Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
seweryn20    825

A możliwe nie powiem bo nie wiem. W każdym razie twierdzili że przynajmniej magnum fizycznie bebechami różni się od shermana. Nie jestem wstanie tego potwierdzić. Jeśli ktoś ma foty środka mig/maga 280A shermahna ja dla porównania dołożę swoje/ magnuma.  W każdym razie magnum jest w bebechach tak ubogi że naprawą przez elektronika nie trzeba się przejmować. Da rady. Nie wiem jak zapatruje się na to elektrotechnik ale jeśli zna się na rzeczy zakładam że utargał by konstrukcje bez schematów. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie doradzili z chińczyka MITECH  bardzo mało znana firma na forum , spawa i to dość dobrze spawam tigiem dwie puszki po piwie do siebie i na ściance  puszki też  pociągnę spaw a wybitnym spawaczem nie jestem choć tragicznym też nie .

Polecam tą firmę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No firmy nie znam ale też i w tigach się nie orientowałem. W każdym razie warto zorientować się w azjatach (nie koniecznie chińczykach) bo na potrzeby warsztatowe czy gospodarstwa zanajdzie się sprzęt który zrobi swoje, strat nie przyniesie a naprawi się za uczciwe pieniądze.

Najprostszym przykładem jest spawarka inwertorowa dedra 200A. W swoim przedziale cenowym jest jedna z najlepszych. 

Dla przykładu mogę powiedzieć że lepiej się spisuje niż CastolinCastotig 160A która pewnie ponad tysiaka kosztuje.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Sam sprzęt to jedno a zawory i butla to drugie ,ja kupilem z butla na CO2 a wymiana jej na mieszankę to koszt zakupu nowej butli ,a spawanie w takiej osłonie łatwiejsze ,szczególnie dla początkującego .Weż to pod uwaga przy zakupie  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Magnum w spawarkach spisuje się dobrze, to może ktoś wyjaśni dlaczego przecinarka plazmowa magnum to całkowita porażka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja też mam magnuma 280 i sobie chwalę, 

kolega który produkuje  maszyny do warzyw, ma firmę i spawa właściwie co dziennie od ponad 5 lat używa miga shermana. Ma też plazmę i tiga tego producenta. 

do tego czasu nie było żadnych awarii a sprzęt stoi w bardzo niekorzystnych warunkach , w zapyleniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja mam magnuma 280, spawarka super w porównaniu do starej, ciężkiej transformatorówki, ale od wielu osób słyszałem że lepszy wybór to czeski tiger 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Śmiać się nie ma z czego, tylko nie licz na te 200A przy zasilaniu jednofazowym. Raczej będzie to bliżej 100A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu sądzisz że nie osiągnie 200A   wiem że jesteś mocny w temacie jednak mam ale , miałem prostownik  bosch gdzie prąd rozruchu miał 300A zasilanie 220v .

Mój chińczyk mitech też  pisze 200A  w poniedziałek specjalnie sprawdzę prąd spawania ile pokazuje w trakcje spawania ale powiem tyle że spawałem grube aluminium i prądu mi nie brakowało, spawam nierdzewkę mosiądz miedź rzeczywiście mosiądz czy miedź stawia duży opór przy spawaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Napisali, że pobór prądu wynosi 21A. Po uwzględnieniu sprawności (przyjąłem 90%, ale to jest bardzo optymistyczne) daje to prąd wyjściowy (teoretyczny) 145A. W praktyce będzie mniej. Na SGA 145 też piszą o 145A, a w praktyce ciężko jest uzyskać 100A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

Ja mam magnuma 280, spawarka super w porównaniu do starej, ciężkiej transformatorówki, ale od wielu osób słyszałem że lepszy wybór to czeski tiger 

tyle że tiger też będzie transformatorowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

nie jest jeszcze wypróbowana za bardzo , będzie z tydzień może dłużej jak kurier dostarczył , no ale mały test był , elektrodą 3,25 , blachy 10mm do siebie krawędzie przespawałem  fakt że spaw na 10 cm był tylko  na pokrętle ustawiona była na 7 max jest na 10 , to przetopiło ładnie , uzyska chyba  więcej jak 100A , dla porównania u kolegi spawałem całkiem niedawno besterką  z jednej fazy  transformatorowa  niby 130 na tabliczce wyczytałem że prąd spawania  120A max ,  ustawione na max elektroda 3,25 spawała ale czegoś grubszego by nie przetopiła tylko tak posmarkała , miała też spore przerwy w pracy co jakiś czas , migomat próbowałem ale na  drucie proszkowym punktowałem cienkie blachy 0,7 -1 do 1,5 mm  , nie mam jeszcze butli  , powiedzcie mi bo mam gaśnicę 6kg skroplonego co2 , one są już wycofane czy dało by się zaadaptować ją na butlę do miga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Tak. Ale jest to nie ekonomiczne. Bo jest bardzo mała i szybko się skończy. Policz jeszcze paliwo na dojazdy aby wymienić butle taką mała. A dużą raz na kilka miesięcy. Idziesz i kupujesz na pełnioną butle po gasńicy przystosowaną do reduktora. Co do wymian niektórzy niechcą przyjąć bez atestu butli


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Popieram poprzednika, też kupiłem butlę 6 kg ,bo leżąca w garażu X lat acetylenowa była za duża ale jest już po wymianie fakt nie jest już taki mobilny ale w razie potrzeby jest pełna 6 kg.

 

Tak dla potwierdzenia: [galleryimg=607305]


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam na temat spawarki chińskiej mitech którą posiadam odnośnie prądu spawania jest to w teorii 200A z 220V  prąd jaki mi pokazuje na wyświetlaczu przy maxymalnym prądzie to 193A dziś spawałem i przy okazji specjalnie sprawdziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

To w sumie można powiedzieć że bez przekłamania bo zapewne jest to obarczone jakimś błędem.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Sprawdzanie co pokazuje wyświetlacz nic nie daje. Teraz robi się tak, żeby wyświetlacz pokazywał to co chce zobaczyć użytkownik. Potwierdzone wielokrotnie na przykładzie prostowników i spawarek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do wyboru dwie spawarki;

-Stanley Spawarka inwertorowa STAR 6000 za 500zł 2lata gwarancji

-Pirotec Półautomat spawalniczy PSF 125/1 za 650zł 2lata gwarancji

Którą byscie wybrali to amatorskiego spawania i nauki proszę o szybką odpowiedź

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Inwerter.
Jak się kupuje to coś porządniejszego, aby potem mogło mieć inne zastosowania też.
Mig - ma tylko szpule do jednego kila. Więc to raczej też nie ekonomiczne


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

witam mam zamiar kupić jakąś spawarkę inwentarzowa tylko nie wiem jaka tyle jest tego na rynku jak sie przegląda allegro to wszystkie ładnie wyglądają ale czy tak ładnie spawają jak wyglądają to nie wiem i właśnie mam do was takie pytanie? jaka spawarkę wybrać do domowego spawania nie jestem początkującym spawaczem raczej takim średnim. Wcześniej spawałem zwykłym transformatorem pirotec 300A. Cena tak do 800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BUSTED
      Co myślicie o tym migomacie spotkał się ktoś z tą firmą rok 84 cena 450zł w internecie nie moge nic znaleźć na temat tej firmy ale podobno jakaś niemiecka migomat sprawdzony i działa
      http://www.fotosik.p...360b1f388c.html
      http://www.fotosik.p...2f2a8c4b8a.html
    • Przez HondaMtx
      Witam!
       
      Szukałem podobnego tematu i nie znalazłem.
       
      Panowie kupiłem nową spawarkę transformatorową 230/400V.
      Ze spawarki wychodzą trzy kable (niebieski, brązowy i żółty(uziemienie)) i tu moje pytanie jak ją podłączyć do sieci 230V, a jak do siły 380V?
      W załączniku podaje zdjęcie mojej wtyki do siły. Bardzo bym prosił o napisanie który kabel do którego oznaczenia pod wtykę do siły trzeba podpiąć.
       
      Panowie bardzo proszę o pomoc jak to podłączyć, żeby nie było problemów i Proszę, żeby wypowiadali się ludzie co mają pewność, że tak ma być podłączone, a nie tacy co wydaje im się, że będzie dobrze.
       
       
      Pozdrawiam HondaMtx

    • Przez denis667
      Witam znalazłem w warsztacie spawarkę transformatorową samoróbkę tylko nie wiem jak podłączyć kable spawalnicze.Bo wychodzą 2 śruby gdzie się podłącza kable spawalnicze tylko że nie wiem gdzie podłączyć masowy a kabel z elektrodą ?
    • Przez grzegorzc360
      Witam, mam zamiar zakupić migomat, oglądałem w leroy Merlin i castoramie, liczę że koledzy z forum coś doradzicie. Spawarka nie będzie używana profesjonalnie, używana do napraw, czasami pospawania jakiś drzwi od czasu do czasu. Czasem jakieś blachy polepic, tłumiki kolegom połapać. Do większego spawania mam dużą transformatorowa spawarke. Nie mogę dodać zdjęć do postu
    • Przez simson2812
      Witam mam problem migomat momentalnie przestal dzialać, drut wysuwa i brak prądu na drucie. Kiedyś też mi się tak stało zawiozłem do fachowca postał powiedział że nic nie zrobił i spawał ponad 2lata
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj