Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel885    2279

W osobówkach podają że rozrusznik podczas rozruchu może mieć pobór 200-600 A a co dopiero diesel w ciągniku z kilkoma pompami olejowymi przy -20 st

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stop    95

Dzięki za odpowiedzi ale z tym prostownikiem zrobił się niezły off top. Powiedzmy, że się zdecydowałem na półautomat tylko co wybrać do 500zł? Może jakieś konkretne produkty na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hassi37    21

jak dla siebie to kup sobie inwrterową spaware za 600 stówek lekka i na 220 volt a spawanie jest super do 200 amper można już kupić za 600zł*-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Kup spawarka z castoramy, taniej niż allegro o 200 zł taniej, zależy jaka... Inni chwalą sobie bestery..


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

witam, posiadam spawarkę elektrodową bestera 350A transormatorową, elektrodowa inwertorowa 210A euroteca z funkcją tig z którego nigdy nie korzystałem, migmag inwertor magnum 330A, z tych trzech w gospodarstwie przydaje się się najbardziej inwertorowa 210A jest lekka, mobilna, jednofazowa. Najlepiej zaś spawa się stal niskowęglową migmag w ochronie argonu+co2.

Bardzo długo myślałem nad wyborem migmag, sporo poczytałem i zasięgnąłem opinii użytkowników. Chciałem aby spawarka spełniała kryteria:

moc do 300A, podajnik 4x4, szpula 15kg, koniecznie inwertor a nie transformator, wszystkie te wymogi mają uzasadniony sens który nie muszę tłumaczyć. Na bestera o takiej specyfikacji nie było mnie stać, myślałem o shermanie, kupiłem magnum. Zakup zrobiłem w sklepie zajmującym się sprzedażą spawarek, osprzętu, prostowników. W profesjonalnym sklepie można umówić się na pokaz spawania wybranym przez siebie urządzeniem. Spawanie migmag jest rewelacyjne, lecz ma też swoje wady: cena urządzenia, gabaryty, u mnie 3 fazy, długość uchwytu do 5 metrów. Jak nie musisz robić spoin w pionie, ani spawać blach poniżej 2mm nie kupuj migmag tylko elektrodową inwertorową

A co sądzicie o cięciu plazmą??? Miałem okazję spróbować powycinać plazmą i mówię że to jest ciekawe urządzenie. Jest gdzieś temat na forum odnośnie cięcia plazmą na forum??????

jak macie jakieś pytanko to na pw

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pod obciążeniem nawet 1350.

Wiem, że jest to OT, ale wymaga wyjaśnienia. To nie jest prąd pod obciążeniem, tylko prąd w momencie zatrzymania rozrusznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin_95    7

spawarka inwertorowa jeśli spawasz sporadycznie i do tego w rożnych miejscach za 1000 zł masz super spawarkę

http://allegro.pl/spawarka-tig-dc-magnum-lizard-200l-puls-inwertor-i4092338395.html na takiej uczyłem się metody tig ale posiada także przewody MMA mam dobre zdanie o tej spawarce

migomat jeżeli spawacz często duże gabarytowo materiały i grube blachy to mig ludzie chwalą bestery ale ja polecam też lincolna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fragles1    4

Bester? Lincoln? Droższych marek nie znacie???

To ma być sprzęt dla chłopa, a nie dla nowobogackiego gadzieciarza, nawet w firmach wolą szweda, włocha, albo jakiegoś dobrego chińczyka niż to "badziewie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Z migomatow polecam Industrie bo... zreszta nie bede po sto razy pisal dlaczego, ludzie macie wszystko napisane w tym temacie tylko czytac sie wam nie chce i tyle.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jak ktoś chce tanio i dobrze to Tiger ewentualnie Magnum. Mam Magnum Snake 270 3-fazowy i 4mm-zasadowe ładnie spawają na 100-130A -transformatorówka na 300A tak nie spawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kylon    0

obecnie spawałem magnum snake 200A , ideal tecnoarc 211, weldmanem best 200 są to spawrki z liń produkcyjnych tajwan jakość spawania OK elektrodą 3,25 myślę że dla celów pospawać od czsu do czasu wystarczająca dla celów podczas produkcyjnych konstrukcyjnych wtedy możemy pomyśleć z górnych półek o spawarkach profesionalnych

obecnie na codzien zajmuję się usługami spawalniczymi i od trzech lat nie ukrywam prowadzę sklep ze sprzętem spawalniczym i ten co wymieniłem znam z praktyki i teorii

z magnumem snake miałem już doświadczenie przed 5 lat najważniejsze ze są serwisy w razie w gdyby coś z urządzeniami zaczeło się dzić niepokojącego a gwarancja się skończyła, ale serwisy są i wsparcie dla tych urządzen jest pozdrawim wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Połączono.

 

 

Syn pracuje w angli teraz jest w kraju i chce kupić migomat do 4000 zł

prosze o kontretne propozycje bo moja wiedza konczy sie na elektrodach

Edytowano przez Elektrotechnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JARAS    5

Ja mam migomat Bestera LINCOLN MidiMAGSTER 1801 bardzo fajny migomacik i bez awarii chodzi wiec jst ok a dałem za niego troche powyżej 2 tys. Jak dobrze przypominam sobie 2099zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion3800    45

Jakiej mocy ma być ten migomat? Na jakie zasilanie 230 czy 400 volt?

A ten migomat to ESAB. Bardzo dobra rzecz dla pół profesjonalistów. Każdy nim pospawa.

http://allegro.pl/esab-caddy-mig-c200i-migomat-lutospawanie-zestaw-i4503354429.html

Ten zestaw to jest już kompletny i gotowy do użycia zestaw

A tu to KEMPPI http://allegro.pl/kemppi-minarc-mig-evo-170-spawarka-migomat-mig-mag-i4510951558.html


Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Kemppi bardzo dobry ale za te pieniądze na potrzeby domowe można kupić mocniejszy i sprawniejszy sprzęt.

To jaki jest sprzęt, jakiej firmy nie ma najmniejszego znaczenia czy pospawa nim każdy czy nikt. Praktyka i wiedza to podstawa.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

 najważniejsze ze są serwisy w razie w gdyby coś z urządzeniami zaczeło się dzić niepokojącego a gwarancja się skończyła, ale serwisy są i wsparcie dla tych urządzen jest pozdrawim wszystkich

Chciałbym to zobaczyć jak taki "serwis" radzi sobie z uszkodzonym falownikiem. Przypuszczam, że śmiechu byłoby co niemiara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolas123    88

Nie trzeba śmiechu do falownika. Naprawa następuje wymieniając płyte z danym pod zespołem. Ew wymienia się tranzystory jeśli to drobnica nikt tego nie szuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denis667    0

Może się pochwale zakupem spawarki konwertorowej kraftdele made in China.Kupiłem ją 1 miesiąc temu i do dzisiaj jak na razie działa bez zarzutów.Koszt 400 zł.Spawa się nią choćby migomatem i spawy eleganckie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Inwertorowej kolego.

Mój półautomat einhell sga 145 po 12 latach ma pierwszą awarię. Urwały się dwa zęby w zębatce napędu podajnika drutu. Koszt naprawy 16 zeta i hula dalej.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kupiłeś zębatki metalowe? Bo teraz można takie dostać. Mój jeszcze nie miał takiej awarii, ale nowa przekładnia już leży w zapasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie znalazłem metalowych kupiłem z tworzywa. Jeśli wytrzymały 12 lat to się tym specjalnie nie przejmuję. Prawdopodobnie w tym roku dobił je zardzewiały drut. Od wiosny aż do teraz pogody trzy dni , deszcz i tak w kółko.  Jest tak wilgotno że złapała drut rdza w rolce.  Nawet jeśli szlag trafił by cały napęd to te 50 zł nie majątek.

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BUSTED
      Co myślicie o tym migomacie spotkał się ktoś z tą firmą rok 84 cena 450zł w internecie nie moge nic znaleźć na temat tej firmy ale podobno jakaś niemiecka migomat sprawdzony i działa
      http://www.fotosik.p...360b1f388c.html
      http://www.fotosik.p...2f2a8c4b8a.html
    • Przez HondaMtx
      Witam!
       
      Szukałem podobnego tematu i nie znalazłem.
       
      Panowie kupiłem nową spawarkę transformatorową 230/400V.
      Ze spawarki wychodzą trzy kable (niebieski, brązowy i żółty(uziemienie)) i tu moje pytanie jak ją podłączyć do sieci 230V, a jak do siły 380V?
      W załączniku podaje zdjęcie mojej wtyki do siły. Bardzo bym prosił o napisanie który kabel do którego oznaczenia pod wtykę do siły trzeba podpiąć.
       
      Panowie bardzo proszę o pomoc jak to podłączyć, żeby nie było problemów i Proszę, żeby wypowiadali się ludzie co mają pewność, że tak ma być podłączone, a nie tacy co wydaje im się, że będzie dobrze.
       
       
      Pozdrawiam HondaMtx

    • Przez denis667
      Witam znalazłem w warsztacie spawarkę transformatorową samoróbkę tylko nie wiem jak podłączyć kable spawalnicze.Bo wychodzą 2 śruby gdzie się podłącza kable spawalnicze tylko że nie wiem gdzie podłączyć masowy a kabel z elektrodą ?
    • Przez grzegorzc360
      Witam, mam zamiar zakupić migomat, oglądałem w leroy Merlin i castoramie, liczę że koledzy z forum coś doradzicie. Spawarka nie będzie używana profesjonalnie, używana do napraw, czasami pospawania jakiś drzwi od czasu do czasu. Czasem jakieś blachy polepic, tłumiki kolegom połapać. Do większego spawania mam dużą transformatorowa spawarke. Nie mogę dodać zdjęć do postu
    • Przez simson2812
      Witam mam problem migomat momentalnie przestal dzialać, drut wysuwa i brak prądu na drucie. Kiedyś też mi się tak stało zawiozłem do fachowca postał powiedział że nic nie zrobił i spawał ponad 2lata
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj