Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomi382    99

Co lepsze :

-półautomat

-inwertor

Pod uwagę biorę tylko BESTER

Ma być uniwersalna.

Czasem Lemiesz do spawania lub burta przyczepy. Za 2300zł jest półautomat kompletny z butlą itp BESTER Midimagster 1801

1801-1.jpg

 

 

Martwi mnie to że przy prądzie 180A pospawam tylko kilka min.

Czy lepiej dołożyć 1200zł i kupic tą?

magster-220-1.jpg

Edytowano przez tomi382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

co do 1801 to mam on 160 A nie 180. Nieprawda jest że tylko kilka minut. Użytkuje taka spawarkę już kilka lat i tylko raz zadziałało mi zabezpieczenie. około 2 mb spawu na maksymalnym amperażu ale w czasie upału. Tak to zawsze coś tam trzeba przyłożyć ustawić itp więc są jakieś króciutkie spawy więc nawet jak godzinę zajmowało mi pospawanie czegoś to nigdy się nie wyłączała. Ogólnie jestem zadowolony z niej ale... przydało by się więcej A. Jakbym teraz kupował poszukał bym jakiejś używanej markowej za podobne pieniądze poszukał. Ja z swoją płaciłem 1700 z pięć lat temu.


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolos87    4

Kolego, każdy materiał nawet 10mm pospawasz prądem 160A. Po prostu trzeba robić głębokie i rozległe zafazowania. Ale jest to dużo roboty i dużo nakładania spawów, co z kolei zajmuje więcej czasu i poświęcić trzeba więcej materiału (drutu spawalniczego i gazu).

 

Jak chcesz spawać dużo i nie pier**lić się tak strasznie z robotą, to polecam takie coś: http://allegro.pl/migomat-250a-industrie-4x4-tarnow-moscice-i2876881100.html

 

Mam i z czystym sumieniem stwierdzam iż jest to półałtomat godny polecenia. Ostatnio z grubszych rzeczy robiłem pług śnieżny widoczny w galerii. Otwory w blasze 6mm paliłem bezproblemowo, bo nie miałem czasu jechać na plazmę, a mma nie chciało mi się rozwijać.

 

Cena bardzo przystępna, a jeśli chodzi o bestera, to nie ma się co łudzić, że jest to tak samo dobry sprzęt jak kiedyś... Dziś wszystko jest robione made in china. W dodatku większość sprzętów na tych samych częściach... zmienia się jedynie nazwa...

 

Pozatym w 1801 bestera nie masz szybkozłącza do przewodu spawalniczego. Może nie jest to jakaś wielka wada, ale przy wymianie dość problematyczne.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja mam 1600 to jest to co teraz 1801. Tylko numer zmienili, niestety na papierze. Trochę wyłączała mi się jak długo spawałem, zwłaszcza przy napawaniu. Mam ją z 15 lat. Kupowałem w fabryce, mam do niej z 40 km.

Może lepiej rozejrzyj się za czymś innym, bo to już nie ten bester co kiedyś.

Koło mnie firmy poprzechodziły na inne, odpuściły z besterem. Nie trzymał parametrów.

Przeszły na Ozas.

Radził bym ponad 200A kupować i z podajnikiem 4 rolkowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja zrezygnowałem z tego ESABA, mimo 180A przy cyklu 100% ma tylko 100A, kupuje magnuma snakea 270- 194A przy cyklu 100% droższy 300zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rallyfan    15

Cykl cyklem...muszą coś napisać..w praktyce jest inaczej na korzyść. Nie ma co porownywać tych dwu urzadzeń - nie ten zakres amperazu, waga 3krotnie wieksza, o współpracy z agregatem nic nie wspomniano oraz polowa okresu gwarancji -tylko 12m-cy. Twój wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Plus dla ESABa że jest na gniazdko i pospawasz nim wszędzie ale wolę mieć zapas mocy, przy grubych elementach te 160-200A to minimum żeby szybko i mocno pospawać. W żniwa przy upałach ponad 30stopni podejrzewam że tym ESABem bym długo nie pospawał przy jakiejś konkretnej awarii, a czas to pieniądz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Do "bester"a mam 20km. Serwis konkretny i nie ma z nim problemu. Tylko znajdź te 3500zł na Magster 220 bo ku niemu sie skłaniam. Nie chce się męczyć z fazowaniem itp. Nie wolno marnować życia na pierdoły dlatego czas zbierać kase na BESTER Magster 220 bo sprzęt już konkret

Edytowano przez tomi382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoLLand    13

Nie polecam Bestera. To, jak już ktoś wspomniał nie ten sam Bester co kilka lat temu. Swoja kupiłem w Opolu u autoryzowanego dealera. osobiście jakięs 3 lata temu. Nie jestem z niej zadowolony i nie polecam nikomu kto chce spawać grube elementu. Jak jej przyduszę na maksa to już po minucie stoi i się chłodzi. Na mniejszych prądach spaw ciągły też długo nie idzie spawać. Do tego wymieniałem już w niej podajnik i dwa razy była u elektryka bo coś ze zwojami się działo. Oczywiście zaraz po skończeniu się okresu gwarancji. To nie jest tylko moja opinia. Znam dużo ludzi którzy spawają różne konstrukcje bądz też zajmują się remontami maszyn rolniczych. Generalnie tendencja jest taka że wszyscy odchodzą od Bestera i przerzucają się na Esaby. Z tańszych sprzętów napewno polecam Shermana. Jeden znajomy który dużo spawa właśnie zdecydował się na Shermana MiG250 Y 4x4. Spawa już tym prawie rok i jest mega zadowolony. Do tego ma te 250 amper przy x- 60%. I twierdzi że nie tylko na papierze. Też chyba zmienię swoją na właśnie taki model. Jedynym mankamentem jest to że cienkie jakięs elementy jak ma spawać to nie daje rady bo na najmniejszym prądzie ok 50A przepala blachę dlatego najpierw musi troche posmarkać a póżniej dopiero kładzie spaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Gdzie w Piławie. Górna czy Dolna Piława? Często przejeżdżam ale nic tam nie widziałem. To jest serwis spawarek czy jak. Napisz coś więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Na 1mm średnicy elektody potrzeba 40A .


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Trzy lata temu jeździliśmy z teściem za spawarka to w Piławie Dolnej przy drodze robili nowe spawarki. to było blisko skrętu na Bielawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Ale to była transformatorowa? Jakie parametry mniej więcej i jaki był koszt. Jak się spisuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Chodziło o pół automat. Kupił używany 500A w Szprotawie z chłodzeniem. Za 3800.Ładny ale bardzo duży, z osobnym podajnikiem na 10 metrowych kablach.Przy 250 amperAch to wszystko topi, a nie spawa. Ma wyświetlacz jakim amperażem spawa w danym momencie.

Nie za bardzo chciał nowy.

W Piławie robili pół automaty jakie chciało się.Przy samej drodze jest sklep, warsztat naprawy i produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g2osc    25

Wybrał bym inwertorową słyszałem, że DEDRA jest dobra taką chce kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Magnum MIG 280 Inwerter 4x4 Półautomat

Jak widzicie to MAGNUM?

oglądałem BESTER Magster 220 ale po obejrzeniu Magnum 280 trochę się skłaniam ku Magnum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja kupiłem magnuma270 inwertor mma, koleś ze sklepu polecał trochę lepszego i tańszego Tigera- ponoć Czeski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Kilka dni :-) dopiero co kupiłem,ogólnie zadowolony jestem z jego mocy, przy 80A spawa lepiej niż stara transformatorowa na maxie- co miała mieć niby 250A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Powiem tak, co jest do wszystkiego to jest do niczego, już nie raz się przekonałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

W wyborze kierowal bym sie tym do czego ma służyć ja dużo spawam ,mam bester 250A i spokojnie daje rade ,według mnie najważniejsza jest płynna regulacja aby moc dobrac amperaż do grubości elektrody jeżeli te warunki sa spelnione to pospawa się wszystko.A inwentorowe są super na male robótki nie nadają sie do długiego spawania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BUSTED
      Co myślicie o tym migomacie spotkał się ktoś z tą firmą rok 84 cena 450zł w internecie nie moge nic znaleźć na temat tej firmy ale podobno jakaś niemiecka migomat sprawdzony i działa
      http://www.fotosik.p...360b1f388c.html
      http://www.fotosik.p...2f2a8c4b8a.html
    • Przez HondaMtx
      Witam!
       
      Szukałem podobnego tematu i nie znalazłem.
       
      Panowie kupiłem nową spawarkę transformatorową 230/400V.
      Ze spawarki wychodzą trzy kable (niebieski, brązowy i żółty(uziemienie)) i tu moje pytanie jak ją podłączyć do sieci 230V, a jak do siły 380V?
      W załączniku podaje zdjęcie mojej wtyki do siły. Bardzo bym prosił o napisanie który kabel do którego oznaczenia pod wtykę do siły trzeba podpiąć.
       
      Panowie bardzo proszę o pomoc jak to podłączyć, żeby nie było problemów i Proszę, żeby wypowiadali się ludzie co mają pewność, że tak ma być podłączone, a nie tacy co wydaje im się, że będzie dobrze.
       
       
      Pozdrawiam HondaMtx

    • Przez denis667
      Witam znalazłem w warsztacie spawarkę transformatorową samoróbkę tylko nie wiem jak podłączyć kable spawalnicze.Bo wychodzą 2 śruby gdzie się podłącza kable spawalnicze tylko że nie wiem gdzie podłączyć masowy a kabel z elektrodą ?
    • Przez grzegorzc360
      Witam, mam zamiar zakupić migomat, oglądałem w leroy Merlin i castoramie, liczę że koledzy z forum coś doradzicie. Spawarka nie będzie używana profesjonalnie, używana do napraw, czasami pospawania jakiś drzwi od czasu do czasu. Czasem jakieś blachy polepic, tłumiki kolegom połapać. Do większego spawania mam dużą transformatorowa spawarke. Nie mogę dodać zdjęć do postu
    • Przez simson2812
      Witam mam problem migomat momentalnie przestal dzialać, drut wysuwa i brak prądu na drucie. Kiedyś też mi się tak stało zawiozłem do fachowca postał powiedział że nic nie zrobił i spawał ponad 2lata
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj