Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomi382    99

Elektrotechnik ten bester 220 jest na transformatorze czy to inwerter?

EDIT wyszukałem i teraz wiem że Besterka 220 jest na transformatorze :)

czyli będzie u mnie miała dożywocie :)

A jakby co to mamy fachowca Elektromechanik'a

pozdrawiam:)

 

Kolejny EDIT

 

Spawarka BESTER MP 330

240zł

http://www.licytacje.komornik.pl/Notice/Details/47786

Niestety foto jest w linku licytacji

Edytowano przez tomi382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58
Napisano (edytowany)

tylko czemu wycenili ją na 240 złotych ? czyżby szrot?Nawet jakby tylko trafo było sprawne to i tak byłby sens brać.

I jeszcze taka ciekawostka. Mam Bestera 1801, niedawno trafił się niedrogo ESAB chyba 20 letni z zepsuta płytką posuwów, naprawiłem ją rękoma kolegi Elektrotechnik. Różnica w spawaniu jest naprawdę duża nawet spaw wygląda inaczej( te z Bestera ktoś tam krytykował że spawać nie umiem)

Edytowano przez ukasz

sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

W Besterze płacisz za markę, choć nie ukrywam, że jakość też jest odpowiednia i podane parametry są realne. W tym Magnum nie licz na te 280A przy cyklu 60%. Jednak jeżeli potrzebujesz sprzęt do dorywczej pracy w gospodarstwie to bierz Magnum. Zawsze to 1k PLN w kieszeni. Tylko rozeznaj się jak do niego z częściami takimi jak elementy podajnika drutu itp. O elektronikę się nie martw bo (uwaga teraz będzie reklama :D) bez problemu naprawi Ci ją moja firma. Ja używam Einhella 145A z aluminiowymi uzwojeniami oraz Bestera 1800 i bez problemu sobie radzą. I powiem Ci, że Einhell lepiej znosi długą pracę niż Bester. Bester po kilku minutach spawania wyłącza się z przegrzania, a Einhell ledwo ciepły się zrobi.

kolega tomi napalił się jednak na bestera.Ja mam shermanna coś jak magnum i pomimo nieprzychylnej opinii elektromechanika o "inwerterach" nie zmieniłbym go na nawet droższego bestera. Znajomy który spawa esabem lub jakim innym firmowym powiedział że mój spawa lepiej. Jeśli chodzi o shermanna to można wygóglować temat i porównać z besterem, szukać opinii osób, które pracowały na obu sprzętach. Inwertery mają bardzo wysoką sprawność (60%) i to się liczy, nie jakieś 15% na max prądzie.IMHO


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

inwerter lubi sterylne pomieszczenia a transformator zniesie kurze pyły itp czyli rolnicze warunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Wiadomo jak to na gospodarce, warunki trudne

@kotwczapce każde sugestie i opinie są na wagę złota.

Wiele osób stoi przed podobnym dylematem wyboru spawarki i po przeczytaniu w/w postów dojdzie do wniosku który sprzęt bardziej mu odpowiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Np i tomi382 byłeś na licytacji, bo ja byłem.Ta 1800 poszła za 1160, drogo, i bez sensu. Ale ta 3300 nie było. Podobno jest w Poznaniu na budowie. Licytatorka wkurzyła się że ją wywieźli.

Szliefierka poszła za 460, ale miała ładny postument.

Tokarka za 4800 nie poszła i frezarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

1100zł o Boże :blink:

za 2200zł masz nówkę.

Nie byłem ale śledzę licytacje bo może trafi się jakieś wyposażenie warsztatu.

Ludzie ogłupieli tak się licytować????

Licytacja była ustna czy pisemna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ustna, pozbierali tylko dowody osobiste i licytacja. Do 900 może jeszcze warto by było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

To jak się trafi coś na licytacji ciekawego to się coś podbije i na piwko można skoczyć :D dam Ci znać jak coś będzie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusFan1222    23

Witam wszystkich którzy stają przed wyborem migomatu :Dpodobnie jak ja. Rozglądam się za sprzętem koło 200 A,podajnik drutu 4 rolkowy, eurozłącze, migomat będzie służył do prac w gospodarstwie czyli: naprawa sprzętu, czasami jakiś kawałek przyczepy, nowe drzwi do garażu i tak dalej, jak to w gospodarstwie. Czyli przewaga cieńszych materiałów, chciałbym aby maszyna też byłą w stanie pospawać podkreślam ''pospawać'' a nie posmarkać grubszy materiał (nie mylić z smarkaniem) Nie zamierzam produkować: bram, furtek oraz naczep samochodowych, proszę o sugestie, porady,konkretne przykłady oraz odpowiedzi bez pisania głupot. Próg cenowy 2400 zł max

http://allegro.pl/spawarka-mig-mag-welder-fantasy-grin-200-4x4-euro-i3007060148.html

Co o tym sądzicie ? sprzedawca powiedział ze to niby taki lepszy chińczyk

Jaki podajnik drutu lepszy 2 cz 4 rolkowy ?


W życiu nie można mieć wszystkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

podajnik oczywiście lepszy 4 rolkowy, ale w zastosowaniach jakie piszesz to miało by znaczenie tylko jeżeli aluminium chcesz spawać. Co do tej spawarki to ciekawe jest to że ma ona niby 200A (ciekawe jak z 230V miało by to działać) 4 rolki a jest lżejsza od np bestera 160A 2 rolki , trafo aluminiowe. Sugerował bym zakup używanej spawarki jakiejś porządnej marki np ESAB, OZAS,Kempi czy coś takiego, Mimo iż starsze to niczym nie ustępują nowym z tej półki cenowej a nawet je przewyższają. Dodatkowo ewentualna naprawa nie będzie zbyt kosztowna, jedynie podajnik lub płytka posuwów tak zwana może w nich się popsuć.


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30
Napisano (edytowany)

Witam wszystkich którzy stają przed wyborem migomatu :Dpodobnie jak ja. Rozglądam się za sprzętem koło 200 A,podajnik drutu 4 rolkowy, eurozłącze, migomat będzie służył do prac w gospodarstwie czyli: naprawa sprzętu, czasami jakiś kawałek przyczepy, nowe drzwi do garażu i tak dalej, jak to w gospodarstwie. Czyli przewaga cieńszych materiałów, chciałbym aby maszyna też byłą w stanie pospawać podkreślam ''pospawać'' a nie posmarkać grubszy materiał (nie mylić z smarkaniem) Nie zamierzam produkować: bram, furtek oraz naczep samochodowych, proszę o sugestie, porady,konkretne przykłady oraz odpowiedzi bez pisania głupot. Próg cenowy 2400 zł max

http://allegro.pl/sp...3007060148.html

Co o tym sądzicie ? sprzedawca powiedział ze to niby taki lepszy chińczyk

Jaki podajnik drutu lepszy 2 cz 4 rolkowy ?

Nie brałbym tego-cykl pracy 20% Po paru tygodniach gdy trafi się awaria i trzeba będzie coś "pospawać" szlag Cię trafi, że nie dołożyłeś trochę i nie kupiłeś spawarki tylko smarkaczkę...

Swoją drogą pytanie powinno być zadane w temacie PÓŁAUTOMAT SPAWALNICZY

 

 

Ja zaproponowałbym Ci taki: http://www.volksweld...roducts_id=1170

Ale nie widziałem go i nie pracowałem nim , lecz mam o takich parametrach i jestem z niego bardzo zadowolony. Poniżej masz coś na ten temat:

http://www.elektroda...4.html#10634009

Edytowano przez kotwczapce

.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusFan1222    23

Dzięki za odpowiedzi @Kotwczapce i @ukasz, czekam na dalsze odpowiedzi ps:Mam pisać tutaj czy przenieść się do tematu ''Półautomat spawalniczy'' ?


W życiu nie można mieć wszystkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

tylko jak coś strzeli w tym shermanie (po gwarancji) to naprawa może uderzyć mocno po kieszeni, no i inwertery lubią czystość a wszyscy wiemy w jakich warunkach nieraz spawarka musi pracować o ile mobilność nie jest bardzo istotnym aspektem na transformator bym się nastawiał


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Z całym szacunkiem technologie ewoluują i dziś jak ktoś ma kasę to kupuję np. ciągnik nowoczesny, z EHR, common railem, rewersem elektrohydraulicznym itd itp, pomimo że ewentualna awaria może kosztować dużo drożej niż w przypadku ciągnika typowo mechanicznego i na pewno wystąpi częściej przy tej samej klasie sprzętu.

Przeciągnąć spawarkę zbudowaną na transformatorze na miejsce pracy to dopiero wyzwanie..Idę spać, dobranoc.


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

owszem tylko że ciągniki raczej kupuje się marek z renomą a firma sherman renomowana zdecydowanie nie jest (wcale nie twierdze że to syf bo nie miałem do czynienia) więc nie wiadomo czy za 2-3 lata jakby coś padło to nie okaże się że firma już nie istnieje lub niema części do starszych modeli. Z przemieszczaniem też niema problemów bo to tylko ok 80kg (+ butla) i kółka ma, problemem sa dopiero schody. Jeśli ktoś spawa na wyjazdach i trzeba co chwile do i z samochodu lądować to oczywiście wtedy inwerter ma ogromna zaletę


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Ja wcale nie jestem wielbicielem ww marki.Po prostu mam taki sprzęt i był to co najmniej zakup roku.Wcześniej miałem miga no name z niemiec 150A- lipa, później znajomy kupił 170A-lipa, następny ma bestera 1800 starszego chyba i te wszystkie nie umywają się do mojego 60%@250A. Oczywiście nie będę tu dyskutował na temat jego bezawaryjności i kosztów, bo jutro może być nie do naprawienia. Tego nie wiem, ale wiem że spawarka w gospodarstwie jest potrzebna z lepszym amperażem,uszkodzeniom ulegają nie tylko jakieś drobne blachy, ale także elementy konstrukcyjne, które trzeba pewnie i silnie połączyć. Odkąd mam tego miga moja stara besterka 300A stoi odłogiem - używam ją tylko do spawania elementów ocynkowanych(rur)


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Bester Magster 220 zakupiony i wstępnie obczaiłem co i jak. Ale do doskonałości jeszcze sporo brakuje w technice spawania. Zrobi się cieplej to będę coś modzić. Jak się coś sypnie to napewno napisze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja wcale nie jestem wielbicielem ww marki.Po prostu mam taki sprzęt i był to co najmniej zakup roku.Wcześniej miałem miga no name z niemiec 150A- lipa, później znajomy kupił 170A-lipa, następny ma bestera 1800 starszego chyba i te wszystkie nie umywają się do mojego 60%@250A. Oczywiście nie będę tu dyskutował na temat jego bezawaryjności i kosztów, bo jutro może być nie do naprawienia. Tego nie wiem, ale wiem że spawarka w gospodarstwie jest potrzebna z lepszym amperażem,uszkodzeniom ulegają nie tylko jakieś drobne blachy, ale także elementy konstrukcyjne, które trzeba pewnie i silnie połączyć. Odkąd mam tego miga moja stara besterka 300A stoi odłogiem - używam ją tylko do spawania elementów ocynkowanych(rur)

 

Kolego, masz całkowitą rację w tym i poprzednim poście, w którym pisałeś o nowych technologiach. Ja nie polecam inwerterów ze względu na wysokie koszty napraw. Bo z częściami elektronicznym nie ma żadnego problemu i są tanie, bo są typowe. Jednak piszę to ze strony firmy, która bez problemu taki sprzęt naprawi. A patrząc ze strony użytkownika okazjonalnego (a takimi przeważnie są rolnicy używający migomatów) wygląda to zupełnie odwrotnie. Tu sprzęt ma działać bezawaryjnie długie lata i być zawsze gotowy do pracy. W transformatorze nie ma co się zepsuć, a elektronika może nie działać po kilku latach, przy bardzo rzadkim użytkowaniu (choćby elektrolity). Co innego jeśli chodzi o firmy. Tu sprzęt pracuje po 16 godzin/dobę i zakup zwraca się bardzo szybko. Także awaria po dwóch latach nie ma większego znaczenia, bo naprawa i tak wyjdzie taniej niż zakup nowego. Ale w gospodarstwie gdzie sprzęt nie zamortyzuje się nawet przez 10 lat wychodzi to zupełnie inaczej. Tu każda naprawa jest dodatkowym kosztem, którego można uniknąć decydując się na model transformatorowy. I na koniec dodam, że osobiście wybrałbym inwerter, który dla mnie ma same zalety, ponieważ jego podstawowa wada jaką jest większe skomplikowanie układu a przez to większa awaryjność dla mnie nie istnieje, bo mogę to bez problemu naprawić niskim kosztem, bo tak jak napisałem części są tanie, a naprawa kosztuje tak dużo tylko dlatego, że jeżeli potrafię coś czego nie potrafią inni to na tym zarabiam. A ilu użytkowników z AF jest w stanie samemu to zrobić? Podsumowując: do gospodarstwa transformator, a do firmy usługowo-produkcyjnej inwerter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

patrząc ze strony użytkownika okazjonalnego (a takimi przeważnie są rolnicy używający migomatów) wygląda to zupełnie odwrotnie. Tu sprzęt ma działać bezawaryjnie długie lata i być zawsze gotowy do pracy. W transformatorze nie ma co się zepsuć, a elektronika może nie działać po kilku latach, przy bardzo rzadkim użytkowaniu (choćby elektrolity). Co innego jeśli chodzi o firmy. Tu sprzęt pracuje po 16 godzin/dobę i zakup zwraca się bardzo szybko. Także awaria po dwóch latach nie ma większego znaczenia, bo naprawa i tak wyjdzie taniej niż zakup nowego. Ale w gospodarstwie gdzie sprzęt nie zamortyzuje się nawet przez 10 lat wychodzi to zupełnie inaczej Podsumowując: do gospodarstwa transformator, a do firmy usługowo-produkcyjnej inwerter.

Dokładnie tak samo tłumaczyłem "babie" w sklepie, że boje się Magnuma ze względu na jego bardziej skomplikowaną budowę i nie stać mnie na kosztowne awarie, które w transformatorze praktycznie nie występują.

Rozmawiałem ze znajomym spawaczem który ma trzy sprzęty MAGNUMa.

Posiada wyżej omawianego Magnum 280 i spawa kotły CO. Przez trzy lata czy dwa lata użytkowania Magnum nie zepsuł sie wogóle ale podkreśla że na ewentualne naprawy jest przygotowany ( koszt ) bo wie co kupił i Magnum zarobił na siebie zespalając kilkanaście kotłów.

 

Teraz ma zamiar kupić jakiś półautomat 400A do porządnego katowania ale na transformatorze bo jak twierdzi inwertory są delikatne w porównaniu do transformatora.

 

Do okazjonalnego spawania - transformator

Do warsztatowego bądź zarobkowego spawania - inwerter

 

Pozdrawiam niezdecydowanych

Edytowano przez tomi382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jest teraz w Castoramie Bester 2301 za 2,5 tyś zł.

A 1801 za nie całe 1500 zł.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

@tomek73 już gadałem na temat marketowych besterów u siebie z fachmanami

Należy unikać castoramy lidla i biedronki ;[

I to nie jest opinia piekarzy ale znakomitych spawaczy!!! Lepiej wydać kilka stówek więcej i mieć sprzęt konkretny. Tak jak idzie JD na kraje trzeciego świata o gorszych parametrach tańszy biedniejszy tak spawarki do marketów idą zubożone żeby zachęcić ceną niższą niż u dealerów

Edytowano przez tomi382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BUSTED
      Co myślicie o tym migomacie spotkał się ktoś z tą firmą rok 84 cena 450zł w internecie nie moge nic znaleźć na temat tej firmy ale podobno jakaś niemiecka migomat sprawdzony i działa
      http://www.fotosik.p...360b1f388c.html
      http://www.fotosik.p...2f2a8c4b8a.html
    • Przez HondaMtx
      Witam!
       
      Szukałem podobnego tematu i nie znalazłem.
       
      Panowie kupiłem nową spawarkę transformatorową 230/400V.
      Ze spawarki wychodzą trzy kable (niebieski, brązowy i żółty(uziemienie)) i tu moje pytanie jak ją podłączyć do sieci 230V, a jak do siły 380V?
      W załączniku podaje zdjęcie mojej wtyki do siły. Bardzo bym prosił o napisanie który kabel do którego oznaczenia pod wtykę do siły trzeba podpiąć.
       
      Panowie bardzo proszę o pomoc jak to podłączyć, żeby nie było problemów i Proszę, żeby wypowiadali się ludzie co mają pewność, że tak ma być podłączone, a nie tacy co wydaje im się, że będzie dobrze.
       
       
      Pozdrawiam HondaMtx

    • Przez denis667
      Witam znalazłem w warsztacie spawarkę transformatorową samoróbkę tylko nie wiem jak podłączyć kable spawalnicze.Bo wychodzą 2 śruby gdzie się podłącza kable spawalnicze tylko że nie wiem gdzie podłączyć masowy a kabel z elektrodą ?
    • Przez grzegorzc360
      Witam, mam zamiar zakupić migomat, oglądałem w leroy Merlin i castoramie, liczę że koledzy z forum coś doradzicie. Spawarka nie będzie używana profesjonalnie, używana do napraw, czasami pospawania jakiś drzwi od czasu do czasu. Czasem jakieś blachy polepic, tłumiki kolegom połapać. Do większego spawania mam dużą transformatorowa spawarke. Nie mogę dodać zdjęć do postu
    • Przez simson2812
      Witam mam problem migomat momentalnie przestal dzialać, drut wysuwa i brak prądu na drucie. Kiedyś też mi się tak stało zawiozłem do fachowca postał powiedział że nic nie zrobił i spawał ponad 2lata
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj