marcianjargit

STRAJKI ROLNIKOW

Polecane posty

ziomster    73

tylko że tej "uczciwej zapłaty" nikt nie chce dać bo nie ma na to pieniędzy. Nasz rynek możesz wygrać tylko ceną, niestety takie mamy realia. W Biedronce czy Lidlu ludzie nie kupują ze względu na jakość tylko na niską cenę. Jak zamierzasz przekonać tych ludzi żeby kupowali twoje (lepsze ale droższe) produkty? powiesz "dofinansujmy takie gospodarstwa z budżetu" a ja się zapytam "ok, tylko komu w takim razie tą kasę zabierzemy? a może podniesiemy podatki?".  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Człowieku o czym ty bredzisz ? Nas okradają wszyscy , płacą za towar poniżej kosztów i sprzedają z 300% marżą . Więc co ja mam powiedzieć tym ludziom jak to nie ja winduje cenę i zgarniam zysk . Masz naprawdę zryty beret skoro powielasz te brednie że to rolnik ustala ceny której konsument nie jest w stanie zapłacić . 

Jakie droższe produkty ? Surowiec sprzedajemy za grosze i jeśli ktoś dyma konsumenta to pośrednik i sprzedawca a nie my ? Czy to tak trudno pojąć ? 

My nie chcemy kasy tylko rozsądnej polityki i prawa a nie wyzysku . 

 

Ty jako handlowiec masz typowe podejście hieny , czyli jak kupić tanio i sprzedać z zyskiem ..jeśli nie to polujesz dalej  i ciebie wali koszt produkcji .

Spróbuj tak funkcjonować jako producent .

Edytowano przez marko-kolo
  • Like 1

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

I zgoda. Tylko maly rolnik nic z tym nie zrobi. Bo z małym zawsze będą sobie pogrywac tak jak robili to do tej pory..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 To po co jest ministerstwo rolnictwa i ta banda nierobów ? Na czyj koszt oni żyją ? 

  • Like 1

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

niby tak zle strajkujecie i wogole ale ci co tam pojechali na ten strajk i co tak narzekaja to tylko im powiedziec ze ziemie gdzies ktos sprzedaje t oodrazu sie rzucicie wszyscy jak psy i wtedy placicie kosmieczne ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Czemu Ty widzisz tylko raty i przeinwestowanie?

A gdzie sprawy które faktycznie zostały zaniedbane przez władze państwowe? Nie chcę tu swoich wywodów pisać ale Tobie zadam pytanie: czy uważasz że wszystko jest ok względem unormowań prawnych? Jeśli nie to co należy wg. Ciebie zmienić?

 

Musisz też wziąć pod uwagę że na protesty nie pojechali tylko najbogatsi. Dziki niszczą uprawy nie patrząc na stan portfela właściciela uprawy. ASF dotknął tak dużych jak i małych. Ubój rytualny zakazany. Tu nie trzeba miliardów na załatwienie sprawy... tu trzeba prawa.

Bo to poważny problem części polskich rolników, do którego nie chcą się przyznać. Już nie raz pisałem, że część postulatów była słuszna, niestety wykonanie tragiczne.

 

On widzi tylko siebie , czyli jak on jest  ''bogaczem'' z pgr-u  i śmiga autem za 5 tys i nie załapał się na żaden program to i inni powinni tak mieć -typowe podejście zawistnego co nie ma pojęcia co się w tym kraju dzieje .

A to że minister każe pisać wnioski na nowy PROW gdzie nie ma ustaw ani rozporządzeń to tego nie pojmie bo to za trudne dla ograniczonego człowieka na wygnaniu . 

Absurdów jest więcej ale szkoda takiemu tłumaczyć bo i tak nie pojmie bo przecież jego to nie dotyczy .

 

 

 

ECOPIOTR   - naszą porażką to jest PSL , ten minister i jego  tępe sługusy ..to oni nas niszczą i sprzedają   :(

Ty za to jesteś bogaczem, bo masz gospodarstwo które nie jest w stanie samo na siebie zarobić. Sam tworzysz właśnie taki PGR, ile by nie wpompował z zewnątrz to zawsze na minusie. Jeżdzę autem za 5k i dzięki temu wszystko co mam jest moje, dokupuję ziemii, remontuję dom, zero kredytów, sytuacja o wiele bardziej komfortowa niż twoja, bo po Ty tylu latach gospodarzenia pełną gębą nie wiesz co dalej. Załapałeś na PROW i co z tego ?? Stękasz że ledwo koniec z końcem wiążesz. Po co Ci to było ?? Ktoś Ci kazał to brać ?? Ledwo teraz ciągniesz a żale że na nowy PROW nie ma ustaw. Typowe podejście roszczeniowego Polaczka, co mu się zawsze krzywda dzieje i to nigdy nie jego wina... Ty jesteś ograniczony skoro nie widzisz tego, że nie wszyscy są tak niezaradni i roszczeniowi jak Ty. Potrafisz się przyznać co zrobiłeś nie tak ?? Bo nie wszyscy hodowcy w Polsce są w twojej sytuacji.

Prawda za to jest taka, że protesty wygasają, a wraz z nimi zdycha ten temat zchodząc z merytoryki na pyskówkę. Miało strajkować całe polskie rolnictwo, tymczasem okazało się, że większość tego nie zrobiła, bo nie miała realnych powodów.

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Powody mieli, tylko nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę. 

Czy pan Sawidzki, będąc tyle razy w Brukseli powiedział cokolwiek o dopłatach do eksportu w ramach EU? NIE! Bo nie widzi w tym problemu. Jaki jest sens wspieranie produkcji w jednym kraju i dotowanie produkcji w innym, by ten pierwszy nie był w stanie produkować po kosztach drugiego?

Rozbicie PSL powinno być pierwszym celem rolników, bo żadna partia nie dowaliła nam tak, jak tzw. partia chłopska. To nie znaczy jednak, że inna partia obsadzając ministerstwo rolnictwa postawi na kogoś kto zna temat. Grozi nam wpadnięcie z deszczu pod rynnę, bo na dzień dzisiejszy nie mamy kandydata na to stanowisko. Gdybyśmy nawet mieli, to kto nas posłucha?

Mamy naprawdę sporo do zrobienia, a liczyć możemy tylko na siebie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Bez obrazy, ale to trochę jak pisanie że nie ma rzeczy, których nie potrzebujemy, są za to potrzeby, których jeszcze nie poznaliśmy. PSL czy jakąkolwiek inną partię rozbijesz nie oddając na nią swojego głosu w najbliższych wyborach, bo jak inaczej ?? Ty choć rozumiesz że polityka to nie taka prosta rzecz jak to się części forumowiczom wydaje. Zgadzam się, nie mamy godnego kandydata tak samo jak nie myślimy spójnie. Problem w tym, że nie da rady powtórzyć protestów z lat 90-tych, Izdebski to właśnie udowodnił. I żeby znowu nie było, nie mam zamiaru udowadniać jak to jest wspaniale w naszym rolnictwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Bo to poważny problem części polskich rolników, do którego nie chcą się przyznać. Już nie raz pisałem, że część postulatów była słuszna, niestety wykonanie tragiczne.

 

Ty za to jesteś bogaczem, bo masz gospodarstwo które nie jest w stanie samo na siebie zarobić. Sam tworzysz właśnie taki PGR, ile by nie wpompował z zewnątrz to zawsze na minusie. Jeżdzę autem za 5k i dzięki temu wszystko co mam jest moje, dokupuję ziemii, remontuję dom, zero kredytów, sytuacja o wiele bardziej komfortowa niż twoja, bo po Ty tylu latach gospodarzenia pełną gębą nie wiesz co dalej. Załapałeś na PROW i co z tego ?? Stękasz że ledwo koniec z końcem wiążesz. Po co Ci to było ?? Ktoś Ci kazał to brać ?? Ledwo teraz ciągniesz a żale że na nowy PROW nie ma ustaw. Typowe podejście roszczeniowego Polaczka, co mu się zawsze krzywda dzieje i to nigdy nie jego wina... Ty jesteś ograniczony skoro nie widzisz tego, że nie wszyscy są tak niezaradni i roszczeniowi jak Ty. Potrafisz się przyznać co zrobiłeś nie tak ?? Bo nie wszyscy hodowcy w Polsce są w twojej sytuacji.

Prawda za to jest taka, że protesty wygasają, a wraz z nimi zdycha ten temat zchodząc z merytoryki na pyskówkę. Miało strajkować całe polskie rolnictwo, tymczasem okazało się, że większość tego nie zrobiła, bo nie miała realnych powodów.

Co ty majaczysz człowieku ? żadnych PROW  -ów nie brałem . Cały sprzęt jak i ziemie kupiłem za własne pieniądze i żadne kredyty mnie nie cisną  .   Posiadam 55ha i 100 szt bydła na oborach i w zasadzie to mogę się pośmiać ,bo jak na razie jeszcze w branży mlecznej nie ma tragedii .

Ale nie jestem bydlakiem żeby nie rozumieć że jesteśmy okradani i jeśli chodzi o rolnictwo to sprawy idą w złym kierunku  . Nigdzie w żadnym poście nie pisałem tego co zmyśliłeś ignorancie za 5 gr .

Parobka zwolniłem i robię sam bo przy obecnych cenach nie mam wyjścia .Sąsiad który miał 2000 tucznika w cyklu zamkniętym i 170 ha - wywalił 4 ludzi i zlikwidował produkcję trzody , przechodzi na pobieranie dopłat .   :D

Wytrzymałem nie takie czasy to i to przetrzymam , najwyżej  zrobię 55 ha ugoru - albo oddam w dzierżawę ...z samej dopłaty spokojnie przeżyję i starczy dla rodziny .

Jak ty sikałeś w pieluchy to ja już waliłem u Niemca na oborach i budowach , więc mi nie tłumacz na czym polega europejskie rolnictwo i jak to było 20 lat temu na zachodzie .

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Dziwne że Francuzi protestują mimo że rolników tam jest bardzo mało.... 3,8% i to tam są najgorętsze protesty i najbardziej dolegliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d___b    72
Firma Izdebskiego ,, Nasze Zboża" zajmuje się m.in. handlem nawozami i węglem. Izdebski nie ukrywa: - Węgiel u nas jest tylko rosyjski, dlatego że polskim nie da się handlować, bo go nikt nie chce kupić, bo jest za drogi - mówi przewodniczący OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych. Co ciekawe, handel rosyjskim węglem nie przeszkadza Izdebskiemu protestować ramię w ramię z górnikami, którzy sprzeciwiają się importowi tańszego surowca ze wschodu.

Ja nie przepadam za Izdebskim.

Węgiel Polski ostatnio bardzo chętnie kupiłem różnica kilka złotych na tonie to nie jest argument żeby kupować węgiel za wschodniej granicy.

 

 

 

Jak ustalili reporterzy „Czarno na białym” w wyniku dziennikarskiej prowokacji, firma Izdebskiego byłaby zainteresowania zakupieniem zboża importowanego z Ukrainy. - Proszę przyjechać, porozmawiam - odpowiedziała pracownica „Naszych Zbóż” na propozycję zakupu pięciuset ton pszenicy importowanej ze wschodu. Sam lider rolniczych związkowców twierdzi, że skupuje tylko zboża z naszego kraju.

 

Edytowano przez d___b

8bdb4a7a95566.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Co ty majaczysz człowieku ? żadnych PROW  -ów nie brałem . Cały sprzęt jak i ziemie kupiłem za własne pieniądze i żadne kredyty mnie nie cisną  .   Posiadam 55ha i 100 szt bydła na oborach i w zasadzie to mogę się pośmiać ,bo jak na razie jeszcze w branży mlecznej nie ma tragedii .

Ale nie jestem bydlakiem żeby nie rozumieć że jesteśmy okradani i jeśli chodzi o rolnictwo to sprawy idą w złym kierunku  . Nigdzie w żadnym poście nie pisałem tego co zmyśliłeś ignorancie za 5 gr .

Parobka zwolniłem i robię sam bo przy obecnych cenach nie mam wyjścia .Sąsiad który miał 2000 tucznika w cyklu zamkniętym i 170 ha - wywalił 4 ludzi i zlikwidował produkcję trzody , przechodzi na pobieranie dopłat .   :D

Wytrzymałem nie takie czasy to i to przetrzymam , najwyżej  zrobię 55 ha ugoru - albo oddam w dzierżawę ...z samej dopłaty spokojnie przeżyję i starczy dla rodziny .

Jak ty sikałeś w pieluchy to ja już waliłem u Niemca na oborach i budowach , więc mi nie tłumacz na czym polega europejskie rolnictwo i jak to było 20 lat temu na zachodzie .

Zwolniłeś parobka bo za drogo wychodzi a z drugiej strony możesz się pośmiać ?? Trochę to pokrętne. Ty jesteś ignorantem, przyznałeś się w końcu, że sam byłeś "parobkiem" u Niemca a z kogoś łacha drzesz że chce się dorobić na Zachodzie. Wyobraź sobie że Ja to Ty te 20 lat temu, wstyd Ci teraz że chciałeś wtedy czegoś więcej od życia ?? I Ty też zmyśliłeś wszystko o mnie. Chłopie, z takimi jak Ty się nie dyskutuje, mam nadzieję że myślisz to samo o mnie. Nara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Zwolniłeś parobka bo za drogo wychodzi a z drugiej strony możesz się pośmiać ?? Trochę to pokrętne. Ty jesteś ignorantem, przyznałeś się w końcu, że sam byłeś "parobkiem" u Niemca a z kogoś łacha drzesz że chce się dorobić na Zachodzie. Wyobraź sobie że Ja to Ty te 20 lat temu, wstyd Ci teraz że chciałeś wtedy czegoś więcej od życia ?? I Ty też zmyśliłeś wszystko o mnie. Chłopie, z takimi jak Ty się nie dyskutuje, mam nadzieję że myślisz to samo o mnie. Nara.

 

ale ty to w tamtych czasach to miales raj bo jak pojechales za granice i tam zarobiles to ile hektarow mogles wtedy kupic za te pieniadze zarobione bo ziemia byla za pol darmo a teraz wyjechac jak ma mlody czlowiek to na ile moze zarobic na 1 hektar bo trza dac z 80 tys skromnie za 1 ha to jak ma sie rozwinac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Jak bym miał dać 80 tys. za ha, to bym nigdy o rolnictwie nie pomyślał. Bo faktycznie nie byłoby szans rozwoju. Powiem więcej, jak by mi ktoś dał dziś 80 tys. to bym moje 12ha dawno sprzedał... Ale racja, jak w 2002 roku wyjeżdzałem do NL to 1ha pola kosztował 10 tys. w moich stronach, dziś ceny inne oczywiście. Mi chodzi tylko o to, że jak masz obiektywnie dyskutować z kimś, kto się z ciebie nabija, bo chcesz do czegoś dojść w ten sam sposób, jak On sam kiedyś dochodził. Czy to wstyd dla tego człowieka ?? Nie pojmuję ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Zwolniłeś parobka bo za drogo wychodzi a z drugiej strony możesz się pośmiać ?? Trochę to pokrętne.  

 Co jest pokrętne ?   tnę koszty i to ma być pokrętne ? Mnie robota nie śmierdzi i zrobię sam  a koleś który miał robotę pojedzie robić takim jak ty konkurencję  - głupi chłop nie jest i ma kilka fachów w rekach więc da sobie radę . Wysadzi takiego mądrale jak ty z siodła i tyle . :D

 

Tak byłem za parobka tylko ja szybko zrozumiałem ze to nie ma sensu i żadne pieniądze mi tego czasu nie zwrócą . Wole być parobkiem na swoim . 

W przeciwieństwie do ciebie nigdy nie srałem do własnego gniazda więc nie ma czego się wstydzić , mało tego solidaryzuje się z tymi co protestują  bo w obecnych czasach bez tego ani rusz . 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Mam już podać adres firmy żeby mógł o pracę się starać ?? Jak znam życie, to ma kilka fachów a żadnego konkretnego, zapewne najlepiej będzie mu tu wychodziło lizanie d*py, jak większości obecnych przyjezdnych chapaczy. Strasznię się boję o posadę, Ty to potrafisz człowieka rozśmieszyć.

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Bo ja tak naprawdę jestem zabawny gość  i do tego szczęśliwy bo robię to co lubię .

Nic nie ma złego w tym co robisz , problem w tym co ty tu za brednie  wypisujesz .  


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Nie sil się leszczu . Siedzisz całymi dniami na af to raczej nie za bardzo z tą robotą u ciebie'' chapaczu ''?

  • Like 1

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Kozulek, ty potrafisz na argumenty odpowiadać, jakiś link z danymi wkleić na poparcie tezy czy tylko od "leszczy" i głupców wyzywać? Może to dziwne standardy, ale jak chcesz dyskusji to prowadź ją na poziomie. Chcesz zbić nasze argumenty i nas ośmieszyć to dawaj linki dla potwierdzenia Twoich teorii. Tylko tyle od Ciebie oczekujemy.

I trochę grzeczniej pisz, Twoimi dziećmi nie jesteśmy.


ale ty to w tamtych czasach to miales raj bo jak pojechales za granice i tam zarobiles to ile hektarow mogles wtedy kupic za te pieniadze zarobione bo ziemia byla za pol darmo a teraz wyjechac jak ma mlody czlowiek to na ile moze zarobic na 1 hektar bo trza dac z 80 tys skromnie za 1 ha to jak ma sie rozwinac

 

Raj? Pomyśl trochę logicznie, dlaczego w latach 90 ziemia była za grosze a ludzie ze wsi uciekali. Ty też byś uciekał gdzie się da oby tylko na roli nie zostać więc i tak byś nic nie zrobił mając nawet ziemię za grosze.

 

I odpowiedz, skoro nie masz szans rozwoju to po groma chcesz być rolnikiem i w każdym temacie płaczesz, że ziemia droga i nie możesz się rozwijać.

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie sil się leszczu . Siedzisz całymi dniami na af to raczej nie za bardzo z tą robotą u ciebie'' chapaczu ''?

Dosłownie, całymi dniami. Nawet po ciężkim dniu pracy zakończonym o 1 w nocy, chwilę przed snem sprawdzam pocztę, otwieram powiadomienia z AF a tam kaszlak79. I tak codziennie. To nie jest normalne ani u rolnika wielkoobszarowego ani u 12 hektarowego pracującego na etacie. Chyba że jest klozetowym a za premię kupił tableta i w czasie pracy pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj