bubel500

Przetrząsaczo-zgrabiarka 7 gwiazdowa - ustawianie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bubel500    4

Witam, mam takie pytanie, może dla niektórych banalne, chciałbym się dowiedzieć, po co w zgrabiarkach 7 gwiazdowych jest przesuwanie kół ? Chodzi o to, co z tyłu zgrabiarki pociąga się za rączke i koła ustawiają się prostopadle do ramy.

Drugie pytanie, po co w przednim lewym kole jest miejsce do zablokowania go(przesadza się jakimś bolcem.
Pozdrawiam


Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubel500    4

A możesz jakoś jaśniej trochę? Opisz jaka pozycja do czego, i po co lewe kółko ma blokadę?


Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Przestawiasz koło w trzech pozycjach zgrabianie ,przecząsanie i transport ,w niektórych starego typu trzeba dyszel przenieść z jednego koła na drugie boczne w celu zgrabienia (maszyna jakby jechala do tyłu)po to są uchwyty do bolców nad kołami.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

Blokada jest właśnie do tego gdy chcesz roztrząsać/przewracać-wtedy zaczep dajesz na prawe koło a lewe blokujesz,wtedy też przesuwasz wszystkie koła prostopadle do ramy. Podczas zgrabiania na wałki nie blokujesz lewego koła,nie rozkładasz/przesuwasz kół z zębami. Dodatkowo na tylnim kole masz 3 pozycje Z zgrabianie, P przewracanie i t transport.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubel500    4

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam!


Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiedman1900    0

Koledzy ja mam taki problem w mojej przetrząsarko grabarce siedmio gwiazdowej urwała się zębatka podnosząca gwiazdy ta mała z tych dwóch co      idą dwie i co unosi się ty kołem gwiazdy ponieważ zostało wjechanie w krzaki i to się pogięło i unosiło się aż wszystkie zęby poszły i czy orientuje się ktoś czy można taka zębatki dokupić bo umie w pobliskich sklepach niema bo tak myślę że to zużywa się sporadycznie w skrajnych przypadkach takich jak opisałem dlatego pytam was o opinie czy dzieś znajdę taka cześć pozdrawiam.


Koledzy ja mam taki problem w mojej przetrząsarko grabarce siedmio gwiazdowej urwała się zębatka podnosząca gwiazdy ta mała z tych dwóch co      idą dwie i co unosi się ty kołem gwiazdy ponieważ zostało wjechanie w krzaki i to się pogięło i unosiło się aż wszystkie zęby poszły i czy orientuje się ktoś czy można taka zębatki dokupić bo umie w pobliskich sklepach niema bo tak myślę że to zużywa się sporadycznie w skrajnych przypadkach takich jak opisałem dlatego pytam was o opinie czy dzieś znajdę taka cześć pozdrawiam.


Koledzy ja mam taki problem w mojej przetrząsarko grabarce siedmio gwiazdowej urwała się zębatka podnosząca gwiazdy ta mała z tych dwóch co      idą dwie i co unosi się ty kołem gwiazdy ponieważ zostało wjechanie w krzaki i to się pogięło i unosiło się aż wszystkie zęby poszły i czy orientuje się ktoś czy można taka zębatki dokupić bo umie w pobliskich sklepach niema bo tak myślę że to zużywa się sporadycznie w skrajnych przypadkach takich jak opisałem dlatego pytam was o opinie czy dzieś znajdę taka cześć pozdrawiam.


Koledzy ja mam taki problem w mojej przetrząsarko grabarce siedmio gwiazdowej urwała się zębatka podnosząca gwiazdy ta mała z tych dwóch co      idą dwie i co unosi się ty kołem gwiazdy ponieważ zostało wjechanie w krzaki i to się pogięło i unosiło się aż wszystkie zęby poszły i czy orientuje się ktoś czy można taka zębatki dokupić bo umie w pobliskich sklepach niema bo tak myślę że to zużywa się sporadycznie w skrajnych przypadkach takich jak opisałem dlatego pytam was o opinie czy dzieś znajdę taka cześć pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak dobrze poszukasz to za taką cenę dwie znajdziesz . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko kolega nie sprecyzował , a może o nowa chodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Odezwie się to się dowiemy. Lecz nie widzę sensu zakupu takiego sprzętu nowego.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo kilka litrów farby i masz właściwie nówkę ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

No raczej nowej szukam.A czemu uważacie że nie ma sensu?

 

A jest sens dawać 5.5tys za taka nową zgrabiarkę? Za 700-800zł kupisz używana dołożysz 600zł i masz jak nową.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubel500    4

Tak, dać 5500zł za nową, a potem męczyć się żeby rozwinąć bele? Przy grabieniu uwinie warkocz a jak prasa ściśnie to potem choć weź a widelcem ją odwijaj. Kup lepiej karuzele, nie niszczy pola, wał lekko leży i dobrze się odwija.


Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

<p>Z tym meczeniem się przy rozwijanu beli to już od prasy zależy. Bardziej poszedł bym w stronę tego że nie ciągnie się tak do gardzieli prasy niż w to że problem w rozwijanu. Natomiast jakbym nie patrzył nie widzę sensu zakupu takiej maszyny nowej za takie pieniądze. </p>


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubel500    4

Z rozwijaniem to sprawdzałem w kilku prasach, McHale, metal fach, deutz-fahr, Sipma, Claas, jak znajomy belował classem z rotorem po zgrabianiu 7-ką, to urwał ten wałek dociskowy i uszkodził rotor, jak wpadła mu taka ukręcona kopa z siana :) 


Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mleczarz5    4

Masz przestawienie do tego, by wybac pozycje robocza tj.: T- transport, P- przewracanie, Z- zgrabianie. i koło przestawia się w odp.pozycji. Pozdrawiam, myślę, że pomoglem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

<p>Jak zap... jak zająć po polu to i urwał. Ja prasuje dwoma Claas-ami z rotorem i nożami i owijarka po różnych zgrabiarkach i to sporo. Jak poskrecane i długie to po prostu się wolniej jedzie tyle.</p>


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubel500    4

Jak nią na łąkach się zgrabia to więcej torfu niż siana :) 


Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek0909    0

To jaki przetrzasacz i zagrabiarke w razie tego kupić bo mam jeden ciągnik a łąki 10 km od gospodarstwa i żeby można było do przyczepy do czepiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymekrolnik89
      Witam szukam opinii zgrabiarki jedno karuzelowej do 1014 lub 360 ursusa. Jestem zielony całkowicie w temacie powierzchnia na jakiej ma pracować to ok 10ha teren górzysty najlepiej pracowało by mi się 1014 bo wom niezależny. budżet to do ok 12tys zł. Jeżeli możecie to konkretne modele podajcie
    • Przez Karolek132
      witam wie ktoś jak to wymienić ?
    • Przez polk1223
      Witam, rozglądam się za przetrząsarką i natknąłem się na felle th 460.  Pracowała by z c360.
      Pytanie 1
      Chciałbym zasięgnąć informacji o niej, jak się sprawuje oraz jak wygląda sytuacja z częściami? Jak z awaryjnością?
      Pytanie 2. 
      O co chodzi z końcówkami (d oraz dn) w wersjach fella th460 /th460 d/fella th460 dn ? Wyjaśni ktoś? 
      Pytanie 3. 
      Na co dokładnie zwrócić uwagę przy oględzinach?
      Pytanie 4. 
      Do przetrząsarki zalecają wałek ze sprzęgłem ,jak to z tym jest? 
       
       
       
    • Przez luki987654321
      Witam, jaką polecacie zgrabiarkę do 10-11 tys i 4m i więcej szerokości roboczej? myślałem o zgrabiarce Niemeyer (podoba mi się jej składanie do transportu) i deutz fahr. którą z nich polecacie ewentualnie jakaś inna marka. z góry dziękuję za opinie posiadaczy
    • Przez morisek381
      Witam. Szukam informacji jak przestawiać gwiazdy zgrabiarki kuhn grs na grabienie i potem spowrotem na rozbijanie pokosu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj