marcianjargit

STRAJKI ROLNIKOW

Polecane posty

ziomster    73

ehhhh @ereksio to była prowokacja a ty łykasz to jak młody rekin. Ja jestem z młodego pokolenia i mnie rodzice nauczyli szacunku dla każdego człowieka - jestem im za to ogromnie wdzięczny. dlatego też nie będę z tobą dyskutował na ten temat bo sprowadzisz mnie do swojego niskiego poziomu a potem pokonasz doświadczeniem...

 

Ps. ciekawe czy za twoje posty @ereksio można by cie postawić przed sądem

 

 

post-43799-0-58374000-1424039468.jpg

Edytowano przez ziomster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Jakoś zamilkły osoby piszące o tym że rolnik w Polsce nie umie tanio produkować, że z powodu embargo nic się nie stało itp... 

 

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-rolnicy-wtargneli-do-urzedu-wojewodzkiego-w-olsztynie,nId,1671214

 

protesty były i są nadal tylko nikt nie informuje.

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

@pawelol111 nie piszemy żeby nie być posądzeni o kłótliwość i prowokowanie. Zresztą protest się skończył, postulatów żadnych nie ma to o czym tu dyskutować. 

poza tym ładna pogoda się zrobiła można w obejściu trochę porobić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Podstawowym argumentem przeciw protestom było to że rolnik produkuje drogo i powinien sobie radzić sam, dalsze argumenty to to że przeinwestował i ogólnie skoro tyle kasy wpompowano a nadal nie ma rentowności znaczy to że kasę z ue zmarnowano. To tak pokrótce. 

 

Rolnicy argumentowali że: świnia jest po 3,5zł a to poniżej kosztów, w sklepie ceny na tym samym poziomie a przez politykę zagraniczną najpierw naszego państwa a potem UE mamy straty i widmo bankructw. Do tego dochodzi brak rozwiązań prawnych ze strony państwa. 

 

 

Zapomniałbym o podstawowym argumencie opozycji: rolnik nie ma prawa do protestu! 

 

Po przedstawieniu filmów jak to odbywa się za granicą i z jakich powodów ma miejsce - powody te same co u nas - embargo, brak opłacalności - nagle wycofujecie się z dyskusji. 

 

Powiem Ci jeszcze jedną rzecz o której powinieneś wiedzieć jako rolnik wypowiadający się w tym temacie: SAWICKI doskonale zdaje sobie sprawę że na wsi jest nieciekawie, mówił wyraźnie że eksport naszej żywności został utrzymany ale kosztem rolników bo towar idzie ale po niskich cenach. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=E9Bzx-Fe55M poświęć 20 minut i zapoznaj się ze stanowiskiem Ministra Sawickiego i błędami jakie wytykane są jemu i polityce rządu. Nikt o pieniądzach zabieranych obywatelom i dawanych rolnikom nie mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Może o to chodzi. Potrzebny nam męczennik. A może będzie to też okazja aby upomnieć się o sąd dla paru  żydków, morderców Polaków. Problem w tym ,że dla Ciebie to zabawa a dla mnie cel- oczyścić polski rząd z obcych. Wasze rozumowanie jest takie. Wójt to człowiek Starosty, Starosta to człowiek Wojewody, Wojewoda to człowiek premiera , a premier to człowiek kanapowej partii i  Brukseli. Gówno prawda. Powinno być: Wójt to przedstawiciel społeczności gminy, Starosta to przedstawiciel społeczności powiatu i łącznik społeczeństwa z wojewodą. Wojewoda to łącznik społeczeństwa województwa z premierem . Premier to przedstawiciel wszystkich mieszkańców Polski , podejmujący niezwłocznie decyzje w interesie tego społeczeństwa i przedstawiający stanowisko i oczekiwania tego społeczeństwa na zewnątrz kraju. W prostocie niestety nie da się ukryć przekrętów , grabieży i niekompetencji dlatego  jest jak jest. Tajne przez poufne a obiadek U Sowy utajniony na 25 lat. Wymyśla się prawo a następnie 6 odstępstw w odnośnikach. To dlatego obywatel dostaje  surowy mandat , a funkcjonariusz co najwyżej pouczenie. Milczałbym za Twoją rada jednak natura pozbawiła mnie strachu. Myślę ,że ci z drugiej strony pozbawieni go nie są i dlatego broją i się boją.

 

Nie nawołuje do strajków bo nie jestem przekonany do właściwego ich przygotowania. Bez konsolidacji rolników i bez jasnych, zbiorczych postulatów które są aktualne dla wszystkich rolników nie można oczekiwać większego sukcesu. Premier która chciała poświecić JSW dla władzy 1 człowieka nie liczyła się z żądaniami 5000 górników.  Czy będzie się liczyła z nieliczną reprezentacją rolników?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

@pawelol111 ale tu nie ma o czym dyskutować - sam przyznałeś że nigdzie nie ma konkretnie napisanych postulatów. Mnie polityka w ogóle nie interesuje - sam dbam o swoją pomyślność najlepiej jak potrafię w ramach obowiązujących realiów (ponieważ żyjemy w tym samym kraju są one zapewne takie same jak twoje). Ja nie będę naprawiał twojego świata i nie będę Ci mówił co ty masz robić żeby być tak zadowolonym z życia człowiekiem jak ja. Uważasz że trzeba strajkować to strajkuj - twój wybór. Ja mam swój mózg i nie obchodzi mnie co mówi Sawicki, Izdebski, czy dealer "Dżondyra" - robie to co uważam za stosowne i kieruje się swoim rozumem. Wtedy jak coś mi nie wyjdzie to uzasadnione pretensje mam do siebie i wyłącznie do siebie. Zaciskam zęby i idę dalej. Dzięki takiemu podejściu codziennie patrzę w lustro i w oczy innych ludzi ze świadomością że dla nikogo nie jestem brzemieniem i to co wypracowałem zawdzięczam tylko sobie..straszny komfort:)   

 

a propos protestów wrócę tu jak coś konkretnie będzie ustalone, coś wygracie lub nie - wtedy może będzie o czym podyskutować

 

Dobranoc

 

Ps. @ereksio ciągle gadasz głupoty ale przynajmniej złagodziłeś retorykę - to już jakiś krok na przód;) 

Edytowano przez ziomster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

@pawelol111 ale tu nie ma o czym dyskutować - sam przyznałeś że nigdzie nie ma konkretnie napisanych postulatów. Mnie polityka w ogóle nie interesuje - sam dbam o swoją pomyślność najlepiej jak potrafię w ramach obowiązujących realiów (ponieważ żyjemy w tym samym kraju są one zapewne takie same jak twoje). Ja nie będę naprawiał twojego świata i nie będę Ci mówił co ty masz robić żeby być tak zadowolonym z życia człowiekiem jak ja. Uważasz że trzeba strajkować to strajkuj - twój wybór. Ja mam swój mózg i nie obchodzi mnie co mówi Sawicki, Izdebski, czy dealer "Dżondyra" - robie to co uważam za stosowne i kieruje się swoim rozumem. Wtedy jak coś mi nie wyjdzie to uzasadnione pretensje mam do siebie i wyłącznie do siebie. Zaciskam zęby i idę dalej. Dzięki takiemu podejściu codziennie patrzę w lustro i w oczy innych ludzi ze świadomością że dla nikogo nie jestem brzemieniem i to co wypracowałem zawdzięczam tylko sobie..straszny komfort:)   

 

a propos protestów wrócę tu jak coś konkretnie będzie ustalone, coś wygracie lub nie - wtedy może będzie o czym podyskutować

 

Dobranoc

 

 

Chyba nigdy nie byłeś w sytuacji kiedy zrobiłeś wszystko tak jak należy ale ktoś obok od kogo jesteś zależny coś spaprał i zniszczył owoce Twojej pracy. Może właśnie tego Ci brakuje - poczucia że zrobiłem wszystko jak należy ale ktoś nade mną pozbawił mnie wypracowanych w pocie czoła korzyści. 

 

Możesz od polityki trzymać się z dala ale ma ona wpływ na to co robisz. Bo jeśli dziś jesteś właścicielem zakładów produkujących i sprzedających do Rosji czy obojętnie jakiego kraju a pani premier czy ktoś inny wtrąca się w nieswoje spraw w sposób nieodpowiedni i niszczy to o co starałeś się przez tyle lat to możesz mieć do siebie pretensje jedynie o to że zaczynałeś, pracowałeś, starałeś się. 

 

Poczytaj sobie przykłady firm zniszczonych przez urząd skarbowy. Może to Ci uzmysłowi że politycy mają wpływ na Twoje życie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrzu2    48

A to moje ulubione 

https://www.youtube.com/watch?v=Rw-_SWcsLYw

[media=

]https://www.youtube.com/watch?v=Z72o4ueRLMg[/media]

[media=

]https://www.youtube.com/watch?v=dbd1KY1vS9g[/media]

[media=

]https://www.youtube.com/watch?v=wTRsOvMgPM0[/media]

[media=

]https://www.youtube.com/watch?v=G7c3DG56vkI[/media]

[media=

]https://www.youtube.com/watch?v=qnzROg5f55g[/media]

 

Żeby tak w polityków gnojowicą

-za te 67 lat do emerytury

-za ten VAT 23%

-za ten podatek dochodowy

-za te wysokie podatki CIT i PIT

-za marnowanie pieniędzy na pojednanie z rumunami

-za odszkodowania dla żydów niech naziści płacą nie Polska

-za całą armię urzędników na utrzymaniu którzy tylko szukają problemów i robią niepotrzebną biurokrację

-za te ich przywileje na utrzymanie biura, limuzyny z kierowcą, darmowe przejazdy czy darmowe obiady i alkohol i hotele wysokie pensje, darmowe paliwo i obiady za 1400 zł za naszą kasę, bo za swoje nie zapłaci i oczywiście nagrody. 

-za niepotrzebną wojnę z Rosją skutki embargo, drogi gaz, paliwo (siedzieć cicho i tyle to nie nasza wojna) drogi gaz i paliwo powoduje zawsze wzrost cen praktycznie wszystkiego na rynku

 

[media=https://www.youtube.com/watch?v=A9BWw3k6_cg#t=311]

[/media]

https://www.youtube.com/watch?v=A9BWw3k6_cg#t=311

To politycy powinni dążyć do taniego paliwa i gazu to automatycznie wszystko na rynku by staniało, bo koszty produkcji mniejsze i można konkurować z zachodem bo mniejsze ceny i wszystkim żyło by się lepiej. Ale im to ciężko pojąć, bo to debile. Korwin odpowiedział co o tym sądzi podniesienie płac powoduje wzrost cen a zarabia na tym państwo i tyle.

 

 

 

Edytowano przez Mistrzu2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

@ziomster skoro tak to nie powinieneś brać udziału również w wyborach bo to wychylanie się po za Twój doskonały świat. Nie powinieneś mieć również pretensji gdy ten rząd uzna ze jesteś tak dobrym gospodarzem że nic sie nie stanie jeśli zabierze  Ci polowe majątku. Może i Ty nie chcesz sie wtrącać w sprawy innych ale ci inni chętnie wtrąca sie w Twoje a taka postawa tylko umacnia ich w tym że mogą wszystko bo nikt ich nie powstrzyma.

 

Ja nie jestem przeciwko strajkom i przeciwko rolnikom bo sam jestem rolnikiem ale jak i kto to organizuje i kto pod te strajki sie podszywa powoduje ze siedzę w domu.

Nie tylko ja o tym pisze że trzeba zacząć sie organizować żeby był jeden niezależny od nikogo związek wszystkich rolników . Wiadomo ze to nie jest bajka i może byc tak ze czasami jeden musi sie poświecić dla drugiego ale inaczej sie nie da . Jeśli producent trzody nie będzie solidarny z producentem zboża i odwrotnie to za kilkadziesiąt lat nie będziemy mieli juz problemu nie będziemy musieli strajkować przynajmniej jako rolnicy bo nas nie będzie . Będziemy jedli fermowe mięsko i pracowali w nowych JD ale w kombinacie rolnym typu KERNEL SA.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Zachodni rolnik różni się tym od naszego że jest bardziej zorganizowany i jak do miasta jadą ciągniki to w tysiącach się je liczy. Ale jak widać na filmach powody protestów są takie same jak u nas:

- embargo

- spadające ceny

- uprzemysłowienie rolnictwa

 

 

Ogólnie tamte społeczeństwa są dużo bardziej zorganizowane - gdy w Belgii podniesiono wiek emerytalny na ulice wyszło 100 tys ludzi i to w jednej manifestacji. A biorąc pod uwagę liczbę ludności to całkiem dobry wynik. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

A tu proszę kolejny dowód na to że @ereksio nie pisze głupot.

 10988275_939974339347128_116959093339738


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

To juz sie nic nie zmieni dopóki wszyscy z hołoty nie zostaną wypier......... . wszyscy jak jeden pies szczekają i polaków w pu....... maja ale czego sie spodziewać po najwiekszych ścierwach w kraju ..


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie szkoda się spierać taka prawda trafiło się tutaj kilka osób którzy będą gnoić rolnika i tyle taka prawda. W sobotę była konwencja kandydata psl, i wczoraj była rozmowa w remizie na ten temat wszyscy co sa od nas w korycie, na czele z Panem Grzegorzem Pióro, który jest staerostą powiatu Proszowickiego z jego zastępczynią panią Łakomą jest kategorycznie przeciwko strajkom, i w ogóle gość tłumaczył ile to Psl zrobiło dla rolników ile wszystkiego ile tego nadawali szok i więcej nic. A dziś w radiu kolejny komentarz przygłupa z ministerstwa że blokuja ci co przegralli z Psl o walki w samorządzie o stołki, paranoja więcej nic. Wczoraj w telewizji na debate o rolnictwie zaprosili prawnika i pisarza a ten ostatni mówił że waarchołom ze wsi się w d*pach przewraca, i nie złap gnoja i nie po mordzie wywal mu. Powiem tak fakt niektórzy się przeinwestowali biorąc kredyty i mając nadzieję że będzie dalej tak jak jest a nie biorąc pod uwage możliwości krachu, ale w rolnictwie od dawna nie dzieje się dobrze, miasto ma gdzies póki ma tanią żywność, nie daj Bóg aby się nie trafił jakiś pojebany rok na świecie i u nas w europie, a takich ostatnio nie brakuje, czy jakiś wielki pomór na zwierzęta albo coś innego bo może być w tedy nie ciekawie. Jak mówię to jest żywność a nie kurcze śruba bez śruby się obejdziesz a bez jedzenia ile dwa dni za trzecim zdechniesz z głodu, jeżeli barany tego w sejmie nie pojmują to jest tylko czysta hipokryzja. Mamy rok wyborczy idźmy do urn i rozgońmy towarzystwo w cztery wiatry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joseph007    0

To juz sie nic nie zmieni dopóki wszyscy z hołoty nie zostaną wypier......... . wszyscy jak jeden pies szczekają i polaków w pu....... maja ale czego sie spodziewać po najwiekszych ścierwach w kraju ..

to prawda, trzeba by było wszystko od początku zaczynać, wszystkich wywalić, żeby się w końcu może coś zmieniło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbycho77    11

To juz sie nic nie zmieni dopóki wszyscy z hołoty nie zostaną wypier......... . wszyscy jak jeden pies szczekają i polaków w pu....... maja ale czego sie spodziewać po najwiekszych ścierwach w kraju ..

Dlatego warto oddać głos na kogoś nowego np. Mariana Kowalskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15352

A w Polsacie znowu nowe lśniące dżondyry pokazali. Agro schow jakby nie patrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macase    1

No właśnie lepsza organizacja powinna byc, bardziej jeden za drugim rolnikiem ale niestety panowie tak nie jest i to trzeba powiedzieć głośno. Jeden powie że coś trzeba zrobić z tym bałaganem w Polsce a drugi powie że mogliście oszczędzać na ciężkie czasy a nie kupować nowe sprzęty i się budować. No to coś jest nie tak........ przecież mamy się rozwijać do cholery.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macase    1

A co do telewizji to naprawde szkoda słów..... media to  tylko kłócą miasto z wsią. Pokazują tylko tam gdzie nowe ciągniki są na strajku a to że od Łódzkiego jechali naszymi ursusami starymi tego nikt nie pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

No właśnie lepsza organizacja powinna byc, bardziej jeden za drugim rolnikiem ale niestety panowie tak nie jest i to trzeba powiedzieć głośno. Jeden powie że coś trzeba zrobić z tym bałaganem w Polsce a drugi powie że mogliście oszczędzać na ciężkie czasy a nie kupować nowe sprzęty i się budować. No to coś jest nie tak........ przecież mamy się rozwijać do cholery.......

Kto tak kazał? Uwierzyłeś w zapewnienia firm chemicznych, że potrzebna jest bardzo żywność i musisz jej produkować więcej? Najpierw ma zarabiać i to powinien być jedyny powód dla którego chcesz coś robić w gospodarstwie. Jeżeli 50 krów przyniesie Ci więcej dochodu niż 100 to po co mieć 100 krów.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj