marcianjargit

STRAJKI ROLNIKOW

Polecane posty

miwigos    3489

Pawelol a co ty chcesz nim zostrać ,czeba dać szanse Dudzie raczej nie wygra al jest szansa że zajmie miejca kaczora i wtedy będzie lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

a d*pa tam ludzie to jak banda baranów najpierw nasłucha sie postów wyborczych jakie to partie dobre a potem głosują na nich .. poza tym za władza idzie kasa którą partie stać na mega slogany spoty itp ta wygrywa .. moim zdanie sondaże i reszta spotów powinny być zakazane .. ludzie kierowali by sie tylko tym co partia robi o to były by prawdziwe wybory .. a tak zasrancy z po chwalą sie ze kasa z uni idzie a że za kilka lat juz nie popłynie tego nie mówią taka prawda


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabus55    55

Masz do wyboru Korwina z partii KORWiN, Jacka Wilka z partii KNP oraz tego gościa od Narodowców. Dobrze mówi Wilk w sprawie polityki zagranicznej - współpracować w bloku środkowym i wyjść z wpływów Niemiec, przestać papugować po innych np po USA i nawiązać współpracę z Chinami. 

 

To trzeba się zdecydować albo liberalizm gospodarczy w postaci Korwina lub Wilka albo socjalizm, bo Ruch Narodowy preferuje raczej taki ustrój gospodarczy, ponieważ liberalizm raczej, kłóci się z ich ideologią. Nie można zatem mówić, że każdy z nich będzie tak samo dobry. Moim zdaniem, żaden z wyżej wymienionych, nie jest wart uwagi . Podstawowe zarzuty: 

-Korwin-Mikke jest za całkowitą prywatyzacją nawet lasów państwowych, już nie będzie można sobie wejść do lasu na grzyby, nie pomogą również protesty w sprawie odszkodowań za szkody wyrządzone przez dziki, bo to już nie będą państwowe dziki tylko prywatne, a więc będzie można sobie skarżyć właściciela na drodze cywilnej i taki proces może trwać bardzo długo. Brak ochrony polskich producentów przed konkurencją zagraniczną, także rolników. Także tutaj nie pomogą protesty w sprawie odszkodowań za kwoty mleczne czy interwencja na rynku wieprzowiny bo jego zdaniem rynkiem rządzi niewidzialna ręka, a to że nie będziemy w stanie konkurować z producentami, których produkcja jest dotowana to nie ważne. Również nie sprzeciwi się on wykupowi ziemi przez cudzoziemców bo to sprzeczne z zasadami wolnego rynku, więc z pewnością obszarnicy z Niemiec cieszyliby się gdyby wygrał. Mniejsza o to, że tzw. tygrysy azjatyckie stały się bogate właśnie dzięki temu, że mocno chroniły swój rynek przed producentami zagranicznymi. Jego zdaniem trzeba jak najwięcej importować, a nie eksportować, bo wtedy będą tanie towary, mniejsza o to, że nie będzie u nas pracy i nie będzie za co tych towarów kupić. Popatrzmy na Niemcy i Szwajcarię- kraje bogate, które opierają gospodarkę na eksporcie. Gdy kurs franka Szwajcarskiego poszybował w górę to ktoś napisał, że genialni szwajcarzy zapewnili sobie super tani import, ale ten ktoś zna się tak samo jak Korwin, bo o to ci kretyni szwajcarzy od jakiegoś czasu próbują obniżyć kurs franka, aby nie załamać eksportu.

- programu Jacka Wilka nie znam, ale podejrzewam, że to samo co Korwin

- Marian Kowalski - pomimo, tego że zgadzam się z nim jeśli chodzi o to co mówi o rolnictwie to jednak spodziewam się, że gdyby Narodowcy rządzili to niemożliwa byłaby już jakakolwiek krytyka ich rządu tak jak to miało miejsce w III Rzeszy, a każdego można by spokojnie oskarżyć o to, że jest Żydem, Ruskiem czy Szwabem i się go pozbyć, więc nie wiem czy o to tu chodzi.

 

Jedna rzecz u tych kandydatów jest z pewnością wspólna, a mianowicie uważają, że mają monopol na wiedzę i nie ma opcji, żeby się mylili, a demokrację uważają za niepotrzebne zło. Jako przykład Korwin-Mikke podaje, to że dwóch idiotów może zadecydować, żeby zabrać wszystkie pieniądze trzeciemu i to jest niedorzeczne, ale jak już on będzie rządził i ON SAM, JEDEN CZŁOWIEK (tak samo jak kiedyś król) zdecyduje żeby zabrać wszystkie pieniądze temu człowiekowi to już jest w porządku. W Szwajcarii obowiązuje demokracja bezpośrednia, a wiec rządy ludu i jest dobrobyt, nie potrzeba do tego monarchy. Potrzeba więcej demokracji tak jak w Szwajcarii i nie potrzeba zakładać, że społeczeństwo to w większości debile bo tak wcale nie jest. Ja jednak wolę mieć jakikolwiek wybór niż nie mieć go wcale i zakładać, że na pewno jest dobrze.

 

Podsumowując, obecny rząd jest przy władzy przynajmniej 4 lata lub nawet 8 lat za długo, ale wątpię żeby zwycięstwo, któregoś wyżej wymienionych Panów przyniosło nam dużo dobrego. Trzeba jednak zacząć od tego, że wybory są ustawione i już wiadomo, kto wygra, a rząd boi się obserwatorów OBWE jak diabeł święconej wody (w 2007 roku wręcz domagali się obserwatorów, a obecnie twierdzą, że to podważanie demokracji). PiS wygrał wybory samorządowe tylko po to, aby rządzący mieli, argument w postaci "pierwszy raz partia, która wygrała wybory mówi o tym, że zostały one sfałszowane", a w rzeczywistości ta wygrana nie dała im nawet trochę władzy. W tej chwili Komorowski na 3 miesiące przed wyborami już mówi, żeby nie obrażać się na ich wyniki, więc już jest pewny wygranej- trochę to dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Wiadomo że zgadzanie sie w 100% z opinią i poglądami innych oznacza brak własnych poglądów i własnego zdania.

Ja jeszcze do tej listy kandydatów dodał bym Grzegorza Brauna

Co do RN to ostatnie co to posądził bym ich o socjalizm, na pewno są bardziej konserwatywni w poglądach niż Korwin chociaż tv pokazuje ich jako zło wcielone i są w ogóle anty w stosunku do wszystkich. NIe są idealni ale chyba nie ma nikogo idealnego i nie będzie .

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Pawelol a co ty chcesz nim zostrać ,czeba dać szanse Dudzie raczej nie wygra al jest szansa że zajmie miejca kaczora i wtedy będzie lepiej

 

Dobrze, daj szanse Dudzie ale najpierw posłuchaj co mówi Błaszczak o Rosji: Imperium Zła, nałożyć jeszcze więcej sankcji itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabus55    55

Wiadomo że zgadzanie sie w 100% z opinią i poglądami innych oznacza brak własnych poglądów i własnego zdania.

Ja jeszcze do tej listy kandydatów dodał bym Grzegorza Brauna

Co do RN to ostatnie co to posądził bym ich o socjalizm, na pewno są bardziej konserwatywni w poglądach niż Korwin chociaż tv pokazuje ich jako zło wcielone i są w ogóle anty w stosunku do wszystkich. NIe są idealni ale chyba nie ma nikogo idealnego i nie będzie .

 

Co innego konserwatyzm w kwestiach światopoglądowych, a co innego poglądy gospodarcze. Każda ideologia narodowa, z założenia zakłada ingerencję państwa w wolny rynek, choćby przez zakaz importu pewnych towarów z zagranicy dla ochrony towarów rodzimych, a wtedy nie można już mówić

o takiej wolności gospodarczej jaką proponuje Korwin- Mikke. Może źle się wyraziłem pisząc o socjaliźmie, miałem na myśli ingerencję w gospodarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

To ja już się pogubiłem, to jest  korwin partia korwin i KNP gdzie prezesem też jest korwin???

Na tego świra to na pewno nie będę głosował.


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3489

A ten wasz RN to dostanie ze 2%, a handlu z rosją to zapomnijcie to już nie wróci ,no chyba jak putin odejdze albo bida do kwadratu ,ziemniaki to u nich rarytas a od nas by mieli prawie za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

To niech dostaje Komorowski 51 % a Duda 30% - to i tak bez znaczenia kto wygra spośród tych dwóch osób, 

 

Korwin mówi o liberalizmie ale doskonale wie że nie da rady wszystkich postanowień wprowadzić. Chciałby stworzyć taki klimat i prawo żeby robota była dobrze płatna i było jej pełno. Dla rolnika to dobrze bo na wsi zostaliby tylko osoby z powołaniem a nie z przymusu. Nie jeden wolałby 5 tys na rękę niż zaglądać krowie pod ogon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Co innego konserwatyzm w kwestiach światopoglądowych, a co innego poglądy gospodarcze. Każda ideologia narodowa, z założenia zakłada ingerencję państwa w wolny rynek, choćby przez zakaz importu pewnych towarów z zagranicy dla ochrony towarów rodzimych, a wtedy nie można już mówić

o takiej wolności gospodarczej jaką proponuje Korwin- Mikke. Może źle się wyraziłem pisząc o socjaliźmie, miałem na myśli ingerencję w gospodarkę.

 

Wolny rynek to mogą sobie zafundować Niemcy bo im mało kto podskoczy chociaż dokładnie rzecz biorąc to Niemieckie firmy bo rząd jest tylko do rządzenia nami a kasę robią korporacje a im żadne ograniczenia czy granice nie są do szczęścia potrzebne.

Tak ze to co piszesz jak dla mnie nie jest minusem bo ingerencja w rynek dla ochrony moich interesów czy całego państwa jest jak najbardziej wskazany. Było by to odwrotnością tego co robiły i robią do tej pory nasze rządy czyli robia dobrze wszystkim po za krajem.

 

@konrad82

Korwina i Wiplera wykopali z KNP i powstała nowa partia "Korwin" i teraz tylko tam Korwin rzadzi. A KNP jest nadal tylko bez Korwina.

 

@miwigos skoro nie RN to masz jakieś inne propozycje ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

A ten wasz RN to dostanie ze 2%, a handlu z rosją to zapomnijcie to już nie wróci ,no chyba jak putin odejdze albo bida do kwadratu ,ziemniaki to u nich rarytas a od nas by mieli prawie za darmo

Z Rosją jest jeszcze inny problem, ludzie znoszą tam łatwo niedostatek, biedę i braki towarów (min. polskich), ogólnie radzą sobie z brakiem dobrobytu bo większość nigdy go tam nie miała. Nie będziesz tęsknił za czymś, czego nie dane Ci było poznać. U nich liczy się duma z wielkości ich kraju i z tego, że trzeba się z nimi liczyć na arenie międzynarodowej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

 

Jeśli macie jeszcze odrobinę chęci na cokolwiek to odsłuchajcie pierwsze 15 minut. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

A warto odsłuchać do końca. Tłumaczy kim jest dzisiejszy liberał a kim konserwatysta i jak wygląda sprawa Tuska....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Obejrzyjcie sobie na YT ,,Bajke o politykach. '' 2 Bajke o Magdalenie Ogórek. :)


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

A warto odsłuchać do końca. Tłumaczy kim jest dzisiejszy liberał a kim konserwatysta i jak wygląda sprawa Tuska....

Rozumiem że strajki rolników to wina Pana Tuska ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Rozumiem że strajki rolników to wina Pana Tuska ??

 

 

Weź chłopie obejrzyj to się dowiesz co i o czym mówi. Słowa nie ma o strajkach i rolnikach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3489

A myślicie że jak ktoś nowy zostanie prezydentem ,to znaczy nie związanyz partią to będzie lepiej ,nie sądze ,trzeba sobie radzić w  każdych warunkach takie  życie ,niech zostanie każdy inny byle nie obecny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czeladnik80    0

A ten wasz RN to dostanie ze 2%, a handlu z rosją to zapomnijcie to już nie wróci ,no chyba jak putin odejdze albo bida do kwadratu ,ziemniaki to u nich rarytas a od nas by mieli prawie za darmo

 

RN ma  małe poparcie bo jest kojarzony z marszem niepodległości gdzie są zawsze są jakieś burdy i zamieszki . przynajmniej tak nasza reżimowa telewizja to pokazuje a w rzeczywistości to oni chcą coś w koncu w tym kraju zmienić

Oby tylko Marian nie zginął tak jak Borys Niemcow .w końcu walczył w podobnej sprawie i organizował podobne manifestacje a dopuki ,, ciężarówki ze żwirem'' jeżdżą po polskich drogach wszystko jest możliwe

 

w tym filmiku w pierwszych 7 minutach max wyjaśnia o co mi chodzi . dalsza część o żydach też jest ciekawa bo wyjaśnia na co idą między innymi nasze podatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Weź chłopie obejrzyj to się dowiesz co i o czym mówi. Słowa nie ma o strajkach i rolnikach. 

Widzisz, poszedłem na łatwiznę i nie obejrzałem tych populistycznych wypocin, szkoda mi czasu było. Ale założyłem z góry że jest o rolnictwie i strajkach bo o tym jest, a przynajmniej był ten temat.

Ale domniemam że film jest o tym jak to się źle dzieje, winny jest "nie nasz" polski rząd sponsorowany przez Żydów z USA. Żeby to zmienić trzeba się skłonić ku ideom ultraprawicowym, a wtedy nasz kraj urośnie w siłę napędzany przenajświętrzym nie skalanym złem pierwiastkiem słowiańskim. Dużo się pomyliłem ??

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Gówno prawde napisałeś :) Ani słowa o żydach nie ma :) ani słowa o rolnikach i strajkach :) Tam były konkrety a nie populizm, dane itp. Ty rzuciłeś kilka durnych hasełek. I teraz można sprawdzić Twoją wiarygodność oglądając film i porównując z Twoją wypowiedzią. Jesteś właśnie populistą i dodatkowo ignorantem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Bingo, widzisz jak łatwo ludzi twojego pokroju sprowokować  <_< . To samo robią z Wami liderzy skrajnych ugrupowań, tylko w swoją stronę. Poza tym Ty już mi kiedyś swoją wiarygodność udowodniłeś, wykładając teorie pseudonaukowe o "kołach zamachowych" w ekonomii i wciskając, że rolnictwo jest jednym z głównych motorów napędowych gospodarki. Dla twojej informacji, przypominam definicję populizmu, bo widzę że za bardzo nie wiesz co to znaczy http://pl.wikipedia.org/wiki/Populizm .

BTW, nie ma jak to konkrety kolesia który żyje od lat poza krajem.

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

A Ty dalej nie zapoznałeś się z filmem i dalej wypisujesz bzdety. Nie trzeba mieszkać w naszym kraju żeby wiedzieć co się dzieje. A co do rolnictwa - zobacz jak biednie przędą przedsiębiorstwa w których rolnicy się zaopatrują w różne środki do produkcji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Nie zapoznałem się i się nie zapoznam, wystarczy że widziałem inne na kanale tego jegomościa wześniej. Pan Kolonko był dobrym korespondentem zagranicznym dla TVP i na tym zakończymy jego wychwalanie. Nie trzeba mieszkać w Polsce, żeby wiedzieć co się dzieje, ale żeby już to obiektywnie komentować to wypadałoby jednak być na miejscu. Zrobił facet serię na YT, zresztą nie On jeden, a Wy się jaracie. Co do przedsiębiortstw, zapraszam do Opolskiego, nie widać u nich nic szczególnej biedy ani prosperity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj