marcianjargit

STRAJKI ROLNIKOW

Polecane posty

ziomster    73

Możesz się ze mną zgodzić lub nie ale z moich obserwacji wynika ze ktoś kto zajmuje sie ziemia od niedawna (powiedzmy od kilku lat) patrzy na nią "chlodniej", bardziej biznesowo. poza tym widzą tez resztę naszego społeczeństwa bo często muszą dorabiać na boku i prowadzić inne biznesy a przez to widzą wiecej. IMHO łatwiej być obiektywnym patrząc z kilku punktów widzenia niż z jednego.

@miszka16 ja twojego sposobu rozumowania nie pojmuje bo czym się różni ten który ma problem ze sprzedaniem płodów z 4 ha od tego który próbuje sprzedać płody z 50 czy 100 ha? Często gęsto ten mały musi bardziej pokombinować bo nie korzysta z efektu skali.

A teraz chętnie poczytam co według ciebie oznacza "gospodarstwo z tradycjami"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Dobrze że się rozwijasz ale jak sam widzisz - punkt widzenia zależy od miejsca gdzie się d*pę posadziło :) Twoja d*pa jest na 12ha + robota jakaś. d*pa protestującego jest na świni po 4 zł do której trzeba dołożyć. Ty jesteś niesprawiedliwie traktowany bo faworyzują dużego, ten od świni niesprawiedliwie traktowany bo nie otrzymuje zapłaty za towar. 

Masz rację, tylko warto by się było zastanowić, tak na chłodno, co powoduje że ta świnia jest po 4zł albo pszenica po 600zł. Czy to tylko wina rządu ?? Bo puki co tylko ten jest posądzany za zaistniąłą sytuację. Nie wydaje się to rozumowanie po prostu za łatwe ??

 

No no jak toś cztery lata temu przejął 3,5 ha to może mieć pojęcie o sytuacji w rolnictwie.Można powiedzieć że prowadzi gospodarstwo z tradycjami . :D Krassus a  ty ile dostałeś od rodziców 2 ha? Czy więcej?

Zapomniałem że Krassus to parafialne uprawia.

Większe niż Ty w polityce, to już drugi temat jaki czytam w którym się namiętnie udzielasz razem z niejakim ereksiem, a z waszych dalekosiężnych planów przewrotu internetowo-politycznego nici. Powiem więcej, wygłaszane przez Was teorie graniczą z idiotyzmem (teksty typu "może uda nam się ministra rolnictwa wymienić albo cały rząd obalić"). Tymczasem Ja się rozwijam a każdy sezon zamykam na plusie. Pomaga mi przy tym mój wujo, On prowadzi swoje gospodarstwo od 1981 roku, ma pojęcie o rolnictwie i w jakiej jest sytuacji. Ja też oczekuję definicji gospodarstwa z tradycjami, chętnie się dowiem do czego my "beztradycyjni" mamy dążyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580

Odpowiem gospodarstwo z tradycjami to konik  wóz na żelaznych kołach brony płużek do kartofli i 2 ha  piękna sprawa... Unii  to 500 ha i GEM WSZYSTKO  nafaszerowane antybiotykami to nazywają gospodarstwem  że sałata jest słodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 (tak, przejąłem po rodzicach tylko 3.5ha). 

O matko  , szok  ;

cytuję  :D  :D  :D

'' W d*pie byłeś i gówno widziałeś, słoma Ci z butów wystaje, pokolenie wcześniej siedzieliście w PGR-ach a teraz gospodarze pełną gębą a jak coś nie idzie po myśli, to roszczenia do wszystkich w około tylko nie do siebie.''


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Ja też byłem w szoku:

"Widać kto z PGR -u pochodzi i wali za parobka teraz na wygnaniu ."...
..."Jak ty sikałeś w pieluchy to ja już waliłem u Niemca na oborach i budowach."

 

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

I Kaszlak się zapowietrzył. :o


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Masz rację, tylko warto by się było zastanowić, tak na chłodno, co powoduje że ta świnia jest po 4zł albo pszenica po 600zł. Czy to tylko wina rządu ?? Bo puki co tylko ten jest posądzany za zaistniąłą sytuację. Nie wydaje się to rozumowanie po prostu za łatwe ??

 

 

My dwaj się rozumiemy. Wiem że pszenica ma cenę taką a nie inną z racji urodzaju, że świnie jadą milionami sztuk z Danii i Niemiec bo oni się dzielą zyskami ze sprzedaży przetworzonego tucznika. Tyle że jest pełno przypadków gdzie rząd działał bądź zaniechał działania na szkodę rolnika i w większości przypadków nie trzeba było złamanego grosza żeby załatwić sprawę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

W moim rejonie nie tylko z racji urodzaju, na południu zebrano dużo pszenicy złej jakości, przez pogodę żniwa się przedłużyły do września i teraz nikt się nie pali żeby dobrze płacić za to zboże. Mało było w tym udziału rządu. Co do świń, skoro jadą milionami zza granicy, to znaczy że popyt jest. Więc skąd ta cena ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Zadaj inne pytanie: jakim cudem opłaci się duńczykowi oddawać świnię po cenie która nawet u nich nie pokrywa kosztów produkcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Bardzo prostym sposobem. Oddajesz towar do przetwórni a ona wypłaca Ci zysk ze sprzedaży produktu adekwatnie do ilości kg jakie sprzedałeś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Może jestem głupcem, ale czegoś tu nie rozumiem. Sprzedajesz żywiec przetwórni i dostajesz za to cenę "x". Co to więc za wypłacany zysk ze sprzedaży ?? Możesz wytłumaczyć "łopatologicznie" ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Kaszlak79, miło mi ze zapadłem tobie w pamięci i wspominasz mnie z , jak to określasz idiotycznych wypowiedzi. Oczywiście niczego co wcześniej napisałem nie prostuję i  z niczego się nie wycofuję. Twoja debilna dyskusja nie wprowadza w moim życiu ani w życiu rolników niczego co miałoby jakiekolwiek znaczenie. Dlatego też postanowiłem działać po swojemu. Dla twojej wiedzy, postanowiłem wystartować w wyborach do Izby Rolniczej. Ostatnio spotkałem się również z Sekretarzem stanu w randze ministra K. Plocke i miałem okazję bezpośrednio przekazać mu nasze zdanie w zakresie prawa własności gruntów, nowej ustawy Prawo łowieckie która jest w opracowaniu a także sprawy opóźnień w realizacji dopłat bezpośrednich z uwzględnieniem opóźnień w wydaniu przepisów wykonawczych.

Jednocześnie jestem po pierwszych rozmowach z gronem kolegów, rolników ( nie mylić z posiadaczami gruntów) z którymi uzgodniliśmy ramy zawiązania niezależnej organizacji rolniczej złożonej wyłącznie z producentów rolnych produkujących na rynek. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 11.04.2015. Nie jest tak źle jak myślisz bo udział w naszym przedsięwzięciu zadeklarowało już kilkadziesiąt osób. 

 

Proszę więc  odwdzięcz się mi swoimi mądrymi  posunięciami  na polu działań dla poprawy bytu rolników skoro moje nazywasz idiotycznymi.

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

A mi niestety nie jest miło, dlatego że zapadłeś mi w pamięci jako człowiek wzywający na tym forum do nienawiści na tle religijnym i narodowościowym. Swoje działanie opierasz na najbardziej prymitywnych instyktach ludzkich. Pochwalisz się co wypisywałeś na tym forum, dla wiedzy twoich potencjanych wyborców ?? Czy będziesz raczej udawał przed nimi mesjasza polskiego rolnictwa ?? Poza tym, co to za nowomowa "z Sekretarzem stanu w randze ministra K. Plocke" ?? Pan Kazimierz Plocke jest po prostu sekretarzem stanu w ministerstwie, czyli co najwyżej tzw. wiceministrem, choć to żadna oficjalna fukcja. Lubisz dodawać sobie fory takim ładnym gadaniem. Ostatnio taki jeden handlarz rosyjskim węglem dotarł o wiele dalej niż Ty, udział w jego przedsięwzięciu brały setki rolników ( była nawet ikona rolniczych protestów Renata Beger), miał apsiracje na ministra rolnictwa, prawie codziennie pokazywali go w publicznej TV ale z czasem sam dał sobie spokój. Obecna sytuacja społeczno-polityczna nie jest, na szczęście, dobrym czasem dla takich populistów jak Ty. Pomimo że Cię nie lubię, to życzę Ci powodzenia, będzie Ci potrzebne, ale nie sądzę abyś je znalazł. Na odchodne, Ty dobrze wiesz za jakie wpisy nie daże Cię sympatią, bynajmniej nie chodzi mi o twoje poglądy dotyczące rolnictwa ...

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

Ostatnio spotkałem się również z Sekretarzem stanu w randze ministra K. Plocke i miałem okazję bezpośrednio przekazać mu nasze zdanie w zakresie prawa własności gruntów, nowej ustawy Prawo łowieckie która jest w opracowaniu a także sprawy opóźnień w realizacji dopłat bezpośrednich z uwzględnieniem opóźnień w wydaniu przepisów wykonawczych.

 

 

szacun za to że rzeczywiście coś próbujesz robić - mało kogo teraz na to stać.  

 

napisz coś więcej o tym spotkaniu. To było formalne spotkanie? Wręczałeś jakieś oficjalne pisma? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Przedstawienie swoich poglądów nie jest przestępstwem. Natomiast nadużyciem jest przypisywanie mi tego czego nie ma. Obrona interesów Polaków przed działaniami środowisk żydowskich w ich zapędach osiedleńczych w Polsce nie jest moim zdaniem naganna.

Wstydzić się muszą ci którzy na siłę wtłaczają nam dobrosąsiedzkie stosunki z żydami. Czy to nie oni sami twierdzą ,że Polacy ich nienawidzą, że dopuszczali się wobec nich działań niegodnych , że każdy Polak to antysemita? Jeżeli tak to czego tu jeszcze szukają, dlaczego stale się tu osiedlają i wnioskują o polskie obywatelstwo? Przykład wycieczek młodych żydów do Polski pokazuje kto tak naprawdę pochodzi z dzikiego kraju i kto jest wrogo usposobiony do Polaków. Patrząc z boku jasno widać ,że łączy ich z Polska tylko szeroko rozumiany geszeft. Napisze to jeszcze raz , jeżeli w NY lub w Berlinie gazety piszą "polskie obozy śmierci" to nie robią tego bezinteresownie. Już samo wkurzanie Polaków w ich własnym kraju to dla nich interes, a jeśli na bazie tych wypowiedzi umieścić roszczenia odszkodowawcze wysuwane przez te same środowiska to jest to nic innego jak geszeft. Osobiście jestem na pozycji przegranej gdyż to żydzi w Polsce rozdają karty i to oni uchwalają antypolskie ustawy. Do takich zaliczam wypłaty dla ofiar holokaustu z polskiego budżetu . Niby 100 euro na osobę miesięcznie jednak łącznie jest to kwota znaczna jak dla zadłużonego kraju jakim jest Polska. Dlatego też jedyne co mogę zrobić obecnie w tym temacie to odwrotnie wkurzać ich postępując ich metodami. Polskie obozy zagłady, ależ oczywiście. I utrzymujemy je w ciągłej gotowości do przyjęcia nowych gości.  Swoich obaw i uprzedzeń nie kryję przed nikim , czego dowodem jest to forum i zapewniam cię że osób o podobnym myśleniu znam o wiele więcej niż rzeczywistych rolników z którymi się spotykam.

Tak jak podpułkownik to tez pułkownik w wojsku, tak wiceminister też jest ministrem w rządzie . Czepiać można się wszystkiego chociażby rangi osób które darzę sympatią za ich pracę na rzecz rolników. Zapewniam jednak że nasze spotkanie nie służyło poklepywaniu się po ramieniu i wymianie uścisków i pochlebstw. Tak jak wcześniej pisałem , a czego nie zauważaliście  nie jestem zwolennikiem blokad i burd w których wypala się wyłącznie zapał i chęć do przyszłej pracy. Skoro nie można się jednoczyć poprzez najliczniejszy portal rolniczy to zrobię a raczej zrobimy,to inaczej.    Nie porównuj mnie do Izdebskiego, Beger i innych bo zarówno cel jak i sposób naszych działań odbiega od dotychczasowych stereotypów. Jakoś w moim rejonie blokad nie było . Ciekawe czy dlatego że jest tak dobrze? Nie . Wszyscy zdajemy sobie sprawę z niekompetencji rządu który raczej będzie próbował nas zdyskredytować niż trwale rozwiązać nasze problemy. Tylko głupi jest w stanie uwierzyć że jednorazowa wypłata odszkodowań za szkody łowieckie rozwiązuje sprawę. Pieniędzy brakowało już w tym roku , to skąd będą w latach następnych? Ponadto nad nową ustawą prawo łowieckie pracuje obecnie sejm. Moje pytanie do K. Plocke brzmiało: Ilu spośród posłów jest myśliwymi a ilu rolnikami. Odpowiedź nie była dla nas zaskoczeniem.  Myśliwymi jest 80 posłów a rolnikami kilkunastu. Jak więc chcecie uregulować sprawy łowieckie przy takiej przewadze myśliwych? I tu odpowiedzi brak, ale jest pole do działania dla rolników pod warunkiem ,że rzeczywiście im zależy.

Każda sprawa wymaga indywidualnego podejścia i rozważnego uregulowania aby była skuteczna w całym kraju.  Lepiej radzić niż swadzić. To powiedzenie straciło na wartości a polski temperament nie ułatwia wprowadzania zmian dobrą radą. Polska bez żydów geszefciarzy mogłaby się sama rządzić i nie trzeba by było przyjmować milionów dolarów w kartonikach od CIA a drugą stroną w walizkach wywozić setek milionów euro na Ukrainę.  To nie były i nie są polskie interesy.

 

Na dzisiaj nikt nie wie jak rozwinie się nasze działanie. Czy będzie to wesoły klub zabawowy , czy powstanie lokalna silna organizacja która stanie się wzorem dla innych. Postaram się co jakiś czas przedstawić wam co się dzieje.

 

post-27529-0-23156100-1427018959.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew3003    18

Moim zdaniem czytając ostatnie wypowiedzi szanownych kolegów mam wrażenie,że tracicie czas i energie na wzajemne oszczerstwa a to jest własnie sedno sprawy-brak jednomyślności.Kilka tysięcy górników wie po co strajkuje a my mamy -w zależności od wielkości,rodzaju,struktury produkcji-bardzo różne postulaty.Myślę,że potrzebne w kraju nam są zarówno duże jak i małe(być może socjalne) gospodarstwa.Chodzi o to aby każdy miał szanse i możliwość rozwoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Jest brak jednomyślności, bo polskie rolnictwo nie jest jednolite. Ci wielcy wręcz się naśmiewają z tych małych, pomimo że Ci drudzy często lepiej sobie radzą. Do tego dochodzi różna struktura gospodarstw i odmienny profil produkcji w zależności od regionu kraju. Górnicy nie mają tego problemu.

 

 

Przedstawienie swoich poglądów nie jest przestępstwem. Natomiast nadużyciem jest przypisywanie mi tego czego nie ma.

Dopuki nie łamie ono prawa. Dobrze wiesz, że ocierasz się o tą granicę, czasami ją przekraczając. Wyprzesz się naśmiewania z ludobójstwa na tym forum ??

 

Tak jak podpułkownik to tez pułkownik w wojsku, tak wiceminister też jest ministrem w rządzie

I według Ciebie kompetencje i ranga tych dwóch jest równa ?? Nazywajmy rzeczy takie, jakie są, tyle. Spotkać się osobiście z ministrem rolnictwa jest wyzwaniem, Ty byłeś u jego sekretarza. W wojsku za to liczy się ranga i funkcja, nijak to do polityki porównywać, choć prości ludzie lecą na proste porównania.

 

Skoro nie można się jednoczyć poprzez najliczniejszy portal rolniczy to zrobię a raczej zrobimy,to inaczej.

Naprawdę myślałeś że Ci się to uda w miejscu, gdzie ludzi reprezentuje tylko ciąg wypisanych tekstów ??

 

Jakoś w moim rejonie blokad nie było .

W moim też nie, widocznie nie były nikomu potrzebne.

 

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z niekompetencji rządu który raczej będzie próbował nas zdyskredytować niż trwale rozwiązać nasze problemy.

Sobie za to nic nie masz do zarzucenia. Jak zwykle, zrobiłeś wszytko dobrze a ktoś to spaprał.

 

Każda sprawa wymaga indywidualnego podejścia i rozważnego uregulowania aby była skuteczna w całym kraju.

100% racji, tylko nie bierzesz pod uwagę zdania tych, którzy myślą inaczej.

 

Polska bez żydów geszefciarzy mogłaby się sama rządzić i nie trzeba by było przyjmować milionów dolarów w kartonikach od CIA a drugą stroną w walizkach wywozić setek milionów euro na Ukrainę

Twój problem polega na tym, że kiedy już zaczynasz naprawdę sensownie mówić, znowu wtrącasz tych żydów. Chcesz utworzyć niezależną organizację o zasięgu ogólnopolskim, twoje poglądy muszą być bardziej uniwersalne. Bo ...

 

Swoich obaw i uprzedzeń nie kryję przed nikim , czego dowodem jest to forum i zapewniam cię że osób o podobnym myśleniu znam o wiele więcej niż rzeczywistych rolników z którymi się spotykam.

A Ja znam jeszcze więcej osób, które nie myślą tak jak Ty...

 

Na dzisiaj nikt nie wie jak rozwinie się nasze działanie. Czy będzie to wesoły klub zabawowy , czy powstanie lokalna silna organizacja która stanie się wzorem dla innych. Postaram się co jakiś czas przedstawić wam co się dzieje.

Bez obrazy, ale działając w ten sposób, nie sądzę abyś daleko zajechał. Budowanie jedności jednych na nienawiści do innych nigdy nie tworzyło niczego trwałego, ani też do niczego dobrego nie prowadziło. To moja osobista opinia.

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

Swoich obaw i uprzedzeń nie kryję przed nikim , czego dowodem jest to forum i zapewniam cię że osób o podobnym myśleniu znam o wiele więcej niż rzeczywistych rolników z którymi się spotykam.

 

 

jeśli faktycznie bezinteresownie zależy Ci na pomyślności rolników to nic tylko Ci przyklasnąć - niestety u Ciebie główną rolę grają uprzedzenia (sam to napisałeś) a to sprawia że nigdy nie będziesz wiarygodny

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

I jak tam strajki? Bohater Izdebski coś wywalczył czy uciekł?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Wszyscy w polu.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy w polu.

 

 

I jak tam strajki? Bohater Izdebski coś wywalczył czy uciekł?

 

 

coś cicho ostatnio

 

http://wyborcza.biz/biznes/1,100969,17658213,Solidarnosc_RI_przedluza_protest_do_20_kwietnia.html

 

http://radioszczecin.pl/6,122997,rolnicy-sklonili-rzad-do-negocjacji

 

 

a tu jest prośba do Was.  Pomóżcie to rozpropagować. Przekażcie linka znajomym, niech podpiszą i wyślą do Pani Premier

 

https://razemdladobrejzywnosci.wordpress.com/2015/03/24/prosimy-o-poparcie-wyslij-list-do-pani-premier/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj