marcianjargit

STRAJKI ROLNIKOW

Polecane posty

xyz88    7

Tych co nie było w Warszawie to zwykłe cioty.I gońcie sie leszcze.W morde powinien dostać każdy kto bał się odezwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Nie wiem na jakiej ziemi ów 200 hektarowiec gospodarzy ale jak np ma 200 ha 3-4 klasy i powiedzmy ze 20 ha ziemniaka albo więcej bo tak często bywa przy samej produkcji roślinnej to może się bawić w drogą ziemię i kredyty. 

 

to na ziemniakach taka kasa jest ? podobno ze ziemniaki pod psem ? czy zaczynajac z ziemniakami od zera na powiedzy 30 -40 ha z dzierzawami warto by bylo wejsc w to oplacilo by sie i na jadalny w worki sprzedawac czy raczej na skrobiowke jak sie na tym wychodzi ?

Tylko ja patrzę na średnią cenę ziemniaka z 3-5 lat a ta akurat jest bardzo dobra :) W tym roku przemysłówka wyszła przyzwoicie. Jest u nas na forum człowiek co ma ponad 200 ha i produkcje roślinną - same MFy w garażach i nie narzeka. Mając duży areał można się bawić. Mając 15 ha -30 ha zakup 1 ha za 100 tys jest zwyczajnie bez sensu,

 

trzeba sie rozwijac i w cos zainwestowac bo jak nic nie bedzie sie inwestowac to upadek gospodarstwa moze nastapic i c owtedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Dorzucę coś do tematu. Mam wyłącznie TUZ, 90% na Natura 2000, dziki ryją głównie zimą i wiosną, nie mam jednak PRAWA zrobić z tym czegokolwiek, bo wg. planu RS mam po pierwszym kwietnia danego roku ZAKAZ działań agrotechnicznych. Do 30. 09. Dopiero po skoszeniu i zebraniu oraz odczekaniu do października wolno mi użyć włóki łąkowej, która i tak nic nie daje. Mam kawałki po 3-4 ha, które da się skosić jedynie polową 1. Nie po to inwestuję w sprzęt, by go rozwalić.

Inną kwestią są jelenie. Tradycyjna obsada na łowisku, w skład którego wchodzą m. in. moje łąki to 40-60 sztuk. Tak było do ok. 2005 roku. Teraz (szacunkowo w 2014) jest ich 400-450 sztuk. Lekkie zimy i brak odstrzałów doprowadziły do takiego stanu. O ile szkody wyrządzone przez dziki łatwo (?) oszacować, o tyle mi trudno udowodnić ilość zeżartej trawy. A każdy jeleń to 150-200 kg. Zrezygnowałem z hodowli bydła opasowego, bo koszty i nakład pracy przy naprawie ogrodzeń pożerał zysk. Do tego utarczki z sąsiadami o bydło grasujące po wsi.

Nie jestem jedynym, którego to dotyka, ale chyba pierwszym, który o tym pisze. Nie chodzi mi o to, by się skarżyć, lecz o zwrócenie uwagi na inne zwierzęta (np. bobry, wydry), które (poza dzikami) są plagą i utrudniają gospodarowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

Kolega @arab1 ma wszystko ogrodzone i mu dziki w polu nie ryją, ale jak czytam te jego posty to widzę ze głowę to mu niestety konkretnie zryły

Mnie nic nie zryły ,a jak wam się nie chce pilnować to niech wam ryją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Człowieku pieprzysz głupoty jak potłuczony Arab :))

Problem z dzikami jest taki że już się osowajają i nic ich nie odstrasza przechodzą pod drutami mają wszystko w ogonie :((

Jak masz 30 arów to pilnuj jakbyś miał 40 ha w jednym kawałku życzę powodzenia.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Człowieku pieprzysz głupoty jak potłuczony Arab :))

Problem z dzikami jest taki że już się osowajają i nic ich nie odstrasza przechodzą pod drutami mają wszystko w ogonie :((

Jak masz 30 arów to pilnuj jakbyś miał 40 ha w jednym kawałku życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Arab 1, spróbuj ogrodzić 50 ha i dopilnować codziennie ogrodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

Ja piszę że problem da się opanować i u nas sie to robi ,a kazdy niech robi jak uważa.Tylko niech nie wyciaga potem reki do państwa
Czy jest tu moderator forum ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

to na ziemniakach taka kasa jest ? podobno ze ziemniaki pod psem ? czy zaczynajac z ziemniakami od zera na powiedzy 30 -40 ha z dzierzawami warto by bylo wejsc w to oplacilo by sie i na jadalny w worki sprzedawac czy raczej na skrobiowke jak sie na tym wychodzi ?

 

trzeba sie rozwijac i w cos zainwestowac bo jak nic nie bedzie sie inwestowac to upadek gospodarstwa moze nastapic i c owtedy

 

W tym roku pod psem, w tamtym po 830-1200 za tone jadalnego brałem. Ze skrobiówką różnie. Poczytaj w dziale okopowe. W tym roku jadalny po 2-4 zł za worek czyli nie ma na koszty nawet. 

 

Upadek gospodarstwa może nastąpić jak 15-20 hektarowiec krwawicę z kilku lat zainwestuje w 2 ha ziemi po 100 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Miszka 16, dzięki za link. "Zabawne", że w tych wszystkich punktach dotyczących przeprowadzenia wyborów do Izb Rolniczych, nie ma jakiejkolwiek wzmianki o podaniu czegokolwiek do publicznej wiadomości. Wszystko odbywa się w zamkniętym gronie. Ciekawe, ciekawe...

Porozmawiam ze znajomymi rolnikami i pewnie spróbuję się dostać do tego "zaklętego kręgu".  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Każdego osła któremu wydaje sie że ma coś do powiedzenia zapraszamy w lubelskie. Zobaczycie sprzedadzą nas razem ze strajkiem bo nie ma iedności.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę że problem da się opanować i u nas sie to robi ,a kazdy niech robi jak uważa.Tylko niech nie wyciaga potem reki do państwa

Czy jest tu moderator forum ?

 

prawo mówi jasno ze za szkody odpowiada koło łowieckie to dlaczego ja mam wszystkiego pilnować?????? nie umie państwo egzegwować prawa to niech płaci samo albo zmusi koła do przestrzegania prawa a nie ze ja słyszę od myśliwego "mamy w kole 5 dobrych prawników i jakiegoś sędziego i nic nam nie zrobisz" i to wprost powiedziane w oczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

To jest właśnie zaciętość obydwu stron i dlatego jest jak jest obydwie strony stoją na stanowisku "co to nie ja".ale wyobrazmy sobie sytuację że koła łowieckie się rozwiązują i państwo przejmuje wypłatę odszkodowań wtedy dopiero działy by się cuda .Rolnicy zaczęliby siać kukurydzę na polach na których teraz żyto nie chce rosnąć i wręcz naganialiby by dziki na swoje pola ,a osoby zajmujące się szacowaniem szkód z ramienia państwa żyły by jak królowie.Szerzyła by się na korupcja na niespotykaną skalę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

A jak sobie przeczytałem artykuły o strajkach w Tygodniku rolniczym kto tam strajkuje to ręce opadają,bo widząc wsie i ludzi i ich gospodarstwa czesto bardzo ubogich ,ludzi którzy mają to co mają,a często nie mają prawie nic to zastanawiam się gdzie ja żyje w jakim panstwie.Nie dajmy się zwariować.
Jest tyle biedy na wsi ,tylko ta bieda nie strajkuje.Taka jest prawda czy to się komuś podoba czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    49

Pewnie nie znasz działalności i przekrętów owej pani - wstyd oglądać a gdzie autorytet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

To jest właśnie zaciętość obydwu stron i dlatego jest jak jest obydwie strony stoją na stanowisku "co to nie ja".ale wyobrazmy sobie sytuację że koła łowieckie się rozwiązują i państwo przejmuje wypłatę odszkodowań wtedy dopiero działy by się cuda .Rolnicy zaczęliby siać kukurydzę na polach na których teraz żyto nie chce rosnąć i wręcz naganialiby by dziki na swoje pola ,a osoby zajmujące się szacowaniem szkód z ramienia państwa żyły by jak królowie.Szerzyła by się na korupcja na niespotykaną skalę.

 

Tak owszem jak nie będzie kół to będzie jeszcze większy problem.

Pytanie do ciebie. Kto mówił o rozwiązywaniu kół. Jest dyskusja o tym aby koła rzetelnie podchodziły do sprawy i aby przestrzegały prawa łowieckiego. Ale ty jakoś nie potrafisz tego dostrzec. Tylko grodzić i grodzić, a teraz o likwidacji kół łowieckich piszesz.

Co ty tak ich bronisz zaciekle. Coś mi się wydaje że jesteś jednym z tych możnych panów.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Ciekawa lektura. http://www.krir.pl/2014-01-03-03-23-24/podstawy-prawne

Jak już ktoś pisał niby Izby są ale nikt o nich nie słyszał . Z tego co pisze w ich statucie to oni powinni zając sie tymi problemami które teraz mamy. Powinni siedzieć wszędzie gdzie toczy sie dyskusja w sprawach rolniczych i oni tam siedzą tylko na siedzeniu  sie kończy bo co będą przeszkadzać swoim kolegom którzy wsadzili ich na te stanowiska.

Zastanawiam sie czy nie powinniśmy wziąć tych postulatów pojechać do Izb , wsadzić im te postulaty w mordy i wysłać do Warszawy niech zapracują na te 2 %naszych podatków. A nie to rozgonić to towarzystwo .

Jak ma byc dobrze skoro jesteśmy dojeni przez własne organizacje.

 

A gadka tej pani od owsa do mnie nie przemawia. Trafiła się okazja na pokazanie sie  i możne znowu przebicie do koryta to będzie mówić co chcemy usłyszeć chociaż nie bardzo jej to wychodzi.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    49

Jest tyle biedy i niech każdy biedak się ogrodzi a którego nie stać to dobrze, bo szlachta potrzebuje wypasioną zwierzynę (gratuluję idiotycznego rozumowania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcianjargit    154

kazdy swoja racje ma i ta dyskusjia na tym forum nic nam nie da...tylko jeden drugiemu pluje w morde kazdy sie przekrzykuje i dlatego rolnicy nigdy sie nie zjednoczą

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BRUTAL    7

Mądrze poruszona kwestia ludzi zwiąków rolniczych i kto to reprezentuje.Dziś jedna (dama) solidarności rolników wypowiadała się w tv info że mają ważniejsze sprawy od strajku,byłem ciekaw jakie ale nie ujawniła.Moim zdaniem takich ludzi należy wyeliminować z życia rolników.Sprawia Sawickiego i jego wypowiedzi...przecież to co on mówi to jakiś koszmar!!!.Rządzi nami banda laików którzy powinni byc odizolowani od społeczeństwa!!!.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj