marcianjargit

STRAJKI ROLNIKOW

Polecane posty

warchest    253

jak kupi kawalek to pozniej bedzie kupowal az cala wies wykupi zreszta polacy tak samo robia historia lubi sie powtarzac i do tego dazy ze bedzie jak w sredniowieczu jeden pan ziemie bedzie mial wszystko a reszta nic jako chlopi beda robic za grosze u pana a tamten bedzie sie tylko cieszyl i niestety do tego sie dazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

Jak będzie 10 polskich rolników chetnych na jeden kawałek to tak cena będzie zaporowa i tak tylko jeden go kupi a reszta odejdzie z kwitkiem.

właśnie arab1 żyje w swoim świecie i nie widzi co się dzieje z naszym krajem który jest ciągle rozkradany i sprzedawany i to przy pomocy naszej władzy która z pewnością robi to celowo abyśmy byli niewolnikami we własnym kraju i nie mieli nic do powiedzenia


Przecież chcieliście Uni ,wiec czego teraz narzekacie ,trzeba było głosować na nie
Przecież ciągniki ,maszyny ,dotacje wszystko co dają,a teraz że kraj rozkradany i sprzedawany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ja glosowalem przeciwko uni z uni nic nie dostalem zadnych maszyn zadnych programow nic tylko doplaty do ziem sie bierze tylko to i nadal jestem przeciwny uni europejskiej poniewaz zniszczyla rolnictwo teraz na jednego bambra rolnika co ma 200 ha to keidys zylo sobie 20 rolnikow przed wejsciem do uni to unia zniszczyla 19 rolnikow na rzecz jednego ... to jest lepeij na wsi wtedy ? jak jeden bogacz nie wie co ma z kasa robic jak kiedys dziedzic byl a reszta zyje normalnie to cofamy sie do sredniowiecza jeszcze neidlugo i panszczyzne bedzie sie odrabiac u takeigo hu...a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

No tak ,ale system miał zostać zmieniony 20lat temu i wtedy trzeba było upełnorolnić rolników,a co teraz jak już pozamiatane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czeladnik80    0

też byłem przeciw i dotacji też nie brałem i nie mam czego narzekać ale popieram rolnicze protesty bo to co robi obecna władza woła o pomstę do nieba .

na każdym kroku tylko afery i przekręty a uczciwy człowiek jak czegoś się upomina to jest na każdym kroku szykanowany i każdy mu wmawia że mamy tak dobrze

i czego jeszcze nam więcej trzeba

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Oj chyba wam bardzo pasowała komuna, pytanie tylko dlaczego.

Co do ziemi, zobacz jak ja chcę kupić GR we Francji. Tam nie jest nawet tak drogo. To co się dzieje. Odpowiedni organ jak unas ANR ma prawo pierwokupu i co. I korzysta z tego prawa. A w Polsce co, ma takie prawo ANR ale nie korzysta z tego bo kasę musi zdać do budżetu krajowego bo przecież tam dziura bez dna.

Co do unii. Ja głosowałem za. Choć było można to inaczej rozegrać (dogadać się z Słowacją Czechami Węgrami) i inaczej by rozmowa wyglądała z zachodem. Ale się dogadaj, mamy przykład na błahej sprawie (temat na tym forum). ,, wejść na jeden schodek mamy problem, a co dopiero na całe piętro"

Czasy się zmieniają czy nam się to podoba czy nie. A z czasami sytuacja gospodarcza, tu nie ma czasu na czekanie, jak prześpimy temat to zostajemy w tyle. Sytuacja gospodarcza się zmienia u nas na zachodzie i na wschodzie. A wam się podoba jak jest, bo tak jest dobrze. Ale narzekacie.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czeladnik80    0

rozegrać napewno było można to inaczej tylko ostatecznie i tak by to nic nie zmieniło bo z założenia unii mamy być konsumentami a nie producentami i to nie tylko chodzi o rolnictwo ale o cały przemysł a dopłaty to tylko dodatek dla zamydlenia oczu i skłuceniu społeczeństwa

a zachodu to i tak nie dogonimy choćby i w siedmiomilowych butach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Właśnie oglądałem wiadomości. I proponuję wysunąć jako następny postulat protestacyjny, o jak najszybsze wyjaśnienie spraw komorniczych Łódzkich komorników.

Oczywiście to mój pomysł. Piszę bo.

Bo co niektórzy na tym forum są szczęśliwi że ktoś im coś UKRADŁ. Bo przecież zachciało się nowego sprzętu. A że można nazwać tutaj strony po imieniu (czyli złodziej i paser). To was pewnie to nie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

ja glosowalem przeciwko uni z uni nic nie dostalem zadnych maszyn zadnych programow nic tylko doplaty do ziem sie bierze tylko to i nadal jestem przeciwny uni europejskiej poniewaz zniszczyla rolnictwo teraz na jednego bambra rolnika co ma 200 ha to keidys zylo sobie 20 rolnikow przed wejsciem do uni to unia zniszczyla 19 rolnikow na rzecz jednego ... to jest lepeij na wsi wtedy ? jak jeden bogacz nie wie co ma z kasa robic jak kiedys dziedzic byl a reszta zyje normalnie to cofamy sie do sredniowiecza jeszcze neidlugo i panszczyzne bedzie sie odrabiac u takeigo hu...a

 

Dlaczego ten co miał 10 ha sprzedał swoją ziemię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ja tu nie mowie o sobie ale o sasiadach sytuacja ich do tego zmusila z 10 ha wez zyj nie da sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

Ooooooooo i to jest to, pierwsze zdanie bardzo mi się podoba.

Szkoda tylko że są tu tacy którzy widzą tylko wąską ścieżkę. Przez co nie ma jedności.

 

Dla przypomnienia. Postulaty:

-interwencja na rynku wieprzowiny w połączeniu z usunięciem nosicieli ASF. I tu się uśmiałem jak ktoś napisał że tucznik podrożał o 0,2zł i nie ma problemu, tylko się brać do pracy. Dla mnie taki ktoś to powinien tylko pracować i pracować bo poco liczyć to za ciężki temat.

-domagać się takiego samego miękkiego lądowania po zniesieniu kwot mlecznych jak jest na zachodzie UE. Proszę się dokształcić jak ktoś nie wie.

-wyprostować odszkodowania za szkody spowodowane przez żerujące dziki itp.

-nie dopuścić tak jak to robi np Francja, do wykupu ziemi przez obcy kapitał.

 

Powiem to pierwszy raz publicznie. Jeśli ktoś tego nie czuje w jakim jesteśmy martwym punkcie, przegranej pozycji, W stosunku do reszty UE. To niestety ale należało by takich wrócić do szkoły niech się dokształcą w podstawach ekonomi. I proszę nie mówić mi że wszyscy ci którzy strajkują to są ci którzy wzięli PROW i teraz mają problem ze spłatą kredytu.

 

 

ad1 co to znaczy interwencja? w sobote gadałem z kolegami i oni sprzedają tuczniki po 5 PLN/kg wiec sytuacja chyba drgnęła bardziej niż 0,2 PLN/kg - a jeśli tak jest to znaczy że mieliśmy do czynienia z kolejną już świńską górką, z taką jaka jest co roku. @pawelolo111 gdzieś tu nawet wykres tego wklejał...

 

ad2. co to znaczy "miękkie lądowanie"? chodzi o kary za nadprodukcję? powinni je egzekwować szczególnie sumiennie bo na niefrasobliwości grupy cierpi cała branża. 

 

ad3. co to znaczy wyprostować? chcesz większych odszkodowań za spowodowane straty czy poprawy prawa? 

 

ad4. jeśli do tej pory nie kupowałeś ziemi to i tak już jej nie kupisz. kupi twój sąsiad który jest większy od Ciebie. Obcy kapitał kupi tak czy siak - będzie miał w Polsce prokurenta polaka i co ty z tym zrobisz? myślisz że w przyszłym roku Duńczycy, Holendrzy czy Francuzi będą kupować 10 czy 20 ha za twoim płotem? oni będą wykupywać spółki rolnicze, duże gospodarstwa. 

 

z tym że nasze rolnictwo jest w czarnej d*pie to się zgodze - jest tak dlatego że mamy przynajmniej o milion gospodarstw za dużo. Rolnictwo stanie się konkurencyjne jak się skonsoliduje. duży może więcej - czytałeś o tym w swoich książkach do ekonomii? 

 

sprzedaż bezpośrednia to będzie jakieś wyjście dla małej grupy gospodarstw rodzinnych ale niestety dla połowy gospodarstw w Polsce nie ma przyszłości. Ja trochę sprzedaje bezpośrednio i wiem jakich klientów stać na dobrą żywność - niestety ich jest mało. Reszta (znacząca większość) kupuje w Tesco, Lidlu czy innej Biedronce byle jak najtaniej...jesteś gotów zawalczyć o takiego klienta? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Niemcy i inne takie dostały przez 3 lata po 6 euro centów za kazdy kg kwoty mlecznej. to te miekkie ladowanie. polska kase dostala ale na co poszła nikt nic nie wie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

ja tu nie mowie o sobie ale o sasiadach sytuacja ich do tego zmusila z 10 ha wez zyj nie da sie

 

No dobra ale co sąsiedzi robili jak każdy z nich miał po trochu? Przecież ten duży z nieba nie spadł i ziemi nie ukradł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Może cena tuczników trochę drgnęła ale na to miejsce staniało zboże zdrożało paliwo i nawozy i jesteśmy w gorszej sytuacji jak przed strajkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

@plapla123 ale mówisz o aktualnych cenach? czy o jakiejś średniej? bo jesli o aktualnych to sorry ale jeśli tego nie potrafisz sobie wytłumaczyć to ja tego też nie zrobię....

 

Ps. ile zrobiłeś sobie zapasu taniego paliwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

ad1 co to znaczy interwencja? w sobote gadałem z kolegami i oni sprzedają tuczniki po 5 PLN/kg wiec sytuacja chyba drgnęła bardziej niż 0,2 PLN/kg - a jeśli tak jest to znaczy że mieliśmy do czynienia z kolejną już świńską górką, z taką jaka jest co roku. @pawelolo111 gdzieś tu nawet wykres tego wklejał...

 

ad2. co to znaczy "miękkie lądowanie"? chodzi o kary za nadprodukcję? powinni je egzekwować szczególnie sumiennie bo na niefrasobliwości grupy cierpi cała branża. 

 

ad3. co to znaczy wyprostować? chcesz większych odszkodowań za spowodowane straty czy poprawy prawa? 

 

ad4. jeśli do tej pory nie kupowałeś ziemi to i tak już jej nie kupisz. kupi twój sąsiad który jest większy od Ciebie. Obcy kapitał kupi tak czy siak - będzie miał w Polsce prokurenta polaka i co ty z tym zrobisz? myślisz że w przyszłym roku Duńczycy, Holendrzy czy Francuzi będą kupować 10 czy 20 ha za twoim płotem? oni będą wykupywać spółki rolnicze, duże gospodarstwa. 

 

z tym że nasze rolnictwo jest w czarnej d*pie to się zgodze - jest tak dlatego że mamy przynajmniej o milion gospodarstw za dużo. Rolnictwo stanie się konkurencyjne jak się skonsoliduje. duży może więcej - czytałeś o tym w swoich książkach do ekonomii? 

 

sprzedaż bezpośrednia to będzie jakieś wyjście dla małej grupy gospodarstw rodzinnych ale niestety dla połowy gospodarstw w Polsce nie ma przyszłości. Ja trochę sprzedaje bezpośrednio i wiem jakich klientów stać na dobrą żywność - niestety ich jest mało. Reszta (znacząca większość) kupuje w Tesco, Lidlu czy innej Biedronce byle jak najtaniej...jesteś gotów zawalczyć o takiego klienta? 

ad.1 To dowiedz się więcej w tym temacie, i nie pisz farmazonów że ktoś sprzedaje w żywej po 5zł. Ponadto mamy zapaść w tym segmencie a importujemy wieprzowinę z północnego wschodu. Chyba nie powiesz mi że to nie gra roli? Nie będę dalej tego komentował.

ad 2. Kolega mnie już wyręczył.

ad.3 Oczywiście że poprawy prawa, ale to idzie w parze z odszkodowaniem choć byś nie wiem jak prawo konstruował.

ad.4 Wiem o tym. Co do reszty to prokurent musi być polakiem (jak najmniej obcych na naszej ziemi) I oczywiście uszczelnić system podatkowy od spółek.

ad.5 Chcesz powiedzieć że małe gospodarstwa (10-30hektarów) nie mają mieć prawa się konsolidować?

Co do sprzedaży bezpośredniej. Też sprzedaje i wiem co to za rynek, i jak miał bym produkcje większą nawet o 100 % to  jestem w stanie to sprzedać. Choć to jest klient który wie czego chce i klient który jest przyzwyczajony do produktu, ponadto jest to długi temat aby to wytłumaczyć.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

Panowie!!! Oglądajcie teraz w TVP2 Tomasz Lis na żywo. W zapowiedzi wypowiedzieli się rolnicy że nie opłaca się byc rolnikiem i że rolnitwo jest nieopłacalne. A pan Lis oczywiście że statystyki mówią co innego. Super propaganda i manipulacja ludźmi przez telewizję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

http://www.tvp.info/18985115/rolnicy-przechowujacy-wieprzowine-dostana-doplaty-sawicki-to-nie-efekt-protestow  Co za bzdura. Rolnik nie może prowadzić uboju a co mowa dopiero o przechowywaniu wieprzowiny. Kase dostaną zakłady przetwórcze ...

Lis zaraz rzuci paroma liczbami z kontekstu, zaprosi wygodnego eksperta, zagłuszy kogoś kto ma inne spojrzenie na sytuacje i tak wygląda debata w jego programie propagandowym.

Edytowano przez dzarjan8111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Panowie!!! Oglądajcie teraz w TVP2 Tomasz Lis na żywo. W zapowiedzi wypowiedzieli się rolnicy że nie opłaca się byc rolnikiem i że rolnitwo jest nieopłacalne. A pan Lis oczywiście że statystyki mówią co innego. Super propaganda i manipulacja ludźmi przez telewizję!

 

 

Wypowiadali się prości ludzie prostą mową. Gdyby powiedział: przez embargo i wpływ zachodu nieopłacalna jest produkcja tuczników - otrzymałem 3,5 zł za kg a koszt produkcji to 5 zł. - wtedy odbiorca ma jasną sytuację. A oni pierdzielą trzy po trzy i takimi sloganami rzucają... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    49

Nikomu się nie opłaca ale gdy pojawia się ziemia do kupna to o dziwo te wieczne płaczki najwięcej licytują.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek30m2    5

Oglądam Lisa i krew mnie zalewa,właśnie dowiedziałem się jaki jestem bogaty i miasto do mnie jeszcze dokłada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

A według Pani Profesor mamy najwyższe ceny wieprzowiny w uni europejskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

Co to było? Kobiece wcielenie Sawickiego ? Proba totalnego skłocenia miasta i wsi. Wies bogatsza niz miasto i miasto musi do nas dokladac . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj