marcianjargit

STRAJKI ROLNIKOW

Polecane posty

Kto tak kazał? Uwierzyłeś w zapewnienia firm chemicznych, że potrzebna jest bardzo żywność i musisz jej produkować więcej? Najpierw ma zarabiać i to powinien być jedyny powód dla którego chcesz coś robić w gospodarstwie. Jeżeli 50 krów przyniesie Ci więcej dochodu niż 100 to po co mieć 100 krów.

 

Ty się lepiej nie odzywaj, bo nic mądrego nie wnosisz do tematu. Jak Cię prosiłem o radę to zniknąłeś na chwilę, a teraz znów pleciesz jak Ci z rządu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

To napisz nam jakie masz koszty produkcji mleka i po ile sprzedajesz. Nie mam krów ale rozmawiałem z sąsiadem który ma i kolegą to koszty mają w granicach 0,9-1 zł\l a sprzedają po 1,25-1,4zł brutto. A ty?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MacManus    2

Powiat pilski: 
 

 

 

W Kosztowie na drodze krajowej nr 10 rolnicy będą chodzić po przejściu do 14.00 lub 15.00. W Ujściu na jedenastce protest będą kończyć w południe.

W środę mają dołączyć do nich rolnicy z powiatu złotowskiego, którzy zablokują wspólny odcinek dróg nr 11 i 22 w Podgajach. Tam codzienne protesty mają trwać do 16.00.

http://www.agrofoto.pl/print.php?id=0&aid=17875

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

To napisz nam jakie masz koszty produkcji mleka i po ile sprzedajesz. Nie mam krów ale rozmawiałem z sąsiadem który ma i kolegą to koszty mają w granicach 0,9-1 zł\l a sprzedają po 1,25-1,4zł brutto. A ty?

 

Zapraszam do tematu "Ceny mleka" gdzie szanowny kolega zapozna się z aktualnym cennikiem. Oczywiście proszę brać pod uwagę średnią cenę bo jak wiadomo różne mleczarnie mają różną kondycję finansową a mamy być obiektywni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To napisz nam jakie masz koszty produkcji mleka i po ile sprzedajesz. Nie mam krów ale rozmawiałem z sąsiadem który ma i kolegą to koszty mają w granicach 0,9-1 zł\l a sprzedają po 1,25-1,4zł brutto. A ty?

 

U mnie nie ma tak dobrze. Koszty to minimum 1zł (jak wszystko jest w normie), cena sprzedaży spada z miesiąca na miesiąc - ostatnio 1,2zł minus udziały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Ale oni podali z kosztami budynków i sprzętu. To skoro nie dokladasz to skąd ten płacz?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafooo    8

Ale oni podali z kosztami budynków i sprzętu. To skoro nie dokladasz to skąd ten płacz?

 

Ty byś chciał żeby dokładał jeszcze pewnie z kredytu! wystarczy ze robi za darmo . a ty jesteś IDIOTĄ  czy rżniesz głupa ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

@rafooo no i właśnie to jest poziom rozmowy tutaj:) 

 

@agrofarm2008 te 0,2 PLN na litrze ile to daje dziennie zarobku? masz 100 PLN dniówki?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Z 10 000 tys litrow mleka MIESIECZNIE X 0,2 = 2000  liczyc nie potrafisz??/

Edytowano przez konrad82

kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

@konrad82 to nie ja tutaj mam problem więc mojemu liczeniu nie możesz nic zarzucić. nie widziałem żeby @agrofarm2008 wrzucał tu informację ile mleka zdaje miesięcznie.

@agrofarm2008 wliczasz do tego te 3000-6000 balotów które robisz usługowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a to koszty z kredytem czy bez 

ta 100 pewnie jeszcze na pół

SM Ryki organizuje 19  wyjazd do Warszawy szkoda tylko że większość większych rolników jest działaczami i członkami PSL można powiedzieć takie zaplecze polityczne wiceprezesa Kapusty a więc nie bardzo wiadomo po co tam jechać 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Nie wszyscy z PSL popierają to co się teraz dzieje w rządzie tak ,że lepiej pochopnie nie oceniać.


@konrad82 to nie ja tutaj mam problem więc mojemu liczeniu nie możesz nic zarzucić. nie widziałem żeby @agrofarm2008 wrzucał tu informację ile mleka zdaje miesięcznie.

@agrofarm2008 wliczasz do tego te 3000-6000 balotów które robisz usługowo?

No teraz to udowodniłeś żeś biegły ekonomista.To że się chłopina dodatkowo narobi i zedrze trochę sprzętu to se ma do dochodów z mleka doliczyć?Ty to masz zryty sufit.Szkoda słów.

 


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

@miszka16 a czym się różni dochód z mleka od dochodu za prasowanie?

 

(właśnie trafiłeś na moją listę "kwiatu polskiego rolnictwa":))

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Widzę że niektórzy wychodzą z założenia że rolnik jak mu się koszty zwracają to powinien być zadowolony,na przykład taki Krassus mistrz nad mistrzami. Krassus nawet jak sra to pachnie fiołkami.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

nie odpowiedziałeś na pytanie "matematyczny geniuszu" (dodałem cudzysłów)

Edytowano przez ziomster
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Człowieku jego podstawowa produkcja to mleko a prasowanie do dodatkowe zajęcie to tak jak byś pracował na etacie w zakładzie a po godzinach wstawiał okna albo wykładał kafelki czyli musisz poświęcić na to więcej czasu i na pewno zdrowia.

 


A z resztą. Nie ma co karmić trolla.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafooo    8

:lol:

nie odpowiedziałeś na pytanie "matematyczny geniuszu" (dodałem cudzysłów)

 

Spytaj  czy liczyli jeszcze Gówno krowie bo mogli pominąć przy kalkulacji  zysku , może z tego też  pokaźna suma wyjdzie :D

Edytowano przez rafooo
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

aaaaaaaaaaa no to mi wszystko wyjaśniłeś - problem w branży mleczarskiej to nie brak opłacalności tylko wy po prostu chcecie więcej zarabiać...to zupełnie jak ja:)

 

@miszka16 a tak poważnie to na kursie R3 jest taki przedmiot "podstawy działalności rolniczej" - polecam, dowiesz się na nim mnóstwa ciekawych rzeczy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

może i...

 

ja za to widzę jacy rolnicy protestują - tacy którzy nie używają zeszytu, długopisu i kalkulatora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

jak by tak zeczywiscie w rolnictwie zle bylo to by tylu chetnych i za kosmiczne ceny za ziemie nie byly a tu sie przebijaja ponad miare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj