marcianjargit

STRAJKI ROLNIKOW

Polecane posty

nojsze    59

Zazdrosny nie jestem nie ma takiego powodu. Napisałem wyraźnie wykorzystałem poprzedni PROW w 100% , dało mi to kopa, skoro ktoś pisze że ciągniki z lat 2011 są spłacone to o co kopię kruszyć.

Wielu rolników choć także poszkodowanych w obecnej polityce wstydzi się za prostych Chłopów udających rolników którym i tak słoma całe zycie będzie wystawała z butów choćby ubierali się u,,Prady" :)))

 

Ćwokostwo to to co eliminuje selekcja naturalna i mam nadzieję że w naszym kraju pozostaną efektywni wykształceni rolnicy a chłopi zostaną elementem skansenów i literatury, żal mi tak pisać ale na prostactwo nie ma lekarstwa a jak do tej pory najlepszym ministrem rolnictwa jest Sawicki.

 

Rolnictwo stało się zawodem z kwalifikacjami i mam nadzieję że mit że na wsi pozostali najgłupsi potrafimy obalić i udowodnić że nie .

 

Strajkować trzeba tylko jedno ale należy zastanowić się nad postulatami. Blokowanie drogi i utrudnianie życia innym mieszkańcom wsi jadącym do pracy nic nie wnosi do sprawy , gdyż wieś dzieli się na tych którzy nie mają krów a są mieszkańcami tej społeczności którym należy się wodociąg, kanalizacja, ścieżka rowerowa, nowy chodnik i cała reszta a nie koniecznie muszą być chłopami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Ereksio, nie pisałem o sobie, tak się składa, że lat mam 50. Podobnie jak Izdebski nie rozumiesz istoty problemu - drogi, wodociągi, oczyszczalnie, to inwestycje gminne (lub powiatowe), bo to one pobierają opłaty za wodę i ścieki. Finansowane jest to jednak z funduszy przeznaczonych na rolnictwo (czytaj dopłaty dla rolników). Możesz oczywiście twierdzić, że lepiej jest zachęcić wybraną grupę do zakupu zachodniego sprzętu, za kredyt zaciągnięty w zachodnim banku i zrefundować 50-60% ze o 100% zawyżonej ceny z pieniędzy przeznaczonych dla wszystkich, niż dać równe szanse. To takie patriotyczne. Dzięki temu mamy szansę osiągnąć najwyższy wskaźnik ciągników/ha. Nieistotne, że będą stały przez 300 dni w roku. Ważne, że są! To postęp!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

A gdzie głowa i sens kupować po 100tyś za ha... Jakbym miał 1mln to na pewno nie kupiłbym 10ha ziemi tylko zainwestował w coś innego. Chociaż mam ziemie i ją obrabiam...

Co do wpisu o destabilizacji kraju przez jednego pieniacza to może coś w tym być. Strajk popieram ale tylko sensowne postulaty :D  Pana Izdebskiego nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

panowie nie czytaliście poprzednich postów - jesli myslicie inaczej niż @ereksio (jestem pod wrażeniem twojego ostatniego posta - ani słowa o zydach), @pawelol111, @agrofarm2008, @rafoo, @miszka16 itp. to jesteście zazdrosnymi pseudorolnikami i nie macie pojęcia o życiu na wsi:P

 

a propos strajków widziałem że jest jakaś duża akcja organizowana jutro - ktoś bardziej zorientowany/zaangażowany może podrzucić linka do postulatów? 

 

 

Edytowano przez ziomster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Postulaty jutro się zrealizują: chęć 6 dniowego pikniku pod kancelarią premier. Każdy rolnik o tym marzy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

Od tych doplat i dotacji w pupciach się poprzewracało i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

to weźcie parasole i ciepłe skarpety - ma padać śnieg z deszczem i temp około 0

 

jak ktoś natrafi gdzieś na coś oficjalnego to proszę o podlinkowanie - strasznie jestem ciekawy o co tak naprawdę jest cała ta wrzawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

ale ja bym wolał poczytać kogoś kto tym kieruje, bo co was boli to już wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Kieruje pan Izdebski i działacze z innych związków. Numer dać?

 

4 minuta, 50 sekunda filmu - co się dzieje z FLAGĄ UE :D 

 

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

wystarczy, że wkleisz linka z oficjalnymi postulatami protestujących, nie wiem czy to tylko tyle czy aż tyle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Właśnie w tv rosyjskiej trwa debata na temat strajków rolników polskich,że bankrutują przez embargo i że dla Kijowa jest 100 milionów euro a dla rolników  nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Większość gmin w Polsce jest na sporym minusie co spowodowane jest rzekoma transformacją ustrojową. Upadły GS-y, BS-y, SKR-y i PGR-y . Wraz z tym zmniejszyły się podatki które wpływały do gmin( od płac i podatki lokalne). Jednocześnie  wzrosły utrzymania administracji najwięcej oświaty. Okazuje się że na ten cel gminy przeznaczają do 75 % swoich przychodów powiększonych o subwencję otrzymywaną z centrali. Do dyspozycji pozostaje naprawdę mała kwota która tylko w połączeniu z dotacjami i środkami z WPR pozwalają na realizację inwestycji celu publicznego. fundusze z WPR to również kasa z dopłat rolniczych które są pomniejszane po przekroczeniu pewnego poziomu. Tak było w latach poprzednich i 2014 roku. Z bieżących opłat za wodę i ścieki finansuje się utrzymanie sieci więc z pewnością nie da się za to budować jeżeli gmina liczy sobie np. 1200 rodzin.

Często pada tu kwota 300 000 zł za ciągnik tak jakby nie było tańszych. Wystarczy spojrzeć jednak na segment sprzedaży dealerów a okaże się ,że większość ciągników to przedział od 80do 125 kM  a te nie kosztują 300 000 zł.. Moda na zaokrąglanie kwot w górę może świadczyć o pragnieniu dowartościowania się zarówno posiadaczy jak też tych którzy kopią tych posiadaczy w d... za blokady.  NH T6050Plus ful wypas w 2010 roku 186 000 netto przy finansowaniu 50% swoje, 50% PROW  . To ze są droższe maszyny to nie oznacza ,że każdy je potrzebuje i kupuje dla zbytku. Skoro cena jest zawyżona to co drażni malkontentów? Lakier? Nie . Przecież wypłowieje. Bogactwo rolnika? Nie . Przecież to narzędzie pracy które musiał sobie sam obstalować a ponadto co roku spada jego wartość. Więc co?

Na marginesie nie wierzę ,że w normalnym gospodarstwie ciągnik stoi przez 300 dni w roku. O ile jest tak w przypadku kombajnów o tyle z ciągnikami to przegięcie. Spójrzcie sobie na Otomoto lub Allegro ile godzin mają ciągniki  pięcioletnie używane i spróbujcie przeliczyć to na dni pracy. Chyba ,że traficie na polska okazję typu "jeździła starsza kobieta , niepaląca , tylko na zakupy"  dlatego tak mało km, przepraszam godzin.

post-27529-0-53466200-1424301412_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

W dużym gospodarstwie bez produkcji zwierzęcej ciągniki nie pracują około 300 dni!!!

 

Ciągnik Steyr 6125 Profi ze średnim wyposażeniem 225 netto, 276 tys brutto 

 

Gro ciągników z blokad były to traktory z tej póki cenowej plus kilka zetorów do 200 tys.

 

Nowoczesne gospodarstwo o powierzchni około 60 ha potrzebuje ciągnika 140 kM a krowiarze aby żyć muszą mieć tyle do obróbki wiadomo większośc to dzierzawy ale ludzie muszą sobuie jakoś radzić.

 

I jeszcze jedno potrzeba nam dopłat do produkcji a nie hektara , utrzymywaniew socjalne pseudo-rolników do 15 ha nie ma sensu , tylko w przypadku produkcji specjalnej.

 

Pozdr.


A i jeszcze jedno jak mleko w skupie było po prawie 2 zł w sklepie 2% kosztowało 3,10

Dzisiaj zrobiłem zakupy w tym samym sklepie mleko 2% 1l 3,10 u rolnika 1,10 to jest niesprawiedliwość o którą należy walczyć ale według mnie innymi narzędziami 

 

Grupy producenckie !!!! Chłopy grupy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214

Smutne i dziwne to że byle nojsze pisze o 15 ha gospodarstwach "PSEUDO-ROLNICY"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Próg ekonomiczny na dzień dzisiejszy to 30 ha 

Przepraszam za pseudo miałem na myśli 5 ha 

Jeszcze raz przepraszam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ela3225    630

Panowie mądre postulaty to podstawa ;takie same dopłaty jak w starej uni, dziki, ochrona ziemi,porządek z arimr ,by pomagał rolnikowi a nie rzucał kłody pod nogi ,media z nas szydzą ,nie ma odwrotu ale nie dajmy im powodu do wyśmiewania nas odpuścić teraz nie można ,a jeszcze ubój rytualny mówić otym głośno jak głosowali posłowie i ile polski rolnik stracił na tym,gospodarka też ,musimy trzymać się razem

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Ubój  dzięki między innymi przez super posłów PisU !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Próg ekonomiczny na dzień dzisiejszy to 30 ha 

Przepraszam za pseudo miałem na myśli 5 ha 

Jeszcze raz przepraszam....

 

Nojsze - z częścią Twoich wypowiedzi się zgodzę... ale... Z tym progiem ekonomicznym to Ci powiem że ciut przesadzasz. Znam gospodarstwo 10 ha gdzie stoi 25 sztuk bydła, kiszonkę z kukurydzy i część pasz mają z własnej produkcji a resztę z zakupu. Wbrew pozorom zakup sianokiszonki czy siana nie jest wiele droższy niż jego produkcja. Tak samo warzywnicy i sadownicy - tu też obszary nie są potrzebne a nie każdy musi mieć 150 km i mercedesa w garażu. Często Belarus 90 km, ładne obejście i dobra Skoda wystarczą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ela3225    630

W TVP jakiś ekspert od rolnictwa przytacza argument że francja niemcy nie strajkuje że nasze rolnicy sobie nie radzę nie wspomniano nic oczywiście o wysokości dopłat niemców i całej reszty ,nóż w kieszeni się otwiera jak tośię ogłąda

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

To fakt nie sprecyzowałem typowej produkcji roślinnej czasami lepiej zakupić paszę niż ją wyprodukować , szczególnie jak ktoś ma kiepskie gleby.


Własciwie to nie wiemy jaie te doplaty będą są szacunki i tyle..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Próg ekonomiczny w zależności od produkcji i posiadanej klasy ziemi ma się inaczej. Problem pojawi się kiedy cena jednostkowa wyprodukowanego towaru nie pokrywa nawet kosztów produkcji i utrzymania gospodarstwa przy życiu. Jeśli jest to wina rolnika - niech zdycha. Jeśli jest to wina czynników zewnętrznych - niech rząd podejmuje skuteczne działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

I tu się z tobą zgadzam-tylko teraz kto ma to oceniać? Rolnik zawsze powie ze to wina rządu a rząd ze to wina rolnika. Jak i kto powinien ocenić kto ma rację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Mam nadzieję że teraz wymienimy kilka sensownych możliwości bez ujadania na pusto :) 

 

Są dwa czynniki wpływające na dochodowość - decyzje rolnika i decyzje polityczne. Jeśli ktoś zadecydował o budowie wielkiej obory a nie posiada kwoty - dziś ma z własnej winy problem. Jednak trzeba też popatrzeć na działania polityków - należy budować dobre stosunki z sąsiadami ale nie na zasadzie poddaństwa. Rządzący już dawno mogli podjąć kilka skutecznych działań - ustawa o handlu bezpośrednim, wymóg oznaczenia kraju pochodzenia wieprzowiny, ustawa o uboju rytualnym, ograniczenie pogłowia dzików i sensowne odszkodowania za szkody - dzik syty i rolnik cały :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj