marcianjargit

STRAJKI ROLNIKOW

Polecane posty

statek    140

dokladnie!!! część z postulatów jest do załatwienie bez żadnej pomocy od państwa tylko reżimowa TV o tym nie powie.

 

Problem bo jeśli ktoś dostał za buraki i kasa z UE na miekkie lądowanie w produkcji mleka było przekazane krajowi to ja chciałbym ją zobaczyć. 3 lata temu Sawicki dostał i wsadził to do ogólnego worka dla wszystkich dopłat. A niemcy francuzi od 3 lat dostaja po 0,12zl do litra. Wiec troche nie halo. 

To że ja dostaje po 1,5 to nie znaczy że wszedzie tak jest. Są regiony po 1zł


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Czyli jak ma wyglądać system dopłat według Ciebie?.

 

ja o doplatach nic nie mowilem jak sa to niech beda tylko zeby w europie wszyscy mieli takie same doplaty a nie albo niech wejdzie takei cos ze np tylko do 50 ha beda doplaty a powyzej tych hektarow nie bedzie doplat wcale tzn ktos ma 100 ha dostaje tylko do 50 ha a gosdpoastwa do 30 ha maja wyzsze doplaty niz normalnei i szanse beda wyrownane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Dopłaty powinny być do 50 ha na zasadzie takiej:

 

zbieram faktury za środku, soje, nawozy, paliwo na załóżmy 60 tyś

Zachodze do gminy do Pani od podatków składam faktury i gmina mi wypłaca 50 tys (1tys do 1ha) i koniec. 1 kobieta na cała gmine bez zadnych kontroli. System bezinwazyjny

 

Ale tylko do 50 ha


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

Z tymi dzikami to kolejna kpina odstrzał i po problemie powinni to już dawno przegłosowac - zresztą działanie na niekorzyść narodu to w tym kraju normalne ;)

 


Tak zgodze się  do 50 ha każdy rozlicza się indywidualnie wegług własnych potrzeb (klasa ziemi te sprawy) a co do nas i innych krajów to jakieś nieporozumienie! Niemcy Francja ta samo unia a My dlaczego tego nie dostajemy? ? Paradoks totalny wszystko jest proste jak budowa cepa tylko jak mówie zero działania na korzyśc własnego państwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

ooo to by było najlepsze:) stawki saletry i pszenicy, mleka z przed wejscia. Oczywiscie bez doplat do ziemi.

Dla mnie bajka


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

Panowie jakoś ludzie mleko,buraki, zborza świnki czy bydło sprzedawali po rozsądnych cenach wiadomo wachania rynku zawsze są  ale w dodatku mieli środki na inwestycje mało tego wokół gospodarstw prace ma wiele pobocznych firm;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Dopłaty powinny być do 50 ha na zasadzie takiej:

 

zbieram faktury za środku, soje, nawozy, paliwo na załóżmy 60 tyś

Zachodze do gminy do Pani od podatków składam faktury i gmina mi wypłaca 50 tys (1tys do 1ha) i koniec. 1 kobieta na cała gmine bez zadnych kontroli. System bezinwazyjny

 

Ale tylko do 50 h

Dlaczego akurat  do  50 ha? a  nie  np  40  czy 60?Jakieś  rozsądne  argumenty?  czy  po prostu  do  tylu  bo  ty tyle masz? [85  ha  podzielone  na  2  osoby] 

Dlaczego po  1  tys? skąd  wziąłeś  akurat  taki  dziwny przelicznik?

tylko  faktury? bez  kontroli?  fakturę  bardzo  łatwo  skombinować ,  raj  dla  oszustów  jeszcze  lepszy niż  teraz  .

całe  szczęście  że  nie  jesteś  w  rządzie  ,  dopiero  by było  wesoło  :D


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

mam wiecej niz 85:) A moze być dla mnie i 150 ha:) i 200. A moze być i do 20 jesli Ci pasuje.

 

A ile teraz tej doplaty masz? nie 1174 zł z ONW? stad wziałem 1tys.

 

Tak tylko fakture. Jesli kazdy kupowałby na fakture to skąd zakombinowałbyś dodatkowa? Teraz dodatkowe robi się tylko dzieki temu ze ryczałtowi nie biorą faktur.

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

85  ha - podzielone  na  2  osoby  ,  tak pisze  w  twoim profilu 

Bo  nie  każdy  bierze  na  fakturę , np  paliwo ,  no i jeśli  tylko  do  50 ha , to  ci  co mają  więcej  nie  będą brali  faktur-  bo  po  cholerę ? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

jakbyś miał dopłate do 1ha 1000zł na podstawie faktury to nie braliby ludzie faktur??? A teraz na akcyzę w gminie nie biorą? Każdy kto by miał chociaz 1-2 ha brałby faktury na wszystkie rzeczy ktore zuzył w gospodarstwie. 

 

Chodzi mi o to ze do 50ha tak jak teraz było z ONW czyli tylko dostajesz 50tys zwrotu, nawet jesli masz 51ha. Myśle ze nie zrozumiales 1 postu.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Tylko że paliwo kupują nie  tylko  rolnicy  , mieszczuchy też mają  auta  na  ON .

no  i  taki  rolnik  co ma  np 200 ha  będzie  brał  faktury  na  kwotę  do  tych 50  tys   ,  a  więcej  nie  no  bo  po  co?????????? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

tak dokladnie bedzie

 

Czyli uwazasz ze obecny system jest bardziej sprawiedliwy? Ten kto ma teraz 200 i nie robi nic (rolnik z wiejskiej) dostaje za darmo, bez zadnego wysilku. Nawet nie musi faktury zakombinowac.

 

W moim pomysle omijam agencje. To jest bardzo duzy plus. Tam są marnowane miliony złotych na roznego rodzaju kontrole, nadzór itp


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Nie da się bez kontroli. Jeżeli zrobisz do 50ha to zaraz zacznie się podział na mniejsze i okaże się, że pod jednym adresem będzie 5 gospodarstw albo 10 spółek miało swoją siedzibę.

Naprawdę wierzycie w to, że bez UE Polska byłaby potęgą rolniczą w Europie?

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

nie nie była i nie bedzie

 

Realnie Wielkopolska, Opole Pomorze i Warmia i Mazury maja aspiracje jako rejony i maja na to warunki. Reszta kraju to czarna d*pa;/ oprocz hodowli nic sie nie wymyśli.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

Myślę że jakby nie było dopłat w całej uni polskie rolnictwo by przetrwało ,a na pewno jego mniej zmechanizowana wersja ,bez drogich maszyn które mimo że wydajne ,komfortowe są strasznie drogie w utrzymaniu i naprawach ,a nic wieczne nie jest.Następna sprawa obniżyć Vat w całym kraju bez możliwości odliczeń.Na odliczeniach korzystają bogatsi i dochodzą wyłudzenia,kręcenie fakturami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

dokladnie, stały podatek 10% dla wszystkich bez mozliwosci odliczenia.

 

tez się zgodze z tym im wiekszy tym mniej placi.

 

Co do tego ktoby prztrwał to prawdopodobnie gospodarstwa rodzinne, nie nadmiernie obciazone kredytem oraz wielkoobszarowcy po kilka tysiecy ha. 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Gdyby nie było dopłat to ciągniki byłyby tańsze.

Mam pytanie. Dlaczego wszyscy mówią że rolnicy dostają 1000zł do hektara dopłat? Ja w tym roku dostałem  907zł/hektara,

jedna gazetka podała 910zł/ha a wszyscy mieszczuchy i politycy 1000zł/ha. Moim zdaniem diabeł tkwi w szczegółach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszno    0

Kolego tespis17 powiem szczerze że tych szczegółów jest mnóstwo i dlatego poszczegają rolników jak ludzi którzy protestują a oni dostają pieniądze za nic Sawicki jak mówi że ile to pieniedzy jest w ogólnej puli do wzięcia a gdyby przeliczyć to na poszczególne gospodarstwo to są marne grosze w niektórych przypadkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

bo nie wszyscy maja onw. Ja dostałem 907 + 264zł ONW

 

Za rok bedzie nizej, o wiele nizej:)


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

dokladnie, stały podatek 10% dla wszystkich bez mozliwosci odliczenia.

 

tez się zgodze z tym im wiekszy tym mniej placi.

 

Co do tego ktoby prztrwał to prawdopodobnie gospodarstwa rodzinne, nie nadmiernie obciazone kredytem oraz wielkoobszarowcy po kilka tysiecy ha. 

 

Z podatkami jest lepszy pomysł. Teraz firmy potrafią latami wykazywać stratę - stąd nie płacą nic. Wrzuca się w koszty ile tylko można. Dochodowego nie powinno być wcale bo 80% idzie na jego pobór - koszty utrzymania urzędników itp. Dziś mamy opodatkowaną pracę - dochodowy i konsumpcję - vat. Vat zrównać do poziomu 15% na wszystko - podrożeje żywność ale na innych rzeczach się zyska oraz opodatkować kapitał. A w sposób taki że trzeba płacić 0,5% rocznie od przychodu. Jak sprzedałeś za 100 tys towaru to oddajesz 0,5% czyli 500 zł dla państwa. Firmy o milionowych przychodach przestałyby oszukiwać bo czy ma strate czy nie to i tak 0,5% się należy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3497

I czemu nikt tego na zachodzie nie wprowadził jak takie to  proste i dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

bo po co byś miał urząd skarbowy? po co tyle urzędników? druga sprawa że po takim rozwiązaniu najwięcej płaciłyby banki i korporacje


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj