marcianjargit

STRAJKI ROLNIKOW

Polecane posty

konrad82    50

dzikijohn ale wypas już Ci zazdroszczę .... aLe wypas hehe


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

Z Arabem nie ma co rozmawiać bo on nie jest normalny. Skoro mówi że 100 tys dla młodych to złodziejstwo i się w nim krew gotuje. To szkoda klawiatury. Pisz se pan co chcesz i żebyś nie dostał sraczki jak zobaczysz ile kasy można w nowym prow wyciągnąć. Wziąłem w tym roku 100 tys na MR i już planuje kolejną kasę wyciągnąć. 100 tys mam wkładu, to moge za 200 tys maszyn nabrać. Albo i więcej bo coś uskrobię z gospodarki i za 300 tys wezmę.

 

i tu jest sedno sprawy.a od tygodnia wszystkim kaze strajkowac jak to zle sie dzieje. wyszlo szydlo z worka!!!!!!!!.ps. tylko nie pisz "zamknij morde" bo to juz nudne sie staje

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Bo są jednostki co mają kase!!!!  Np dzikijohn  :)  Nie to co my biedaki...  :(


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

i tu jest sedno sprawy.a od tygodnia wszystkim kaze strajkowac jak to zle sie dzieje. wyszlo szydlo z worka!!!!!!!!.ps. tylko nie pisz "zamknij morde" bo to juz nudne sie staje

 

 

Bo mam bydło mięsne i krowy a kwoty nie przekroczyłem. To dam rade żyć. Byki dobrze płacą teraz ale przez ubój rytualny dużo straciłem. Tak samo przez embargo. Dlatego źle się dzieje. Świnia po 3,5 -4 zł to też okradanie rolnika bo koszt jej wyprodukowania to 5 zł a gdzie zyski? Albo zmowy cenowe na zakładach np porzeczka za darmo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

Z Arabem nie ma co rozmawiać bo on nie jest normalny. Skoro mówi że 100 tys dla młodych to złodziejstwo i się w nim krew gotuje. To szkoda klawiatury. Pisz se pan co chcesz i żebyś nie dostał sraczki jak zobaczysz ile kasy można w nowym prow wyciągnąć. Wziąłem w tym roku 100 tys na MR i już planuje kolejną kasę wyciągnąć. 100 tys mam wkładu, to moge za 200 tys maszyn nabrać. Albo i więcej bo coś uskrobię z gospodarki i za 300 tys wezmę.

A jak Ci dac pieniądze na lopate, to będziesz kopal rowy za darmo przez 5 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

No to po to jade protestować żeby nie kopać za darmo. Jeśli będe miał warunki to wezme nowy prow a jak nie to nie. Nie widze problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

trzeba się liczyc z tym ze taka premia to nie tylko kasa, ale tez deklaracja, zobowiązanie, 5 lat pracy na roli. To jest robienie z ludzi niewolnikow na ich własne zyczenie. Nie uśmiecha mi się produkować po kosztach, czy nawet dokladac do produkcji tylko dlatego ze ktoś mi dal na nowa maszyne, nie mam zobowiazan, nie widze sensu i oplacalnosci w produkcji, szukam innego wyjścia, innej opcji, trzeba się liczyc z tym ze kozystajac z tym programów tej innej opcji już nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Przy świniach tak ale przy krowach i bydle mięsnym są dołki i górki ale nie ma tak że się za darmo robi. Coś zawsze zostanie. Mam spory wkład więc jedyne co to zobowiązanie że będę produkował dalej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

Faktycznie przy świniach to jest tylko dolek, przy krowach jeszcze tragedii nie ma, ale trzeba się liczyc z tym ze może być gozej, po zniesieniu kwot. pozyjemy zobacymy jak to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A zalewa też dlatego że ja patrze na Polskę jako na kraj 38 milionów ludzi i zamiast dawać 100tys za nic ,i dotować bogatych ,to lepiej te środki wykorzystać na pomoc biednym,ale pewnie znaleźli by się na forum osobnicy co powiedzieli by że jak jest głupi to niech będzie biedny

Znajdź lepszą wymówkę, bo nikt nie uwierzy w twoje bajki o tym że np MR jest dostępny tylko dla bogatych.

 

Ja z żoną nie jestem bogaty a dostaliśmy decyzję MR, teraz tylko formalności dopełnić. Mój majątek to samochód osobowy niedużej wartości i działka budowlana 0,2ha w małym miasteczku. Pole wzięliśmy w dzierżawę w kilku miejscowościach (odpowiedznia ilość aby zdobyć max pt.). Więc kategorycznie się z tobą nie zgadzam że biedni nie dostali. I podbijam stwierdzenie ,,że jak jest głupi to niech będzie biedny'' Bo ja staram się nie być głupi właśnie dlatego aby nie być biedny. A z ciebie na dziś dzień powinienem brać przykład, z tych wykorzystanych sapardów, PROW 2007.

 

aż kiedyś zawitałem do "drogiej" konkurencjii tam o dziwo dostałem ceny niższe bez upustu niż w poprzedniej firmie z upustem (fakt tam były spotkania z obiadami itp ale za to trzeba było zapłacić).

Czyżby to był chemirol? Mam się niebawem spotkać z przedstawicielem i powiedział że przyjedzie pod warunkiem jeśli postawię obiad i nie wiem czy serio czy żartem..?

Tam gdzie dają kasę zawsze są przekręty. Ale o szczątkowe przykłady. W moim regionie takich nie było.

Jesteś pewien? ;)

a o rozpisywaniu gospodarstw i fikcyjnym braniu tych 100 tys pewnie nie słyszałeś?

Z kimś się zamieniłeś na rozumy? Jakie fikcyjne, zapraszam do mnie wszystko zgodnie z rozporządzeniami choć nie ukrywam dziwnie i podejrzanie wygląda. Teraz tylko zastanawiam się czy wchodzić w program RŚ i tylko białkowe na dopłaty siać rozsiewaczem czy z firmy brać nawozy, opryski i nasienie kukurydzy z terminem płatności październik gdy już ją skoszę i sprzedam.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja mam teorię że taka sytuacja w trzodzie to spora wina rolników.. trzeba było się organizować w spółdzielnie, zrzeszenia a nie teraz narzekać, wszyscy aż kipą jak słyszą o duńskiej wieprzowinie, a jak tam wygląda organizacja gospodarstw, wzorowo. Wszystko mają z własnego podwórka cały łańcuch produkcji. A w PL przez nieufność, zawiść każdy sobie rzepkę skrobie.. taka jest prawda. Czy jest dobrze czy jest źle kalkulator przyda się!!! Proces optymalizacji kosztów powinien trwać nie przerwanie. Ostatnio byłem na FERMA 2015 to jak słyszałem ile nawozów rolnicy walą na te QQ, aż kobieta ze stoiska Pioneer była w szoku, jakiś koleś miał totalnie przenawożone pola, i najgorsze że nie był tego świadomy.. 

Jak ktoś się edukuję nieustannie to jest do przodu, Ile potrzeba paszy dla trzody na 1kg masy w PL a w Danii? to wiele wyjaśni... Kto z was ma porządną, aktualną książkę o hodowli i chowie trzody? Prawda jest prosta pieniądz zaczyna się w głowie, nikt nic za darmo nie dostaje, za darmo to można sobie tu poczytać żale niektórych. Kapitał rządzi im więcej potrafisz go zatrzymać tym lepiej dla Ciebie i Twojego gospodarstwa. Albo rośniesz w siłę albo zostajesz w tyle i Cię zeżrą i ile wcześniej nie zeżre Cie własna zawiść, albo komornik. Pozdrawiam :)

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

Oj jak czytam te posty co niektórych to czasem aż nie wiadomo czy śmiać się czy płakać,nie czytają ze zrozumieniem a potem jakieś insynuacje i przekręcanie moich wypowiedzi .A tym co tak chamsko odpisują a pewnie są jeszcze to proponuje wrócić do szkoły i trochę kultury nabyć choć myślę że to nie wiele da .Ja swojego zdania nie zmienię,uważam że te pieniądze mozna by lepiej spożytkować,ale niestety prawda w oczy kole co niektórych.Nie będę się więcej na temat użerał z nikim bo mi to do niczego potrzebne nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Ale z Ciebie filozof Gospodarny :-) . Jak nabierzesz doświadczenia to trochę zmienisz poglądy. Przekonasz się, że większość wykładowców czy innych tzw specjalistów to tępaki, którzy bazują tylko na teorii. Na tym forum jest masa ludzi, którzy pokończyli kilka kierunków i ma dystans lub potrafi zweryfikować wiadomości, które otrzymują. A Ty łykasz jak pelikan....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wszystko się dałoby lepiej zrobić niż się zrobiło. Ale nie mogę zdzierżyć że wciąż ubolewasz nad tym że ja dostałem MR a ty nie miałeś takiej możliwości. To się pytam, kto powinien bardziej ubolewać, ty o moje 100 tys, czy ja o twoje sapard i PROW z których mogłeś przykleić ponad bańkę. Gdybym myślał jak ty, powinienem szerzyć teorie że ci co już kiedyś korzystali z PROW itp. od nowego rozdania won. Ale wbrew twojej opinii jestem kulturalny i nawet przez myśl mi nie przejdzie dyskryminacja starszych rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

A Ci co teraz tacy są co to nie oni i guzik ich obchodzą biedni ludzie niech nie zapominają że rolnicy jako grupa zawodowa są w społeczeństwie w zdecydowanej mniejszości i to niesprawiedliwe i dla wybrańców eldorado się kiedyś może skończyć,więc trochę pokory i poszanowania innych a szczególności biednych i potrzebujących ,bo nigdy nie wiesz czy,nie przyjdzie taki czas taka godzina że sam się taki staniesz

Ale z Ciebie filozof Gospodarny :-) . Jak nabierzesz doświadczenia to trochę zmienisz poglądy. Przekonasz się, że większość wykładowców czy innych tzw specjalistów to tępaki, którzy bazują tylko na teorii. Na tym forum jest masa ludzi, którzy pokończyli kilka kierunków i ma dystans lub potrafi zweryfikować wiadomości, które otrzymują. A Ty łykasz jak pelikan....


Takie wypowiedzi świadczą o Twojej kulturze osobistej i o Tobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panie arab, zgadza się. Też jestem za poszanowaniem biednych i potrzebujących. Tylko proszę nie mówić, że człowiek biedny nie może być zaradny.

Jak już nadmieniłem, jestem biedny ale staram się być zaradny, a w tym temacie znalazłem się dlatego że obecne działania rządu prowadzą do tego że moja zaradność może wyjść mi bokiem jeśli zadłużę się w firmie na nawóz i materiał siewny, a rząd dla przykładu wprowadzi cła na polską kukurydzę, przy czym zdejmą na ukraińską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Arab1 , to akurat nie było do Ciebie. Swoją drogą mogę zrozumieć Twoją frustrację. Kiedyś wystarczyło tylko ciężko pracować by mieć godziwą zapłatę. Dziś to za mało. Oprócz tego trzeba nie dać się wykorzystać, a do tego potrzebne są inne instrumenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maniek33 zostałeś właśnie międzygalaktycznym tępakiem wszech czasów!! Udowodniłeś swój brak szacunku do obcych, brak wiedzy o tym jak funkcjonują uczelnie wyższe. Twoja wypowiedz była bezpłodna..jak podejrzewam całe Twoje życie. I nie jest mi przykro, społeczeństwo w naturalny sposób odrzuca takie jednostki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

He, he. Pozdrawiam
Mój komentarz był do całokształtu Twojej twórczości na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15353

Świni podrożeli z 3.4 na 3.5 ale to nie zasługa strajku tylko Niemiec podniósł z 1.28 na 1.4 A jest jeszcze wesołe miasteczko w stolicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj