Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kylon    0

cały napęd z silniczkiem  44,59  Podajnik drutu 2 rolkowy 12V SGA

a tak na mrginesie potestowałem weldmana welmig 250 I jedyne co mnie zawiodło to za mało miejsca na 15 kg szpule koszykową moim zdaniem 4 cm do tyłu i 2 cm w głąb by się przydało pozatym spawareczka spiała się OK spawarka lekka bo inwertor ale swą moc ma jak przy napięciu 230V z góry mówie zabezpieczenie 25A na sieci 20A lubi wywalić a 16A zapomnij

 

Edytowano przez kylon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

A ja mam problem. Posiadam spawarkę inwektorową i od jakiegoś czasu gdy ją włącze i ustawiam na wybrany amperomierz to nie pokazuje mi właściwego, muszę ją uderzyć z parę razy z boku i pokazuje poprawny. Spawarka nigdy mi nie spadła ani nie uderzyła. Co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co to jest spawarka "inwektorowa"? Drugie pytanie: jaki masz zasób wiedzy na temat falowników i przetwornic dużej mocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Wybacz pomyliłem się chodziło mi o spawarkę inwertorowa, zasób wiedzy zero. Czy jest to coś poważnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak myślałem. Może to być zimny lut, albo uszkodzenie przetwornika. Tak czy inaczej oddaj do serwisu. Przy Twoim poziomie wiedzy grzebanie w urządzeniach energoelektronicznych to proszenie się o kłopoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Możesz dokładnie obejrzeć PCB pod kątem zimnych lutów i ewentualnie poprawić, jak coś znajdziesz, ale tylko jak umiesz dobrze lutować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kylon    0

Zimne luty to najczęstrzy problem z dzisiejszą elektronką obecnie na płydzie głównej mego komputera powswał taki problem i napuchnięty Kondensator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przeczytaj ten temat od początku, a wszystkiego się dowiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

W życiu bym nie kupił. Cykl roboczy 35% przy 120 A. Śmiało można założyć że jest zawyżony i kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt procent. 

Nie znajdziesz uczciwego półautomatu za tą kwotę.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

pomyśl o magnum snake 200,

co prawda  chińczyk ale poczciwy, ale z drugiej strony nie kupił bym spawarki pod 230v

ja mam telwina nordikę 220, jak na te 10 lat temu jak była kupowana to była ok, ale teraz brał bym inwerter.

ostatnio kupiłem półautomat, i muszę przyznać że teraz to się spawa :) ale MMA czasami też się przydaje , migomatem wszystkiego nie pospawasz 

Edytowano przez malkolm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystalzts    14

Panowie nie róbcie sobie złudzeń że inwerter za 600 bedzie spawał coś konkretnego , za 4000 to uwierze , ja kupiłem w grudniu transformator 350 amper z rozruchem i prostownikiem i wkońcu wiem że mam spawarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

spawarka jest do spawania a nie do ładowania akumulatorów :D

a jakimi elektrodami spawasz że ci te 350 A potrzebne??

ja powyżej 180 nie wychodzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystalzts    14

Spawam różnymi przeważnie 3,2 , ale czasami trzeba coś przeciąć lub otwór  wypalić i wtedy te 350 a jest nie ocenione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja mam sterego Bestera 250 i przy cieciu 250 to naprawdę to dużo, spawam przy 150A. Elektrodami 4mm. Za taką używaną trza dać dobrze ponad 1 tys zł.

Jestem ciekaw ile ma naprawdę te twoje 350.

Teściu kupił półautomat 500 to blachy 20mm cieliśmy nim przy 250-280 A.

Mam też z Bestera Mig mag 1600 półautamat 160 A ponad 13 lat go mam ale nie jest zbyt mocny 5 mm blachy przepale tak sobie.

A kupiłem Clossa 350 używkę od komornika, za 1150 zł to już jest czym spawać.Drut 1,2  spawam bardzo cienkie i grube.

Wolał bym coś używanego za 600 niż nowe za 1000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jak ktoś spawa "od święta" i chce być mobilny to inwerter 230v wystarczy, można nim pospawać kojec, kombajn za stodołą ,konstrukcją dachową czy urwane zawiasy przy bramie. 160-180A spokojnie wystarczy... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam BESTER STB 250, spawa super przecina super, póki co przecinałem płaskownik 10mm, moja wcześniejsza jakaś sklepowa 200A nie miała szans z taką grubośią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Panowie mam inwerter TIG MMA i tu moje pytanie da się tego używać jako plazmy czy muszę specjalnie kupić plazmę bo z tego co widzę dajmy na to na allegro to niczym się wizualnie nie różni chyba że jakaś dysza specjalna potrzebna. Wypowie się ktoś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeżeli fabrycznie jest do tego przystosowana, to możesz ją używać jako przecinarki plazmowej. A jeżeli nie, to nic nie zrobisz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Czy mogę spokojnie przedłużyć kable przy spawarce inwertorowej, bo kabel masowy ma długość 1m, a kabel spawalniczy 1.5m, i tak się zastanawiam czy by nie zaszkodziło jakbym oba kable przedłużył na 3 metry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Moim zdaniem można, zwiększ trochę przekrój i nie będzie problemu.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No co ty.Zakładaj dłuższe i niczym się nie przejmuj. Ja mam pięć metrów w dwusetce.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BUSTED
      Co myślicie o tym migomacie spotkał się ktoś z tą firmą rok 84 cena 450zł w internecie nie moge nic znaleźć na temat tej firmy ale podobno jakaś niemiecka migomat sprawdzony i działa
      http://www.fotosik.p...360b1f388c.html
      http://www.fotosik.p...2f2a8c4b8a.html
    • Przez HondaMtx
      Witam!
       
      Szukałem podobnego tematu i nie znalazłem.
       
      Panowie kupiłem nową spawarkę transformatorową 230/400V.
      Ze spawarki wychodzą trzy kable (niebieski, brązowy i żółty(uziemienie)) i tu moje pytanie jak ją podłączyć do sieci 230V, a jak do siły 380V?
      W załączniku podaje zdjęcie mojej wtyki do siły. Bardzo bym prosił o napisanie który kabel do którego oznaczenia pod wtykę do siły trzeba podpiąć.
       
      Panowie bardzo proszę o pomoc jak to podłączyć, żeby nie było problemów i Proszę, żeby wypowiadali się ludzie co mają pewność, że tak ma być podłączone, a nie tacy co wydaje im się, że będzie dobrze.
       
       
      Pozdrawiam HondaMtx

    • Przez denis667
      Witam znalazłem w warsztacie spawarkę transformatorową samoróbkę tylko nie wiem jak podłączyć kable spawalnicze.Bo wychodzą 2 śruby gdzie się podłącza kable spawalnicze tylko że nie wiem gdzie podłączyć masowy a kabel z elektrodą ?
    • Przez grzegorzc360
      Witam, mam zamiar zakupić migomat, oglądałem w leroy Merlin i castoramie, liczę że koledzy z forum coś doradzicie. Spawarka nie będzie używana profesjonalnie, używana do napraw, czasami pospawania jakiś drzwi od czasu do czasu. Czasem jakieś blachy polepic, tłumiki kolegom połapać. Do większego spawania mam dużą transformatorowa spawarke. Nie mogę dodać zdjęć do postu
    • Przez simson2812
      Witam mam problem migomat momentalnie przestal dzialać, drut wysuwa i brak prądu na drucie. Kiedyś też mi się tak stało zawiozłem do fachowca postał powiedział że nic nie zrobił i spawał ponad 2lata
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj