Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
seweryn20    825

Bawiłem się dosłownie chwilkę spawając kawałki profili z jakich są zrobione drzwi aluminiowe czy okna.

Na chwilę obecną ja bym się tego nie podjął a już na pewno nie migiem który posiadam. 

Osobiście lepiej było by znaleźć kogoś z tigiem.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

witam

mam do pospawania cienkie blachy ok 1mm, zamiaruje kupno migo matu , koledzy doradźcie co było by lepsze ,spawarka tylko na drut proszkowy FLUX , czy mig mag z możliwością FLUX te mają większą  moc, dodam że nie mam dużo spawania i nie chce inwestować w butle i reduktory , coś tam przy maszynach czasami trzeba pospawać cienkiego a spawarka się nie sprawdza ,

Edytowano przez STANK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A dla czego chcesz akurat proszkowym spawać?

Kilogram kosztuje tyle co zwykłego pięć do tego dochodzi czyszczenie spawów. 

Lepiej w osłonie gazu zakup butli i reduktora jednorazowy a sam spaw w osłonie mixa rewelacyjny.

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Mała butla z CO2 kosztuje grosze w porównaniu do migomatu więc po co sobie życie utrudniać?

 

Do spawania aluminium spawarka musi posiadać funkcję spawania prądem zmiennym (AC). Inaczej się nie da by miało to ręce i nogi. Można próbować spawać zwykłą DC ale ani to nie będzie trzymać ani nie będzie wyglądać. Tylko że takie sprzęty (AC + DC) są średnio jeszcze raz takie drogie jak DC.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

tego spawania mam bardzo niewiele  raz na jakiś czas wypadnie jakąś blachę pospawać np przy kombajnie lub innej maszynie nawet jeśli drut proszkowy jest  droższy to i tak niewiele bym jego zużywał , przymierzałem zakup spawarki raczej z dolnej pułki cenowej , więc odradzacie spawanie drutem proszkowym ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

A ile zaoszczędzisz? Druga sprawa - ile zyskasz? Na swoim przykładzie powiem jak to wygląda: chciałem kupić TIGa, no patrzę fajnie, już za 700 zł kupisz, gadam z kumplem spawaczem: weź z plazmą. Plazma? Na cholerę mi wydać dodatkowo 200 zł? W końcu dołożyłem 300 zł bo dodatkowo wziełem na przyłbicę automat i wiesz co? Spawam mało, plazmę mało używam, ale jak już to robię to nigdy już bym nie zmienił decyzji na sam TIG. Dlatego dołożysz teraz butlę (C2 jest tanie i pewnie butlę 8KG za 150 zł znajdziesz) a nie będziesz się jeb... z czyszczeniem spoin w trudnodostępnych miejscach. Jak masz kombajn to jak przyjdzie Ci w gardzieli cerować dziurę to będziesz wiedział dlaczego.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Prądem zmiennym aluminium spawa się  tigiem. Półautomatem aluminium spawa się prądem stałym. Nic nie trzeba zmieniać.

Powiedz dokładnie o co ci chodzi. Bo najpierw pisałeś o półautomacie i drucie samoosłonowym a teraz o kombajnie.

Dalej nie rozumiem po jakie licho ci ten drut samoosłonowy?  Tym bardziej jeśli mało masz nim spawać wbijanie się w niego to strata pieniędzy.

Jeśli już koniecznie chcesz kup jakikolwiek mig który posiada zmianę polaryzacji i małą rolkę drutu samoosłonowego. 

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

Ja mam podobne zdanie mma - tylko do żeliwa, i kwasówki (zbiornik opryskiwacza od środka :) mig sie nie zmieści) i konstrukcji gdzie mały inwertor zabierzesz na ramieniu, wszystko inne mig-iem - fakt tani nie był ale 10 lat spokoju (esab c250) i drutem 0,8 możesz spawać cieniutkie blaszki - a przy 1,2  spokojnie można nawet lemiesze w koparce spawać - fakt nie lubi wiatru ale od tego jest wiato warsztat - jak do zwykłego nie da się jechać - mam natomiast pytanie o plazmy - warto dać kilka tysięcy za taką pod 100A do cięcia tak do 25 mm czy lepiej zostać przy cięciu gazowym które dla mnie - może z braku umiejętności jest mało precyzyjne? a czasami ten brak precyzji kończy się kilkugodzinna walką flexem z blachą 20mm z hardoxu bo lemiesz do łyżki musi być prosto ucięty żeby to jakoś wyglądało . Czyli precyzując pytanie czy plazmą da się wystarczająco dokładnie przeciąć żeby nie trzeba było poprawiać flexem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dlaczego byś się nie czepiał spawania aluminium migomatem pisałeś wcześniej że spawałeś na kursie i nawet ładnie szło więc co się stało że teraz byś się nie podejmował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

zakładam do czego bym używał , migomatu  , dziś mam do pospawania blachy , a na jednorazową akcję nie opłaciło by się kupować , więc w przyszłości jakieś spawy przy maszynach bym wykonywał , bo są takie  półautomaty tylko na drut samoosłonowy są to  tanie urządzenia , i są mig mag z możliwością spawania drutem samoosłonowym FLUX trochę droższe ale mają większą moc , kalkulowałem że jeśli mam niewiele do spawania to czy nie wystarczył by ten półautomat tylko na samoosłonowy bo nie trzeba by było kupować  butli i reduktora , wiem że spawy nie były by idealne ale ogólnie czymś takim dało by się pospawać cienkie blachy , no ale samo się nasuwa  że lepiej kupić na mig mag i FLUX a butlę zawsze można dokupić i spawać metodą mig mag ,

dzięki za poradę pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Na kursie był porządny migomat i pod okiem instruktora nawet szło to fajnie.  Ten który mam w domu praktycznie się do tego nie nadaje jedno, drugie nie mam doświadczenia w tym kierunku. Samo się nasuwa że podejmując się takiej roboty w domu z samymi brakami wpędził bym się do biedy. 

Tigiem spawałem więcej w robocie, technika jest  zdecydowanie łatwiejsza i po krótkiej próbie złapał bym się od razu. Tyle że tiga nie mam w domu.

 

STANK jakoś myślisz od tyłu. Zamiast łatwiejszą, bardziej wydajną, tańszą metodę wybrać to ty się w jakieś wynalazki wbijasz. 

Nie jestem przekonany czy kupić półautomat z możliwością zamiany biegunów, małą rolkę drutu Flux w cenie pięciokilogramowej tylko po to żeby raz za czasu zrobić dwa spawy jest tańszym wyjściem. Jak rolki w jakimś określonym czasie nie zużyjesz, zaśniedzieje to będziesz ja mógł wywalić na złom.

W każdym razie jeśli już koniecznie chcesz to jedyny wymóg to półautomat z możliwością odwrócenia biegunowości. Tyle.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to na tym kursie miałeś migomat z  możliwością spawania prądem zmiennym ,

i czy tigiem pospawał byś np, chłodnicę zamochodową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Matko to nie był migomat który spawał prądem zmiennym. Zwykły półautomat  o niebo lepszy od hebla jakiego ja mam w domu. 

Aluminium półautomatem spawa się prądem stałym. Tigiem spawa się zmiennym.

 

c) Spawanie prądem przemiennym wymaga użycia źródeł prądu o wysokim napięciu biegu jałowego w celu zapewnienia stabilnego jarzenia się łuku i grubokroplowego przenoszenia metalu w łuku. Gdy prąd przemienny ma biegunowość ujemną, przenoszenie metalu jest utrudnione i występuje rozprysk, natomiast przy biegunowości dodatniej łuk jarzy się stabilnie. Naniesienie powłoki emulsyjnej na elektrodę topliwą zapewnia, podobnie jak przy spawaniu prądem stałym z biegunowością ujemną, stabilne i natryskowe przenoszenie metalu w łuku. Spawanie prądem przemiennym ma niewielkie zastosowanie w przemyśle.

 

Spawanie prądem przemiennym  praktycznie nie jest stosowane a jedyna różnica to inna charakterystyka podawania metalu.

 

 

Kurcze ale ty mnie męczysz he he. Nie pospawam bo nie mam doświadczenia w kwestii spawania alu czymkolwiek, nie mam wiedzy na temat dobrania odpowiedniego drutu, nie mam w tym kierunku techniki.

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie męczę cię tylko chcę się coś doszkolić bo próbowałem spawać migomatem aluminium i niewiedzialem dlaczego tak kiepsko mi to idzie myślałem że może migomat ma mieć prąd zmienny bo takiego nie widziałem zwtkła ciekawość mam problem z początkiem spoiny pierwszy 1cm gdzie przy drobnych i precyzyjnych spawach wogule uniemożliwia spawanie ,

tigiem pociągnę spaw po puszce z piwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No widzisz. Tigiem spawam a raczej napawam cały czas  tyle że stal. Alu opanował by szybko. 

Migiem szczególnie starym to udręka. Argon musisz mieć najmniej 4.6 a najlepiej 5.0, do spawanego metalu trzeba dobrać odpowiedni stop drutu, wymienić pancerz  na teflonowy i końcówkę prądową. Jeśli spawasz grube spróbuj podgrzać materiał do około 200 stopni lub jeśli jest możliwość przyłóż pierwsze podkładkę na której zaczniesz start. 

Lepiej nie gadać he he

http://www.konstrukcjeinzynierskie.pl/na-yczenie-internautow/875-technologia-spawalnia-stopow-aluminium-metod-mig.html?start=1

Coś dla Stanka

http://www.tgie.pl/spaw/spawanie_migmag.pdf

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Dzieki  za opinie

jeszcze zaputam o jedno

Ja pozostane przy  elektrodach ale napiszczie co lepsze  MMA+ tig czy MMa+mig mag dla młodego ucznia w zawodzie mechanik samochodowy

Edytowano przez GoRAL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

To zależy co masz poza żelazem dla MMA do spawania. mig spawa szybko, prosto, tanio konstrukcje stalowe, toleruje niewielkie zanieczyszczenia czy skorodowanie powierzchni. Do stali nierdzewnej trochę nieopłacalny szczególnie przy blachach lub gdy spawy trzeba obrabiać.

Tigiem spawa się łatwo, precyzyjnie ale  wolno, materiały eksploatacyjne są trochę droższe, nie toleruje syfu na spawanym metalu, spawa alu, stal, nierdzekę, kładzie ładne spawy temu spawanie nierdzewki w której są obrabiane spawy wychodzi trochę taniej, spawa o wiele cieńsze elementy niż mig.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

TIG-a to sobie daruj.Mam w domu i praktycznie nie używam, jedynie sporadycznie do nierdzewki.Drogi jest Argon do spawania i ubywa go szybkim tempie.

Generalnie to samo zrobisz spawarką MIG szybciej i taniej.

 


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

 od tego  myślenia gdy ból głowy już minął , trzeba przejść do działania i coś wybrać ,a to kolejny ból głowy ,zakup pewnie na allegro , a takiemu laikowi jak ja może to przysporzyć  trochę problemu z tym wyborem urządzenia , koledzy pomożecie ? mam na to tysiąc złotych  , przeglądałem ogłoszenia , za patyka można już kupić komplet  migomat transformatorowy  +butla i reduktor  zasilany z 380V to jest jakiś kraft &dele , zakładam że transformatorowego zasilanego z 230V nie bardzo jest sens , lub za tysiąc byłby invertorowy ale wtedy bez butli z 230V , albo taki inwertorowy z MMA i mig mag na tranzystorach MOSFET więc 2 w 1 które rozwiązanie było by lepsze , jako laikowi niewiele to mówi nigdy nie spawałem inwertorem ,ale opinie słyszałem pozytywne ten cykl pracy podaja przy pełnej mocy 60% ,więc  przy 200 A coś by tym zespawał ,  wiem tylko  że spawarka transformatorowa z 230 V   ciągle się wyłącza  po krótkim spawaniu , lepiej jak przewody są na  euro złącze ,bo  mają przeważnie na stałe 

Edytowano przez STANK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Powiem Ci tak, nie wierz w to co jest napisane na chińskim sprzęcie, czemu mała spawarka w lidlu ma max prąd spawania 80A a taj samej wielkości chińska na allegro już 200A? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

ale w lidlu to zapewne też jest chińska , to zależy jaką moc ma transformator , dziś są niby małe spawareczki na tranzystorach a moc niby mają taka jak siłowa  duża z  która trzeba  się szarpać  , a taką niby w rękę weźmiesz i nawet nie czuć że coś waży , ale ja taką inwertorową nie spawałem nigdy nie wiem czy taka mała niby z 230V daje radę jak piszą że 4 elektrodą spawa , jest tego badziewia trudno coś wybrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Ile wytrzyma to nikt nie wie ale to małe g.. rozmiaru radia naprawdę spawa i to jeszcze z taką mocą jak piszą te małe chińskie rączki z made in germany:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BUSTED
      Co myślicie o tym migomacie spotkał się ktoś z tą firmą rok 84 cena 450zł w internecie nie moge nic znaleźć na temat tej firmy ale podobno jakaś niemiecka migomat sprawdzony i działa
      http://www.fotosik.p...360b1f388c.html
      http://www.fotosik.p...2f2a8c4b8a.html
    • Przez HondaMtx
      Witam!
       
      Szukałem podobnego tematu i nie znalazłem.
       
      Panowie kupiłem nową spawarkę transformatorową 230/400V.
      Ze spawarki wychodzą trzy kable (niebieski, brązowy i żółty(uziemienie)) i tu moje pytanie jak ją podłączyć do sieci 230V, a jak do siły 380V?
      W załączniku podaje zdjęcie mojej wtyki do siły. Bardzo bym prosił o napisanie który kabel do którego oznaczenia pod wtykę do siły trzeba podpiąć.
       
      Panowie bardzo proszę o pomoc jak to podłączyć, żeby nie było problemów i Proszę, żeby wypowiadali się ludzie co mają pewność, że tak ma być podłączone, a nie tacy co wydaje im się, że będzie dobrze.
       
       
      Pozdrawiam HondaMtx

    • Przez denis667
      Witam znalazłem w warsztacie spawarkę transformatorową samoróbkę tylko nie wiem jak podłączyć kable spawalnicze.Bo wychodzą 2 śruby gdzie się podłącza kable spawalnicze tylko że nie wiem gdzie podłączyć masowy a kabel z elektrodą ?
    • Przez grzegorzc360
      Witam, mam zamiar zakupić migomat, oglądałem w leroy Merlin i castoramie, liczę że koledzy z forum coś doradzicie. Spawarka nie będzie używana profesjonalnie, używana do napraw, czasami pospawania jakiś drzwi od czasu do czasu. Czasem jakieś blachy polepic, tłumiki kolegom połapać. Do większego spawania mam dużą transformatorowa spawarke. Nie mogę dodać zdjęć do postu
    • Przez simson2812
      Witam mam problem migomat momentalnie przestal dzialać, drut wysuwa i brak prądu na drucie. Kiedyś też mi się tak stało zawiozłem do fachowca postał powiedział że nic nie zrobił i spawał ponad 2lata
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj