Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
grzes_farmer    18

Czy ktoś z forumowiczów użytkuje migomat Sherman? Planuje kupić coś do nauki spawania i wpadł mi w oko model Shermana 200/2.

Od kilku lat posiadam rozruch z tej firmy i sprawdza się doskonale a nie wiem czy tak samo będzie z migomatem.

Jeśli ktoś posiada taki sprzęt lub inny model Shermana to proszę o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Ja posiadam coś podobnego:

http://tecweld.pl/produkty/oferta-spawalnicza/urzadzenia/urzadzenia-mig/mig-sherman-profi/inwertorowe-mig/mig-profi-inwertor-230/spawarka-inwertorowa-mig-261m4r/

Zdecydowałem się na niego po zasięgnięciu opinii z warsztatu w który zajmuje się profesjonalnie spawaniem. Mają m.in. taki do drobniejszych spraw. Polecał mi ten model i w zasadzie po ok roku użytkowania ( dość intensywnego ) jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Ile pożyje to zobaczymy ale na razie jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes_farmer    18

Rozrzut cenowy jest dość spory bo mój kosztuje około 950 ale może i ten mimo że tańszy będzie dobrze chodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik995    9

Witam mam pytanie do was chciał bym kupić spawarkę i zastanawiam się jaką jak myślicie jaka technika spawania jest najlepsza chodzi mi o wytrzymałość spawu grubych oraz cienkich elementów które będą spawane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie wszystkie metody są dobre , ale pierwsze miejsce to

tig

mma

mig  mag

taka jest kolejność moim zdaniem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Pod względem wytrzymałości spawu nie ma metody pierwszej.  Każda z nich pod tym względem spawa tak samo.

A w twoim przypadku zależy co chcesz spawać, jaki materiał, w jakim jest stanie, jakie maja być koszty spawania, jaki masz budżet, gdzie to spawanie   i ile masz na to czasu.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek1983    0

spawarka Stanleya z obi za 499 nada się do drobnych jak i grubszych spawów ma ktoś jakaś opinie na jej temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam opinii ale jak słyszę cena 500 i na dodatek nowa to myślę że lepiej te pieniądze na piwo przeznaczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kratek69    1

Mój Telwin 4 lata temu kosztował dokładnie 500pln. Pospawał m.in. kilka bram, przyczepkę samochodową  ect. a obecnie spawam nim TUZa na przód i daje radę. sprawdzałem kiedyś i przepalił płaskownik 7mm grubości więc na moje potrzeby wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik995    9

No ta spawarka ma być wykorzystywana do spawania normalnej stali od grubszych elementów po blachę o grubości 2 mm i teraz nie wiem jaką spawarkę kupić budżet to koło tysiąca bo w moim gospodarstwie bez spawarki to jak bez ręki haha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Za tysiaka grubsze jedynie MMA. Mig najbardziej uniwersalny ale kasy masz mało. Tiga w ogóle nie bierz pod uwagę.

Za 500 inwertorowe spawają. na poniewierkę całkiem fajne. Rozleci się wywalisz kupisz następną. 

Ale o spawaniu taką elektrodą powyżej 3,2 mm można zapomnieć. Niby idzie ale łuk już niestabilny jak diabli. Męka. 

 

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przy takim starym i dużym trzeba zwrócić uwagę na zasilanie czy prąd zabezpieczenie u ciebie wystarczy czy nie będzie wyrzucać bezpiecznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Flizelina na wentylatorze po wyspawaniu około 8 kilogramów drutu.

http://zapodaj.net/492de20878b40.jpg.html

Lepiej zapobiegać czy dmuchać po spawarce powietrzem z nadzieją ze może jej nic nie będzie?

Lepiej zapobiegać. Jak się nie przegrzewa to zostaw tak jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztrum    0

 Panowie w okolicach 2500-3000zł lepiej brać  nowego mig maga na źródle inwetorowym czy  jakiegoś używanego (Ozas, Bester) na trafie? Interesuje mnie amperaż 250-300A.  Mam inwertorową na elektrody  jakiś Magnum Snake 200 (chińczyk) i od paru lat sprawuje się nieźle. Zauważyłem że trochę lepiej się nią spawa niż transformatorową.  Ciekawe czy w przypadku migomatu też będzie jakaś różnica.   

 

  ->Seweryn20  zdaje się że nabyłeś Magnuma 280 4x4 , którego też mam na oku. Jak się nim spawa?   Spotkałem się z opiniami że Magnum chociaż chiński jest OK. Moja spawareczka jak na razie to potwierdza. Nie dbam o nią przesadnie , filtra żadnego nie robiłem tylko przedmuchuje od czasu do czasu.

 

Mimo to boję się trochę tej elektroniki, pyłu i opiłków, z drugiej strony jednak inwertor kusi mnie płynną regulacją i ponoć niższym poborem prądu (?), no i do tego nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlik794    20

do 1000 zł mogę polecić spawarkę inwerterową  DEDRA 180  cena niecałe 600 zł w castoramie mam  ją ze 4  lata , jak była na gwarancji pierwszy test elektrody 4,0 do napawania i wio ... po 10 sztukach uchwyt elektrody nagrzał się że nie dało się gołą ręką trzymać a zabawka dalej śmiga więc ok, mam też  migomat "160"  ale do bardziej delikatnych robót  i bester 315 ale to maszyna do zadań specjalnych no i wielka (waga ok 200 kg), spawam przeważnie elektrodami zasadowymi 

Edytowano przez pawlik794

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Pewnie ze zostawię. Póki co nie miała się okazji wyłączyć. Nawet jeśli to po to jest zabezpieczenie. Może z czasem jak flizelina się zasra do reszty to   się zdarzy. Zobaczymy.

 

Sztrum na razie jestem zadowolony. Jedno co muszę zmienić to dokupić drut 1,0 a mam na razie 0,8. Przy spawaniu grubego na cienkim drucie robi wysoką i wąską spoinę. Z serwisem nie ma problemu przynajmniej u nas. W środku w spawarce prawie nic nie ma. Poszukaj na necie są focie. W tym przedziale cenowym jedne z bardziej polecanych i IDEAL. Mam do poniewierki  i rzucania dedrę 200A MMA. Specjalnie delikatnie się z nią nie obchodzę i na razie nic jej nie jest. W tym migu jest to samo tyle że podajnik i dwa wyświetlacze dołożone. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztrum    0

Nie lepiej od razu zamiast drutu 1,0 założyć 1,2, ?      

 

Chyba sobie takiego magnuma sprawię, bo starsze  używane sprzęty w podobnej cenie to z reguły spore i ciężkie szafy no i zabezpieczenia trzeba mieć konkretne .  Piszą że  ta wymaga tylko 20A . Jej waga to 50kg więc nie tak mało jak na inwerter.  Tylko czy ten prąd  max 280A  przy 60% nie jest przesadzony jak w innych ryżowych produktach? 

 

Twój mig ma możliwość spawania elektrodą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Tak można nią spawać elektrodami prądem stałym.

Co do prądu trudno mi powiedzieć. Fizycznie nie mam najmniejszej możliwości tego sprawdzić. W każdym razie jeśli nawet nagieli parametry z 15% to i tak na moje potrzeby jest super. 

nad drutem jeszcze pomyśle. 0,8 zostaje bo się przydaje ale grubszy muszę kupić na bank. Na 0,8 i max prądzie tak zapyla że brakuje regulacji. Drut idzie za wolno.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

A czemu ten magnum mig/ mma jest tańszy od miga o tej samej mocy? Znajomy ma takiego i spawa od początku drutem 1.2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Mam spawarkę transformatorową na 400 V ale podłączona jest tylko 1 faza. Zrobił nam ją kiedyś znajomy który tym się zajmował.

Czy mogę ją podłączyć na 230 v i będzie działała ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Jak podłączona tylko jedna faza to nie 400V tylko 230V, tylko spotykane są często spawarki które są zasilane 2 fazami a ta niby czemu 400 V bo zasilana gniazdem siłowym?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Faktycznie, nie pomyślałem. Ale to znaczy że nic się nie zmieni jeżeli zamiast gniazda siłowego podłaczę zwykłą wtyczkę i do gniazdka 230 V?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nic się nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BUSTED
      Co myślicie o tym migomacie spotkał się ktoś z tą firmą rok 84 cena 450zł w internecie nie moge nic znaleźć na temat tej firmy ale podobno jakaś niemiecka migomat sprawdzony i działa
      http://www.fotosik.p...360b1f388c.html
      http://www.fotosik.p...2f2a8c4b8a.html
    • Przez HondaMtx
      Witam!
       
      Szukałem podobnego tematu i nie znalazłem.
       
      Panowie kupiłem nową spawarkę transformatorową 230/400V.
      Ze spawarki wychodzą trzy kable (niebieski, brązowy i żółty(uziemienie)) i tu moje pytanie jak ją podłączyć do sieci 230V, a jak do siły 380V?
      W załączniku podaje zdjęcie mojej wtyki do siły. Bardzo bym prosił o napisanie który kabel do którego oznaczenia pod wtykę do siły trzeba podpiąć.
       
      Panowie bardzo proszę o pomoc jak to podłączyć, żeby nie było problemów i Proszę, żeby wypowiadali się ludzie co mają pewność, że tak ma być podłączone, a nie tacy co wydaje im się, że będzie dobrze.
       
       
      Pozdrawiam HondaMtx

    • Przez denis667
      Witam znalazłem w warsztacie spawarkę transformatorową samoróbkę tylko nie wiem jak podłączyć kable spawalnicze.Bo wychodzą 2 śruby gdzie się podłącza kable spawalnicze tylko że nie wiem gdzie podłączyć masowy a kabel z elektrodą ?
    • Przez grzegorzc360
      Witam, mam zamiar zakupić migomat, oglądałem w leroy Merlin i castoramie, liczę że koledzy z forum coś doradzicie. Spawarka nie będzie używana profesjonalnie, używana do napraw, czasami pospawania jakiś drzwi od czasu do czasu. Czasem jakieś blachy polepic, tłumiki kolegom połapać. Do większego spawania mam dużą transformatorowa spawarke. Nie mogę dodać zdjęć do postu
    • Przez simson2812
      Witam mam problem migomat momentalnie przestal dzialać, drut wysuwa i brak prądu na drucie. Kiedyś też mi się tak stało zawiozłem do fachowca postał powiedział że nic nie zrobił i spawał ponad 2lata
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj