Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzy24    2

Witam!Panowie znawcy powiedzcie,czy spawarka inwertorowa jednofazowa z zabespieczeniem 25A,będzie działać,jeżeli na sieci domowej jest 16A?
Takie spawarki mają do 200A natężenia zazwyczaj. Czy będzie wyrzucać bespieczniki? Nie wiem,więc pytam formułowiczów znawców.
Dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Ja to firmowym znawcą nie jestem, ale poprawnie działać to nie będzie. Chyba że na niższym natężeniu

Edytowano przez rolstudent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Tą spawarką uczciwie spawa się do elektrod 3,2 mm prądem do 130 A.  Jeśli instalacja jest ok to powinno chodzić tym bardziej na cieńszych elektrodach a dla przykładu np.  instrukcja spawarki Dedra 200 A MMA czy tig mówi o zabezpieczeniu 16A.

 

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam!Panowie znawcy powiedzcie,czy spawarka inwertorowa jednofazowa z zabespieczeniem 25A,będzie działać,jeżeli na sieci domowej jest 16A?

Takie spawarki mają do 200A natężenia zazwyczaj. Czy będzie wyrzucać bespieczniki? Nie wiem,więc pytam formułowiczów znawców.

Dziękuje.

Przypomnij sobie elementarną wiedzę z drugiej klasy szkoły podstawowej i odpowiedz sobie na pytanie czy 16 to jest to samo co 25. 

 

 

 

 

 

 

 

Poziom technicznych tematów osiągnął już dno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Kolego Elektrotechnik problem jest realny. Sprzedaje się teraz na rynku tego typu spawarki chińskie,które mają te 20 lub 25A zabespieczenia,a często to nie podają nawet jakie ono jest...
Sprzedawcy twierdzą,że przy zabespieczeniu 16A w sieci domowej taka spawarka będzie działać do 150A
Lecz jak się popatrzy na Ogłoszenia w sieci,to jest wiele takich o treści!-"sprzedam spawarkę inwertorową. Użyta dosłownie jeden raz..."
To po co kupił,raz używając? A może nie wiedział o tych bespiecznikach i nie da się pracować...
Jak to mówią-koniec języka za przewodnika!
No,ale jak koledzy pozostali piszą,na małym amperażu i cienkich elektrodach się da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasterRoj    82

Metodą testów by trzeba sprawdzić czy se da rade. Jak masz bezpieczniki topikowe 16A i spawasz krótkimi seriami na pełnym zakresie spawarki powinno dać rade ale jak masz tzw eski z charakterystyką B to nie da rady.

Tez chce kupić jednofazową  i się zobaczy czy da rade a jak nie to przeróbka instalacji mnie czeka cos za coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Instrukcja np. dedry 200 A mówi o zabezpieczeniu 16 A, takie mam w domu i spawając prądem 160 A  elektrodę za elektrodą nie wybija. W pracy tigi 200 i 220 A castolin śmigają na 16-kach aż miło. To tak realu.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasterRoj    82

Patrzyłem na chrakterystykę B16 i daje trochę możliwości, bo próg zadziałania to 1,13 a pewne zadziałnie to krotność 1,45 nawet jak przekroczymy tą wartość to też nam od razu nie zadziała.

Jak niema dużego (czyli nie przekracza wartości 3x16A w czasie dłuższym niż 0,2s) prądu rozruchowego to eska B16 powinna dać rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Instrukcja np. dedry 200 A mówi o zabezpieczeniu 16 A, takie mam w domu i spawając prądem 160 A  elektrodę za elektrodą nie wybija. W pracy tigi 200 i 220 A castolin śmigają na 16-kach aż miło. To tak realu.

 

I taki post mówi praktycznie że wytrzyma.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasterRoj    82

Dla rozjaśnienia jak najbardziej ale dla niewtajemniczonych nie potrzeba aż tyle wiedzieć bo prądów zwarciowych nie będą liczyć, dobierać zabezpieczeń czy sprawdzać warunku ochrony przeciwporażeniowej. Ważne ze poprzednik podał ze na jednofazowym uciągnie taką spawarkę i to powinno wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Ale dzięki takim opracowaniom nie jeden laik nie da sobie wcisnąć abry- kadabry od pana Henia. A idąc do centrali technicznej świadomie może wybrać sprzęt taki, żeby praca nim nie była udręką i nie zmuszała do wynalazków typu "umiejętnie podgięty spinacz blokujący esa".

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Myślę,że jednak pod B16 trzeba dobierać spawarkę z podobbym zabespieczeniem,bo na max amperażu w spawarce 200A to może być różnie.
Ja mam możliwość pod siłę -3fazy,tylko ta niedogodność z gniazdem. Nie jest już to takie mobilne.
Dzięki za odzew Panowie,a link z wyjaśnieniem kolegi jest super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chromek    303

Panowie doradźcie w kwestii zakupu migomatu.

Mam na oku 2 magnumy tylko nie wiem na co się zdecydować, ta za 1800 ma TIG Lift, możliwość spawania bez osłony gazowej i synergię. Myślicie że warto dołożyć te 400 zł?

http://allegro.pl/spawarka-migomat-magnum-mig-210-synergia-zestaw-i6852951937.html

http://allegro.pl/migomat-200a-spawarka-mma-magnum-mig-208-flux-igbt-i6741051372.html

Edytowano przez Chromek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Synergia nie ma nic wspólnego ze spawaniem drutem otulonym ( samoosłonowym) bez osłony gazowej ( każda spawarka mig-mag może tak spawać). Jest to funkcja doboru posuwu drutu do prądu spawania. Czy potrzebna to sam oceń - dla mnie zbędny bajer a 400 zł wolę przeznaczyć na drut i dobrą maskę nie wspominając że w niewiele wyższej cenie można kupić lepszy sprzęt.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chromek    303

Nigdzie nie stwierdziłem że synergia ma cokolwiek wspólnego ze spawaniem bez osłony gazowej :) Czyli mówisz że to tylko bajer? A jaką w niewiele wyższych pieniądzach masz na myśli?

Edytowano przez Chromek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Stacjonarna czy trochę mobilna? Jakie masz zabezpieczenia na sieci i co chcesz spawać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chromek    303

Najlepiej coś takiego jak ten magnum, ewentualnie coś na kółkach. Zabezpieczenia mam 25A. A co do spawania to profile o grubości ścianki myślę że góra 5mm, no i jakieś blachy i inne. Budżet myślę do 1.9-2 tyś.

Edytowano przez Chromek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Synergia nie ma nic wspólnego ze spawaniem drutem otulonym ( samoosłonowym) bez osłony gazowej ( każda spawarka mig-mag może tak spawać). 

Samoosłonowym tylko półautomaty z możliwością zmiany biegunowości. Przynajmniej do niedawna :)

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsbil    29

Najlepiej coś takiego jak ten magnum, ewentualnie coś na kółkach. Zabezpieczenia mam 25A. A co do spawania to profile o grubości ścianki myślę że góra 5mm, no i jakieś blachy i inne. Budżet myślę do 1.9-2 tyś.

 

Dołóż troszkę i kup magnum 4x4 280A. Mam i sporo znajomych ma co spawają czarną i kwasówkę.

Można spawać drutem 0,6 / 0,8 / 1,0 / 1,2

Pospawasz blaszkę 0,8mm, profile 5mm , przy drucie 1,2  i fazowaniu nawet ściany 8-10mm nie są straszne. Oczywiście do czarnej Argon + Co. Jedyna wada to średniej jakości uchwyt binzel, dlatego trzeba pracować na wyciągniętym przewodzie bez zawijasów, lubi się grzać , ale to w sytuacji pracy na akord. Reasumując od blacharki w aucie po przyczepy, kwasówkę, nawet alu bo podajnik jest 4 rolkowy.

Edytowano przez wsbil

Ursus C360
Ursus C330
Sprzęty stare ale jadą, po swojemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie widziałem w magnumach binzela.... zakładają jakiś chiński badziew i na większym prądzie łapie drut. Ja wymieniłem na 5 co metrowego binzela i jest ok.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsbil    29

W magnumach 280A i 300A i 330A w wersjach 4x4 są uchwyty MB25/3 Binzel.


Ursus C360
Ursus C330
Sprzęty stare ale jadą, po swojemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

MB-25 tak ale nie binzel tylko jakiś chinol,  Binzel jest niemieckiej produkcji i binzel mb-25 wygląda całkowicie inaczej niż chinol z jakim jest sprzedawany magnum, a jeśli już sam uchwyt jest taki sam to przewód jest już inny. Dwa miesiące temu walczyłem z przewodem w swoim magnumie i nie ma na niego rady. Wymiana na binzela uchwyt i przewód pomogła. 

Pomijając fakt że binzel mb-25 jest dedykowany do półautomatów max 230A i wciskanie go do półautomatów o większej mocy jeszcze z samym przewodem nieoryginalnym Binzelem jest porażką.

 

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsbil    29

Zwracam honor :) faktycznie uchwyt mam oryginalny binzel, ale przewód do niego już noname.

Na tą chwilę nic się nie dzieje z moim przewodem, ale mam duże pomieszczenie i przewód zwykle prawie wyprostowany.


Ursus C360
Ursus C330
Sprzęty stare ale jadą, po swojemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BUSTED
      Co myślicie o tym migomacie spotkał się ktoś z tą firmą rok 84 cena 450zł w internecie nie moge nic znaleźć na temat tej firmy ale podobno jakaś niemiecka migomat sprawdzony i działa
      http://www.fotosik.p...360b1f388c.html
      http://www.fotosik.p...2f2a8c4b8a.html
    • Przez HondaMtx
      Witam!
       
      Szukałem podobnego tematu i nie znalazłem.
       
      Panowie kupiłem nową spawarkę transformatorową 230/400V.
      Ze spawarki wychodzą trzy kable (niebieski, brązowy i żółty(uziemienie)) i tu moje pytanie jak ją podłączyć do sieci 230V, a jak do siły 380V?
      W załączniku podaje zdjęcie mojej wtyki do siły. Bardzo bym prosił o napisanie który kabel do którego oznaczenia pod wtykę do siły trzeba podpiąć.
       
      Panowie bardzo proszę o pomoc jak to podłączyć, żeby nie było problemów i Proszę, żeby wypowiadali się ludzie co mają pewność, że tak ma być podłączone, a nie tacy co wydaje im się, że będzie dobrze.
       
       
      Pozdrawiam HondaMtx

    • Przez denis667
      Witam znalazłem w warsztacie spawarkę transformatorową samoróbkę tylko nie wiem jak podłączyć kable spawalnicze.Bo wychodzą 2 śruby gdzie się podłącza kable spawalnicze tylko że nie wiem gdzie podłączyć masowy a kabel z elektrodą ?
    • Przez grzegorzc360
      Witam, mam zamiar zakupić migomat, oglądałem w leroy Merlin i castoramie, liczę że koledzy z forum coś doradzicie. Spawarka nie będzie używana profesjonalnie, używana do napraw, czasami pospawania jakiś drzwi od czasu do czasu. Czasem jakieś blachy polepic, tłumiki kolegom połapać. Do większego spawania mam dużą transformatorowa spawarke. Nie mogę dodać zdjęć do postu
    • Przez simson2812
      Witam mam problem migomat momentalnie przestal dzialać, drut wysuwa i brak prądu na drucie. Kiedyś też mi się tak stało zawiozłem do fachowca postał powiedział że nic nie zrobił i spawał ponad 2lata
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj