marcianjargit

STRAJKI ROLNIKOW

Polecane posty

warchest    253

dlaczego chca zniszczyc male gospodarstwa do 30 ha na rzecz tych wielkich ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tormelinda    0

Właśnie Sawicki przedstawił w Polsat News w Gościu Wydarzeń jak to dobrze jest rolnikom w Polsce i jak on sam dużo wnosi w rozwój rolnictwa.

Gdzie on te bajki czyta ,że potem opowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

zalezy jakim rolnikom jest dobrze bo tym wielkim to sie zyje dobrze i nie zaprzeczajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

dlaczego chca zniszczyc male gospodarstwa do 30 ha na rzecz tych wielkich ?

 

 

Ale jak niszczą te małe i kto? Rząd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Tu bym się nie zgodził. Gospodarstwa ponad 75 ha zaczną tracić na rzecz tych mniejszych. Przykładem obniżenie progów hektarowych w ONW  . Gospodarstwo 25 ha niczego nie traci, zaś 200 ha traci ponad połowę dotychczasowych wypłat. Inne dopłaty najkorzystniejsze do 30 ha, powyżej wykluczenie lub zmniejszenie. Tak naprawdę to ilośc hektarów decyduje o koszcie prowadzenia gospodarstwa. Masz hektarów 30 , potrzebujesz np. 30 ton nawozu , a jak masz ha 200 to potrzebujesz 200 ton nawozu. Tu matematyka jest bezradna i na to samo wychodzi. Preferencje dla większych gospodarstw to oszczędności w paliwie, czasie obróbki ,wykorzystaniu maszyn  i możliwości sprzedaży np. zbóż hurtowo pod warunkiem ,że ten większy ma pole w jednym kawałku i w ogóle produkuje coś na rynek.

Na sprzedaż hurtową jest rada - łączyć się z sąsiadami , nawet z sąsiednich wsi. Nawet KRUS wyższy  bo powiększony o składkę zdrowotną  od hektarów przeliczeniowych płaci ten co ma więcej hektarów. Nie jest istotne ile kto ma hektarów lecz jak nimi zarządza. Jeśli jest to 10 ha to mogą to być warzywa, ślimaki, kwiaty lub króliki . To tez może być biznes w normalnym czasie , a nie tak zwariowanym jak dzisiaj. Naprawdę nie ma recepty na to kto ma lepiej a kto gorzej. Lepiej oczywiście być dyrektorem banku niż rolnikiem. Dlatego żydzi w Polsce zazwyczaj nie chcą pracować na roli. Po prostu roli nie da się oszukać , ale rolnika tak. Sam mam grunty  które w 90 % stanowią VI klasę żwirowej gleby. Patrząc z boku , raczej żadnych szans na sukces  w uprawie zbóż nie mam . A jednak plony przekraczają 6 ton , trzykrotnie więcej niż sąsiedzi. To tylko pomysł i technologia w co moi sąsiedzi uwierzyć nie chcą. Miłe jest jednak , że nieśmiało zaczynają próbować. I o to chodzi. W nowych naborach , w programach rolno-środowiskowych będzie można się wykazać. Super dopłaty do trzody i bydła na zachowanie gatunku. tam trzeba szukać nowych możliwości. Pamiętajcie, inwestuje się kiedy jest źle , a kiedy czasy się poprawią na lepsze będziemy zbierać profity. Oto nasze zboża z VI klasy.

post-27529-0-43102200-1424904049_thumb.jpg

post-27529-0-76321600-1424904061_thumb.jpg

post-27529-0-54511500-1424904094_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Kolega ziomster opisuje jakie to jego gospodarstwo jest dochodowe i jaki to On doświadczony. Tylko w tym temacie zapomniał napisać że bawi się w gospodarowanie trzeci czy czwarty rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

kolega ereksio chyba szóstej klasy ziemi nie widział.albo ktoś ma klasę szóstą za kasę zrobioną a w realu jest czwórka.Niby jest tak źle a u nas na przetargach istna walka o grunty ,czy to o kupno czy dzierżawę.Ceny dzierzaw na przetargach osiągają 3-4 tony pszenicy z ha

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Vi klasę gleby  widzę codziennie bo innej nie ma chyba że na łąkach. Niedowiarkom potrzeba dowodu , wiec zamieszczam zdjęcie z wykopu pod silos. Nie chodzi mi o silos ale o profil glebowy.

post-27529-0-16036300-1424955124_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520

U mnie sa dobre gleby ale niedaleko jest troche VI kl. to kukurydzy mokrej namłucili 3,4 tony z hektara ,te twoje klasy są dobre do podatku ,napisz gdzie mieszkasz to podjade jak pojade na wczasy nad morze ,bo u was żniwa póżniej jak u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Jak jest woda to se można i na 6 klasie pszenice siać. A jak sucho a sucho jest w 90% to d*pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

co jak co ale RN to jedyna grupa która jeszcze chce coś dla polski dobrego


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Wychodzi na to ze tylko RN bedzie dbal o suwerennosc Polski. inne partie maja wszysto w d*pie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Tez nie lubię RN ale w dużo mierze muszę się zgodzić z Panem Maranem.

Dla mnie Prezydenta nie powinno być tylko powinniśmy wybierać premiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Jak pójdziecie zagłosować na którąkolwiek partie która obecnie jest w Sejmie to potem nie miejcie pretensji że źle w kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Masz do wyboru Korwina z partii KORWiN, Jacka Wilka z partii KNP oraz tego gościa od Narodowców. Dobrze mówi Wilk w sprawie polityki zagranicznej - współpracować w bloku środkowym i wyjść z wpływów Niemiec, przestać papugować po innych np po USA i nawiązać współpracę z Chinami. 

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

co jak co ale RN to jedyna grupa która jeszcze chce coś dla polski dobrego

I z tego powodu w wolnych wyborach nie zdobywa nawet 2%?? Idąc twoim tokiem rozumowania, 98% głosujących chce tylko źle dla własnego kraju. Umówili się co do oddawanych głosów czy obce agentury ich przekupiły ??

 

Jak pójdziecie zagłosować na którąkolwiek partie która obecnie jest w Sejmie to potem nie miejcie pretensji że źle w kraju.

Dokładnie. Ja głosowałem i pretensji nie mam.

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj