marcianjargit

STRAJKI ROLNIKOW

Polecane posty

marti1980    31

Krasus,skad ty zes sie wziol to ja niewiem.Zadko sie tu udzielam ale takie pierdoly jak ty czasem piszesz to szkoda gadac.Nie mowie ze w niczym niemasz racji ale czasem warto pomyslec zanim sie cos napisze.Pisze z tabletu wiec przepraszam za brak polskich znakow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

zamiast tych wykladow z historii proponuje wrocic do tematu, o ile jest jeszcze o czym pisać, rolnicy zesli z drog i pewnie już na nie nie wroca, wiosna idzie, mało kto będzie miał czas stać na drodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mietek86    4

Ot pytanie... gdzie my polaki się podziać mamy... 

 

My musimy być tu i być patriotami walczyc o swoje i nie poddawać się nie o taką Polskę nasi  dziadkowie walczyli a tu co szogun bredzi od  rzeczy że to są złote czasy a ponad połowa polaków żyje w ubóstwie on tylko na krześle potrafi stać o opowiadać głupoty .Polska dla polaków>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

zgadzam się z przedmówcą (@nightmare) - jak dla mnie temat do zamknięcia bo znów zaraz będzie o sb'kach, żydach czy innym aktywie PSL'u...

Edytowano przez ziomster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Żeby było bardziej kolorowo i multi-kulti sprowadźcie sobie jeszcze islamistów przecież jesteśmy tak tolerancyjni że i dla nich znajdzie się miejsce. Kiedy podetną gardła waszym rodziną tępym scyzorykiem pewnie staniecie w obronie ich tradycji wszakże jesteście tolerancyjni.

Tolerancja to nie akceptacja, poza tym, pomimo wszystko, stawianie znaku równości pomiędzy islamskimi ekstremistami a jakimkolwiek innym narodem jest co najmniej nietaktem.

 

Dlatego zaproponowałem abyś pomyślał jakie zdanie na ten temat mieli twoi przodkowie, na temat bluźnierstw o Polsce. Właśnie po to co byś mnie nie uznał za mądralę który zjadł wszystkie rozumy.

 

 

EDIT:

Skoro już masz wyrobione zdanie na ten temat i potrafisz tak pięknie w kilku słowach je zilustrować, więc aby nie być internetowym gołodupcem wstań przy stole rodzinnym, albo po wieczornej mszy pod kościołem wypowiedz słowa że Polska to sztuczny twór, który nie ma racji bytu najlepiej na rzecz do wyboru: niemiec, żydów, ruskich itd. Bo rozumiem że nie wstydzisz się swojego zdania i bijąc się w pierś jesteś przekonany że masz rację.

 

Nie oczekuję odpowiedzi na ten post od jednego jak i drugiego. Odpowiedzi udzielcie samym sobie myślach.

Sam idź pod kościół ze swoimi kalumniami.

 

zamiast tych wykladow z historii proponuje wrocic do tematu, o ile jest jeszcze o czym pisać, rolnicy zesli z drog i pewnie już na nie nie wroca, wiosna idzie, mało kto będzie miał czas stać na drodze.

Dokładnie, temat zeszedł na wywody polityczno-ideologiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 Dzisiaj rolnik musi mieć wpływ na przemysł produkujący dla rolnictwa i na przemysł przetwarzający produkty rolne wraz z handlem. My nie wychodzimy na zewnątrz naszych gospodarstw ale na nasze podwórka zaczynają wchodzić wielkie korporacje i jeśli nic sie nie zmieni w mentalności rolników to możemy już zwijać manatki bo strajki tu nic nie pomogą.

 

Pomiń Izdebskiego, zobacz postulaty zachodniopomorskiej RI 

http://protestrolnikow.pl/konstytucja-rp-podstawa-ustroju-rolnego-panstwa-jest-gospodarstwo-rodzinne/

 

Widzisz różnicę? One mówią to co ty.

 

 

 

Nie liczcie ze ktoś coś nam da, albo sie organizujemy i działamy wspólnie we własnym interesie albo ludzie pokroju Izdebskiego i innych dupków będa nami ulice zamiatać.

 

Organizować się w co? w grupy? Bez rynków? Walczmy o rynki, walczmy o sprzedaż bezpośrednią, ale nie tą proponowaną przez rząd

Walczmy o Izby Rolnicze? Zlikwidujmy izby rolnicze, bo one zawsze będą powiązane z rządem. Twórzmy związki zawodowe, aby one walczyły. I nie o takie jak np. kółka. Które zawsze grają jak im min zagra. 

Naszym problemem jest brak liderów, gdyż ci którzy są , są <cenzura>. 

Mentalności rolników nie zmienisz szybko, możesz uczyć młodych, dzisiejszych 15-16 latków. I mieć nadzieję że nie zepsuje ich pycha i arogancja "władzy".

Mówisz że strajki nic nie pomogą? Od 2007r proszę ANR o dzierżawę. Grunt przez płot. Duży. I odpowiedź pada nie bo nie, albo wcale nie odpisywali. Dzięki protestowi w zach-pom, anr wystawił ziemię do przetargu. Ba , znalazło się nawet dodatkowe kilkaset ha do dzierżawy w powiecie. A wcześniej nie było. Wywalczyło to kilkaset osób . Nie było by to możliwe gdybyśmy nie byli zwarci, nie mieli lidera któremu można zaufać. Wiele osób wcześniej mówiło po co to robicie, przecież to nic nie da, i tak nic nie ugracie. Tak samo mówią dziś, gdy chcemy odzyskać rynki wewnętrzne, uwolnić sprzedaż bezpośrednią. Nie da się? Mówimy SPRAWDZAM

Nie da się rozmawiać z nieRZĄDEM, bez związków zawodowych. Więc jeśli nie chcemy być pominięci musimy się JEDNOCZYĆ i tworzyć własne struktury. Z własnymi ludźmi którym możemy zaufać.

Bo inaczej ..... , ..... i kamieni kupa.

nightmare, w 08 Mar 2015 - 18:52, powiedział:snapback.png

zamiast tych wykladow z historii proponuje wrocic do tematu, o ile jest jeszcze o czym pisać, rolnicy zesli z drog i pewnie już na nie nie wroca, wiosna idzie, mało kto będzie miał czas stać na drodze.

 

Zostawcie media mainstremowe , to się dowiecie że PROTEST TRWA, rolnicy stoją pod kancelarią premiera dalej, tylko izdebski zwinął mandżur

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

No popatrz, a jeszcze paręnaście dni temu Pan Izdebski był drugi po Bogu w tym temacie. Nie udało mu sie nic dla siebie ugrać, to olał rolników-biedaków... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Moim zdaniem Izby Rolnicze są (przynajmniej teoretycznie) siłą, która może mieć wpływ zarówno na rynek, jak i na ustawy i regulacje dotyczące rolnictwa. Nie mają i nie będą mieć, jeśli pozostaną w tej formie i składzie, w których są obecnie. Mamy możliwość to zmienić i tylko od nas zależy, czy to zrobimy. 

Sam postanowiłem kandydować i mam pełną świadomość tego, że sam nie zdziałam nic, ale nie jestem przecież jedynym rolnikiem, któremu na zmianach zależy! 

Stańmy do tych wyborów i jak kolega wcześniej napisał zacznijmy SPRAWDZAć! 

Możemy po raz kolejny tę szansę przespać, następna będzie za 4 lata, ale jeśli teraz wybierzemy naszych przedstawicieli i oni pokażą siłę, która za nimi stoi, to mamy realną szansę na zmiany w interesie nas wszystkich.

Nasz ruch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No popatrz, a jeszcze paręnaście dni temu Pan Izdebski był drugi po Bogu w tym temacie. Nie udało mu sie nic dla siebie ugrać, to olał rolników-biedaków... :P

Nasłuchałeś się głupot w TV i pleciesz trzy po trzy. Ja mieszkam nie daleko Izdebskiego i myślisz że byłem na strajku aby on coś osiągnął dla siebie? Doskonale wiedziałem że koleś ma w tym interes ale przy załatwianiu jego interesów można było załatwić sprawy nasze - rolników. A że większość podejście do sprawy ma takie jak ty (może ogłupiła ich telewizja) to wyszło co wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@damianzbr. Co można było załatwić? 

 

Problem izdebskiego, czy może z Izdebskim jest jeden. Podlasie się paliło i on to wykorzystał. Wykorzystał was. Wyjazd traktorami do stolicy, ten z początku lutego miał spuścić powietrze, i spuścił. Co dał? Nic. Znaki na wlocie. Dziś działanie w stylu Leppera się nie sprawdzi. Nie te czasy. W stolicy p.
Sławek latał jak poparzony, non stop z tel przy uchu. Jak coś szło nie po jego myśli wściekał się, wykonywał tel i już uśmiechnięty i działał. Instrukcje działały? Organizował miasteczko na 1000 osób a było w nim jego ludzi max 30, a w większości 1. Parcie na szkło miał wielkie. Hasła też. Siły brak.
Nienaturalnie rozrósł się medialnie. Liczył się tylko SI. A Wyobraź sobie że namiot OPZZ był stale zamknięty. Od początku do końca. To już większa robotę wykonał Rybak. 

 

Postulaty spisane tak aby można było je medialnie ośmieszyć. I robiły to każde media. Amatorka. Porównania do śp. Leppera ? Bez przesady. Nie ta liga.

 

Problemy mamy takie same, w każdym regionie. Ale co da walka o odszk za dziki za zeszły rok, jeśli dziś dziki znów wejdą? Za rok znowu protest? 1 postulatem powinna być zmiana prawa łowieckiego

Nie krytykuję rolników, lecz organizatora. Był cholernie sztuczny. Tych waszych dwóch co byli jesienią w programie na polu w tvp, gdzie wyzwiska latały -gruby i chudy, Oni gadali szczerze. Na nich trzeba było się oprzeć. Była by amatorka? Być może, ale wytworzylibyście liderów. Dziś popełnili by błędy, aby jutro wiedzieć jak działać. A tak śmietankę spił Sławek. 

mówisz:

ale przy załatwianiu jego interesów można było załatwić sprawy nasze - rolników.

 

Bzdura. Sprawy rolników mają załatwiać rolnicy, bo inaczej będzie jak było. Posłuchaj co mówił Wasz lider. Ja Sławomir. Ja wam mówię. Ja zrobię w warszawie jesień sredniowiecza. Nie MY. Lider ma być mądry, ma nie rzucać hasłami bez pokrycia- słynne 100 000 ludzi na marszu, a było 2?3tys
U was musiał być naprawdę sajgon że nabraliście się na to. 

Miasteczko trwa. Zapraszamy. 

 

ps. poczekajcie aż komendy zaczną wezwania za blokowanie przynosić. Wtedy będzie się działo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Był słabym i sztucznym liderem, no i ja się z tym zgadzam. Nie chciałem o nim rozmawiać bo różne poglądy na jego temat się pojawiają. Twierdzę że rolnicy zawalili na całej linii. Miało być 100 tyś a było ile było. Jeśli manifestacja urosła by do takich rozmiarów żaden Izdebski nie byłby nam do niczego potrzebny, ani sensowne postulaty. Ludzie inni - robotnicy/pracownicy wyszliby też na ulice i wtedy byłaby szansa że między innymi za rok nie rozprzedadzą naszej Polskiej ziemi zaczynając w pierwszeństwie od was z zachodu.  

 

,,Bzdura. Sprawy rolników mają załatwiać rolnicy, bo inaczej będzie jak było'' świetne zdanie, widzisz mamy takie same poglądy, tylko uważam że Izdebski swoją gierką mógł uruchomić machinę która dużo by zmieniła a później jego samego wchłonęła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ziemie to i tak rozkupuja nasi oligarchowie rolnicy ze maly i sredni rolnik nic ziemi nie moze przez takich kupic to co mamy strajkowac by ci co maja duzo ziemi jeszcze wiecej sie opchali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Nasłuchałeś się głupot w TV i pleciesz trzy po trzy. Ja mieszkam nie daleko Izdebskiego i myślisz że byłem na strajku aby on coś osiągnął dla siebie? Doskonale wiedziałem że koleś ma w tym interes ale przy załatwianiu jego interesów można było załatwić sprawy nasze - rolników. A że większość podejście do sprawy ma takie jak ty (może ogłupiła ich telewizja) to wyszło co wyszło.

 

No i co że mieszkasz, wódkę z nim pijesz ?? Zaprzeczysz że częśc udzielających się w temacie miała go za swojego guru ?? Byłeś na strajku bo miałeś jakieś tam swoje powody, Pan Izdebski tam był, bo oficjalnie miał reprezentować interesy takich jak Ty, tymczasem okazało się inaczej. Jeśli nie zaufałeś mu Ty, to jednak zaufało mu wielu innych, tymczasem wyszło na to, że Pan Izdebski nie mogąc załatwić swoich spraw olał wasze sprawy. I gdzie jego szczere intencje i oddanie sprawie ?? Na miejscu ludzi, którzy mu zaufali (a takich nie brakuje) czułbym się oszukany. Tak właśnie ludzie ulegają manipulacji.

 

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Oczywiście sprawdzam jak głosują osoby na które głosowałem ale bardziej  mnie interesują ustawy.

IR moim zdaniem są nie potrzebne. Osoby w IR są powiązane z PSL a PSL to jedno wielkie "bagno pokryte mułem" gdzie liczy się tylko kasa i posadki.

 

Podaję przykład ustawy o Prawie Łowieckim które powinno być załatwione w tydzień.

http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/PrzebiegProc.xsp?id=2601E4A3CC653E23C1257DFD0045F98D

a to Jest tzw. "ustawa o sześciolatkach" która trafiła do kosza po pierwszym czytaniu.

http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/PrzebiegProc.xsp?id=816DCB8ED981F6D1C1257DF100269357

 

 

Dla mnie sama ustawa zawiera błędy, nie jest jest przejrzysta i więcej będzie w niej papirologi niż samego pożytku.

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Ciekawe. SLD , Palikoty i PIS poparli projekt o sześciolatkach.Analizując to  głosowanie to mam wrażenie że PO to taki dzisiejszy PZPR-owski betonik. 


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Z rolnictwem żaden ale ciekawie jest czasem tam zajrzeć i przeanalizować ustawy związane z rolnictwem i nie tylko.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Większy ma to związek z rolnictwem niż posyłanie bądź nie 6-ścio latków do szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Widzisz chłopie nawet nie obejrzysz  a do komentarzy pierwszy . Szkoda takich ludzi co nie wiedzą co w trawie piszczy a klepią co do łba przyjdzie .   


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Ty za to wiesz wszystko, bo twoja zapadła wieś jest wyznacznikiem tego, co piszczy w trawie u przeciętnego rolnika w Polsce. Jęczycie tutaj jak ciężko, a w innych tematach wciąż że ziemia po 30 tys. to okazja życia, ceny dzierżaw po 1.5 tys. są jeszcze niskie a w ogóle ludzie czekają na nowy PROW, bo można nabrać maszyn i budynki modernizować. Poczytaj trochę co się dzieje na całym forum, jakoś tej waszej wielkiej biedy nie widać. No chyba że ludzie piszą dla jaj sobie.

Jest napisane w tytule filmu że to spotkanie min. Sawickiego z rolnikiami. Czyli minister rolnictwa i ludzie, którzy się nim trudnią. A o czym to niby jest ??

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj