Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel885    2279

@Tomi382 tu się z Tobą nie zgodzę- lidl ma bdb sprzęt elektryczny, reszta marketów ok- szajs. Mam młoto-wiertarkę z lidla i parę drobniejszych rzeczy- co ciekawe większość jest made in GB, Austria , Czechy. Kiedyś mieli w ofercie małą amatorską spawarkę za 200zł- nie wiem jak się sprawuje- ale rzetelnie podany był zakres prądu 40-80A a nie jak w innych marketach 0-250A za 200-300zł :)

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

 

 

Do okazjonalnego spawania - transformator

Do warsztatowego bądź zarobkowego spawania - inwerter

 

 

Też kupuję sprzęt do dorywczych napraw, ale wiem że mam hardkorowy po tym jak wyspawałem hangar 26x12 w upale 40st C. Kopciło się tylko z uchwytu i ze mnie...


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Co do marketów, to też słyszałem że w Besterze są dwie linie, na markety i do swoich sklepów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

300zł czy 500zł nikogo nie zbawi kupując rzecz za 2500zł czy 4000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co do marketów, to też słyszałem że w Besterze są dwie linie, na markety i do swoich sklepów.

Tak dokładnie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Ja np. zamierzam kupić taką spawarkę: Industrie 350S 4X4 350A/60% jswelding.pl/p/72/320/supermig-350s-4x4-promocja-spawarki-mig-mag-spawarki-transformatorowe.html

Spawałem na kursie spawalniczym taką tylko 250A, były też takie Kemppi ponad 500A z chłodzeniem wodnym to jakoś nie widziałem różnicy i sobie właśnie takim industrie spawałem, używana była bezproblemowo codziennie w zakładzie zabudów samochodowych i chodziła już 5 lat, dlatego zdecydowałem się na tą firmę. W sklepie też mi ja polecali, a mieli też inwertery czeskiego Tigera, trochę droższe to powiedzieli że jeżeli do gospodarstwa to nie za bardzo się nadają.

Zauważyłem że ta spawarka staniała, bo jak patrzyłem jeszcze w starym roku to kosztowała 3600 a jak patrzyłem w ass w łodzi to teraz 3150.

Tych spawarek pomimo dobrej ceny nie spotkacie w żadnych marketach i w 100% każde są nawinięte miedzią.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Mi się spodobał. Uniwersalny zakup do wszystkiego, do gospodarstwa i do firmy z czasem można dokupić uchwyt 5m. IMHO


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Industrie też jest chwalone i jest czym spawać więc tylko brać. Jak się dużo spawa i mocne konstrukcje to jest to ideał. Tylko dziwne że ma tak wysoki cykl pracy na najwyższym Amperażu - może się równać z inwertorami ;)

 

 

Panowie, proponuję zwrócić uwagę na to:

Jeszcze jedna rzecz, może trochę nie na temat, ale istotna. Otóż to o czym piszą sprzedawcy to nie jest sprawność tylko cykl pracy. Jest to czas spawania w cyklu 10 minutowym. Np. cykl 15% oznacza 1,5 minuty spawania w ciągu 10 minut. Reszta czyli 8,5 minuty oznacza obowiązkową przerwę na wychłodzenie urządzenia. Cykl 100% oznacza pracę ciągłą. To tak dla wyjaśnienia.

 

EDIT

dzięki za czujność :)

Edytowano przez tomi382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursontv    11

Witam chcę się od was dowiedzieć którą spawarkę lepiej kupić migomat czy transformatorowa.Chodzi mi o to czy któryś z tych sprzętów będzie

lepszy do spawania przyczep i innych maszyn bardzo proszę o odpowiedz

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Wiele profesjonalnych ma taką sprawność


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Ale migomat a transfomator to nie jest spawarka. Migomat to migomat a spawarka to spawarka.

Migomat może być oparty na prostowniku, transformatorze lub inwerterze i spawarka elektrodowa tak samo.

Tego jest mnóstwo.

Ja posiadam i spawarke na elektrodę (inwerter spawalniczy) i migomat na transformatorze bester 250A

Jeżeli elektrodą słabo spawasz a wiem że niezbyt dobrze to robisz to polecam dla Ciebie migomat o podobnej mocy jak ja posiadam. Ja jestem zadowolony.

Edytowano przez lemysz1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo111    116

Z miga możesz sobie wyprowadzić kabel do spawania elektrodą nie które migi już tak mają fabrycznie kupisz miga i masz to i to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ciekawe kto będzie nawijał dodatkowe uzwojenie żeby wyprowadzić przewód do spawania elektrodą.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Witam chcę się od was dowiedzieć którą spawarkę lepiej kupić migomat czy transformatorowa.Chodzi mi o to czy któryś z tych sprzętów będzie

lepszy do spawania przyczep i innych maszyn bardzo proszę o odpowiedz

 

Chciałeś zapytać migomat czy elektrodową(MMA).

Jak masz kasę to bierz migomat i się nie zastanawiaj, bo nie ma nad czym.

 

Elektrotechnik to co teraz powiem to będzie założenie hipotetyczne ale...

Po co nawijać dodatkowe przezwojenie jak można wziąć przykręcić oddzielne wyjście na kabel do płaskownika miedzianego co idzie do euro gniazda co się przewód spawalniczy podpina, można wtedy zrobić włącznik prądu spawania na rączce co się elektrody podpina i oddzielny wyłącznik podajnika żeby nie chodził jak spawamy, nie wiem czy to by zdało egzamin ale logicznie rzecz biorąc nie powinno być źle??


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Są migomaty że mają od razu wyjście na kabel do elektrody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Owszem są takie ale dość rzadko spotykane zwłaszcza jeśli kolega chciałby używany. Osobiście spotykałem się tylko z takim rozwiązaniem przy spawarkach Kempi a jakie ceny za nową spawarkę tej firmy są to wszyscy wiedzą.

Junkers a napięcie za małe przypadkiem by nie było w ten sposób?


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Elektrotechnik to co teraz powiem to będzie założenie hipotetyczne ale...

Po co nawijać dodatkowe uzwojenie jak można wziąć przykręcić oddzielne wyjście

Widzisz, to potwierdza, że o zasadzie działania spawarek masz jeszcze zbyt małą wiedzę. Ale po to jest forum. Otóż w migomacie mamy napięcie do 30V, a metoda MMA wymaga napięcia 70V w stanie jałowym. Przy napięciu 30V zapalenie łuku będzie graniczyło z cudem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Takiej wiedzy jak ty niestety nikt nie posiada ale to że nie wiedziałem akurat o tym nie kwalifikuje mnie do tych co mają zbyt małą wiedzę, ja jak coś wiem a ktoś nie ma bladego pojęcia to nie obnoszę się z tym jak paw tylko grzecznie odpowiadam.

Co do tego napięcia domyślałem się bo wiedziałem jakie są napięcia do poszczególnych metod. Jestem po kursie spawalniczym więc coś tam 'niby' wiem, gdyby nie on dalej bym żył w przekonaniu że wystarczy elektrodówka.

 

 

ukasz nie tylko Kemppi mają wyjście na elektrodę, mają je także budżetowe co nie znaczy że złe migomaty Magnum czy Scherman.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Nie wiem czy to do końca prawda- kiedyś miałem duży prostownik 12/24V i z ciekawości podpiąłem cienką elektrodę i normalnie spawał jak spawarka. Zapalał 4cyl ciągnik z kabli więc amper miał sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Spawać będzie, bo nawet w spawarce napięcie podczas spawania nie przekracza kilkunastu woltów. Chodzi tu o zapalenie łuku, które jest utrudnione przy zbyt niskim napięciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFpower    12

Zamierzam kupić spawarke i nie wiem co zrobić :D Byłem dziś w sklepie i facet polecał mi spawarke inwentorową ale jakaś taka mała :P i zastanawiam się nad taką http://tablica.pl/of...43959eabe;r:;s: facet sprzedaje mi ją za 1100 zł a mogę mieć taką za 1200 zł i nie wiem którą wybrać pomórzcie wybrać :)http://allegro.pl/bester-transformator-spawalniczy-stb-225-i3040478705.html

Edytowano przez MFpower

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Bierz tą mocniejszą, sprzęt porządny popsuć trudno a amperaż większy czasem się przyda


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

To nic, jak kolega @ukasz mówi, ten sprzęt zepsuć trudno. Moja transformatorówka samoróbka podejrzewam, że jest jeszcze starsza, a śmiga aż miło.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Z 85 roku i przeżyje więcej niż niejedna nowa ;)


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BUSTED
      Co myślicie o tym migomacie spotkał się ktoś z tą firmą rok 84 cena 450zł w internecie nie moge nic znaleźć na temat tej firmy ale podobno jakaś niemiecka migomat sprawdzony i działa
      http://www.fotosik.p...360b1f388c.html
      http://www.fotosik.p...2f2a8c4b8a.html
    • Przez HondaMtx
      Witam!
       
      Szukałem podobnego tematu i nie znalazłem.
       
      Panowie kupiłem nową spawarkę transformatorową 230/400V.
      Ze spawarki wychodzą trzy kable (niebieski, brązowy i żółty(uziemienie)) i tu moje pytanie jak ją podłączyć do sieci 230V, a jak do siły 380V?
      W załączniku podaje zdjęcie mojej wtyki do siły. Bardzo bym prosił o napisanie który kabel do którego oznaczenia pod wtykę do siły trzeba podpiąć.
       
      Panowie bardzo proszę o pomoc jak to podłączyć, żeby nie było problemów i Proszę, żeby wypowiadali się ludzie co mają pewność, że tak ma być podłączone, a nie tacy co wydaje im się, że będzie dobrze.
       
       
      Pozdrawiam HondaMtx

    • Przez denis667
      Witam znalazłem w warsztacie spawarkę transformatorową samoróbkę tylko nie wiem jak podłączyć kable spawalnicze.Bo wychodzą 2 śruby gdzie się podłącza kable spawalnicze tylko że nie wiem gdzie podłączyć masowy a kabel z elektrodą ?
    • Przez grzegorzc360
      Witam, mam zamiar zakupić migomat, oglądałem w leroy Merlin i castoramie, liczę że koledzy z forum coś doradzicie. Spawarka nie będzie używana profesjonalnie, używana do napraw, czasami pospawania jakiś drzwi od czasu do czasu. Czasem jakieś blachy polepic, tłumiki kolegom połapać. Do większego spawania mam dużą transformatorowa spawarke. Nie mogę dodać zdjęć do postu
    • Przez simson2812
      Witam mam problem migomat momentalnie przestal dzialać, drut wysuwa i brak prądu na drucie. Kiedyś też mi się tak stało zawiozłem do fachowca postał powiedział że nic nie zrobił i spawał ponad 2lata
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj