marcianjargit

STRAJKI ROLNIKOW

Polecane posty

pawelol111    1342

Policz sobie 200 ha x 2 tys zysku i wyjdzie Ci że można rocznie 300 tys wsadzić w zakup a biorąc kredyt na 10 lat można i 5 milionów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Policz sobie 200 ha x 2 tys zysku i wyjdzie Ci że można rocznie 300 tys wsadzić w zakup a biorąc kredyt na 10 lat można i 5 milionów.

 

jeśli masz dobre ziemie. bo w mojej okolicy jak pszenicy jest 6t to wyjątkowy plon już jest i to przy pełnej ochronie i nawożeniu więc o 2tysi z ha o można pomarzyć sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

Grodzic,grodzic i jeszcze raz grodzic i chodzić i pilnować,a jak się nie chce to nie siać.U nas i u sąsiadów się sprawdza ten system i nikt nie narzeka .Zdarza się że zerwią drut i wejdą,ale jak się to kontroluje to wielkich strat zaraz nie zrobią.Koła łowieckie szacują u nas w miarę obiektywnie .Także panowie zamiast biadolić to więcej ruchu ,lub jak pisałem wyżej nie siac
Co roku koło łowieckie daje nam czy to drut czy izolatory czy nawet akumulatory ,dostałem także trzy elektryzatory ,dodatkowo przed zbiorem jest szacowanie szkód i co roku coś dostajemy ,ale regularnie od samego siewu pola monitorujemy ,ale jak się komuś nie chce to potem tylko narzeka i ręce do państwa wyciąga,że niech państwo da

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo1970    51

arab1   ty  sam  z  siebie  takie  pierdoły  wypisujesz  czy  ktoś  ci  za  to  płaci ;[

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Pewnie jest myśliwym i temu tak bredzi. Dziwne że inne koła nie są tak szczodre... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

arab1 ty sam z siebie takie pierdoły wypisujesz czy ktoś ci za to płaci ;[

Jestem rolnikiem sieje co roku koło 15 ha kukurydzy czesto w 3-4 kawałkach i nigdy nie ma problemów,a lasy są przy samych polach i to nie lasy o powierzchni 10 arów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 tys zysku i 1 tys dopłaty. To się da.

 

no jakoś nie bardzo widze planowanie kretylu z dopłat zwłaszcza na poziomie tysiąca w tym roku wyszło mi najwyżej ze wszystkich lat i to jest 900zl/ha a nowa perspektywa finansowa ile wyjdzie??? tak plus minus liczyłem to już dawno i nie wiem czy dobrze nie chce mi się tego teraz robić ale  wychodziło mi góra 700zł przy  ojro takim jak teraz.  oczywiscie przy dużym areale można coś inwestować o i kolejna sprawa  im więcej ha tym dopłaty mniejsze............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

Pola po zasiewie zaraz są grodzone i obchodzone przez pierwszy tydzień codziennie,potem raz dwa razy w tygodniu ,mniej wiecej od września do zbioru co drugi ,trzeci dzień,a przed zbiorami znów codziennie.Jak trzeba to i w niedzielę,ale trzeba chcieć a na pewno się da

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Nie wiem na jakiej ziemi ów 200 hektarowiec gospodarzy ale jak np ma 200 ha 3-4 klasy i powiedzmy ze 20 ha ziemniaka albo więcej bo tak często bywa przy samej produkcji roślinnej to może się bawić w drogą ziemię i kredyty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem rolnikiem sieje co roku koło 15 ha kukurydzy czesto w 3-4 kawałkach i nigdy nie ma problemów,a lasy są przy samych polach i to nie lasy o powierzchni 10 arów

 

a ja 20 ha i to  i tak rozdrobnione są u nas działki ze co najmniej w 8 kawałkach to mam   i co mam co rok dokładać na szlachtę bo dziki to się piecze na piknikach myśliwskich( a i wolno owszem ich prawo)  ale obowiąskiem myśliwych jst dokarmiać  zwierzyne a oni  nawet tony karmy nie zakupują więc czym ją karmią???? nie ma jedzenia w lesie to idą na pola. wniosek mam taki ze albo jesteś w kole albo już ktoś pokazał myśliwym jak wygląda prawo i teraz dają wam pastuchy, odszkodowania itp.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black_shadow    51

 sprawa ASF i dzików... a w komentarzach moja dyskusja z Panem Markiem...http://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/trzoda-chlewna/glowny-lekarz-weterynarii-minimalizujemy-ryzyko-rozprzestrzeniania-sie-asf,55403.html 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na jakiej ziemi ów 200 hektarowiec gospodarzy ale jak np ma 200 ha 3-4 klasy i powiedzmy ze 20 ha ziemniaka albo więcej bo tak często bywa przy samej produkcji roślinnej to może się bawić w drogą ziemię i kredyty. 

 

zgadzam się ze przy dobrej ziemi da się  inwestować tak jak mówisz choć ten przykład ziemniaków na ten rok to kiepski:)  bo chyba nie zostaje nic z tych pyrów  w tym roku

 u mnie to 3 klasy 0000000 a 4 jak jest to rędziny z czym wiążą sie wysokie koszty uprawy;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

Pola po zasiewie zaraz są grodzone i obchodzone przez pierwszy tydzień codziennie,potem raz dwa razy w tygodniu ,mniej wiecej od września do zbioru co drugi ,trzeci dzień,a przed zbiorami znów codziennie.Jak trzeba to i w niedzielę,ale trzeba chcieć a na pewno się da

to nie jest takie proste jak się wydaje, w tym roku największe szkody dziki wyrzadzily w zniwa, chyba koncowka lipca, jednej nocy wytratowali duże powierzchnie, same chodzenie wokoło pola nic nie da, trzeba wciąż poprawiac drut bo wszystko rosnie, styka się z ogrodzeniem i ucieka prad, na tyle ze jest mało odczowalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgadza się ja zeby obejść tylko swoje pole w kolo to dnióka z głowy a przecież inną pracę i inne uprwy też mam


mniejsza z tym zawsze znajcie się ktoś  na tym forum który jest w stanie wszystko zrobić sam  pozdrawiam i życzę szczęścia arab1

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

No trzeba pryskać lub wykaszać pod drutami dwa lub trzy razy w sezonie,ale przecież robi się dla siebie,a jak komuś się nie chce lub nie ma czasu lub nie ma kto to niech nie sieje

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Grodzic,grodzic i jeszcze raz grodzic i chodzić i pilnować,a jak się nie chce to nie siać.U nas i u sąsiadów się sprawdza ten system i nikt nie narzeka .Zdarza się że zerwią drut i wejdą,ale jak się to kontroluje to wielkich strat zaraz nie zrobią.

Jak ci przerwą  drut i wejdą w środek na 50 ha wrześniowej kukurydzy to ich możesz w ogon cmoknąć, chyba że zaprosisz całą wieś żeby je wypłoszyć.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No trzeba pryskać lub wykaszać pod drutami dwa lub trzy razy w sezonie,ale przecież robi się dla siebie,a jak komuś się nie chce lub nie ma czasu lub nie ma kto to niech nie sieje

 

a co mam  dać krową jeśc??? taka sama odpowiedz dla myśliwych jak im sie nie chce to niech rezygnują z koła i już. mnie straszyli już chyba z 8 lat ze zrezygnują z tego terenu ale kiedy im powiedziałem ze są trzy koła chętne na ten teren i niech zrezygnują choć by i zaraz to już temat się skończył. co to za myśliwy który nie dba o zwieżyne nie dokarmia, jak postrzelą dzika a ucieknie to nie chce się iśc za nim parę km tylko się olewa a póżniej leżą w okolicy i zdychają a szkoda słóów

Edytowano przez TomaszKysiski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black_shadow    51

No trzeba pryskać lub wykaszać pod drutami dwa lub trzy razy w sezonie,ale przecież robi się dla siebie,a jak komuś się nie chce lub nie ma czasu lub nie ma kto to niech nie sieje

 

@arab1 jak ktoś jest idiotą niech nie wypowiada się na forum 

Edytowano przez black_shadow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23


to nie jest takie proste jak się wydaje, w tym roku największe szkody dziki wyrzadzily w zniwa, chyba koncowka lipca, jednej nocy wytratowali duże powierzchnie, same chodzenie wokoło pola nic nie da, trzeba wciąż poprawiac drut bo wszystko rosnie, styka się z ogrodzeniem i ucieka prad, na tyle ze jest mało odczowalny.[/quote

Może i nie jest proste,ale jak się chce to da się zrobić,bo robimy tak kilka lat z dobrymi efektami,a jak zaczęliśmy siać to też niektorzy mowili że nic nie zbierzemy bo dziki wszystko zjedzą ale jednak nie zjadły

@arab1 jak

kto
ś jest idiotą niech nie wypowiada się na forum

jesteś nim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

zgadzam się ze przy dobrej ziemi da się  inwestować tak jak mówisz choć ten przykład ziemniaków na ten rok to kiepski:)  bo chyba nie zostaje nic z tych pyrów  w tym roku

 u mnie to 3 klasy 0000000 a 4 jak jest to rędziny z czym wiążą sie wysokie koszty uprawy;/

 

Tylko ja patrzę na średnią cenę ziemniaka z 3-5 lat a ta akurat jest bardzo dobra :) W tym roku przemysłówka wyszła przyzwoicie. Jest u nas na forum człowiek co ma ponad 200 ha i produkcje roślinną - same MFy w garażach i nie narzeka. Mając duży areał można się bawić. Mając 15 ha -30 ha zakup 1 ha za 100 tys jest zwyczajnie bez sensu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

No trzeba pryskać lub wykaszać pod drutami dwa lub trzy razy w sezonie,ale przecież robi się dla siebie,a jak komuś się nie chce lub nie ma czasu lub nie ma kto to niech nie sieje

Następny doradca się znalazł Krassus nam radził sprzedać ziemię i przyjąć się do pracy arab1  żeby nie siać,a ktoś kto ma bydło mleczne będzie je karmił sitowiem a nie kiszonką.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Panowie. Trzeba zapisać się do koła i stać się myśliwymi :-) . Może problem się rozwiąże a sztucer w dzisiejszych czasach może się też przydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

Kolega @arab1 ma wszystko ogrodzone i mu dziki w polu nie ryją, ale jak czytam te jego posty to widzę ze głowę to mu niestety konkretnie zryły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Trzeba zapisać się do koła i stać się myśliwymi :-) . Może problem się rozwiąże a sztucer w dzisiejszych czasach może się też przydać.

 

było kilku rolników w kole ale ze nie pozwalali elicie kłusować  to po kolei wszystkich powyrzucali. a zeby dostac się do koła to też opłaty ładne i lata stażu. choć jak oddałem sprawę do sądu to mnie zaproponowali przyjęcie od zaraz. i jeszcze broń dadzą bo mają jakies sztuki na stanie ale ja nie mam kiedy  za tym chodzić wiec po co są zapisywać zeby na imprezę iść i dziczyznę zjeść??? jak chce to sobie kupię  i ze znajomymi się zabawię też  bez udawania ze niby obrońca zwierząt ze mnie.

 

Edytowano przez TomaszKysiski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj