Polecane posty

micro303    33

Do czego ma być używany ciągnik od tego trzeba zaczać pytanie.


URSUS C335 ,Kubota 8560, MC CORMICK MTX 140.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

Jakie fundusze? Generalnie obracając się w podobnym przedziale mocy mam do wyboru JD 5085M (gumy 340/420, skrzynia 32/16, klimatyzacja, pneumatyka, siedzenie pasażera, wałek 540/540ECO) oraz Steyr-a 4085 Kompakt (gumy 360/480 michelin, EDC, przekładnia 24/24, podnośnik 36,7kN, wałek i tuz sterowany z błotników, komplet oświetlenia). Za JD przemawia silnik 4,5L powertech PWX w stosunku do 3,4L FPT jednak parametry mają bardzo zbliżone (4Nm róznicy). Udźwig podnośnika i tu i tu podobny, wydatek hydrauliki również, Steyr zwrotniejszy, ma elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem, dłuższe okresy między serwisami (600h), jednak JD na sucho 300kg cięższy, ma pseudo ramę na silniku i pneumatykę w standardzie. Tu rodzi się dylemat, gdyż Steyr jest 18tys. tańszy i jednak lepiej wyposażony. Ciągnik docelowo do pracy z ładowaczem oraz po gwarancji wchodzi w grę podniesienie mocy zarówno jednego jak i drugiego do 100 koni i funkcjonowanie jako ciągnik główny na 50ha słabej ziemi. Który lepiej sprawdzi się w tej roli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciagnik ma byc pomocniczy czyli zielonkowe.kosiarka przetrzasarka zgrabiarka. wał 5m, owijarka. tak bym chcial sie wyrobic do 150 netto.


Zetor to odpada.. jakos mi one całkowicie nie podchodza

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

Za 150 netto do negocjacji mają na sprzedaż w Piomarz-e Grójec Steyra 4085 Kompakt z ehr-em, przekładnią 24/24, wałkiem 540/1000 opony 380/480, podnośnik 36,7kN, dwie pary wyjść hydraulicznych, klimatyzacja, sterowanie TUZ i WOM z błotników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Połączone

 

Tak jak w temacie jaki traktor o mocy ok 75km polecacie mi. Zastanawiam się nad Kubotą m7060. Pracował by na 8ha głównie przy warzywach i przy prasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A jaką masz kubotę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8

Witam, chciałbym sie poradzić odnośnie wyboru ciągnika ok 75 km mechanicznego w granicach 110 tys brutto, ciągnik miałby pracować w gosp warzywniczym plus troche pola, pług, agergat plus sewnik, prasa zwijająca, do mniejszych zadań mył by mtz 320 i 360 3p.  Póki co przejrzałem nową 380, Majora 80, Jd 5075e i Df agrolux 410 i zastanawiam sie miedzy majorem a df-em. Piszcie opinie o nich. A może jeszcze coś ciekawego polecicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

korbanek teraz ma w wyprzedaży mf 5609 za 160 tys netto do negocjacji naprawdę bardzo fajne te ciagniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

zastanawiałeś się nad landini ? teraz maja wyprzedaż starszego modelu na Perkinsach który  ma mało elektroniki i jest bez tych dpf i innych katalizatorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzioszajs    11

Jeśli chodzi o te małe ciągniki zachodnich producentów to większość z nich są na tureckich podzespołach. Także nie znaczy że taki Zetor, Ursus lub Farmtrac będą gorsze od małych zachodnich ciągników. Odnośnie Majora 80 to praktycznie to samo co Farmtrac. Sprzedaliśmy kilka sztuk w tym roku i klienci są z nich zadowoleni. Ciągniki sprzedane kilka lat wcześniej również śmigają bez większych usterek. 

Edytowano przez bodzioszajs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

Witam, chciałbym kupić ciagnik 75KM i rozwazam same dorado 80 (75KM 310Nm) euro 4i  katalizator z egr-em, i common rail, lub deutz 5080 to samo tylko troche drozszy, i jeszcze ursus c-380m . Ceny od 113netto same dorado ,deutz 2000zł wiecej, a ursus c-380 m 100 netto,podobne parametry oprócz tych: mianowicie same i deutz maja skrzynie 30/15 a ursus 12/12 tyle że przełącznik kierunku jazdy jest kolo kierownicy w ursusie a w deutzu(same) z prawej strony, i pompa hydrauliki w ursusie 50l a same deutz 42l tylko ( te 50l to takie min uważam), za to podnosnik 3600kg a ursus 3100. wysokośc ursus 275i deutz 253. Ciągnik głównie będzie chodził w kombajnie do ziemniaków i hydraulika ma duże znaczenie, dodatkowo transport w żniwa, opryskiwanie, fornowanie ziemniaków, sadzenie, przeglądy wydłuzone w ursusie, koszty przeglądów podobne. Dodatkowo chce dołożyć tuz przedni i klima tez by sie przydała co robi róznice bo deutz bedzie kosztował 127netto a ursus 114 czyli wychodzi na to ze za gołego deutza miał bym wypasionego ursusa. bo w moim przypadku prawie pełna opcja.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27

Tylko że w Same i Deutzu pewnie jest silnik 3 cylindrowy i nie wiadomo jak to bedzie pracowało w ciężkich pracach.

Według mnie w tych pieniądzach lepszy byłby Farmtrack 685DT albo nawet 690DT.

Ma większą moc,skrzynie 24x24 a przy warzywach dużo biegów się przydaje.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Witam, jestem zainteresowany kupnem nowego ciagnika w przedziale mocy od 60 do 80 km, szukam ciągnika o jak najbogatszym wyposażeniu, wiec co możecie doradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Z ładnym wyposażeniem miałbyś Steyera Kompakta z multikontrolerem, może jakiegoś Lindnera, małe ciągniki nie mają jakiegoś super wyposażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Ogólnie patrząc to jeszcze nie dożyliśmy tych czasów co ciągniki od 60 km  można kupić dobrze wyposażony, na razie od 90 km zwyż można mieć ciągniczek z amortyzacją itp. Ja liczę że może nie długo wypuści nowy model John deere 5R na dobrym wyposażeniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor7441
      Co wybrać oba ciągniki w tej samej cenie w podobnym wyposażeniu? Potrzebne mi informacje od użytkowników jak te ciągniki się sprawują jakie są koszty eksploatacji no i ogólnie wrażenia w pracy?
      Pozdrawiam
    • Przez mencher_21
      Witam, chciałbym poznać opinie na temat ciągnika John Deere 5065m.
    • Przez wojtekb333
      Witam jestem na kupnie pługa 4 skibowego obrotowego. Tylko pytanie czy lepiej dopłacić i kupić z systemem vario, czy zwykłego?
      Chciałbym, aby ktoś przybliżył dany temay, najlepiej kto użytkował, bądź użytkuje.
      Pozdrawiam
    • Przez rolnik147852
      Witam!

      Interesuje mnie zakup używanej ładowarki manitou. Cena ok 50-60 tyś. Jej głównymi zadaniami byłyby m.in. bele sianokiszonki, transport kukurydzy, załadunek obornika, pomoc przy tartaku itp.

      Chciałbym wiedzieć coś o osprzęcie m.in łyżkokrokodyl,chwytak
    • Przez daanny
      Witam muszę wymienić opony przy beczkowozie koszt dość duży bo to tandem a chce wymienić wszystkie, założone są 500/65 R22,5 zastanawiam się czy dobrym rozwiązaniem było by założenie opon od naczepy tira lub od tatry o rozmiarze 445/65 22,5. lub 435/50 22,5 Jak myślicie czy to dobre rozwiązanie? opony nowe jak i używane  są porównywalne cenowo z oponami rolniczymi a myślę że te naczepowe dłużej mi posłużą,Czy wszystkie te rozmiary da radę  założyć na felgę 16cali? :unsure:
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj