marcianjargit

STRAJKI ROLNIKOW

Polecane posty

Kuba1212    14

Za dużo gospodarstw to my mamy na papierze. U mnie na ulicy prawie każdy oddawał mleko jeszcze 10 lat temu. teraz zostało nas 2. na 20 gospodarstw. W całej miejscowości ten stosunek jest większy. Kiedyś liczyliśmy to rolników liczących się w mojej miejscowości było może z 20-30 na 900 osób. Wsie stają się miasteczkami, zostaje wielu "rolników" tylko z nazwy, bo mają ziemie. Z ojcem i bratem mamy na własność lub umowę około 10ha, pozostałe 10 to dzierżawy na gębę na które dopłat nie bierzemy. W skali kraju jest to bardzo znaczny procent "gospodarstw" .  Te dopłaty są wiec w wielkiej ilości przejadane.


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta. Eksport na zachód mamy ograniczony ponieważ np. w Niemczech nikt nieweźmie towaru ze znaczkiem PL, możemy ewentualnie wyeksportować trochę połproduktów. Eksport na wschód mamy zablokowany ponieważ nasi politycy o to zadbali. W Polsce możemy sprzedawać w cenach rynkowych, które są równe lub poniżej kosztów produkcji ponieważ konkurujemy z towarami z importu, które są dotowane.

Jednak wedłóg "specjalistów" min. tych na forum jest super, a wzrost dochodów na wsi notowany jest co rok. Dla rozrywki urządzamy sobie protesty. Śmiać się, czy płakać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

niestety przeciętnego Polaka nie stać na kupno czegoś ze znaczkiem PL jeśli na półce leży podobny ale tańszy produkt z importu (nie jestem przekonany czy tylko dotacje tworzą róznicę w cenie). 

 

jaki udział w eksporcie polskiej żywności ma Rosja?

 

edit:

http://www.forbes.pl/eksport-bije-rekordy-mimo-embarga,artykuly,188983,1,1.html 

 

w necie wyczytałem że największym importerem polskiej żywności są Niemcy - to co oni z tym produktami robią @agrofarm2008? 

Edytowano przez ziomster
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Nie dotacje a udziały rolników w tamtejszych zakładach. Dostają kasę z zysku. Dotacje swoją drogą... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

ziomster, moje wypowiedzi które dla ciebie są tylko insynuacjami znajdują oparcie w faktach a te czasami są bardzo niewygodne. W przeciwieństwie do ciebie ja ten test zdałem, a tobie się tylko zdawało. Poczytaj dzisiejszą wypowiedź P. Karola Modzelewskiego na temat kredytów we frankach. Następnie , wróć do moich wypowiedzi w tym temacie pisanych na agrofoto dużo wcześniej .   Jak widzisz , niektórym zajęło to sporo czasu zanim zrozumieli ,że banki nie miały wcale franków szwajcarskich które rzekomo pożyczały . Miały wyłącznie złotówki i przeliczniki. Podobnie  w wielu innych sprawach , zanim to ogarniesz , minie sporo czasu. Kiedyś na studiach, na Politechnice Gdańskiej na wydziale elektroniki nauczano przez pierwsze trzy semestry ekonomii. Matematyki, fizyki i elektroniki po 2 godziny tygodniowo ale ekonomii politycznej socjalizmu po 10,  a w trzecim semestrze   ekonomii politycznej kapitalizmu po 8 godzin w tygodniu. Nie wiem do dziś,  czemu to miało służyć skoro cały ten Oskar Lange i jego ekonomia po pierwszym roku studiów dostała w łeb za sprawą wydarzeń sierpniowych. Podobnie twoje teorie. Jeśli rolnik produkuje już po kosztach, bądź nie otrzymuje za swoje towary tyle ile włożył w ich wyprodukowanie , a ty każesz mu ciąć koszty to co ma zrobić ? Ma przestać karmić krowy, doić je ręcznie czy lać wodę do mleka i je rozcieńczać?  Przykład takiego molocha jak General Motors który parę lat temu wykazywał corocznie straty i przykład rolnika który za swoje towary otrzymał mniej niż włożył w ich produkcje nie jest taki sam. Dziwnym trafem GM mógł funkcjonować na stratach przez lata , zaś rolnika komornik zlicytuje w trzy miesiące. Przykład z naszego podwórka. Kopalnia robi straty za sprawa nietrafionych inwestycji prezesa zarządu. Komornik nie ingeruje. Niepolski rząd ogłasza pomoc dla ewidentnego bankruta 2,3 mld złotych. Jak to się ma do podwórka rolnika? Jak tego nie pojmujesz, to zamilcz, bo to nie są te same zasady rynkowe lecz ręczne sterowanie gospodarką i losami ludzi.

post-27529-0-21110400-1424801442_thumb.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niestety przeciętnego Polaka nie stać na kupno czegoś ze znaczkiem PL jeśli na półce leży podobny ale tańszy produkt z importu (nie jestem przekonany czy tylko dotacje tworzą róznicę w cenie). 

 

jaki udział w eksporcie polskiej żywności ma Rosja?

 

edit:

http://www.forbes.pl/eksport-bije-rekordy-mimo-embarga,artykuly,188983,1,1.html 

 

w necie wyczytałem że największym importerem polskiej żywności są Niemcy - to co oni z tym produktami robią @agrofarm2008? 

 

Za dużo siedzisz w necie.

Niemcy biorą od nas półprodukty i o dziwo eksport przynosi nam większy zysk niż sprzedaż na własnym rynku. (na przykładzie mojej OSM). Możesz wytłumaczyć jak to jest skoro ich rolnicy potrafią wyprodukować taniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

o kredytach nie będę z tobą dyskutował bo nigdy żadnego nie miałem - wszystko co mam kupione za oszczędności (taka rodzinna tradycja).

 

GM mogło funkcjonowac mimo straty bo dokładali do tego jego właściciele, kiedy przestali firma zbankrutowała. Potem koncern przejął Departament Skarbu USA  (thanks to wikipedia)

To samo powino się stać z gospodarstwem - jeśli przez dłuższy czas właściciel nie ma środków na prowadzenie działalności to gasi światło albo próbuje sprzedać (w obecnej sytuacji nie będzie musiał długo czekać na chętnego). 

A propos naszego podwórka - rząd nie podejmuje "rozsądnych" kroków zapewne szantażowany najazdem górników na warszawę :) Fajnie że zgadzamy się że takiego bankruta (nieważne czy powodem są nietrafione decyzje zarządu, przerost zatrudnienia czy górnicze przywileje) należałoby od razu zlicytować żebym ani ja ani ty nie partycypował w tych 2,3 mld złotych dotacji...  

 

@agrofarm2008 no to skrzyknij sie z kolegami wykupcie albo załóżcie firmę która będzie twoje produkty przerabiać na półprodukty i sprzedawać z zyskiem za granicą (a ty jako współwłaściciel co roku będziesz sobie wypłacał dywidende) - to już jest jakiś plan:) Byc może produkcja niemieckich rolników jest zbyt mała żeby zaspokoić potrzeby konsumentów (Niemcy mają dwa razy więcej ludności i "tylko" ok 15% większą powierzchnie, nie chce mi się szukać relacji w gruntach rolnych) i dlatego ratują się importem? może tak być?

 

ciekawe statystyki o frankowiczach:

http://get.wp.tv/?f=2894945.1424694394396.h.mp4&rnd=0

Edytowano przez ziomster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

 

Sprawa jest prosta.

No właśnie nie jest bo ...

 

Eksport na zachód mamy ograniczony ponieważ np. w Niemczech nikt nieweźmie towaru ze znaczkiem PL, możemy ewentualnie wyeksportować trochę połproduktów.

Nikt nie weźmie przetworzonego produktu rolnego ze znaczkiem PL bo go nie ma. Jeśli się mylę, proszę wymienić choć jeden tzw. hit eksportowy, będący typowo polskim produktem żywnościowym powszechnie znanym w Europie. Podobno mamy wyjątkową kiełbasę, ale nie widziałem żeby się nią zajadali np. w Niemczech. Co do półproduktów, niestety ich producenci są bardziej zorganizowani na Zachodzie Europy. My możemy konkurować ceną.

 

Eksport na wschód mamy zablokowany ponieważ nasi politycy o to zadbali.

Po części nasi politycy. Embargo na kolejne produkty rolne z Polski to także efekt sankcji nakładanych przez całą UE na Rosję. Czemu Polska ?? Bo nie ma lepszej metody żeby kraje nowej i starej Unii skłócić ze sobą. Oprócz tego, wystarczy prześledzić historię żeby dojść do wniosku że różnie to bywało z tą Rosją. To nie pierwszy raz jak Rosja strzela focha na naszą żywność. Poza tym jak by nie było, jawnie poparliśmy Ukrainę w tym konflikcie, i to nie było nam potrzebne. Jakkolwiek by nie było, kraje Wschodu Unii Europejskiej się boją, np. Litwa planuje wprowadzić znowu regularny pobór do wojska z związku z kryzysem na Ukrainie. Nasze rolnictwo dostaje przez to wszystko rykoszetem, ale próbując ugłaskać Pana Putina, w przyszłości możemy stracić o wiele więcej niż nie sprzedane sery czy jabłka. Czy naprawdę po tym wszystkim co się ostatnio stało, cześć forumowiczów widzi u Rosji wciąż tylko dobrego kontrahenta do handlu ?? Ludzie, 1000km w prostej linii od naszych granic toczy się wojna.

 

W Polsce możemy sprzedawać w cenach rynkowych, które są równe lub poniżej kosztów produkcji ponieważ konkurujemy z towarami z importu, które są dotowane.

Nasze towary są też dotowane. Co do kosztów produkcji, zostało już ustalone w tym temacie jak to jest z mlekiem (1zł/1litr) natomiast w przypadku trzody padają wciąż różne sumy, jak był żywiec po 3,5 zł to był krzyk, że to są koszty produkcji. Teraz czytam że raz 4zł, raz 5zł... Ktoś da miarodajną odpowiedź ??

 

Jednak wedłóg "specjalistów" min. tych na forum jest super,

Proszę przytoczyć, kto z twoich oponentów coś takiego napisał w tym temacie.

 

a wzrost dochodów na wsi notowany jest co rok.

j.w. kto coś takiego napisał ??

 

Dla rozrywki urządzamy sobie protesty.

Cześć na pewno, np. co tam robi Renata Beger ??

 

Śmiać się, czy płakać?

Nie jest kolorowo, ale na pewno nie popadać w skrajne emocje.

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

@agrofarm2008 no to skrzyknij sie z kolegami wykupcie albo załóżcie firmę która będzie twoje produkty przerabiać na półprodukty i sprzedawać z zyskiem za granicą (a ty jako współwłaściciel co roku będziesz sobie wypłacał dywidende) - to już jest jakiś plan:) Byc może produkcja niemieckich rolników jest zbyt mała żeby zaspokoić potrzeby konsumentów (Niemcy mają dwa razy więcej ludności i "tylko" ok 15% większą powierzchnie, nie chce mi się szukać relacji w gruntach rolnych) i dlatego ratują się importem? może tak być?

Mało uważnie czytasz.

Chyba wiesz co znaczy skrót OSM.

Nie pisałem, że bez problemu można eksportować półprodukt, tylko że ewentualnie półprodukt. Półprodukt to mniejszy zysk niż produkt gotowy naogół.

Skoro mają za małom produkcję to czemu zalewają nasz rynek?

Pytanie brzmiało

 

Niemcy biorą od nas półprodukty i o dziwo eksport przynosi nam większy zysk niż sprzedaż na własnym rynku. (na przykładzie mojej OSM). Możesz wytłumaczyć jak to jest skoro ich rolnicy potrafią wyprodukować taniej?

Odpowiedz z sensem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

ale co mam ci wytłumaczyć? dlaczego twoje OSM kupuje od Ciebie a nie od Niemców którzy produkują taniej?

 

może koszt transportu robi różnice? może zachodni dostawcy są za daleko? może twoje OSM ma bardzo duże wahania produkcji i woli pogrywać sobie z wami niż wejść w duży kontrakt z zachodem obwarowany klauzulami? a może siedzą w zarządzie lokalni patrioci, którzy działają na szkodę spółki? nie wiem, nie znam sytuacji twojej osm...  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 

 

@agrofarm2008 no to skrzyknij sie z kolegami wykupcie albo załóżcie firmę która będzie twoje produkty przerabiać na półprodukty i sprzedawać z zyskiem za granicą  

 

 

A wiesz co to Spółdzielnia Mleczarska i kto jet jej właścicielem i założycielem ? Kto płaci udziały w tej firmie ? 

70 % mleczarni w tym kraju jest własnością rolników ,więc kogo jeszcze mamy wykupić ? hurtownie ? markety ? skąd mamy brać na to środki jak opłacalność pod kreską ? 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

Napisz takie zapytanie do tego instytu. Weźcie sobie zaluzcie temat o Żydach i tam wylewajcie swoje żale.

Marko-kolo no faktycznie może trzeba było o tym myśleć jak była "prosperita"

Edytowano przez ziomster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Ale to z daleka widać na co idzie kasa państwowa a na co nie.... krytykować polaków tylko można. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

Takich jak wy to jest nawet za co;)
napisz dobry scenariusz i ty kasę dostaniesz..sam pójdę na twój film.

Edytowano przez ziomster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu    11

Dlaczego pic na wodę? Ja swój biznesplan realizuję konsekwentnie, pieniądze mam odłożone na dalsze funkcjonowanie nawet przy roku gdzie wyjdę na zero albo będę musiał dołożyć. Co w tym takiego jest, że filozofie muszą się nad tym pochylać?

 

Tak czytam te twoje teksty i wpadam w depresje. Czuje się jak "frajer". Ja bardzo chętnie i pewnie wielu kolegów z tego forum także obejrzało by to twoje gospodarstwo, tą "trzecią Japonię" . Morze byśmy coś podpatrzyli. Doradził byś nam ale konkretnie jak inwestować gdzie szukać oszczędności , z czego odkładać te pieniądze skoro sam piszesz że też wychodzisz na zero albo dokładasz. A morze jesteś tylko zwykłym bajarzem-teoretykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

A może TY jesteś żydem? Jak z fujarko u Ciebie?

 

Żona bardzo zadowolona

 

Niestety jestem polakiem - pisze niestety bo muszę się wstydzić za taki ciemnogród jaki TY prezentujesz. Przez takich jak TY Polska zawsze będzie uważana za europejską i światową wieś. Jedna rzecz mnie tylko pociesza - wy jesteście na wymarciu a młode pokolenie dobrze rokuje bo chce współpracować a nie dzielić. Może jeszcze zobaczę co to naprawdę znaczy "Polak potrafi" (@ereksio you know what i mean;))

 

A w związku z tym że poziomem kultury który tutaj niektórzy prezentują strasznie obrzydziliście mi przebywanie w tym temacie, oraz tym że przyszła wiosna i "pseudorolnicy" tacy jak ja szykują się do siania nawozów, "drapania pola sześćdziesiątką" itp odpuszczam sobie dyskusje z wami. Ani ja was nie przekonam ani wy mnie nie zrozumiecie - szkoda czasu

 

pozwodzenia  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

No zobacz i to pisze młody i oświecony który to na pytanie jaka to klasa ziemi ? pisze nie wiem - to dopiero jest ciemnogród  :D

 

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/461305-ursus-c-360-3p-krone-mustang-1002/

 

 

paktofonikas1987
nawet nie wiem jaka to klasa ale faktycznie ładnie wygląda:)

edit;

PS. nie uważasz że skoro jesteś taki postępowy to przynajmniej przydało by się ciągnik zarejestrować i ubezpieczyć ? to ma być ta europejska i światowa wieś ?  ;)

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

Dajcie spokój kazdy tam jakieś swoje racje ma ,a że nikt nikogo nie przekona do swoich to tylko dzięki uni która tak podzieliła wieś jak nigdy dotąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj