marcianjargit

STRAJKI ROLNIKOW

Polecane posty

piotr89    49

A może ten biedny nauczyciel oddał by tą kartę przywilejów i zaczął pracować 40 godzin tygodniowo i wówczas mógłby witać ludzi prawdziwej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Ciekawe rzeczy piszecie i to w spokoju bez V kolumny.  Muszę wtrącić swoją uwagę w wasze ostanie posty. Kolego kabus55, Tak do końca nie można powiedzieć , że przez 50 lat Rosjanie nas doili bo to nie jest całkowita prawda. Otóż  w czasie powojennym Gomułka i Gierek dbali na swój sposób o interes Polski w stosunkach z ZSRR.  Militarnie byliśmy całkowicie podlegli i na usługach ZSRR aż do zmian w 1989 roku. Natomiast gospodarczo Polska rzeczywiście drogo płaciła za Rosyjskie towary , dlatego że cena żywności którą wysyłaliśmy do Rosji a której brakowało  w kraju była dużo wyższa na światowych rynkach  niż wartość ropy gazu i węgla który  otrzymywaliśmy z Rosji. Fakt faktem do roku 1980 nie było problemu z tankowaniem w niskich cenach. I teraz gdybyśmy przyjrzeli się obrazowi Polski w 1980 lub 1989  to okazałoby się ,że nasz bilans majątkowy był dużo lepszy niż by się wydawało. Wszystkie zakłady należały do państwa Polskiego czyli były nasze. Dług zagraniczny wynosił ok 22,5 mld USD. Nauka była darmowa, była praca , opieka lekarska i godziwe ceny na produkty rolne. Rosjanie nie przejmowali naszego majątku tak jak zachodni kapitał bo uważali , że jako poddana ZSRR  republika i tak są właścicielami Polski.  Z dzisiejszej perspektywy Polska 1980 czy 1989 roku była krajem zacofanym, jednak trzeba zauważyć ,że w tamtych latach nie było jeszcze powszechnie dostępnej  telefonii  komórkowej, DVD, laserów i komputerów .To wszystko stało się popularne w późniejszych latach zarówno w Polsce jak i na zachodzie. Oczywiście prędzej na zachodzie.

Zacofaniem Polski za to można nazwać Stan wojenny i 10 lat władzy Jaruzelskiego. To był początek rozkładu państwa i deprawacji społeczeństwa. Mylne jest twierdzenie że wygraliśmy wojne z Niemcami gdyż jest  dokładnie odwrotnie. Ponadto zachód skorzystał z planu Marschala . Po roku 1980 wmówiono nam ,że mamy jakąś wolność która ponownie tracimy na rzecz USA i UE. Nawet Rosjanie nie wprowadzili tylu nakazów ile dziś wprowadza wobec Polski Bruksela. Nie czuję tęsknoty za ZSRR i komuną , jednak obywateli europejskiej Rosji lubię i współczuję im głupoty ich przywódców tak jak oni nam współczują naszych.

Kolego pawelol111, Co do faktów historycznych to niezaprzeczalnym jest ,że ZSRR był już prawie na kolanach i gdyby nie pomoc USA  to Niemcy rządziliby w Europie od oceanu Atlantyckiego po Spokojny. Pieniądze, sprzęt, technologia , maszyny, broń, aluminium na samoloty to są dobra bez których waleczni Rosjanie do Berlina by nie dotarli.

Nasz problem polega na tym , że z różnych przyczyn w przeciągu ostatnich 35 lat nie udało się nam znaleźć prawdziwego przywódcy który umiałby połączyć najlepsze cechy okresu nazywanego jako komuna i czasów dzisiejszych.  

Oto winni naszej izolacji i zacofania po II wojnie światowej (Jałta)

 

post-27529-0-00692900-1424274884_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    49

Tak za komuny był postęp każdy robotnik miał darmowe wczasy darmowe mieszkanie i ogrzewanie etatów namnożone miliony a chłopi na to pracowali od rana do nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Tak , masz rację, ale wówczas ze sprzedaży mleka od jednej krowy można było opędzić wydatki i jeszcze odłożyć. Żywność (prawdziwa żywność) była wówczas w cenie i głodny nikt nie chodził. Problem był z tym że z dobrobytu wszyscy nauczyli się kombinować. Zarówno świnki jak i bydło nadmiernie okarmiano przed sprzedażą, do mleka lano wodę. Robił to rolnik, robił wozak i zlewniarka. tak samo w mieście . Cement ,pustaki na budowach ginęły w oczach. Ot takie czasy i taki naród . Za Gomółki i Gierka chłop biedy nie miał.

 

post-27529-0-72655300-1424279143.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia22   
Gość Kasia22

DolnyŚląsk Powiat Górowski Jutro jedziemy wspierać Rolników w Warszawie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbycho77    11

Jutro od godziny 11do 14 blokada drogi krajowej  nr 19 w miejscowosci Wilkołaz  woj .Lubelskie .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus9014h    44

Oglądałem teraz wypowiedż Sawickiego,który otwarcie stwierdził,że"rolnicy kłamią o rzekomo trudnej sytuacji na wsi".Chamstwo w czystej postaci...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

A co jest żle!!! pszenicę można sprzedać za cenę paszówka 660 kons pow 750 

 

Produkcja trzody jest na skandalicznym poziomie ceny takie jakie były 20lat temu!!!

 

Mleko póki nie kosztuje 0,80 to jest opłacalność jak uwolnią kwoty wtedy będzie trzeba płakać.

 

Bezmyślni rodacy rolnicy jestem jednym z was ale nie grzeszcie bo jeszcze nie widzieliście biedy , a protest traktorami po 300 tys średnia cena to kpina z emerytów , typowych robotników którzy zapieprzają za 2 tys zł od świtu do nocy , itd.

 

Wstyd mi za chamstwo i buractwo braci chłopów wstyd , mamy dopłaty , jeszcze wszystko się jakoś kręci a cwaniacy chcą pokazać narodowi że chłopom przewróciło się w głowach.

 

Kto kieruje tym cwaniaczkiem Izdebskim ruskie służby specjalne ? tak tak popatrzcie były lata tłuste przyszły chude i trzeba to najzwyczajniej przetrwać. 

 

Z innej strony górnicy jakby im obcieli 30% pensji spaliliby prawdopodobnie wszystkie mosty w stolicy , ale rolniczy trud jest ryzykowny i trzeba nauczyć się poruszać w świecie dziadostwa, korupcji i spekulacji , Musimy być cwani i sprawiedliwi a nie na odwrót.

Pozdr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:) Dokładnie, proszę wejść na dział PROW 2014-20, wciąż Ci ubodzy pytają, kiedy do cholery ruszy ten nowy PROW, bo ile mamy czekać:))) I czy na 20 hektarów dostanę traktor 120 koni:))) A najlepsi są Ci, którym staruszkowie wydzierżawili trochę ziemi, skorzystali z MR i nie wiedzą nawet, jak odpalić ciągnik...Ale na tymże portalu chwalą się, że po 2 tygodniach po złożeniu wniosku o płatność wpłynęły pieniążki na konto, że stówka już jest...A miastowi sobie to czytają, zapoznają się z tą biedą...A solidarności wśród rolników nigdy nie będzie, odkąd nastała Unia, bo taki jest jej cel - skłóceni rolnicy to słabi rolnicy, to żaden przeciwnik dla rządu... I dlatego już 10 lat temu pijaczki podostawali wysokie renty strukturalne, które i tak nic nie zmieniły na wsi, a sąsiad który zapier...la przy świniach bądź krowach ledwie łączy koniec z końcem i wścieka się, że inny, który nic nie robi, bierze gotową kasę na czysto. To samo z MR- dlaczego mają większe dopłaty, premie itd? Co ma powiedzieć ten, który żyje tylko z hodowli świń???? On ma mniejszy żołądek, jego dzieci nie mają prawa się kształcić? To Unia jednym daje, by reszcie zabrać...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Abstarchując  od tematu zauważcie. W warszawie ktoś coś podpalił strategiczny most. Do czego zmierzam maiło byc załózmy 7 nitek światłowodów a było ? zacieranie śladów dość drogie niestety działalności wrogich służb , byc może ktoś podsłuchiwał MON i się zjarało.... a co nie inaczej ci którzy z was byli w Policji odrabiali tam wojsko lub sa już na emeryturze i bawią się w rolnictwo a wcześniej pracowali w jakiejś ,,Fabryce" kumają.

 

I tak taki Izdebski wystawia nieszczęsnych rolników na pośmiewisko, wzajemne skłócenie i ogólnonarodową dyskusję czego oni chcą.

 

Na blokadach byli najbogatsi rolnicy 200 krów, drogie traktory, nowe kombajny to ich praca ryzyko i kredyty. Prowadzenie dużego gospodarstwa to sztuka, ryzyko, każdy duży rolnik jest Vat-owcem , jest przedsiębiorcą jak ten co produkuje cegłę, buty , itp. 

 

Ja jako stary Ormowiec czuję od tego kolna śwP Leppera smród obcych służb specjalnych, podjudza do protestów , hm... niech zacznie sprzedawać polski węgiel, ja ruskiego nie kupuje tak jak Niemiec jak montowałem piecyk Junkersa i nie był Made in Germany szajs odwiozłem do sklepu turecki go nie interesował mógł byc droższy ale niemiecki.

 

Rolnicy nie dajcie się ogłupić oszołomom!!! posłuchajcie co o was mówią inni postronni , to jest ważne na tę chwilę nie mówię że jest dobrze embargo dało nam popalić rynek Rosyjski jest już stracony , musimy być asertywni i szukać innych rynków zbytu , to proces nawet wieloletni ale w gospodarce rynkowej już tak jest.

 

Poczytajcie sobie komentarze na temat ciągników na tym forum padają kwoty netto które dla innych szarych zjadaczy chleba są dorobkiem całego życia , (zakup mieszaknia) za 350 tys.

 

Sam jestem rolnikiem co prawda krów nie doję i nie mam zamiaru niech inni się poświęcają ale szacunek dla tych ludzi za trud i wieczny smród od którego nawet najlepszy szampon ich nie uwolni soory taka robota. Uszanujmy pracę tych ludzi ja nie widziałem aby w sklepach potaniało , mleko, wędliny itp.

 

Stąd grupy producenckie, sprzedaż bezpośrednia itd, musimy się rozwijać w tym kierunku mniej dla pośrednika więcej dla rolnika.

 

Ja 10 lat temu nie myślałem o plonie 6-7 t z ha 4 to był max teraz nowe technologie PROW który zmodernizował moje gospodarstwo z C-360 MF 255 i C-330 na stajnie zachodnią, uprawa bezorkowa, E-emy, totalna zmiana agrotechniki , postęp cywilizacyjny od 2004 roku na naszej wsi jest ogromny i pniemy się w górę.

 

Uważajcie na tego Izdebskiego myslę że odpowiednie słuzby inwigilują tego człowieka , bo w mojej ocenie jest niebezpieczny dla bezpieczeństawa państwa , taki jeden pieniacz sterowany odpowiednio może wiele....

 

Na blokady część pojechało z ciekawości jako rolnik tyle wam powiem.

Pozdr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Gówno prawda kolego :) Na protesty pojechali tak samo i ci co mają 200 ha ale i ci co mają 10 ha i np 15 krów. Akurat odnośnie tego jestem pewien bo wiem kto blokował drogi z mojej wioski i okolic. 

 

Kolejna kwestia - Francuzi i Niemcy mają stokroć lepszy sprzęt, więcej ziemi itp a jednak również protestowali i to ostrzej - jakoś żaden miastowy im ciągników nie zazdrości.

 

Grupa producencka z okolic Siedlec posiadająca około 200ha sadów i przetwórnie dziś zdycha bo nie ma gdzie sprzedać - i nie pomogło że grupa.

Grupy producenckie mleczarzy również oddają mleko do mleczarni i jakoś sensownych cen nie mają...

Sprzedaży bezpośredniej nie ma bo jest zakazana a ustawa leży i czeka - na zmiłowanie.

Zwiększone plony to wynik zwiększonego nawożenia, stosowania ochrony i nasion kwalifikowanych - tu Unii nie trzeba.

 

 

 

Nawet tytuł ORMOWCA nie zwalnia Cię ze stosowania gramatyki polskiej - ciężko czytać Twoje wypociny....

 

Edytowano przez pawelol111
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Akurat ja jako średniak wsytdziłbym się pojechać Traktorem zakupionym na PROW którego cena realna to 125 tys z czego wklad własny  minimalny 20% ale z ceny 250 netto . Kredy praktycznie spłacony i co mam protestować o co pytam o co !!! Jak mleko podchodziło pod 2 zł to koledzy chłopi dostawali małpiego rozumu , przyszedł czas spekulacji i trzeba to rozegrać taktycznie a nie robić z siebie błaznów i dziadów napisz źle ci ? mnie nie mogę jako średniak odłożyć na inwestycje przy dzisiejszej cenie pszenicy i rzepaku ponad 100 tys to mało!!!

 

Ktoś robi nas w wała a wy wychodzicie na ulice pokazujac dobrobyt i w tym szkopuł potrzebna kartka i obliczenie nadwyżki bezpośredniej

Pozdr...

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Nie masz hodowli więc nie rozumiesz problemu. Przyjdzie Ci sprzedać 1000 świń po 3,5zł kg i się dowiesz co to znaczy.... A jeszcze jedno: ile masz hektarów?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fabian777    30

Witam dzisiejsza blokada na podlasiu w Nurze droga nr 63 udana, było ok 85 ciągników i 100 rolników . Jutro znowu protestujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Co ty z tym dobrobytem?Nie przesadzaj.Większość gospodarstw to praca kilku pokoleń.Może byś tak zwrócił uwagę na dobrobyt w gospodarstwach po spółdzielniach, które w nie jasnych okolicznościach zostały przejęte przez cwaniaków z wierchuszki. 


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    49

Panowie zacznijmy od siebie. Skończmy z polityką bo to nas dzieli. Spróbujmy wspólnie wypracować mądre realne i niechamskie postulaty.Może w taki sposób do czegoś się przydamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew3003    18

Ci wszyscy których kłują w oczy nowe ciągniki na drogach muszą mieć świadomość,że wyjechali ci którzy nie boją się kontroli policji.Bo kto miał wyjechać, posiadacze starych c-360 czy MTZ-tów ,których w ogóle by nie wpuścili na drogi a nawet gdyby to mandaty i lawety.Pewnie,że niektórzy przeinwestowali, ale to nie kto inny jak minister Sawicki namawiał aby wykorzystywać fundusze unijne w jak największym stopniu.Teraz z jednej strony nie są w stanie spłacać rat a z drugiej nie maja prawa sprzedać zakupionego sprzętu i koło się zamyka.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Pisałem o tym już kiedyś, ale przypomnę o zasadach uczciwej konkurencji:

1. Młody Rolnik - 100 000 zł na "dzień dobry", + wyższe dopłaty bezpośrednie.

2. Modernizacja Gospodarstw Rolnych - max. 900 000. Nie dla wszystkich.

3. Program Rozwoju Obszarów Wiejskich - fundusze przeznaczone dla rolnictwa, wykorzystywane do poprawy infrastruktury.

Czy zwykły rolnik, w wieku 41 lat, prowadzący swoje własne gospodarstwo ma realne warunki do skutecznej konkurencji z beneficjentami MR, MGR i MR+MGR?

Czy fundusze przeznaczone na rolnictwo, a wykorzystywane na cele ogólne (budowa dróg, wodociągów, oczyszczalni ścieków, z których również lecz nie tylko używają rolnicy) to właściwe wykorzystanie funduszy przeznaczonych dochodowość naszej produkcji?

Czy organizacja kursów, szkoleń, warsztatów i seminariów dla rolników w temacie przepisów i rozporządzeń, których nie ma, a jeśli będą to nie wiadomo kiedy i w jakiej formie i treści - to sensownie wydane pieniądze?

Czy to i wiele innych rzeczy nie powinno być postulatami rolników? Moim zdaniem tak. Lecz nie powie o tym Izdebski, ani Duda - bo nie mają pojęcia.  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

nojsze, ORMOWCU. Jakoś nie widziałem aby ciągniki z PROW-u rolnicy wykorzystywali do jazdy do kościoła.  Te ciągniki służą do pracy w polu . Twoja realna wycena to wycena durnia który nie załapał się na PROW bo był za głupi aby samodzielnie wypełnić wniosek, albo jeżeli jest inaczej zainwestował w konną kopaczkę i snopowiązałkę.. Zrozumiałe jest że każdy kto nie jest aktywnym rolnikiem produkującym na rynek , kupiłby sobie zamiast ciągnika samochód. Kupując go miałby do wyboru Syrenę , Trabanta i Audi . Jak myślisz co by wybrał? Większość ciągników które jadą na blokady , a tak skrzętnie są odnotowywane przez ORMOWCÓW, to ciągniki z lat 2008-2011 i są zakupione za gotówkę lub kredyt już dawno spłacony. Nie o ciągniki są te strajki.  Jako nie rozwijający się koniosraj  który nazywa siebie średniakiem cofasz się w rozwoju. Nigdy nie będziesz produktywny bo zanim zbierzesz parę groszy na zakup maszyny bez kredytu , to maszyna podrożeje i znów będziesz długo oszczędzał. Jedynym powodem twojej tu wypowiedzi jest zazdrość o ciągniki na które ci zabrakło. Do kontroli finansów obywateli służy Urząd Skarbowy , a ORMO od zawsze służyło do judzenia i  donosicielstwa.

post-27529-0-91676300-1424290533_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

I jeszcze jedno: gospodarstwo dostaje się od rodziców - jak ktoś ma rodziców w mieście to niech ma do nich pretensje że mu nic po sobie nie zostawili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Ecopiotr, oczywiście ,że 41 letni rolnik może skutecznie konkurować z młodym rolnikiem beneficjentem programów na lata 2014-2020. Ponieważ za nami już 2 projekcje unijne i zrealizowane wszystkie Modernizacje więc o lata świetlne powinieneś wyprzedzać dzisiejszego młodego rolnika. W ostatnich 10 latach było kilka naborów MR i tez mogłeś z niego skorzystać, wcześniej był SAPARD i przez cały ten czas korzystne dopłaty bezpośrednie. Efektem tych programów twoje gospodarstwo powinno śmigać, chociaż opłacalność może być różna. MR też trafia na czas kiedy mamy stagnację i bryndzę w zbycie. Z niektórych tu wymienionych programów jako 41 latek tez możesz skorzystać(900.000 np. na hodowle prosiąt). Poza fikcyjnymi i niepotrzebnymi szkoleniami myślę ,że inne Twoje postulaty są chybione. każdemu mieszkańcowi wsi przyda się nowa droga, kanalizacja czy wodociąg. To niezaprzeczalne warunki postępu. Życzę ci powodzenia w aplikowaniu o nowe fundusze .

post-27529-0-42652100-1424291598_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

I jeszcze jedno: gospodarstwo dostaje się od rodziców - jak ktoś ma rodziców w mieście to niech ma do nich pretensje że mu nic po sobie nie zostawili.

 

tylko jak ktos duze gospodarstwo otrzyma to ma dobrze ale jesli male to jest bez perspektyw juz tak jak ktos ma 20-30 ha to juz nic sie nie rozwinie bo ziemi nie dokupi po 100 tys raczej hyba ze by wygral w totka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj