pl/uchwyt-spawalniczy-mig-mag-spartus-master-mb25-3m-i6154867356.html

Edytowano przez Chromek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ja mam binzela 5 metrów z kulą  i nie mogę na niego złego słowa powiedzieć. Dobierz do mocy spawarki odpowiednio.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chromek    303

Moja ma 250A ale taki prąd to raczej będzie sporadycznie używany. A co do długości to też się zastanawiam czy nie kupić dłuższego. To mówisz że lepiej dołożyć do binzela?

 

Edytowano przez Chromek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Powiem ci szczerze nawet się nie zastanawiaj bierz dłuższy. ja mam binzela MB25. Powinienem mieć MB24 ale on ma dupną końcówkę już i mi to za bardzo nie pasuje.

Nie tylko sam uchwyt jest inny ale też przewód. Za słaby się grzeje i łapie w nim drut po rozgrzaniu.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108
Pany a może ktoś ma styczność z plazmami ręcznymi , interesuje mnie taki 40 -70 A typu Sherman , magnum ,ideal, do użytku w gospodarstwie . Jak to się sprawuje?

Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Mam magnuma Air Plazma 75 chf i chodzi jak złoto. Elementy robocze tanie, serwis u nas dostępny, płaskownik 30 mm ciąłem.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

bo ja wiem ? to już spawarka inwertorowa synergiczna , sprzęt drogi , używany , gwarancja zapewne tylko rozruchowa , w razie awarii stricte wewnątrz źródła  to naprawa w autoryzowanych serwisach polegająca na  wymianie przetwornicy praktycznie porównywalna z ceną z ogłoszenia  albo trochę tańsza naprawa w specjalistycznym serwisie elektroniki przemysłowej , jeśli przede wszystkim stal chce sz spawac to można darować , jeśli jednak spawanie różnorodne i wykorzysta się potencjał urządzenia to można spróbować , przy odrobinie szczęścia i poszanowania może jeszcze posłużyc 

niedawno jeden użytkownik wrzucał ciekawą ofertę Ozasów

Edytowano przez konteno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorzc360    24

Odświżam temat

Planuje zakup migomatu do garażu, do wiekszych prac mam transformatorowa, rozglądam się w marketach

https://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i-artykuly/warsztat-i-organizacja/spawanie-i-lutowanie/spawarki/polautomat-spawalniczy-bester-mag-power-1905.html

o tej myślałem , prąd niezły, 230/400V napięcie, jak to się widzi, ktoś posiada taką opłaca się kupić?

https://www.leroymerlin.pl/warsztat/spawarki-i-akcesoria/polautomaty-spawalnicze-mig-mag/polautomat-spawalniczy-mag-power-1700-40-160-a-bester,p151449,l955.html

 jeszcze o tej myślałem koledzy doradźcie


ursus c 360 moc i potega...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Daj spokój z tym marketowym Besterem. Kup lepiej inwerter, np. Magnum lub Sherman. Nieporównywalne cykle, stabilniejszy itd.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Pospawaj chińskim inwertorem 4x4 to będziesz klął transformator 2x2 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BUSTED
      Co myślicie o tym migomacie spotkał się ktoś z tą firmą rok 84 cena 450zł w internecie nie moge nic znaleźć na temat tej firmy ale podobno jakaś niemiecka migomat sprawdzony i działa
      http://www.fotosik.p...360b1f388c.html
      http://www.fotosik.p...2f2a8c4b8a.html
    • Przez HondaMtx
      Witam!
       
      Szukałem podobnego tematu i nie znalazłem.
       
      Panowie kupiłem nową spawarkę transformatorową 230/400V.
      Ze spawarki wychodzą trzy kable (niebieski, brązowy i żółty(uziemienie)) i tu moje pytanie jak ją podłączyć do sieci 230V, a jak do siły 380V?
      W załączniku podaje zdjęcie mojej wtyki do siły. Bardzo bym prosił o napisanie który kabel do którego oznaczenia pod wtykę do siły trzeba podpiąć.
       
      Panowie bardzo proszę o pomoc jak to podłączyć, żeby nie było problemów i Proszę, żeby wypowiadali się ludzie co mają pewność, że tak ma być podłączone, a nie tacy co wydaje im się, że będzie dobrze.
       
       
      Pozdrawiam HondaMtx

    • Przez denis667
      Witam znalazłem w warsztacie spawarkę transformatorową samoróbkę tylko nie wiem jak podłączyć kable spawalnicze.Bo wychodzą 2 śruby gdzie się podłącza kable spawalnicze tylko że nie wiem gdzie podłączyć masowy a kabel z elektrodą ?
    • Przez grzegorzc360
      Witam, mam zamiar zakupić migomat, oglądałem w leroy Merlin i castoramie, liczę że koledzy z forum coś doradzicie. Spawarka nie będzie używana profesjonalnie, używana do napraw, czasami pospawania jakiś drzwi od czasu do czasu. Czasem jakieś blachy polepic, tłumiki kolegom połapać. Do większego spawania mam dużą transformatorowa spawarke. Nie mogę dodać zdjęć do postu
    • Przez simson2812
      Witam mam problem migomat momentalnie przestal dzialać, drut wysuwa i brak prądu na drucie. Kiedyś też mi się tak stało zawiozłem do fachowca postał powiedział że nic nie zrobił i spawał ponad 2lata
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj