marcianjargit

STRAJKI ROLNIKOW

Polecane posty

pawelol111 przy 25 jak nie bedzie trzymał młodzieży to i 50 krów wychowa. a jałówki po co Mu???? przy takich kokosach to kupi jałówki lub pierwiaski i bedzie żył jak baron- tak to jest komuś liczyć jak nie zna się kosztów ale tak to jest tylko w polsce mnie sie nie chce robić a siąsiad robi to niech mu zabierą niech i on nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

Osobiście poparłbym protesty gdyby walczono Np o zniesienie subwencji i dotacji w całej uni ,bo na podwyższaniu i tak tacy rolnicy Np 10 ha i tak mało skorzystają.Wtedy gdyby nie było dopłat nikogo by nie kłuły w oczy traktory ,choćby nawet ktoś ich miał 10,ot zarobił to sobie kupił ,a tak mamy kretactwo i kombinowanie jak by to obejść przepisy i wyciągnąć kasę z uni ,a że tak jest to wystarczy sobie forum poczytać

Arab1 - trzeba być idiotą żeby brać używany zajechany ciągnik za 70 tys jeśli można za 70 tys po wszelkich zwrotach mieć nowy. A do Ursusa nie wracaj bo dziady 35 letnie wymagają kapitalnych remontów wszystkiego a części mają nędzną jakość więc co chwila remont.


Czyli twierdzisz że ursusem i zwykłym pługiem uni Grudziądz nie da się obrobić 30-50 ha gruntów???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oczywiście tu sporo się zgodzę  ale to własnie jest po to zeby dzielić miasto z wsią i samych rolników. a koszyść jeszcze większa bo dzikie dopłacaniu rolniką dzilą ich a za razem utrzymują miasto bo inaczej większośći ludzi za polskie pensje nie było by stać się wyżywić przy drożej żywności bo taka musiał by być bez dopłat.


a przy  50 ha i hodowli jeśli jesteś sam czy tam z żoną  nie dasz rady obrobić 60 i pługiem 2  a z samych 50 ha nie wyżyjesz chyba ze masz naprawde dobre ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

oczywiście tu sporo się zgodzę ale to własnie jest po to zeby dzielić miasto z wsią i samych rolników. a koszyść jeszcze większa bo dzikie dopłacaniu rolniką dzilą ich a za razem utrzymują miasto bo inaczej większośći ludzi za polskie pensje nie było by stać się wyżywić przy drożej żywności bo taka musiał by być bez dopłat.

 

a przy 50 ha i hodowli jeśli jesteś sam czy tam z żoną nie dasz rady obrobić 60 i pługiem 2 a z samych 50 ha nie wyżyjesz chyba ze masz naprawde dobre ziemie

Miałem na myśli Ursusa 914-1014 i zwykły pług cztero-pięcioskibowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiedzmy ze da się, ja użytkuje 16246 i przy moim areale pomimo dbanią o ten ciągnik zawsze jak była praca i wyścig z czasem ( bo i od tego zależy plon i jego jakość) to on się psuł i psuje to wszystko kosztuje-częsci,naprawa czas,  utracony plon. więc lepiej kupic coś dobrego  na kredyt i wygodniej robić, sznować też swoje zdrowie bo ono też kosztuje  wiele a spędza się w tym ciągniku wiele godzin i od po policzeniu wszystkiego wyjdzie ze nawet ten fendt  wyjdzie taniej. tylko też musisz wiedzieć ze przy hodowli i takiej powierzchni to 2 ciągniki to nawet mało.

Edytowano przez TomaszKysiski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam panowie w czwartek wzięliśmy udział w proteście w Warszawie i powiem wam ze naprawdę byłem w szoku jak można tak manipulować mediami tam na miejscu całkiem inaczej to wygląda i naprawdę dlaczego się nie pokażę w telewizji przemówień które były wygłaszane pod kancelaria premiera  nie pokażę się całej listy postulatów Boże w jakim my państwie żyjemy kur..a  cenzura gorsza jak za kumuny .


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak to dlaczego???? zeby dzielić ludzi dzikęi czemu władza może robić co che i nawet Ci co ich to dotyczy osobiście są przeciwko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

I to kur..wa jest najgorsze jak rolnik pyta mię czego my protestujemy to zaraz szlag mie trafia nie wiem czy udaje czy mu naprawdę tak dobrze jest na miłość Boga chłopy zacznijmy mówić jednym głosem dziś mi jutro tobie


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renatakw    3

Witam-śledzę temat i nasuwa mi się jedna myśl :rolnicy nie są w stanie porozumieć się ponieważ kością niezgody są przywileje (tzw. SAPARDY ,PROWY itd ) ,których adresatami była tylko określona grupa odbiorców .Jak w takich okolicznościach można nawoływać do współdziałania w sprawie dopłat bezpośrednich ,do zrównania ich ze starą unią.Dla przypomnienia górnicy ,czy inne grupy zawodowe jeśli miały przywileje to bez wyjątku ,a wśród rolników "JUDASZOWE SREBRNIKI" dostała na tyle pokaźna grupa ,że poczuła się polską rolniczą  awangardą nowoczesnego rolnictwa .A otrzymane granty to "dopalacze",dające takiego kopa ,że nadprodukcja wszystkiego zrodziła poczucie krzywdy.Strach pomyśleć co będzie uwolnieniu kwot ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

renatakw

ostre słowa ale i szczera prawda, zapewne od jutra niektórych będzie nagła zbierała złość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie się nie zgadzam co do programów, to absurd! Jeśli programy pomocowe ktoś nazywa przywilejami, to jest to wynikiem osobistego żalu. Żalu że pociąg odjechał, a ktoś został na peronie..Nie było łatwiejszych pieniędzy niż SAPARD. Moi rodzice też żałują że nie skorzystali.. albo płyty gnojowe. PROW-u już nie odpuściliśmy, kredyty są ale je dźwigamy. I ja nie mam do nikogo żali że ktoś zrobił płytę za 10% ceny. Bo wina leży po mojej stronie. A jakieś teorie spiskowe o wybranej grupie rolników są śmieszne. Nasuwa się taki wniosek że może nie dla każdego jest rolnictwo. Co do postulatów o anulowanie kar to oczywiście że kary powinny być utrzymane, bo przekroczenie kwot to przekroczenie prawa. Drugą rzeczą po ciągniku albo pługu w gospodarstwie powinien być KALKULATOR! Niektórym strajkującym by się przydały(znam osobiście). Złota reguła finansowania uznaje "nie powinno zadłużać się przedsiębiorstwa w stopniu wyższym niż 50%."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Cóż, widzę to inaczej i to nie z powodu zawiści, czy zazdrości. Po prostu nie widzę (poza wiekiem) różnicy pomiędzy rolnikiem 39-, a 41-letnim. Oni jednak tę różnicę widzą i odczuwają. Podobnie z MGR, dla wszystkich nie wystarczy, więc ktoś będzie "uprzywilejowany" kosztem innych, bo każda złotówka wydana na te programy jest odebrana innym. Zdecydowanie jestem za likwidacją tych programów i zwiększeniem dopłat bezpośrednich z regresywnością od 100 ha. Niech gospodarność i rozsądek będą elementami decydującymi o dostatności i dochodowości gospodarstw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ gospodarny1992   ma sporo racji. nie wzieli Ci co nie chcieli ryzykować a teraz żal do wszystkich. ja też tylko z prowu korzystałem bo wcześniej  nie miałem gospodarstwa bo było na rociców a ze względu na wiek nie przysługiwalo im. ale ten wiek to był chyba jedynym ograniczeniem areszta była do spełnienia tylko trzeba było ruszyć 4 litery. owszem było przy tym i sporo przekrętów i koszystali też ci co rolnictwo widzą  przeważnie w tv tyko ale to  jak wszędzie  znajdzie się ktoś kto obejdzie przepisy-zwłaszcza w polsce. nie jest wszystko sprawiedliwie dzielone i też jak każdy mam wiele uwag do tych wszystkich dopłat  ale jak by nie zrobił to i tak ktoś bedzie pokrzywdzony. od choć by i bezpośrednie dopłaty mam ok 50ha w dopłatach w rok teru otrzymałem 6tys mniej dopłat niż mi przysługiwało i też mógł bym mówić ze bezpośrednie są do du***y

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Jest to przywilej bo pieniędzy nie wystarczy dla wszystkich. Ile osób składało a nie dostało bo kasy niet.

Jak patrzę w swojej okolicy to +- może 15-20 % rolników skorzystało z jakichkolwiek środków unijnych wliczając w to MR i renty strukturalne bo na sama modernizację to ten % będzie dożo mniejszy. i tak są listy ludzie poskładali wnioski i modlą się żeby się załapać a co by było gdyby większość złożyła wnioski albo i wszyscy skoro to nie przywilej tylko normalka i każdy możne sie ubiegać. Ile średnio z tej puli przypadło by na jednego rolnika?

Nie zazdroszczę i nie bronie komuś brać dofinansowania ale nie piszczę że każdy mógł brać. Owszem składać papiery mógł każdy ale nie każdy by dostał z powodów formalnych albo z braku kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    48

Najlepiej żeby unia dała wszystkim po równo ale sąsiadowi mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

Nie ma dawać sąsiadowi mniej ,tylko zwyczajnie nikomu ani niemcowi ani francuzowi ani nam ,wtedy o wszystkim zdecyduje rynek ,kazdy rolnik czy to mały czy duży,czy z tego kraju czy tamtego miałby równe szanse ,warunki i tak ma być,bo dopłaty tylko dzielą,a te programy nie są adresowane dla wszystkich ,one mają na celu zniszczenie tych małych gospodarstw .Słynne 60tys co niby ci mali mają dostać to jak znam życie skorzysta z tego bardzo mało osób,bo będzie to obwarowane takimi przepisami że żadko kto je przejdzie i potem wyjdzie uśmiechnięty jak zwykle Sawicki i powie że mali nie wykorzystali swej szansy dajemy resztę pieniędzy na modernizację.No oby tak nie było
U nas na wieś około 30 rolników z programów na modernizację jak do tej pory skorzystały dwie osoby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Jest gdzieś relacja ze strajku w Wawie bądź jakieś informacje? W mediach cisza, tvpinfo nic nie mówi, agrobiznes dopiero w poniedziałek....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Jedź i sam zobacz zamiast szukać w necie. Przynajmniej frekwencje polepszysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    72

gdzieś mi się obiła informacja że w "zielonym miasteczku" na noc zostało 20 osób - to prawda?

 

 

Arab1 - trzeba być idiotą żeby brać używany zajechany ciągnik za 70 tys jeśli można za 70 tys po wszelkich zwrotach mieć nowy. A do Ursusa nie wracaj bo dziady 35 letnie wymagają kapitalnych remontów wszystkiego a części mają nędzną jakość więc co chwila remont. 

 

@pawelol111 wychodzisz z błednego założenia że wszystko co nowe jest lepsze - bo jest nowe:) za 140 tysięcy brutto nie ma zbyt dużego wyboru w dobrze wyposażonych ciągnikach o mocy 100-110 KM

 

Edytowano przez ziomster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

A tu przyznam rację @Arab. Policz sobie. 200 000 - 23% i do tego - 60% lub 50 %kwoty netto. I mamy 60 - 70 koła.

Części do ursusa są tanie i to jedyna ich zaleta, sam mam ursusy i chyba czas z nimi uciekać.

Co do stwierdzenia (nie wszystko nowe to dobre). Też się zgadza. Ale to się tyczy różnego rodzaju wynalazków których na rynku jest mało, ale są tanie. A potem jest ból, na własne życzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

Jest gdzieś relacja ze strajku w Wawie bądź jakieś informacje? W mediach cisza, tvpinfo nic nie mówi, agrobiznes dopiero w poniedziałek....

 

na tym kanale napewno wiecej info jak w zakłamanych telewizjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

 

gdzieś mi się obiła informacja że w "zielonym miasteczku" na noc zostało 20 osób - to prawda?

 

 

 

@pawelol111 wychodzisz z błednego założenia że wszystko co nowe jest lepsze - bo jest nowe:) za 140 tysięcy brutto nie ma zbyt dużego wyboru w dobrze wyposażonych ciągnikach o mocy 100-110 KM

 

 

 

Bo Ty mówisz o obecnych cenach :) SAPARD a potem PROW rozłożyły się w czasie. Kolejna sprawa mówiłem o ciągniku 80 a nie o 100-110km. Wychodzę z takiego założenia że jak ciągnik - nawet 120 km - ma 20 lat to już swoje dostał i nie jeden kupił i płacze bo skrzynia, półbiegi, silnik, pompy do roboty. Sporo osób jest na VAT więc dorzuć jeszcze troche do tych 140 tys i cofnij się 5-7 lat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek4444    0

A mnie wk@rwiają ludzie którzy nie mają pojęcia co się dzieje na wsi a mają pretęsję że rolnicy protestują.... Typowi pseudo Warszawiacy  którzy jeszcze 6 lat temu sami mieszkali na wsi a teraz wylatują z tekstami że blokada w miejscowości Zakręt to casting do "rolnik szuka żony" ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj