Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agro973    41

O to dobrze, bo te są denerwujące, tylko mam pytanie czy te mogę przedłużyć poprzez wsadzenie dwóch końców w mosiężną rurkę i spłaszczenie rurki i dokładne zaizolowanie, czy muszę być bez łączenia? I drugie pytanie jakiego przekroju kabla użyć, na wtykach masowym i spawalniczym pisze 18-25mm2?

Edytowano przez agro973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pierwsze podstawowe pytanie: jaki prąd maksymalny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No to minimum 50mm2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kylon    0

Wtyk kablowy męski typu ŁW/ŁP służy do łączenia przewodów spawalniczych. Uniwersalny wtyk kablowy typu ŁW/ŁP służy do podłączenia przewodów spawalniczych do spawarki. Mocowany jest na przewodach masowych i prądowych. Wtyk wraz z gniazdem agregatowym gwarantuje pewne połączenie elektryczne przewodu z urządzeniem spawalniczym.
Wtyk wykonany jest w standardzie DINSE. Tego typu złącze stosowane jest w półautomatach spawalniczych i spawarkach MMA oraz TIG większości producentów urządzeń.

Typ łącznika 35-50

Przekrój poprzeczny łączonego przewodu (mm2) 35-50

Max. przewodzony prąd w 60% cyklu pracy (A) 316

Max. przewodzony prąd w 100% cyklu pracy (A) 285

3643.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

No bez przesady, sztukować kable przy spawarce to raczej słaby pomysł.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To muszę całe nowe kable zakładać jak mówicie że kable min 50mm2

Oczywiście, że tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yellowe    0

Proszę o radę, poszukuję spawarki, głownie będzie służyła do spawania delikatnych konstrukcji takich jak przęsła do płotu, spawania porzeczek do słupków ogrodzenia. Zastanawiam się na spawarką inwertorową lub migomatem, nie potrzebują sprzętu z górnych półek. Głównie zalezy mi na podreperowaniu ogrodzenia itp. Poszperałem w internecie, spawarki m. in sklep interentowy  http://www.sklep.tomsystem.pl/spawarki/ Proszę o wskazówki, opinie oraz konkretne modele. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Witam!Dobry migomat musi mieć te 250-300A i da się wszystko pospawać. Musi mieć eurozłącze do przewodu palnika,cztery rolki ciągnące drut spawalniczy,trzy fazy podlączeniowo-sieciowe oraz transformator na miedzi i wtedy jest super!
Marketowe migomaty są niskich lotów. Made in China!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Tworzysz. Wszystko zależy do czego i po co. Jeśli do blaszek czy profili to 200A wystarczy, euro nie jest jakoś specjalnie wymagane, cztery rolki jeśli przewód krótki tak samo, transformatorówki zastępują inwertorowymi, przy 200A nad zasilaniem trójfazowym też można by polemizować. 

tak ze zależy po co i dla kogo.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam!Dobry migomat musi mieć te 250-300A i da się wszystko pospawać. Musi mieć eurozłącze do przewodu palnika,cztery rolki ciągnące drut spawalniczy,trzy fazy podlączeniowo-sieciowe oraz transformator na miedzi i wtedy jest super!

Marketowe migomaty są niskich lotów. Made in China!

Tylko, że migomat nadaje się tylko do czystych, nie skorodowanych elementów. Co z tego, że ma to wszystko co wymieniłeś, co z tego, że kosztuje kosmiczne pieniądze jak nie ma urządzenia wspomagającego spawanie zardzewiałych blach. A mój SGA 145 za 500 zł ma takie coś. Więc tak jak napisał @seweryn20 to wszystko co napisałeś nie jest wyznacznikiem klasy sprzętu, bo w niektórych zastosowaniach marketowy wynalazek działa lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Ja posiadam taki mały miks - inwertor: spawarka i mig/mag w jednym. Wybrałem to dlatego że wybierałem z ojcem i on to a ja to więc kompromis:) Ale żeby być obiektywnym to muszę niestety stwierdzić że sam mig/mag używam może w 20% głównie do cienkich blach lub gdy zależy mi na szczelności. W przydomowym zastosowaniu to jednak elektroda to elektroda. Pomimo że mig/mag ma 260A ale jakoś lepszy przetop mam na elektrodzie no i każdy złom pospawam, nie ważne czy wieje czy nie, czy zimno czy nie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Wszystko ma swoje wady i zalety i niestety w tej przynajmniej dziedzinie nie da się tak by wybrać sprzęt z samymi zaletami. Trzeba iść na kompromis.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Każda spawarka ma inne zastosowanie i do czego innego powinna służyc.


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Spawarki mają jedno (podstawowe) zastosowanie.... spawanie. Tyle że jednymi to spawa się dobrze a inne gorzej a innymi na odwrót. jedne w takich warunkach są lepsze a inne gorsze. 

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cwaniak08    2

Witam :) Co sądzicie o tańszych migomatach ? Chodzi mi głównie o  przydomowy garaż ,spawanie tzw "dupereli" , ponieważ do grubszych blach mam elektrodówkę. Przyciągnął moją uwage ten o to zestaw" http://allegro.pl/migomat-spawarka-220a-pro-zestaw-mig-mag-gratisy-i5558989166.html . Co myślicie opłaca się go kupić ? Będzie dawał rade ?  Wiem że napewno to żadna rewelacja , ale dla moich potrzeb nie jest żaden "markowy potrzebny". Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Trochę leciutka(45 kg) ja tyle dalem, ale za uzywke. A w srodku u mnie juz miedzvj siedzi. Myśle tez im wiecej bajerow dorzucają tym wiekszy chyba chłam


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Zgadzam się z tymi opiniami. Zależy do czego sama spawarka:
Mając na myśli migomaty,musimy wybierać raczej z większą mocą bo inaczej to porażka.
Małe są słabe i tylko blaszki można spawać... Więc lepiej elektrodą mma. Tylko,że estetyka kładzie się na sprawności spawacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zzaplota    0

Te migomaty z marketu powinny być sprzedawane z 10kg młotem w zestawie oprócz butli, reduktora itd. Albo trzeba dać te 2,5-3kpln za mniejszy 200a uzwajany 100% miedzią w europie albo męczyć się z chińską plasteliną co 3mm blachę od święta z bólem trochę posmarka.

   Ktoś pisał że w rdzy migomat słabo radzi. No jeżeli ta rdza płatami już z materiału schodzi to o co chodzi, migomatem więcej rzeczy się pospawa niż elektrodą, elektroda to chyba do żeliwa już tylko, a i to na Mcgyver-a migomatem żeliwo skleisz tak by do wieczora robotę w polu skończyć.

Temat spawania mam przerobiony łącznie z tym 10kg młotkiem na szajsie 200a 15%cykl spawania lanca 3m bez euro  i 3W podajnik z plastikową rolką na 220volt.

Ktoś pisał że nie ma spawarki uniwersalnej i to jest 100% prawda, jednak w warunkach gospodarstwa migomat najwięcej obskoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Posiadam migomat 260A przy cyklu 60% oraz MMA i szczerze to na gospodarstwo zdecydowanie więcej używam zwykłej elektrody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ktoś pisał że w rdzy migomat słabo radzi. No jeżeli ta rdza płatami już z materiału schodzi to o co chodzi, migomatem więcej rzeczy się pospawa niż elektrodą,

Rdza nie musi płatami schodzić. Wystarczy, że będzie nalot na metalu i o szczelności połączenia można zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ale nie zawsze szczelność ma znaczenie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BUSTED
      Co myślicie o tym migomacie spotkał się ktoś z tą firmą rok 84 cena 450zł w internecie nie moge nic znaleźć na temat tej firmy ale podobno jakaś niemiecka migomat sprawdzony i działa
      http://www.fotosik.p...360b1f388c.html
      http://www.fotosik.p...2f2a8c4b8a.html
    • Przez HondaMtx
      Witam!
       
      Szukałem podobnego tematu i nie znalazłem.
       
      Panowie kupiłem nową spawarkę transformatorową 230/400V.
      Ze spawarki wychodzą trzy kable (niebieski, brązowy i żółty(uziemienie)) i tu moje pytanie jak ją podłączyć do sieci 230V, a jak do siły 380V?
      W załączniku podaje zdjęcie mojej wtyki do siły. Bardzo bym prosił o napisanie który kabel do którego oznaczenia pod wtykę do siły trzeba podpiąć.
       
      Panowie bardzo proszę o pomoc jak to podłączyć, żeby nie było problemów i Proszę, żeby wypowiadali się ludzie co mają pewność, że tak ma być podłączone, a nie tacy co wydaje im się, że będzie dobrze.
       
       
      Pozdrawiam HondaMtx

    • Przez denis667
      Witam znalazłem w warsztacie spawarkę transformatorową samoróbkę tylko nie wiem jak podłączyć kable spawalnicze.Bo wychodzą 2 śruby gdzie się podłącza kable spawalnicze tylko że nie wiem gdzie podłączyć masowy a kabel z elektrodą ?
    • Przez grzegorzc360
      Witam, mam zamiar zakupić migomat, oglądałem w leroy Merlin i castoramie, liczę że koledzy z forum coś doradzicie. Spawarka nie będzie używana profesjonalnie, używana do napraw, czasami pospawania jakiś drzwi od czasu do czasu. Czasem jakieś blachy polepic, tłumiki kolegom połapać. Do większego spawania mam dużą transformatorowa spawarke. Nie mogę dodać zdjęć do postu
    • Przez simson2812
      Witam mam problem migomat momentalnie przestal dzialać, drut wysuwa i brak prądu na drucie. Kiedyś też mi się tak stało zawiozłem do fachowca postał powiedział że nic nie zrobił i spawał ponad 2lata
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj